Menu

Piłka nożna

Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Szkocja – Anglia

2:2

finał (0:0)

10.06.2017, 18:00 • Hampden Park, Glasgow • Bartek Łojewski

To już wszystko na dziś z Glasgow. Dziękujemy, że byli Państwo z nami, a także zapraszamy do śledzenia pozostałych relacji na naszej stronie. Życzymy spokojnego wieczoru. (20:06:31)

To już koniec tego szalonego spotkania na Hampden Park w Glasgow. Po szalonej końcówce Anglicy za sprawą Kane'a ratują punkt w spotkaniu ze Szkotami. Dwa świetnie wykonane przez Griffithsa rzuty wolne mogły zapewnić niezmiernie ważne trzy punkty, jednak ostatnie słowo należało do podopiecznych Southgate'a.
Podopieczni Gordona Strachana wykorzystali rozluźnienie w drużynie Synów Albionu, jednak po drugim trafieniu poczuli się zbyt pewnie i w rezultacie wywalczyli tylko jeden punkt. Anglicy stracili pierwsze dwa gole w tych eliminacjach, jednak mimo to mogę wyjeżdżać z Glasgow w pozytywnych nastrojach.

90+5

Koniec meczu.

90+4

Faul w ofensywie Szkotów, to koniec tego meczu,

90+3

90+3. Harry Kane (ENG) - 2:2

90+3

Gol dla Anglii!


Co tutaj się dzieje !!! Piłkę odzyskują Anglicy. W jej posiadaniu znajduje się Raheem Sterling, który świetnym podaniem obsłużył Harry'ego Kane'a. Ten uwalniając się spod krycia Mulgrew precyzyjnym strzałem z piątego metra zapewnia Anglikom remis!! Coś niesamowitego!

90+2

Rzut wolny dla Anglii!
Uderzenie Diera broni jednak w kapitalny sposób Gordon i gospodarze ruszają z kontrą!

90+1

Cztery minuty doliczone przez włoskiego arbitra do regulaminowego czasu gry.

90

90. Leigh Griffiths (SCO) - 2:1

90

Gol dla Szkocji!

Coś niebywałego ponownie do stałego fragmentu gry podchodzi LEIGH GRIFFITHS i strzałem w bliższy róg bramki strzeżonej przez Harta znów nie daje szans goalkeeperowi na interwencję. Napastnik Celticu może dać niezwykle ważne trzy punkty w kontekście walki o awans na rosyjski mundial, czy Anglicy zdołają się podnieść w samej końcówce?

89

Faul Livermore'a na Armstrongu i ponownie obejrzymy rzut wolny z podobnej odległości dla Szkotów.

88

Dalekie zagranie w kierunku Kane'a i z łatwością wyłapuje tą wrzutkę Gordon.

87

87. Leigh Griffiths (SCO) - 1:1

87

Gol dla Szkocji!

Do rzutu wolnego ustawionego w odległości około 25 metrów od bramki Harta podchodzi LEIGH GRIFFITHS i fantastycznym strzałem ze stojącej piłki doprowadza do wyrównania.

85

Niebezpieczne zagranie Cahilla, za które sędzia odgwizduje rzut wolny dla Szkocji.

83

Druga zmiana w drużynie Garetha Southgate'a. Za zmęczonego już Dele Alliego, który w pierwszej połowie był jedną z wyróżniających się postaci melduje się zawodnik Manchesteru City, Raheem Sterling.

82

Uderzenie z dystansu Lallany i pewną interwencję na linii bramkowej notuje Craig Gordon.

81

A jednak decyduje się zdjąć z boiska filigranowego skrzydłowego Gordon Strachan. Na ostatnie dziesięć minut tej rywalizacji daje szanse Chrisowi Martinowi.

80

Faulowany w ofensywie Berra. Chwila wytchnienia dla szkockich defensorów.

79

Anya leży na boisku, wyraźnie odczuwa już trudy tego spotkania. Mimo to podnosi się z murawy i będzie próbował dokończyć to spotkanie.

78

W odpowiedzi gospodarze. Dobre zostawienie piłki przez Armstronga Griffthsowi, a ten z pół obrotu był centymetry od wpisania się na listę strzelców. Zabrakło naprawdę niewiele!

77

Świetna akcja Chamberlaina. Zmiennik w ekipie Southgate'a zaprezentował świetne przygotowanie szybkościowe i wyprzedził na krótkim dystansie Robertsona, następnie wrzucił w pole karne wprost na głowę wbiegającego Lallany. Ten nieatakowany przez nikogo powinien lepiej przymierzyć w tej sytuacji.

75

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Bertranda ląduje na głowie Diera, który przenosi piłkę nad poprzeczką.

74

Wydaje się, że wszystko już w porządku ze zdrowiem Armstronga i będzie on mógł grać dalej.

73

Skurcze łapią jednego z graczy Szkocji. Trwa udzielanie pomocy medycznej.

72

Ostre wejście Scotta Browna i pan Paolo Tagliavento musiał odgwizdać rzut wolny dla gości.

70

70. Alex OXLADE-CHAMBERLAIN - 0:1

70

Gol dla Anglii!


I po tym wrzucie z autu piłka spada pod nogi ALEXA OXLADE-CHAMBERLAINA. Skrzydłowy Arsenalu decyduje się na indywidualną akcję. Schodzi do lewej nogi i strzałem na bliższy słupek pokonuje bezradnego Gordona. Anglicy wychodzą na zasłużone prowadzenie!

69

Anglicy spokojnie radzą sobie z tym stałym fragmentem gry. Berra wycofuje do Gordona, a ten na chwilę stracił równowagę i tylko dzięki swojemu refleksowi wybija piłkę na aut.

68

Smalling fauluje Griffithsa i będzie to dobra okazja na zagrożenie bramce Harta.

67

Świetne dośrodkowanie z lewej strony Bertranda ląduje wprost na głowie Kane'a, a jego strzał skutecznie broni Gordon.

66

Zmiana także w ekipie Szkocji za bezproduktywnego dziś Snodgrassa, Gordon Strachan posyła na plac gry mającego za sobą dobry sezon w barwach Bournemotuh Ryana Frasera.

65

Z dobrej strony zaprezentował się dziś Marcus Rashford, lecz Gareth Southgate zdecydował się na zmiany. W miejsce skrzydłowego Manchesteru United melduje się bardziej doświadczony i ze świeżym zapasem sił Alex Oxlade- Chamberlain.

64

Na boisku zapanował lekki chaos, żadna z drużyn nie może dłużej utrzymać się w posiadaniu piłki.

63

Griffiths powalony właśnie przez Diera, lecz to jest zbyt mało aby usunąć zawodnika z numerem cztery z boiska.

61

Otrzymany przez pomocnika Tottenhamu żółty kartonik oznacza, że nie będzie on mógł wystąpić w następnym meczu eliminacyjnym.

60

Dobry przechwyt McArthura, który został sfaulowany przez Diera. Arbiter słusznie nakazuje grać dalej, dzięki czemu gospodarze tworzą sobie kolejną dobrą okazję, po której na strzał z dystansu zdecydował się Armstrong. Jego strzał okazał się niecelny, a włoski sędzia wrócił do faulu Diera i ukarał go kartką.

59

Wzmaga się doping od lokalnych kibiców dla drużyny Gordona Strachana, Anglicy nie robią sobie jednak nic z wysokiego pressingu gospodarzy i rozpoczynają swoją akcję.

58

58. Robertson zmarnował dobrą sytuację:

58

Dobra akcja na prawej stronie Griffithsa. Ten po utrzymaniu się przy piłce znalazł wolnego od krycia Robertsona, a ten mocnym strzałem lewą nogą przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

57

Spóźnione wejście Adama Lallany, który wyciął równo z murawą McArthura. Pan Paolo Tagliavento nie użył jednak w tej sytuacji gwizdka.

56

Uspokojenie gry przez piłkarzy w czerwonych strojach. Synowie Albionu w okolicach koła środkowego podają piłkę od lewej do prawej strony.

55

Dobry wślizg Cahill, powstrzymujący próbującego przedrzeć się środkiem pola Scotta Browna.

54

Kolejne odważne wyjście z bramki Gordona. Bramkarz Celticu tym razem zachował więcej rozwagi i delikatnie podbił piłkę nag głową Kane'a.

53

Niewiele zabrakło aby Dele Alli podał do wpadającego w pole karne Rashforda. Dobry powrót zanotował Robertson, który w ostatniej chwili wybił futbolówkę spod nóg młodemu Anglikowi.

52

Bezradny Anya rozkłada ręce nie widząc możliwości zagrania do przodu w końcu zauważa Browna, a ten wycofuje do obrońców.

51

51. Słupek po strzale Livermore'a:

51

Piłka spada na szesnasty metr pod nogi Livermore, ten decyduje się na strzał, futbolówka ociera się jeszcze o nogę Kane'a i trafia w słupek!! O wielkim szczęściu może mówić teraz Craig Gordon i jego koledzy.

50

Armstrong blokuje Walkera i prawy obrońca Tottenhamu wywalczył pierwszy po przerwie rzut rożny.

49

Indywidualnie próbował przedrzeć się środkiem pola Marcus Rashford, ten w końcu nadział się na Berrę i całą akcję przyjezdni muszą budować od nowa.

48

Spokojna wymiana podań przez Anglików na własnej połowie. Wyraźnie próbują zachęcić rywali, aby ci wyszli wyżej i jednym, długim podaniem ominąć cała ich defensywę.

47

Dużo walki w środku pola, w końcu jednak udaje się Szkotom przedostać bliżej bramki Harta. Armstrong posłał jednak zbyt mocne podanie do Robertsona i od bramki rozpoczną goście.

46

Rozpoczęli gospodarze. W ich składzie doszło także do jednej zmiany, a mianowicie w miejsce nierozgrywającego dziś najlepszych zawodów Jamesa Morrisona melduje się pomocnik Crystal Palace, James McArthur.

46

Druga połowa rozpoczęta.

Koniec pierwszej połowy na Hampden Park w Glasgow. Do przerwy kibicie zgromadzenie na trybunach nie byli świadkami żadnej bramki. Mimo tego na pewno nie mogą narzekać na tempo tego spotkania.
Podopieczni Gordona Strachana lepiej weszli w ten mecz dominując przeciwników przez pierwszy kwadrans, potem do gry również zabrali się zawodnicy Garetha Southgate'a, którzy nie oddali już inicjatywy do końca pierwszej odsłony. To właśnie Synowie Albionu stworzyli sobie więcej groźnych sytuacji i gdyby lepiej nastawili celownik Kane, Lallana czy Rashford to z pewnością reprezentacja Trzech Lwów schodziłaby do szatni w lepszych nastrojach.

45

Pierwsza połowa skończona.

44

Zbyt mocne dośrodkowanie Rashforda dało szansę gospodarzom na przeprowadzenie kontry. Jake Livermore musiał ratować się faulem i w nieprzepisowy sposób zatrzymał Griffithsa.

43

Mocne uderzenie lewa nogą spoza pola karnego w wykonaniu Livermore'a sprawiło trudności Gordonowi i piłka ląduje za linią końcową.

42

Płaskie dośrodkowanie Robertsona z lewej strony i dobrze uprzedził Griffithsa Cahill wybijajć poza własne karne.

41

Rzut rożny nie przynosi oczekiwanego rezultatu. Górą w powietrzu okazał się Berra, który wyskoczył najwyżej we własnej szesnastce.

40

Ładna akcja Adama Lallany. Wychowanek Southampton ładnie zwiódł rywala i oddał mocny strzał lewą nogą. Piłka po interwencji Gordona wychodzi poza boisko.

39

Piłkarze w granatowych koszulkach starali się wyjść z kontrą. Armstrong dostrzegł na lewej stronie Anyę, jednak świetny powrót zanotował Walker.

38

Walka Tierney'a z Rashfordem przy linii bocznej boiska i górą okazuje się skrzydłowy Czerwonych Diabłów.

37

Jeden z nielicznych wypadów w ostatnich minutach gospodarzy na połowę Anglików. Snodgrass posłał wrzutkę w pole karne, ale bez żadnych problemów wyłapał to podanie Joe Hart.

36

Łatwa strata w środku pola Morrisona. Pędzący środkiem pola Alli dostrzegł po prawej stronie Rashforda. Podanie od zawodnika Tottenhamu okazało się zbyt mocne, a na dodatek piłkarz z numerem siedem sfaulował w ofensywie Robertsona.

35

Po odzyskaniu piłki przez Szkotów, goście momentalnie ruszyli z pressingiem, który zmusił Gordona do wybicia byle dalej od własnej bramki.

34

Gospodarze bez walki oddają futbolówkę rywalom, który z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcają.

33

Ładnie zwiódł rywala Lallana. Potem, będąc na skraju pola karnego posłał zbyt mocne podanie do Dele Alliego. Nieobstawiony na szesnastym metrze wyraźnie ma pretensje do swojego kolegi.

32

Dalekie wybicie Robertsona daje chwilę wytchnienia jego kolegom z defensywy.

31

Wydaje się, że już wszystko w porządku ze zdrowiem obrońcy gospodarzy i będzie on mógł kontynuować grę.

30

Drobne przepychanki w polu karnym, po których na murawie pada Murglew. Defensor Blackburn ucierpiał w starciu ze Smallingiem.

29

29.

29

Odważne wyjście z bramki Gordona. Wyjście z bramki bramkarza Celticu próbował wykorzystać Kane, który próbował przelobować bramkarza. Murglew wybił piłkę głową z linii bramkowej, a dobitkę Marcusa Rashoforda broni już Gordon.

28

Szkoci już nie tak chętnie jak w pierwszych minutach atakują gości. Nieco spuścili z tonu, co może się na nich zemścić.

27

Zwlekał z wybiciem Joe Hart. Gapiostwo bramkarza chciał wykorzystać Griffiths, ale goalkeeper The Citizens w porę się opamiętał.

26

Anglicy już od dłuższego czasu utrzymują się przy piłce. Aż dziesiątkom zawodników gospodarze bronią się przed własną bramką, trudno będzie przyjezdnym znaleźć miejsce na oddanie strzału.

25

Rzut rożny dla Anglii wykonywał Marcus Rashford. Nastolatek zawiesił piłkę na dobrej wysokości, ale posłał ją w miejsce, gdzie nie było żadnego z jego partnerów.

24

Kolejne wrzutka, której adresatem miał być Kane i dobre wybicie przez Tierney'a.

22

Świetna akcja na lewej stronie Adama Lallany. Pomocnik Liverpoolu zostawił w tyle dwóch obrońców, a następnie wystawił futbolówkę jak na tacy do Harry'ego Kane'a, ten nie czysto uderzył i w rezultacie na Hampden Park w Glasgow cały czas 0:0.

21

Hart posłał dalekie podanie na prawe skrzydło do Rashforda, który nawet nie próbuje walczyć w powietrzu z lepiej zbudowanym Murglew.

20

Faulowany w środku pola Scott Brown. Rzut wolny dla Szkotów.

19

Krótka gra między Allim, a Rashfordem przed polem karnym gospodarzy. W porę połapał się w ich planie Berra, który wybił piłkę na aut.

17

Świetne podanie w pole karne do Harry'ego Kane. Król strzelców angielskiej ekstraklasy z łatwością uwolnił się spod krycia i oddał strzał z sześciu metrów. Napastnik tej klasy powinien zdecydowanie lepiej przymierzyć w tej sytuacji.

16

Dobry odbiór Alliego w okolicach koła środkowego. Daje szanse jego reprezentacji na rozpoczęcie ataku pozycyjnego.

15

Do samej linii końcowej walczył Rashford z Robertsonem, podanie do młodego Anglika okazało się zbyt mocno i od bramki rozpocznie Gordon.

14

Drużyna Garetha Southgate'a stara się nieco uspokoić grę wymieniając podania na własnej połowie. Szybko jednak tracą posiadanie. Kane zachęca swoich kolegów, aby podeszli wyżej z pressingiem.

13

Dalekie podanie w kierunku Griffithsa. Ten przewraca się, lecz pan Tagliavento ani myśli odgwizdywać przewinienia.

12

Dobrze przewidział zamiary Lallany Anya, który najpierw odebrał piłkarzowi Liverpoolu piłkę, a następnie dał się sfaulować.

11

Nie opuszczamy połowy gości, którzy wybijają kolejne to wrzutki w szesnastkę Harta. Tym razem najwyżej we własnym polu karnym wyskoczył Gary Cahill.

10

Reprezentacja Trzech Lwów zamknięta w swojej szesnastce. Rzut rożny wykonany przez Griffithsa z łatwością wybity przez Kane'a.

9

Dobry odbiór na połowie boiska przez Szkotów. Szybkie podanie na lewą stronę do rozpędzonego Robertsona, a ten wywalcza drugi rzut rożny dla swojej drużyny.

8

W odpowiedzi Synowie Albionu. Ładnie środkiem pola przedarł się Dele Alli, potem zabrakło koncepcji młodemu rozgrywającemu na kontynuowanie akcji, więc w rezultacie futbolówkę przejął Mulgrew.

7

Złe rozegranie tego stałego fragmentu gry, lecz piłka spada na szesnasty metr do nieobstawionego Griffithsa, ten decyduje się na strzał, jednak trafia w dobrze ustawionego Harta.

6

Tym razem skrzydłowy Derby County został zablokowany i mamy pierwszy w tym meczu rzut rożny.

5

Akcja przenosi się na połowę gości. Podopieczni Strachana w ataku pozycyjnym trzydzieści metrów od bramki strzeżonej przez Harta. Anya już zamierzał dośrodkować w kierunku Griffithsa, ale dobry powrót zanotował Lallana.

4

Niecelne podanie z głębi pola od Diera. Piłka ląduje pod nogami Craiga Gordona.

3

Żółta kartka dla kapitana gospodarzy. Piłkarz Celticu zdaniem włoskiego arbitra zbyt agresywnie zaatakował Alliego.

3

Od początku widać, że będziemy mieli do czynienia z twardą, męską grą. Kolejne w niewielkim odstępie czasu przewinienie Walkera i teraz to Szkoci są przy piłce.

2

Niebezpieczne wejście Kyle Walkera, który do końca walczył o utrzymanie futbolówki z Jamsem Morrisonem. Gorzej to starcie odczuł zawodnik West Bromwich Albion.

1

Paolo Tagliavento daje sygnał do rozpoczęcia meczu. Rozpoczęli Anglicy ubrani w czerwone stroje, gospodarze w tradycyjnych, granatowych koszulkach.

1

Mecz się właśnie rozpoczął.
Zawodnicy obu drużyn są już na murawie, zanim rozpoczniemy spotkanie wysłuchamy jeszcze hymnów obu krajów.
Jak będzie tym razem? O tym dowiemy się w sobotnie popołudnie. Na relację live z tego spotkania zapraszamy serdecznie od godziny 18. Miejmy nadzieję, że zawodnicy obu drużyn zaprezentują wyspiarską piłkę w najlepszym wydaniu. Do usłyszenia!
Historia starć między Szkocją, a Anglią jest bardzo długa i sięga aż 1872 roku. Na ten właśnie rok datuje się pierwszy mecz międzypaństwowy. Tamto starcie zakończyło się bezbramkowym remisem.
Na 113 rozegranych spotkań 48 zakończyło się wygraną Trzech Lwów, a w 41 meczach góra była drużyna Szkocji. Pozostałe 24 rywalizacje zakończyły się remisami.
Pierwsze spotkanie w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji z łatwością wygrali Anglicy, aplikując rywalowi aż trzy bramki.
Anglia:

Reprezentacja Anglii radzi sobie bardzo dobrze od momentu przejęcia sterów głównej reprezentacji przez Garetha Southgate'a. Były selekcjoner kadry młodzieżowej nie boi się stawiać na nowych, młodych zawodników, a także ma swój pomysł na wizje gry.
W grupie F jest jedyną niepokonaną drużyną, a w kontekście całych eliminacji jest jedynym zespołem, który jeszcze nie stracił bramki. Cztery punkty przewagi nad druga w grupie Słowacją napełniają kibiców popularnych Synów Albionu na spokojny awans do kolejnej fazy rozgrywek.
Szkocja:

Piłkarze z kraju dud i haggisu zajmują czwarte miejsce w swojej grupie eliminacyjnej z dorobkiem siedmiu punktów po pięciu kolejkach.
Szkoccy kibice na pewno mają za złe swoim ulubieńcom przede wszystkim wysoką przegraną z reprezentacją Słowacji i remis z ekipą Litwy przed własną publicznością. Takie rezultaty sprawiły, że szanse Szkotów na rosyjskie Mistrzostwa Świata znacznie się oddaliły i żeby nieco przywrócić nadzieje na awans, podopieczni Gordona Strachana muszą sprawić niespodziankę i pokonać faworyzowanych Anglików.
Zakończony sezon ligowy w najsilniejszych ligach świata nie oznacza końca piłkarskich zmagań na najwyższym poziomie. Przed nami kolejne zmagania do przyszłorocznego mundialu. W grupie F bezkonkurencyjna jak na razie reprezentacja Anglii wyjedzie na niedaleki wyjazd do Szkocji, aby zmierzyć się z podopiecznymi Gordona Strachana.

Szkocja – Anglia

2:2

finał (0:0)

Powrót do relacji

Gole: 87. Griffiths, 90. Griffiths – 70. Oxlade-Chamberlain, 90+3. Kane

Kartki:   3. Brown (SCO) – 44. Livermore (ENG), 60. Dier (ENG)

Posiadanie piłki: 39 % : 61 %.
Strzały celne: 8:16. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 4:7. Spalone: 0:0. Foule: 7:9.

Szkocja: C. Gordon – Tierney, Berra, Mulgrew, Robertson – Brown (C), J. Morrison (46. McArthur) – Anya (81. Ch. Martin), Armstrong, Snodgrass (66. Fraser) – Griffiths.
Zmiany:
Hamilton, Marshall – Martin, Reynolds, Bannan, Fletcher, McArthur, Cairney, Fraser, Forrest, Ch. Martin, Naismith.

Anglia: Hart – Walker, Cahill, Smalling, Bertrand – Dier, Livermore – Lallana, Alli (83. Sterling), Rashford (65. Oxlade-Chamberlain) – Kane (C).
Zmiany:
Forster, Butland, Heaton – B. Gibson, Stones, P. Jones, Cresswell, Trippier, Oxlade-Chamberlain, Lingard, Sterling, Defoe.

Sędziowie:
Główny: Paolo Tagliavento (ITA)
Boczni: Matteo Passer (ITA), Alessandro Costanzo (ITA)
Techniczny: Paolo Valeri (ITA)