PKO Ekstraklasa

Wisła Kraków – Bruk-Bet Termalica

1:2

finał (1:0)

04.06.2017, 18:00 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • 37 • Grupa Mistrzowska • Mateusz Zając (@Zajcuu94)

Dziękujemy pięknie za śledzenie naszym relacji z boisk LOTTO Ekstraklasy w sezonie 2016/17, każde spotkanie zostało przez nas zrelacjonowane na najwyższym poziomie z najwyższym zaangażowaniem. Żegnamy się z naszą ligą na nieco ponad miesiąc, będziemy tęsknić za #ESA, lecz niedługo wracamy! (20:09:03)

My już wiemy.

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 2:2
Legia Warszawa – Lechia Gdańsk 0:0
Pogoń Szczecin – Korona Kielce 3:0

Mistrzem Polski 2016/17 została Legia Warszawa.
Kapitalny sezon LOTTO Ekstraklasy w tym roku miał miejsce, cieszmy się, że mogliśmy być świadkami jak zaciekłej końcówki tego sezonu.
Koniec spotkania, koniec sezonu 2016/17 dla Wisły Kraków jak i Bruk-Betu. Naprawdę przyzwoite spotkanie oglądali dziś kibice zgromadzeni na stadionie im. Henryka Reymana. Wisła po dobrej pierwszej połowie i prowadzeniu 1:0 wyszła na drugą odsłonę troszkę przyćmiona, jakby pewna wyniku, który już chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy wymknął się z rąk za sprawą Kędziory. W doliczonym czasie gry Miković kapitalnym strzałem pokonał Załuskę i dał trzy punkty Bruk-Betowi!

90+4

90+4

Już jest po czasie doliczonym, ale sędzia pozwoli jeszcze zagrać ten stały fragment gry.

90+3

Wisła rzuciła się do ataku i będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

90+2

90+2. Martin MIKOVIĆ - 1:2

90+2

Gol dla Termaliki!

Ależ bramka!!! MIKOVIĆ znalazł trochę miejsca przed pole karnym Wisły Kraków, bez spekulacji, bez myślenia, zasadził prawdziwą bombę, która zatrzepotała w siatce!

90+2

A jednak Guilherme, strzał Brazylijczyka uderza w mur!

90+1

Będzie jeszcze dość dobra okazja na bramkę dla Bruk-Betu. Piłka będzie ustawiona na 18. metrze i sam Jovanović już ustawiony przy piłce.

90

Głębokie dośrodkowanie ląduje na siatce bramki Barana. Kompletnie nieudane to dogranie Bartosza.

89

Końcówka spotkania w Krakowie, czy jakaś drużyna zdoła jeszcze zerwać się i oddać decydujący cios?

88

Zachara wyskakuje do główki, oddaje świetny strzał, który uderza w poprzeczkę!

87

Głowacki trochę w lekceważący sposób potraktował Wróbla, ten ruszył z futbolówką mijając kapitana Wisły, w ostatniej chwili przy asekurował swojego kapitana Uryga.

86

Zachara wypatrzył Bartosza, który przegrał pojedynek bark w bark z Plevą, bardzo dobra interwencja defensora Niecieczy. Ciągle oba zespoły grają o pełną pulę punktów.

85

Załuska broni strzał Szczepana Koguta, zbyt lekka próba młodego zawodnika Bruk-Betu.

85

Dośrodkowanie, Brożek nie wystartował w tempo to tej piłki, a ta opuściła boisko za linię końcową. Od bramki rozpocznie już za chwilkę Baran.

84

Walczył Wróbel z Głowackim, górą stoper Wisły. Małecki pognał lewą flanką, ale do końca asekurował całą akcję Kupczak i to od jego nogi piłka wędruje na korner dla gospodarzy.

83

Małecki padł w polu karnym, ale nie ma mowy o rzucie karnym. Dość żywo zareagowali kibice i piłkarze Wisły, sędzia Musiał nakazuje jednak grać.

82

Mocne, dobre dośrodkowanie, dużo zamieszania w polu karnym Wisły, ale ostatecznie dali radę gospodarze oddalić zagrożenie.

81

Wyszli z kontrą goście. Miković miał sporo miejsca i czasu, strzał został zablokowany, ale będzie jeszcze korner dla gości. Od rzutu rożnego Miśak.

80

Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi David Guba, na boisku pojawia się Szczepan Kogut.

79

Świetne dośrodkowanie Guilherme, tam na piłkę nabiegł Wróbel, który w świetny sposób mógł pokonać Załuskę, lecz zabrakło precyzji!

78

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Petar Brlek, na boisku pojawia się Mateusz Zachara.

76

Świetna piłka Stefanika do Guby, który z trudnej pozycji uderzył na bramkę Wisły, Załuska pewnie broni ten strzał i wyłapuje piłkę.

75

Bardzo odważnie na piłkę nabiegł Brożek, zabrakło bardzo niewiele i napastnik Wisły wyprowadziły swój zespół na prowadzenie.

74

Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Patryk Fryc, na boisku pojawia się Dalibor Pleva.

74

Boguski wyprzedzony przez Mateusza Kupczaka, dobrze poradził sobie defensor Niecieczy z zawodnikiem Wisły w pojedynku szybkościowym.

73

73. Strzał Guby obok bramki!

73

Guba otrzymał bardzo dobre podanie, świetne przyjęcie, strzał minimalnie obok słupka! Kolejna groźna akcja Bruk-Betu!

72

Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Wojciech Kędziora, na boisku pojawia się Jakub Wróbel.

71

Pierwsza zmiana już przyszykowana w zespole Bruk-Betu. Wróbel wejdzie w miejsce Kędziory, za moment potwierdzenie.

70

Może kontynuować, wydaje się, że wszystko jest już w porządku. Wisła prowadzi atak pozycyjny.

67

Problemy z obrazem ze stadionu Wisły Kraków, w całej południowej Polsce rządzą burze z dość obfitymi opadami deszczu, wracamy za moment kiedy problemy z sygnałem dostaną zażegnane.

66

Świetna centra do Miśaka, ten w ekwilibrystyczny sposób piętą oddaje strzał, ten rykoszetuje i odbija się od słupka bramki Załuski!

65

Zerwał się doping dla Wisły Kraków, kibice motywują swoich zawodników do ataku i zdobycia bramki, która wyprowadzi "Białą Gwiazdę" na prowadzenie.

64

Strzał z dystansu Guilherme, daleko obok słupka bramki Załuski ta próba. Od piątego metra golkiper Wisły Kraków.

63

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Zdeněk Ondrášek, na boisku pojawia się Paweł Brożek.

63

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Semir Štilić, na boisku pojawia się Jakub Bartosz.

62

Szykuje się podwójna zmiana w szeregach Wisły Kraków. Bartosz oraz Brożek przyszykowani się do wejścia z zieloną murawę.

61

61. Strzał Brleka i obrona Barana.

61

Brlek huknął z dystansu, broni w dość dziwny sposób Baran instynktownie, futbolówka odbija się jeszcze od słupka i wychodzi w kierunku obrońców Bruk-Betu!

60

Stefanik miał bardzo dużo czasu i miejsca, po kilku chwilach dopiero Brlek odebrał futbolówkę zawodnikowi Bruk-Betu.

59

Spokojne tempo w ostatnich sekundach, od autu wznawiać będzie Wisła, ta jednak jest dość daleko od bramki Bruk-Betu.

58

Wyszli z szybką kontrą goście. Miković pognał lewą flanką, lecz jego ostatnie podanie w kierunku Stefanika nie trafiła do adresata.

57

Przerzut Patryka Małeckiego w kierunku Špičića, który walczy ciało w ciało z Frycem, górą w rezultacie Wisła, która prowadzi atak pozycyjny.

56

Rozkręciła się ekipa trenera Węglewskiego, ewidentnie, w Wiśle musi przyjść jakiś impuls, bowiem strasznie pasywnie grają zawodnicy "Białej Gwiazdy".

55

55. Okazja Wojtka Kędziory.

55

Bardzo niebezpiecznie pod bramką Wisły! Guba zagrał z prawej flanki w kierunku Wojciecha Kędziory, który minimalnie się pomylił!

54

Bruk-Bet zyskał rzut rożny, po indywidualnej akcji Stefanika. Nic ciekawego jednak z tego stałego fragmentu gry nie wyszło, Termalica ciągle jednak w posiadaniu piłki.

53

Brlek miał świetny pomysł odnośnie podania prostopadłego w kierunku Patryka Małeckiego, lecz zbyt mocno zagrywał pomocnik Wisły Kraków.

52

Chwila przerwy w grze, jeden z zawodników gości potrzebuje pomocy medycznej, obejdzie się chyba jednak bez potrzeby zmiany.

51

Uryga otrzymał podanie od Brleka, bez większego namysłu oddał strzał, który został błyskawicznie zablokowany przez defensorów Bruk-Betu.

50

Dośrodkowanie Fryca, ponowienie z drugiej strony Mikovića, ale piłka przelatuje nad głowami Kędziory i Miśaka.

50

Duże zaskoczenie na trybunach, nikt chyba nie spodziewał się, że tak szybko Wisła da się zaskoczyć gościom z Niecieczy.

49

Bardzo ciekawie rozpoczyna się nam ta druga połowa. Termalica nastawiona stricte na atak z kontry dała radę wyrównać stan tego pojedynku.

48

48. Wojciech KĘDZIORA - 1:1

48

Termalica wspaniale rozpoczyna drugą połowę w Krakowie! Bardzo sprawna akcja Bruk-Betu, Miković bardzo ładnie uruchomił podaniem Stefanika, ten zagrał do uciekającego WOJCIECHA KĘDZIORY, który sam na sam z Załuską nie dał szans golkiperowi Wisły!

47

Miković ładnie znalazł się w akcji indywidualnej, wszedł w pole karne Wisły i uderzył w boczną siatkę.

46

Zaczynamy! A dokładnie Wisła z pierwszym podaniem, bez zmian w jednej i drugiej drużynie. Ostatnie 45. minut w LOTTO Ekstraklasie sezonu 2016/17.

46

Wracamy do Krakowa, oba zespoły już na boisku, czekamy na drugą część spotkania. Wszystkie spotkania muszą rozpocząć się o tej samej godzinie także na każdym stadionie czekamy na gotowość sędziów.
Wracamy za około dziesięć minut na drugą odsłonę tego spotkania. Bądźcie z nami!
Wisła Kraków po pierwszych czterdziestu pięciu minutach prowadzi na własnym obiekcie za sprawą Rafała Boguskiego. Termalica przyszykowana jest na grę z kontry i konsekwentnie realizuje to zadanie. Czekamy na drugą połowę, miejmy nadzieję, że będzie bardziej obfita w spektakularne sytuacje i bramki! Bądźcie z nami.

45

45

Wyszli jeszcze z jednym atakiem zawodnicy Bruk-Betu, Miśak oddał strzał z dystansu, który spokojnie wyłapał Załuska.

45

Już teraz dostaliśmy informację, że sędzie Musiał nie zdecydował się dorzucić żadnej minuty do regulaminowych czterdziestu pięciu.

44

Końcówka pierwszej połowy, Wisła ciągle prowadzi z Termalicą i z perspektywy tych minut prezentuje się lepiej od gości z Niecieczy.

43

Od wrzutu z autu Wisła, Stilić próbował zastawić piłkę, lecz przegrał pojedynek z defensorami Bruk-Betu, teraz od autu Fryc.

42

Zbyt mocne dośrodkowanie z narożnika boiska, z piątego metra piłkę do gry prowadzać będzie Baran.

42

Boguski poszukał podania w kierunku Małeckiego, będzie tylko rzut rożny po interwencji Kupczaka.

41

Tymczasem Lech Poznań podwyższa swoje prowadzenie w meczu z Jagiellonią, Łukasz Trałka strzelcem bramki.

40

Ciągle Wisła prowadzi atak pozycyjny, Bruk-Betu cofnął się i czycha na kontrę, która da wyrównanie.

39

Wisła prowadzi atak pozycyjny na połowie Bruk-Betu, Boguski znów poszukał Stilića do gry na jeden kontakt, ale odegranie Stilića nie było na poziomie LOTTO Ekstraklasy.

38

Zbyt mocne dośrodkowanie, przeciągnięte i za moment wznawiać będą gospodarze.

37

Miković fajnie zatańczył w polu karnym Wisły, później interwencja obronie Špičića dość niekontrolowana i goście grać będą od rzutu rożnego.

36

36. Fatalny lob Guby.

36

Guba dostał kapitalne podanie na prawej flance, Załuska wyszedł z bramki źle obliczając tor lotu piłki, jednak lob zawodnika Bruk-Betu katastrofalne.

35

Fryc w nieprzepisowy sposób powstrzymywał Patryka Małeckiego blisko linii bocznej, rzut wolny dla Wisły.

34

Cywka zagrał mocną piłkę w pole karne Bruk-Betu, fajny pomysł, lecz ani Małecki ani Ondrášek do niej nie zdążył.

33

Mocne dośrodkowanie, na które nabiegał mocno Alan Uryga, troszkę nieczysto uderzył głową pomocnik Wisły i futbolówka opuściła boisko za linię końcową.

32

Jovanović uderzał sprzed pola karnego, jego próba zablokowana, a Wisła wyszła z kontrą, która zakończyła się na rzucie rożnym dla gospodarzy.

31

Chcieli pograć na "klepkę" Stilić z Boguskim, czujni jednak Kupczak do spółki z Putiwcewem, Termalica będzie grać od rzutu wolnego na połowie Wisły.

30

Dwa kwadranse gry za nami, Wisła ciągle prowadzi z Bruk-Betem po świetnej akcji i wykończeniu Rafała Boguskiego. Termalica miała swoje szanse na wyrównanie, lecz bez efektu.

29

Rozpadało się znów w Krakowie, kolejne oberwanie chmury nad stadionem co na pewno nie ułatwia gry zawodnikom.

27

Indywidualna akcja Miśaka, wszedł w pole karne bez większego problemu zawodnik Bruk-Betu, lecz wykończenie tylko w boczną siatkę.

26

Małecki powstrzymany przez Fryca, Bruk-Bet wyszedł z akcją, lecz nic ciekawego z tego nie wyszło. Wisła szybko przejęła już futbolówkę.

25

Guba odgrywał w kierunku Mikovića, ten opanował futbolówkę, ale jego próba strzału bardzo nieudana, znów z piątego metra grać będzie Załuska.

24

Na innych stadionach mało konkretów, jedynie Lech prowadzi z Jagiellonią Białystok 1:0. W meczu Legii z Lechią bezbramkowy remis, to samo w spotkaniu Korony Kielce i Pogoni Szczecin.

23

Fatalne zagranie Fryca z prawej flanki boiska, od piątego metra wznawiać będzie Załuska.

22

Małecki zszedł do środka boiska, nie kalkulował i również spróbował swoich sił z dystansu, również nieudanie.

21

Wisła na chwilę obecną zajmuje piąte miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy, tymczasem Boguski pokusił się o strzał z dystansu, ten jednak obok słupka.

20

Dużo lepiej się prezentuje w tym czasie Wisła, jest szybsza i bardziej konkretna w swoich próbach zaskoczenia rywala.

19

19. Uderzenie Cywki.

19

Cywka dostał futbolówkę na prawej flance i bez większego zastanowienia huknął na bramkę Barana, piłka uderzyła w górną część słupka!

18

Stefanik z próbą zagrania do wchodzącego w pole karne Mikovića, ciężka była jednak pozycja i nic z tego nie wyszło.

17

Bezpośredni strzał jednego z zawodników Bruk-Betu z rzutu wolnego, Załuska paruje na bok, a tam Kędziora chciał nabrać sędziego Musiała i wymusić faul i w konsekwencji rzut karny dla gości.

16

Štilić przekroczył przepisy na tyle, że ogląda żółtą kartkę, pierwszą w dzisiejszym meczu.

15

15. Rafał BOGUSKI - 1:0

15

Gol dla Wisły!

Przepiękna akcja Wisły Kraków! Stilić pokierował podanie do Małeckiego, który zagrał na jedno tempo i wyszedł w uliczkę po podaniu właśnie Stilića, Patryk dojrzał jeszcze wychodzącego na lepszą pozycję RAFAŁA BOGUSKIEGO, który otwiera wynik tego spotkania.

14

Nieudane zagranie z głębi pola Głowackiego, spokojnie Mateusz Kupczak przeczytał podanie kapitana Wisły Kraków.

13

Prowadziła Wisła akcję w ataku pozycyjnym, lecz bez większych konkretów, spokojnie defensywa gości poradziła sobie.

12

Zdecydowanie na spalonym został złapany Wojciech Kędziora, kilka dobrych metrów za pułapką ofsajdową znalazł się napastnik Bruk-Betu.

11

Guba znalazł trochę miejsca przed bramką Wisły Kraków, pokusił się o strzał, który przelatuje o kilka metrów od słupka bramki Załuski.

10

Kędziora bliski był przejęcie futbolówki na szesnastym metrze, ubiegł go jednak Głowacki do spółki z Gonzálezem, chwilę później Załuska ma piłkę w swoich rękawicach.

9

Kompletnie nieudany strzał Patryka Małeckiego, bardzo ładna akcja zagrana na jedno tempo, lecz wykończenie skrzydłowego Wisły przeciętne.

9

Myślę, że właśnie tak będzie wyglądać to spotkanie. Wisła stara się poukładać środek boiska pod siebie i będzie prowadzić grę w ataku pozycyjnym.

8

Krótkie rozegranie rzutu wolnego przez "Słoniki", dośrodkowanie po chwili Guilherme wybija głową González. Wisła przejmuje i gra atak pozycyjny.

7

Od autu wznowi teraz Wisła na swojej połowie. Małecki stracił futbolówkę na rzecz defensywy gości.

5

Miśak wyrzucił Kędziorę podaniem wzdłuż pola karnego, zbyt mocne dogranie napastnika Niecieczy. Wcześniej złe zachowanie Brleka i Termalica wyszła z kontrą.

4

Dużo chaosu i bardzo mało dokładności w tych pierwszych minutach. Żadna z ekip nie szarżuje tempa. Wisła będzie grać od rzutu rożnego.

3

Ondrášek potraktował łokciem Mikovića w walce o górną piłkę, było trochę w tym przypadku dlatego też bez większej kary dla napastnika Wisły.

2

Szybciutko futbolówkę przejęli zawodnicy "Białej Gwiazdy", lecz chwilę później Guilherme faulował Boguskiego. Od rzutu wolnego gospodarze.

1

Jedziemy! Sędzia Musiał dam znak do rozpoczęcia tego spotkania. Od pierwszej piłki goście z Niecieczy.

1

Dwie ekipy już wychodzą na zielona murawę stadionu Wisły Kraków, to spotkanie raczej nie będzie miało wpływu na jakieś większe rotacje w grupie mistrzowskiej. Mamy jednak nadzieję, że piłkarze na ostatni mecz sezonu zepną się w sobie i zaprezentują nam naprawdę bardzo ciekawe widowisko.
W Krakowie wielka ulewa, oberwanie chmury na Stadionie im. Henryka Reymana. Piłkarze już powoli schodzą do szatni, aby przebrać się w świeży trykot, niebawem rozpoczynamy.

Do pierwszego gwizdka Pana sędziego Tomasza Musiała już niespełna 45. minut. My już gonimy dla Państwa z ciekawostkami, statystykami i różnymi kwestiami, które dotyczyć będą spotkania w Krakowie.
Serdecznie zapraszamy na to spotkanie już od godziny 18:00, odpowiednio wcześniej uzupełnimy wyjściowe jedenastki obydwu drużyn. Bądźcie z nami!
Zarówno Bruk-Bet jak i Termalica w ostatniej kolejce odnieśli porażkę. "Słoniki" musiały uznać wyższość Jagielloni Białystok, którą przegrali w stosunku 1:2, natomiast Wisła Kraków miała wyjazd do Poznania, gdzie kandydujący do tytułu mistrza Polski Lech Poznań zgarnął trzy punkty wygrywając 2:1 na własnym obiekcie.
Obie drużyny ostatni raz spotkały się na początku kwietnia, wtedy bowiem w Niecieczy kibice byli świadkami bardzo ciekawego widowiska, które obfitowało w bramki i naprawdę bardzo dobrą grę jednej i drugiej drużyny. Wówczas "Biała Gwiazda" wywiozła cenne trzy punkty z ciężkiego terenu wygrywając 3:2, a ostatnią decydującą bramkę w samej końcówce zdobył Mateusz Zachara.
Serdecznie zapraszamy już na ostatnie zmagania naszej rodzimej LOTTO Ekstraklasy. W tej relacji zabierzmy Państwa do Krakowa, gdzie miejscowa Wisła Kraków podejmie na własnej ziemi Bruk-Bet Termalicę Nieciecza w walce po piąte miejsce na koniec sezonu 2016/17.

1:2

finał (1:0)

Gole: 15. Boguski – 48. Kędziora, 90+2. Miković

Kartki:   16. Štilić (WIS)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
Strzały celne: 11:23. Strzały niecelne: 6:10. Rzuty rożne: 7:6. Spalone: 0:3. Foule: 13:11.

Wisła Kraków: Załuska – Cywka, Głowacki, González, Špičić – Brlek (78. Zachara), Uryga, Boguski – Štilić (63. Bartosz), Małecki – Ondrášek (63. Paweł Brożek).
Zmiany: Miśkiewicz – Bartkowski, Valencia, Paweł Brożek, Zachara, Bartosz, Laskoś.

Bruk-Bet Termalica: K. Baran – Fryc (74. Pleva), Kupczak, Putiwcew, Guilherme – Guba (80. Kogut), Jovanović, Stefanik, Miković – Miśak – Kędziora (72. Wróbel).
Zmiany: Trela – Babiarz, Wróbel, Pleva, D. Nowak, Kogut, Kowal.

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków)