2:1

finał (1:1)

04.06.2017, 12:30 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Runda 34 • Dawid Czempisz

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (14:23:51)
To już koniec tej zaciętej rywalizacji. Ostatecznie po bardzo wyrównanym spotkaniu Zagłębie Sosnowiec wygrywa 2:1 z GKS-em Tychy. Miejscowi piłkarze nadal muszą nasłuchiwać wieści z Puław, gdzie Górnik Zabrze nadal prowadzi 1:0 z Wisłą. Taki wynik sprawia, że to zabrzanie awansują do Ekstraklasy kosztem sosnowiczan. Gole dla miejscowej drużyny zdobywali dzisiaj Michał Fidziukiewicz oraz Tomasz Nowak. Jedyne trafienie dla gości było z kolei autorstwa Marcina Radzewicza.

90+3

90+3

GKS Tychy wyprowadza już bodaj ostatnią okazję w tym meczu, ale po stracie mamy groźną kontrę graczy Zagłębia Sosnowiec. Ostatecznie jednak źle zagrywał Fidziukiewicz.

90+2

Kolejny raz zdołał urwać się rywalom Marcin Radzewicz na skrzydle, ale jego uderzenie po ziemi zostało pewnie zablokowane.

90+1

Paweł Raczkowski zdecydował się doliczyć do tej rywalizacji jeszcze dodatkowe trzy minuty. W posiadaniu piłki są natomiast miejscowi piłkarze.

90

Ryndak otrzymał idealne podanie na wolne pole, a później po krótkiej szarży uderzał w dalszy róg bramki! Świetnie interweniuje jednak wychodzący z bramki Igaz!

89

Tyszanie starają się wyprowadzić jeszcze jeden groźny atak. Trzeba również podkreślić, że dzisiaj swoją siedemnastą bramkę w sezonie zdobył Angulo.

88

Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Milewski, na boisku pojawia się Matusiak.

87

Nie mieliśmy w drugiej odsłonie zbyt wielu przerw w grze, więc sędzia Paweł Raczkowski nie powinien doliczyć dużo minut.

86

Za moment grę od rzutu wolnego wznowią przyjezdni piłkarze. Cały team sosnowiecki cofnięty na własną połowę boiska.

85

Budek fauluje w środku boiska Radzewicza i również trafia do notesu sędziowskiego.

84

Fidziukiewicz miał idealną okazję na podwyższenie prowadzenia! Jego próba lobowania z dziesiątego metra została zatrzymana przez Igaza!

84

Kolejne podania w środkowej strefie boiska wymieniają goście z Tychów. Niecelnie zagrywa jednak do przodu Szumilas.

83

Zagłębie Sosnowiec musi teraz liczyć na korzystne wyniki z innych boisk. Nasłuchują wszyscy wieści z Puław, gdzie jednak Górnik nadal prowadzi z Wisłą 1:0.

82

Pięknym podaniem znalazł Świerczok wychodzącego na pozycję Kowalskiego, a uderzenie skrzydłowego GKS-u kapitalnie wybronił Skaba!