Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec

2:1

finał (1:0)

12.05.2017, 19:00 • Stadion im. Orła Białego, Legnica • 30. kolejka • Podkal

Koniec meczu. Miedz wygrywa ważne spotkanie i wraca do zespołów walczących o Lotto Ekstraklasę. Gospodarze kontrolowali spotkanie strzelili gola więcej niż rywale i zasłużenie zbierają gratulacje od swoich kibiców.
Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne. (20:52:14)

90+2

Kontrę gości zatrzymuje Stasiak.

90+2

Dobra próba Vojtusa lecz jego dośrodkowanie zablokowane. Aut dla Miedzi.

90+1

Będą jeszcze emocje w Legnicy!

90+1

Żółtą kartką ukarany napastnik gospodarzy Bartulovic.
Wydawało się, że jest po meczu ale kapitalny strzał Sierczyńskiego da nam jeszcze emocje w tym meczu.

90

Kapitalny strzał z dystansu Sierczyńskiego odbija się jeszcze od poprzeczki i mamy 2:1!

89

Wydaję się, że goście już pogodzeni z wynikiem choć próbują jeszcze zaatakować bramkę Kapsy.

89

Od paru minut MIedz konstruuje atak pozycyjny, ale nie wypracowali pozycji do strzału.

86

Dobrze na przedpolu Kapsa przejmuje podanie do napastnika.

85

NIeporozumienie Fabisiaka z obrońcami i prosta strata gości.

84

Na boisku widzimy sporo chaosu lecz to legniczanie mają więcej z gry.

82

Korekta również w ekipie gości! Udoviczic za Michalaka.

82

Zmiana w ekipie gospodarzy! Za Łobodzińskiego Bartulovic.

79

Kapitalna obrona Kapsy! Wymiana kilku podań i bramkarz gospodarzy zmuszony do wysiłku.

79

Dobrze z pressingiem rywala poradził sobie de Amo.Aut dla gospodarzy.

77

Kolejna zmiana w ekipie gości Ryndzak za Fidziukiewicza.

76

Od paru minut widać dominacje gospodarzy lecz brakuje precyzji przy wykończeniu akcji.

74

Niezła próba z rzutu rożnego lecz Fabisiak na posterunku.

74

Uderzał Rasak lecz jego strzał zablokowany. Rzut rożny dla Miedzi.

73

Kibice gospodarzy krzyczą gromkie "jeszcze jeden. Czy ta prośba będzie spęłniona?

72

Trener próbuje zmienić sytuacje na boisku. Za Pribule wchodzi Matusiak.

72

Z dystansu uderzał Łobodziński ale obok słupka

69

Zgranie piłki przez Michała Stasiaka i piłka wylądowała pod nogami Vojtusa. Ten minął obrońce i spokojnie wykończył akcję.

69

Świetna indywidualna akcja Vojtusa zakończona spokojnym wykończeniem! 2:0

69

Trener Tarasiewicz posyłą doświadczonego Gargułę w miejsce Forsella.

68

Strzał z dystansu Marquitosa, ale ponad poprzeczką.

67

Choć tempo spotkania siadło to przy tym wyniku czeka nas jeszcze sporo emocji.

66

Indywidualnie próbował Rasak lecz jego strzał za lekki.

64

Dobrze w obronie de Amo, Rzut rożny dla gości.

62

Dobra centra drużyny z Sosnowca lecz obrona Miedzi wyjaśniła sytuację.

61

Żółta kartka dla obrońcy gospodarzy Michała Stasiaka.

60

Na spalonym napastnik gości. Szkoda bo byłą to dobra okazja do zmiany wyniku.

58

Zgranie piłki głową przez Votjusa do Łobodzińskiego lecz dobrze interweniuje obrona gości

56

Za próbę wymuszenia rzutu karnego zółtą kartkę otrzymuje Pribula.

54

Kolejna dobra akcja Finów! Podanie Forsella do Pennanena jednak ten uderzył prosto w bramkarza.

53

Dobra akcja drużyny z Sosnowca, ale zabrakło kogoś kto zamknąłby to dośrodkowanie.

50

Próba dalekiej prostopadłej piłki Forsella do Vojtusa, ale za mocno próbował fin.

48

Świetnie podanie w polu karnym Łobodzińskiego do Forsella i w ostatniej chwili obrońca wybija piłkę na rzut rożny.

48

Próba dośrodkowania z prawej strony de Amo lecz prosto do bramkarza.

46

Obie jedenastki bez zmian zaczęły drugą połowę.

46

45

Pierwsza połowa skończona.Jak na razie lepsi w każdym elemencie gry są gospodarze, a w dodatku goście będą musieli radzić sobie w drugich 45 minutach bez Milewskiego. Mimo wszystko wynik jest sprawą otwartą i z niecierliwością wyczekujemy gwizdka na drugą połowę.

45+1

Bandycki atak Sierczyńskiego kończy się jedynie żółtą kartką.

45

Minutę dłuzej potrwa ta pierwsza połowa.

45

Groźna akcja Miedzianki! Dobry strzał Łobodzińskiego, ale obok słupka.

44

Kibice gospodarzy wywierają presję gwizdami na Łuczaku, gdyż według nich symulował przy zółtej kartce dla Forsella.

42

Kolejna żółta kartka, Tym razem ukarany nią Forsell.

41

Niefrasobliwie obrońcy gości, ale podanie Forsella do Łobodzińskiego za mocne.

41

Jak do tej pory goście niewiele pokazali w ofensywie, a teraz w dodatku muszą radzić sobie w dziesiątke.

40

Świetna kombinacyjna akcja Forsella i Penanena lecz najbliżej do piłki miał Fabisiak.

38

Za faul na Łobodzińskim drugą żółta kartką ukarany Milewski.

36

Obecnie to goście częściej są przy piłce, lecz jak na razie nic z tego nie wynika.

34

Próba zaskoczenia Kapsy przez gości, ale strzał wyraźnie obok słupka.

34

Miedź gra dość wysokim pressingiem z czym nie radzą sobie goście.Aut dla legniczan.

33

Na szczęście nic się nie stało i Stasiak już na murawie.

32

Leży kontuzjowany Michał Stasiak. Sędzia pozwala wejść na murawę służbom medycznym.

31

Uderzenie z dystansu Forsella, ale pilka przelatuje obok słupka.

30

Odepchnięty przez obrońce Vojtus. Rzut wolny dla gospodarzy.

28

Głupi faul w środku pola kończy się żółta kartka dla Milewskiego.

28

Zagłębie próbowało długą prostopadła piłką zaskoczyć obrońców Miedzi ale nieprecyzyjnie.

27

Za faul na obrońcy żółta kartkę otrzymuje napastnik gospodarzy Vojtus.

26

Dobra akcja lewą flanką Marquitosa lecz dośrodkowanie niedokładne.

25

Widowiskowa gra kombinacyjna Miedzi, ale chyba zabrakło siły na celny cross.

24

Dobre wyjście z bramki Fabisiaka uratowało gości przed groźną kontrą.

23

Świetnie w defensywie spisał się Vojtus odzyskując piłkę lecz strzał Rasaka zbyt lekki by zaskoczyć bramkarza3

21

Kolejne fantastyczne dośrodkowanie spada na głowę Vojtusa lecz ten posyła futbolówkę minimalnie nad poprzeczką.

20

Fatalne uderzenie z dystansu gości zostało podsumowane oklaskami przez legnickich kibiców.

19

Teraz to goście muszą zabrać się za konstruowanie akcji jeśli chcą wywieźć z Legnicy punkty. Czy twarda obrona Miedzi będzie w stanie zakończyć mecz z czystym kontem?

17

Z tego słynie Miedź. Świetny kros Forsella spadł prosto na głowę srodkowego obrońcy Midzierskiego, a ten ze spokojem dopełnił formalności.

17

Dobre dośrodkowanie Forsella i świetną główką zamyka akcję Midzierski.

16

Pierwsza żółta kartka dla gości.

15

Fatalne wybicie piłki przez Forsella mogło się skończyć groźna kontrą, ale Fin w porę nadrobił swój błąd wślizgiem.

14

Dobre zamknięcie akcji przez Łobodzińskiego, ale jego strzał zablokowany. Korner dla gospodarzy.

13

Sprytnie wykonany rzut wolny, ale dośrodkowanie pewnie łapie Kapsa.

12

Faul Trifonowa i grożna okazja dla Zagłębia.

11

Tak jak się spodziewaliśmy to Miedź kontroluje grę i próbuje atakiem pozycyjnym zaskoczyć obronę gości.

10

Dobrze o piłkę powalczyli Forsell i Vojtus, ale strzał Łobodzińskiego przeleciał nad poprzeczką.

8

Kolejna okazja dla Miedzi! Jednak próba przelobowania bramkarza wyjątkowo nieudana.

7

Z dystansu Forsell jednak jego strzał zablokowany. Rzut rożny dla gospodarzy.

7

NIezła wrzutka w pole karne Zagłębia, lecz bramkarz był na posterunku.

6

Na bramkę Fabisiaka uderzał Trifonow, ale strzał był zbyt lekki.

5

Próba prostopadłego podania de Amo do Vojtusa lecz niedokładna.

4

Miedź zaczęła nerwowo – od dwóch prostych strat w środku pola, ale bez konsekwencji.

3

Groźna akcja drużyny z Sosnowca, ale dośrodkowanie odbił Kapsa, a dobitkę zablokowali obrońcy.

1

Pierwszy rzut rożny w spotkaniu wykonają gospodarze.

1

Sędzia Szczech właśnie gwizdnął po raz pierwszy.

1

Sędzia właśnie wyprowadził drużyny na boisko. Już za chwile pierwszy gwizdek.
W Legnicy pogoda dopisała. Jest ciepło i pochmurnie więc warunki dla piłkarzy powinny być dobre.
Faworytem spotkania wydają się gospodarze dla których może to być ostatnia szansa na włączenie się do gry o awans. Zapewne to Miedź będzie próbować atakiem pozycyjnym zaskoczyć Fabisiaka. Z kolei goście skupią się na obronie i wyprowadzeniu zabójczej kontry.

Miedź Legnica: Kapsa – Trifonow, Midzierski, Stasiak, de Amo – Pennanen, Rasak, Marquitos, Forsell, Łobodziński – Vojtus.

Rezerwowi: Sapela, Brożyna, Bartulović, Daniel, Rybicki, Wójcik, Garguła.

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak – Sierczyński, Wiktorski, Bogusławski, Bartczak – Milewski, Nowak – Michalak, Łuczak, Pribula – Fidziukiewicz.

Rezerwowi: Skaba, Ryndak, Najemski, Udoviczić, Boettcher, Matusiak, Budek.

Sędziowie: Szczech – Pierściński, Rosa.
Natomiast Ryszard Tarasiewicz zdecydował się na cztery zmiany w porównaniu do zremisowanego tydzień temu meczu z Wisłą Puławy. Za kartki pauzuje dzisiaj Hunter Gorski, którego prawej obronie zastępuje Rumen Trifonow. Na ławkę dla rezerwowych powędrowali natomiast Łukasz Garguła, Keon Daniel i Mariusz Rybicki. W ich miejsce od pierwszych minut zagrają Petteri Pennanen, Petteri Forsell oraz Marquitos.
Składy obu drużyn są już dostępne.
Trener Banasik nie dokonał żadnej korekty w wyjściowym składzie w porównaniu do poprzedniego spotkania Zagłębiaków. Najwyraźniej trener klubu z Zagłębia Dąbrowskiego zaufał zasadzie, że zwycięskiego składu zmieniać się nie powinno.
Dziś na boisku w Legnicy zmierzą się ze soba Zagłębie Sosnowiec oraz miejscowa Miedź. Obie drużyny w końcowej fazie sezonu walczą o awans do Lotto Ekstraklasy. Możemy spodziewać się więc, że trenerzy chcą sięgnąć po pełną pule.
Witamy serdecznie ze stadionu w Legnicy! Powoli do końca dobiega rozgrzewka obydwóch ekip i już za 20. minut usłyszymy pierwszy gwizdek Pana Łukasza Szczecha.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.