Zagłębie Lubin – Cracovia

2:2

finał (0:2)

01.05.2017, 18:00 • Stadion Zagłębia, Lubin • Grupa Spadkowa • Mateusz

Niesamowite. To, co wydarzyło się w Lubinie jest niewyobrażalne. Goście przez niemalże całą drugą połowę kontrolowali wynik i grę, by w samej końcówce stracić dwa gole, a co za tym idzie – dwa punkty. "Pasy" miały triumf na wyciągnięcie ręki, a tymczasem muszą zadowolić się tylko jednym "oczkiem". Nieprawdopodobną pogoń i charakter zaprezentowali piłkarze prowadzeni przez Piotra Stokowca. Chyba nikt nie wierzył, że ich starania doprowadzą do wyrównania. To jest właśnie to piękno futbolu, to właśnie jest ta nieprzewidywalność i magia! (19:55:03)

90+5

90+2

90+2. Ľubomír GULDAN - 2:2

90+2

Gol dla Zagłębia!
Strzelcem bramki ĽUBOMÍR GULDAN. Coś nieprawdopodobnego! Gospodarze egzekwowali korner, po czym zrobiło się niesamowicie gorąco w polu karnym. Guldan wyłuskał piłkę, znalazł trochę wolnej przestrzeni i skierował ją do siatki!

90+1

Celowe przewinienie Łukasza Piątka. Sędzia bez chwili zawahania przerwał grę i ukarał zawodnika Zagłębia Lubin żółtą kartką. Robi się niesamowicie nerwowo.

90+1

Spotkanie zostało przedłużone o cztery minuty.

90

Dzisiejsze spotkanie ogląda 4242 widzów.

90

90. Martin NEŠPOR - 1:2

90

Strzelcem bramki MARTIN NEŠPOR. Wyśmienite uderzenie Nespora! Przymierzył z olbrzymią precyzją. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Zanosi się na gorącą końcówkę!

89

Uderzał Piątek, jednak Sandomierski nie miał najmniejszego kłopotu ze złapaniem futbolówki. Doskonale był ustawiony golkiper Cracovii. Tym razem nie pozostawił żadnych złudzeń.

88

Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Wydaje się, że podopieczni Stokowca powoli godzą się ze swoim losem. Cracovia gra bardzo mądrze, nie popełnia większych pomyłek i pewnie dąży po trzy punkty.

87

Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Mateusz Szczepaniak, na boisku pojawia się Jaroslav Mihalík.

85

Ciekawy atak Zagłębia, ale udało się wywalczyć jedynie wznowienie z narożnika boiska. Po centrze z kornera główkował Guldan, jednak futbolówka poszybowała ponad bramką strzeżoną przez Sandomierskiego.

83

Sympatycy Zagłębia w coraz to gorszych nastrojach. Frustracja z minuty na minutę rośnie. Nic w tym dziwnego. Wszystko wskazuje na to, że lubinianie zaliczą kolejną porażkę i to na dodatek z niżej notowanym przeciwnikiem.

82

Druga zmiana w szeregach zespołu z Krakowa. Tym razem plac gry opuścił kapitan drużyny – Cetnarski. Na murawie zameldował się Steblecki, który ma około dziesięć minut, aby przekonać trenera do swojej osoby.

81

Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Mateusz Cetnarski, na boisku pojawia się Sebastian Steblecki.

2:2

finał (0:2)

Gole: 90. Nešpor, 90+2. Guldan – 32. Szczepaniak, 39. Krzysztof Piątek

Kartki:   90+1. Łukasz Piątek (ZAG)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 7:6. Rzuty rożne: 8:0. Spalone: 2:1. Foule: 18:14.

Zagłębie Lubin: Małkowski – Tosik, Jończy (46. Jagiełło), Guldan, Dziwniel – Łukasz Piątek, Kubicki – Janus (73. Buksa), Starzyński, Mazek (59. Janoszka) – Nešpor.
Zmiany: Polaček – Madera, Čotra, Vlasko, Janoszka, Jagiełło, Buksa.

Cracovia: Sandomierski – Wójcicki (8. Ferraresso), Malarczyk, Wołąkiewicz, Brzyski – D. Dąbrowski, Kanach – Szczepaniak (87. Mihalík), Cetnarski (81. Steblecki), Jendrišek – Krzysztof Piątek.
Zmiany: Stępniowski – Litauszki, Dimun, Steblecki, Mihalík, Jaroszyński, Ferraresso.

Sędziowie: Kwiatkowski – Rostkowski, Heinig – Tarnowski