3 liga, grupa II

Bałtyk Gdynia – Chemik Bydgoszcz

1:0

finał (0:0)

29.04.2017, 17:00 • Narodowy Stadion Rugby, Gdynia • Runda 25 • Bartłomiej Karasz

Koniec tego meczu Bałtyk wygrywa minimalnie po bramce Zyski. Najważniejsze jest jednak dla gospodarzy to że mają trzy punkty i zrównali się z liderem. Walka o awans do drugiej ligi będzie więc niesamowicie ciekawa. Po pierwszej nudnej połowie druga była już o wiele lepsza. Z mroźnej Gdynii już wszystko życzę Państwu udanej majówki i zapraszam na kolejne relacje. (18:54:50)

90+3

90+2

Jeszcze próba Zyski po której piłka poszybowała ponad bramką.

90+1

Jakiś uraz Wypija i mamy przerwę w meczu.

90

Sędzia dolicza trzy minuty.

89

Ruszkul uderza po długim słupku ale nie trafia z 8 metra. Nawet jeśli piłka znalazłaby się w siatce to zawodnik gospodarzy był na spalonym.

88

Uderza Janicki ale nie trafia w bramkę. Mecz zbliża się do końca i wszystko wskazuję że Bałtyk zrówna się punktami z liderem tabeli.

86

Kolejne dośrodkowanie w pole karne gości. Karasiński wywalczył sobie wspaniałą okazję do zdobycia bramki ale z kilku metrów nie trafia nawet w bramkę.

85

Dośrodkowywał Kuzimski a piętką starał się uderzać Zyska. Stał on jednak plecami do bramki i nie miał szans oddać celnego uderzenia.

84

Podczas tego dośrodkowania faulowany jest Matysiak i to on wznowi grę.

83

Po wślizgu na rywalu Sosnowski ogląda żółta kartę.

82

Żółtą kartkę otrzymuje Osiński (Chemik Bydgoszcz).

81

Zmiana w drużynie Chemik Bydgoszcz: z boiska schodzi Jarzembowski, na boisku pojawia się Trzepacz.

80

Dawid Janicki zagrał ręką przy próbie przejęcia piki ale sędzia tego nie odgwizdał a strzał na bramkę Matysiaka był niecelny.

78

Jedna bramka to minimalna przewaga a gospodarze zamiast strzelać drugą popełniają proste błędy obu to się na nich nie zemściło.

76

Czując że ten mecz zbliża się do końca goście starają się jeszcze zmienić oblicze tego spotkania.

75

Wybija Wesołowski piłkę z włąsnego pola karnego zrobiło się nieco zamieszania pod bramką Matysiaka.

74

Miał szanse Maciej Kot nie pokryty w polu karnym źłe przyjął sobie piłkę i pozbawił siebie możliwości oddania uderzenia.

73

Faulowany jest Klecha. Do bramki 30 metrów i jak zwykle do piłki podchodzi Kuzimski.

72

Ewidentny faul Nowaka. Nie mają pomysłu goście na to co zrobić aby doprowadzić do remisu w tym meczu.

71

Żółtą kartkę otrzymuje Klecha (Bałtyk Gdynia).

70

Zmiana w drużynie Chemik Bydgoszcz: z boiska schodzi Kawałek, na boisku pojawia się Jaskólski.

69

Po faulu na Sosnowskim Kuzimski wykonał rzut wolny. Po jego dośrodkowaniu Sosnowski przenosi piłkę ponad bramką.

67

Zagrywał Kot w pole karne ale bez problemu Matysiak wyłapał to.

66

Gospodarze graja jak w transie druga bramka wydaje się chyba być kwestią czasu.

65

Technicznie uderzył Klecha obok słupka i kapitalnie broni Murawski. Czemu nie ma 2-0 to wie tylko Klecha. To była wyborna okazja.

64

Zmiana w drużynie Bałtyk Gdynia: z boiska schodzi Babiarz, na boisku pojawia się Nowak.

63

Zmiana w drużynie Chemik Bydgoszcz: z boiska schodzi Olszewski, na boisku pojawia się Kot.

62

Gol dla Bałtyku!
WOJCIECH ZYSKA nie dał szans bramkarzowi, gospodarze wychodzą na prowadzenie.

61

Karny dla Bałtyku po zagraniu Wesołowskiego obrońca Chemika zagrywa ręką we własnym polu karnym.

60

A teraz centymetrów zabrakło Sosnowskiemu aby z kilku metrów oddać strzał na bramkę Murawskiego !!

59

Mocne uderzenie na bramkę Murawskiego minimalnie przeleciało ponad poprzeczką. Coś się ruszyło !!

58

Uderza Bejuk obok słupka i jego zdaniem piłka przekroczyła linie bramkową sędzia jednak widział to zupełnie inaczej.

57

Wypij zagrywał w pole karne. Futbolówka trafia do Bejuka który poczekał na Wesołowskiego a ten wywalczył rożny.

55

Goście nadal na połowie Bałtyku. Nie widać żadnej zmiany w poczynaniach biało niebieskich.

54

Robert Frasz będzie długo myślał o tym strzale. Z trzech ,metrów posyła on piłkę ponad bramkę po tym dośrodkowaniu z rożnego.

53

Zbyt wolno wychodzili z tą kontrą przyjezdni mogli oni na prawdę zagrozić bramce Matysiaka a tak wywalczyli tylko rzut rożny i to szczęśliwy.

52

Seria autów dla gości przybliżają się oni coraz bliżej pod pole karne Bałtyku.

50

Faul Klechy, nie ma jeszcze kartki ale jest słowne upomnienie od arbitra.

49

Rożny dla gospodarzy którzy bardzo zmotywowani wyszli na drugą część meczu. Wrzutka w poler karne wybita przez Włosińskiego.

48

W ostatniej chwili obrońca uprzedził Kuzimskiego przed oddaniem strzału.

47

Tuż po przerwie po jednej okazji mieli obydwa zespoły ale wynik pozostaje bez zmian.

46

Zmiana w drużynie Bałtyk Gdynia: z boiska schodzi Poręba, na boisku pojawia się Ruszkul.

46

Zmiana w drużynie Bałtyk Gdynia: z boiska schodzi Rzepa, na boisku pojawia się Klecha.

46

Bardzo słaba pierwsza połowa, bez emocji, bez sytuacji podbramkowych, bez bramek. Oby coś się zaczęło dziać w drugiej części meczu bo jak na razie nie jesteśmy świadkami dobrego widowiska. Trener Raszka i Mierzejewski mają teraz czas aby pogadać ze swoimi podopiecznymi i ustalić strategię na dalszą część meczu.

45+1

45+1

Obrócił się z piłką przy nodze w polu karnym Bejuk ale trafia w obrońcę.

45

Sędzia dolicza minute.

44

Ośmieszył obrońców Dawid Janicki minął czterech i gdy miał już strzelać został zablokowany, ale wielkie brawa za ten rajd z połowy boiska.

43

Fatalnie zagrał z wolnego Robert Kawałek, jaka wrzutka taki i cały ten mecz jak na razie.

42

Dobrym dryblingiem Sosnowski poradził sobie w polu karnym z dwoma rywalami, wystawił piłkę Zysce a ten dwukrotnie uderzał i za każdym razem strzał trafiał w nogi obrońców.

40

Chyba Bałtyk zaczyna zabierać się do gry od paru minut gospodarze utrzymują się na połowie Chemika.

39

Strzał z przed pola karnego Wojciecha Zyski dobrze wybija na rzut rożny Murawski.

38

Żle przyjął sobie piłkę Kuzimski w polu karnym a o chwili jeszcze się przewrócił w polu karnym.

36

Czego spodziewał się zawodnik Bałtyku po takim faulu. Marcin Poręba otrzymuję żółtą kartkę.

35

Najpierw egzekwowali rzut rożny goście (bardzo słabe dośrodkowanie) a po chwili z drugiej strony wrzutkę Osińskiego wyłapuje Matysiak.

34

Jak na swój młody wiek bramkarz Chemika bardzo pewnie broni i tym razem po rzucie rożnym zdecydowanie wyszedł z bramki i pewnie ją chwyta.

33

Podłączył się pod tą akcję Wypij i wywalczył rzut rożny.

32

Chyba pierwsze dośrodkowanie w tym meczu Kewina Wesołowskiego. Z lewej nogi zagrał w pole ale wprost na głowę Jarzębowskiego.

31

Na spalonym złapany został Paweł Olszewski.

30

Pół godziny tego meczu z nami widowisko nas nie rozgrzewa a robi się coraz zimniej.

28

Akcje jednych jak i drugich są mało przemyślane mało składne i to powoduję że jak na razie ten mecz jest przeciętnym widowiskiem.

27

Sosnowski leży na murawie mamy przerwę w grze.

26

Z lewego skrzydła w pole karne podawał Poręba do Bejuka. Ten drugi opanował bardzo trudne zagranie i zdołał oddać strzał ale nie było to uderzenie celne.

25

Bardzo wyrównany ten mecz jak do tej pory, żadna ze stron nie miała okazji na zdobycie bramki.

24

Niezła akcja gości kilka szybkich podań z pierwszej piłki i przedarli się oni w szesnastkę Bałtyku ale tam zabrakło już pomysłu na zakończenie tej akcji.

22

Chemik nadal w polu karnym Bałtyku. Goście będą mieli rzut rożny. Bardzo mocne dośrodkowanie w pole karne nikt nie miał szans uderzyć na bramkę Matysiaka.

21

Robert Kawałek w polu karnym miął trochę miejsce i zdecydował się uderząć. Piłka przelatuję obok lewego słupka.

20

Zapowiadało się na szybką kontrę Bałtyku ale podanie Sosnowskiego pozostawia wiele do życzenia.

19

Okres niedokładnych podań z obu stron, sporo przypadkowych zagrań.

17

Ni to strzał ni dośrodkowanie w wykonaniu Kuzimskiego pada łupem bramkarza Chemika.

16

Przy linii bocznje boiska pomylił się teraz Krzysztof Rzepa i gospodarze tracą piłkę. Jest zimno ale gorącym dopingiem kibice starają się dopingować piłkarzy.

15

Kwadrans gry za nami. Bałtyk nie jest specjalistą w strzelaniu bramek na własnym boisku przed przerwą więc remis bezbramkowy po pierwszych 45 minutach nikogo nie zdziwi.

13

Szymon Maziarz technicznie uderzył ponad murem ale zabrakło precyzji, piłka obok słupka opuściła plac gry.

12

Pięć metrów przed polem karnym faulowany jest Michał Żurowski. Może być grożnie pod bramką Bałtyku. Dośrodkowanie czy strzał??

11

Po niedokładnym podaniu Kawałka goście tracą piłkę ale nie zmienia to faktu że częściej to oni goszczą na połowie gospodarzy jak do tej pory.

9

Paweł Olszewski dośrodkowywał w pole karne z bramki wychodzi Matysiak i piąstkuję piłkę poza pole karne. Ta wraca ale po interwencji Sadowskiego będzie rożny dla gości.

8

Nieśmiertelne ...My chcemy gola, Bałtyku my chcemy gola na trybunach..

7

Domagał się Kuzimski rożnego dla swojego zespołu, sędzia jednak nakazuję wznowić grę od bramki przez Murawskiego.

6

Nie spodziewał się Tomasz Bejuk że piłka przejdzie przez dwóch obrońców więc i jego uderzenie z głowy było nieco przypadkowe i niezbyt mocne.

5

Czeka z wybiciem piłki od bramki Matysiak. Dwóch zawodników Bałtyku wyskoczyło do piłki ale ta spadła pod nogi Frasza.

4

Przebijanie piłki w środku boiska,zakończył Poręba wybiciem na aut. Który zespół pierwszy opanuję sytuację na boisku i zdominuję rywala??

2

Niezbyt mocny strzał z dystansu Sosnowskiego ale celny. Pamiętam były mecze na tym stadionie że czekaliśmy na celne uderzenie do drugiej połowy:)

1

Zaczynamy goście na czerwono gospodarze tradycyjnie na biało-niebiesko. W Gdynii nie pada ale jest bardzo zimno.111

1

Lider tabeli Gwardia Koszalin po raz kolejny traci punkty, ta wiadomość to może być największa motywacja dla gospodarzy by wygrać dzisiejszy mecz.

Bałtyk Gdynia: Matysiak – Wypij, Sadowski, Karasiński, Wesołowski, Zyska, Sosnowski, Rzepa, Bejuk, Poręba, Kuzimski

Rezerwowi: Skrypoczka, Buławski, Klecha, Ruszkul, Młynarczyk, Szopiński, Atanackovic

Chemik Bydgoszcz: Murawski – Jarzębowski, Żurowski, Frasz, Włosiński, Maziarz, Osiński, Kawałek, Olszewski, Babiarz, Janicki

Rezerwowi: Laskowski, Trzepacz, Nowak, Kot, Jaskólski, Dąbek, Czajka.
Spotkanie rozpocznie się w sobotnie popołudnie o godzinie 17. Serdecznie zapraszam wszystkich do śledzenia bezpośredniej relacji tekstowej z tego meczu na portalu Lajfy.com. Miejmy nadzieje że nie zabraknie emocji w tym spotkaniu.
Mecz z Bałtykiem będzie dla Chemika drugim z kolei wyjazdem. Przed tygodniem zremisowali oni ze Świtem Skolwin 1-1. Dla Chemika bramkę zdobył Robert Kawałek. Po tym meczu piłkarze z Bydgoszczy zajmują 14 lokatę i mają pięć oczek przewagi nad strefą spadkową. Jedną z pozytywnych wiadomości dla klubu jest fakt że udało się pozyskać kolejnego sponsora.
W tygodniu odbyły się mecze Pucharu Polski. W lepszych humorach są piłkarze Bałtyku którzy awansowali dalej. Chemik niestety pożegnał się z tym rozgrywkami.
Gospodarze po wpadce w ostatnim meczu na własnym boisku bo tak należy traktować remis z Górnikiem Konin 2-2 udali się do Lęborka. Tym razem nie było już niespodzianki biało-niebiescy pewnie wygrali 3-1 a autorami bramek byli Ruszkul, Kuzimski i Szałek z karnego.
Po raz kolejny zapraszamy do Gdynii na mecz miejscowego Bałtyku z zespołem Chemika Bydgoszcz. Obie drużyny walczą o różne cele gospodarze o awans a goście o ligowy byt. W tym meczu nie będzie kalkulacji obie strony walczą o trzy punkty.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.