3:1

finał (0:0)

23.03.2017, 12:00 • Stadion Miejski, Piła • Mecz towarzyski • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:07:24)
Zabójcze sześć minut pogrążyło reprezentację Włoch w Pile. Polska odpowiedziała na jedno trafienie przyjezdnych aż trzema między 70. a 76. minutą pojedynku. Piłkę do bramki Italii skierowali sami zmiennicy Michalak, Angielski oraz Tomasiewicz, więc selekcjoner Maciej Stolarczyk miał nosa, wprowadzając właśnie tych zawodników na boisko. Po stracie goli przyjezdni próbowali odpowiedzieć, ale byli już praktycznie posłani na deski, a biało-czerwoni uskrzydleni. Dzięki trzem bramkom oraz trzem punktom Polska wyprzedziła swoich rywali w tabeli Turnieju Czterech Narodów.

90+2

90

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

88

Dużo zamieszania na połowie Italii robią zmiennicy. To już kolejna akcja z wykorzystaniem szybkich Bartczaka oraz Michalaka.

86

Natychmiast zagrożony drugim żółtym kartonikiem Rasak ustąpił miejsce na boisku Piotrowskiemu.

85

Pierwsza i najpewniej ostatnia żółta kartka w tym spotkaniu dla Damiana Rasaka.

83

Jednocześnie trzy zmiany przeprowadzone przez selekcjonerów. W polskim obozie Makowski za Jagiełło, natomiast u gości pojawili się De Santis za Coppolaro oraz Minelli za Panico.

80

Biało-czerwoni trzymają przeciwnika na dystans i nie pozwalają na żadną odpowiedź. Ich groźne dośrodkowanie nieomal skończyło się golem samobójczym.

78

Włosi mają bardzo niewiele czasu na wyrównanie i widać, że bardzo im się spieszy, a jak wiadomo, pośpiech jest złym doradcą.

76

Gol dla Polski!
Strzelcem bramki GRZEGORZ TOMASIEWICZ.

Trzy gole w sześć minut. Niesamowity zryw biało-czerwonych! Tomasiewicz strzelił do bramki Emila Audero z kilku metrów po podaniu Roberta Bartczaka. Fatalnie zachowali się w tej sytuacji goście.

74

Strzelcem bramki KAROL ANGIELSKI.

Szaleńczy atak reprezentacji Polski skutkuje drugim golem. Ponownie gospodarze sprytniejsi w polu karnym przeciwnika, a Angielski wpakował do bramki piłkę, która odbiła się od słupka!

72

Szybka akcja reprezentacji Polski i Bartczak zagroził bramkarzowi reprezentacji Włoch płaskim uderzeniem.

70

Strzelcem bramki KONRAD MICHALAK.

Michalak znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie i dobił do siatki futbolówkę, którą sekundę wcześniej odbił w zamieszaniu Emil Audero!

70

Podwójna zmiana zaordynowana przez selekcjonera reprezentacji Włoch. Na boisko wysłani zostali Capradossi oraz D'Urso zamiast Romagni oraz Picchiego.

67

Dwa uderzenia reprezentacji Polski. Audero poradził sobie z próbą Angielskiego, natomiast Stolarski przymierzył bardzo niecelnie.

65

Podwójna zmiana w reprezentacji Włoch. Na boisko wbiegli Ghiglione oraz Bonazzoli, a opuścili plac Sernicola oraz autor dotychczas jedynego gola Orsolini.

64

Drugi raz w tym meczu Rasak składał się do uderzenia zza pola karnego i wpadł prosto na przeciwnika.

62

Grzegorz Tomasiewicz pokazał się w polu karnym przyjezdnych tylko dlaczego tak długo zwlekał z oddaniem strzału? Wrócił obrońca, przez co uderzenie było zbyt lekkie.

60

Selekcjoner reprezentacji Polski przeprowadził potrójną zmianę: Angielski za Zawadę, Bartczak za Janickiego, natomiast Tomasiewicza za Skrzecza.

58

Skrzecz był stosunkowo blisko bramki Włochów i z kilkunastu metrów strzelił po pierwsze lekko, a po drugie niecelnie. To ostatnia szansa tego zawodnika na zmianę wyniku.

56

Bez sytuacji podbramkowych po zmianie wyniku. Próbuje odpowiedzieć Polska, ale młodzi Włosi rozsądnie i dostojnie sobie radzą.

54

Drużyna Macieja Stolarczyka nie ma już miejsca na żadną kalkulację. Porażka z Włochami będzie oznaczać, że nie wygra Turnieju Czterech Narodów.

52

Gol dla Włoch!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa RICCARDO ORSOLINI.

Niestety, Polska straciła gola po strzale Orsoliniego z 11. metra. Egzekutor rzutu karnego przechytrzył w pojedynku jeden na jednego Drągowskiego.

51

Rzut karny dla reprezentacji Włoch! Sędzia Soeren Storks zobaczył faul na Romagni i nie miał litości dla biało-czerwonych.

50

Ruszają dynamicznie do przodu piłkarze obu reprezentacji. Chcą pokazać kibicom szybką grę w drugiej połowie, a przede wszystkim gole.

48

Wdowiak nie był równie aktywny na swoim skrzydle jak Skrzecz, dlatego szansę dostaje nowy boczny pomocnik.

46

W przerwie jedna korekta dokonana przez Macieja Stolarczyka. Michalak na boisku, a Wdowiak odpoczywa.

46

Po nieco ponad 45 minutach bezbramkowo w Pile. Początek aktywny, agresywny w wykonaniu Polaków, ale nie zdominowali swojego przeciwnika tak mocno, by wyjść na prowadzenie. Ba, pierwszą świetną sytuację podbramkową mieli przyjezdni. Generalnie obie reprezentacje stworzyły sobie dwie, świetne szanse na zmianę wyniku. Zmarnowali je kolejno Vido, Janicki, Pesina i w doliczonym czasie Zawada. Ciekawe, jak zareagują trenerzy w przerwie i co wymyślą na drugą połowę. Polska ma podstawy, by myśleć o zwycięstwie, ale musi cały czas uważać na Włochów.

45+2

45+1

Już w doliczonym czasie mocno zapachniało prowadzeniem Polaków! Po rajdzie Skrzecza strzał głową oddał Zawada i Audero miał dużo szczęścia, że nasz napastnik minimalnie chybił!

45

44

Wieteska wyskoczył wysoko po dośrodkowaniu z narożnika boiska, po czym oddał, szkoda że nie soczysty, strzał głową. Futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

43

Po akcji Janickiego decyzja arbitra nie mogła być inna. Rzut rożny dla zespołu Macieja Stolarczyka.

41

Zbliża się ostatni gwizdek w pierwszej połowie. Polacy mają apetyt, by zmienić wynik w ostatnich minutach przed przerwą.

39

Na potwierdzenie tych słów Vido składał się do strzału z ostrego kąta po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, ale nie przyjął piłki idealnie. To zdecydowało o niepowodzeniu ataku.

38

Nie pokazuje swoich atutów w ostatnich minutach Zawada. Więcej okazji do zdobycia gola ma Vido.

36

Na skrzydłach w reprezentacji Polski operują Skrzecz oraz Wdowiak. Ten pierwszy dotychczas częściej atakuje, ale Włosi nie pozwalają na dużo.

34

To być może ostatnie ostrzeżenie dla Polaków. Ich rywale mają zdolność do szybkiego przenoszenia piłki w pole karne przeciwnika.

32

Druga tak dobra sytuacja podbramkowa Włochów! W ostatnim momencie jeden z obrońców wygarnął piłkę spod nóg Pesiny, a dobitka Cassaty została zatrzymana przez Drągowskiego. Dobrze broni były golkiper Jagiellonii!

30

Nieobecność Romagni we własnym polu karnym postanowił wykorzystać Stolarski. Szarża Polaka zakończona strzałem tuż obok słupka.

29

Kociołek po wrzutce z rzutu wolnego. Blisko do piłki miał Romagna, ale obok bocznego defensora było kilku Polaków i ostatecznie nie pozwolili na strzał.

28

W bardzo dobrych sytuacjach podbramkowych zrobiło się 1:1, ale bramkarze ACF Fiorentina oraz Juventusu jeszcze nie skapitulowali.

26

Nie zorganizowali się jeszcze dostatecznie dobrze Włosi po zmianie defensora, z czego nieomal skorzystał Janicki. Mocne uderzenie pomocnika reprezentacji Polski tuż obok bramki Audero!

23

Pierwsza, wymuszona zmiana w reprezentacji Włoch. Za Dimarco wbiegł Felicioli.

22

Ostre starcie z udziałem defensora reprezentacji Włoch Dimarco. Służby medyczne wbiegły na boisko i możliwe, że ten zawodnik nie dokończy pierwszej części.

20

Futbolówka w centrum boiska. Tak ostrej walki o panowanie w tym sektorze dotychczas nie było.

18

Inicjatywa nadal po stronie biało-czerwonych, ale ich rywale uspokoili sytuację na boisku i aktualnie nie pozwalają na oddawanie strzałów.

16

Na solową akcję środkiem pola zdecydował się Jagiełło. Piłkarz obdarzony dobrym uderzeniem z dystansu nie zdecydował się spróbować szczęścia wzorem Rasaka.

14

Szybka riposta po przeciwnej stronie boiska. Kombinacyjna wymiana podań zakończona uderzeniem Damiana Rasaka. Szkoda, że zablokowanym.

12

Pierwsza interwencja Bartłomieja Drągowskiego. Bramkarz ACF Fiorentina musiał wykazać się po mocnym, zaskakującym uderzeniu Vido z ostrego kąta!

10

Bezbramkowy początek ze wskazaniem na reprezentację Polski. Chciała zdominować rywali jak w domowym meczu z Niemcami w Świnoujściu.

8

Janicki jest etatowym wykonawcą rzutów wolnych w reprezentacji Polski. Po dośrodkowaniu tego zawodnika lepiej ustawili się we własnym polu karnym goście.

6

Dobrze ustawił się Romagna i nie pozwolił Skrzeczowi na dośrodkowanie. Chwila zamieszania, po której od rzutu wolnego wznowili grę piłkarze z Półwyspu Apenińskiego.

5

Początek meczu ze wskazaniem na reprezentację Polski. Trener Maciej Stolarczyk mobilizuje podopiecznych do aktywnego, wysokiego pressingu.

4

Emil Audero miał już możliwość przywitania się z futbolówką. Wykorzystał fakt, że dośrodkowanie Janickiego z rzutu wolnego było przeciągnięte. Żaden Polak nie miał szans wyprzedzić bramkarza Juventusu.

3

Akcja Włochów z wykorzystaniem prawego skrzydła. Podwoili tam krycie czujni Jagiełło z Bartoszem i tylko wrzut z autu dla przyjezdnych.

1

Drużyny gotowe do rozpoczęcia spotkania, które poprzedzą tradycyjnie hymny narodowe. Mecz reprezentacji to wydarzenie nietuzinkowe w Pile.

Polska U-20: Drągowski – Stolarski, Wieteska, Bochniewicz, Bartosz – Rasak, Jagiełło – Skrzecz, Janicki, Wdowiak – Zawada.

Rezerwowi: Węglarz – Garbacik, Piotrowski, Bartczak, Tomasiewicz, Michalak, Makowski, Angielski.

Włochy U-20: Audero – Dimarco, Sernicola, Pontisso, Romagna – Coppolaro, Pesina – Panico, Cassata, Orsolini – Vido.

Rezerwowi: Perisan – Ghiglione, De Santis, Capradossi, Picchi, D'Urso, Minelli, Bonazzoli, Felicioli.

Sędzia: Soeren Storks (Niemcy).
Zapraszamy na relację na żywo z meczu reprezentacji Polski do lat 20. Przeciwnikiem młodych biało-czerwonych będą Włosi. Pierwszy gwizdek w czwartek o godzinie 12.
Pojedynek z Włochami jest tradycyjnie częścią Turnieju Czterech Narodów, w którym rywalizują jeszcze Niemcy i Szwajcaria. Organizatorem meczu jest Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, który postanowił, że młodych piłkarzy ugości Piła.
Pomimo niekorzystnej godziny pojedynek ma być piłkarskim świętem w Pile. Takiej imprezy nie było w tym mieście od blisko 30 lat. Polacy przygotowywali się do spotkania z Włochami w Złotowie, a Azzurri zakwaterowali się w Budzyniu.
Powołani na dwumecz z Włochami i Grecją:

Karol Angielski (Olimpia Grudziądz), Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec), Jakub Bartosz (Wisła Kraków), Paweł Bochniewicz (Granada FC), Kamil Dankowski (Śląsk Wrocław), Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina), Damian Garbacik (GKS Katowice), Filip Jagiełło (KGHM Zagłębie Lubin), Robert Janicki (Pogoń Siedlce), Rafał Makowski (Legia Warszawa), Konrad Michalak (Zagłębie Sosnowiec), Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec), Jakub Piotrowski (Stomil Olsztyn), Damian Rasak (Miedź Legnica), Oktawian Skrzecz (Schalke 04 Gelsenkirchen), Paweł Stolarski (Lechia Gdańsk), Przemysław Szarek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Grzegorz Tomasiewicz (Pogoń Siedlce), Mateusz Wdowiak (Sandecja Nowy Sącz), Damian Węglarz (Jagiellonia Białystok), Mateusz Wieteska (Chrobry Głogów), Oskar Zawada (Karlsruher)
Włosi są liderami tegorocznego Turnieju Czterech Narodów. Polacy, którzy świetnie zaczęli rozgrywki, mają do Italii dwa punkty straty, więc w razie zwycięstwa mogą ją przeskoczyć w tabeli. W biało-czerwonym zespole może wystąpić Bartłomiej Drągowski, który jest piłkarzem ACF Fiorentina, klubu ligi włoskiej.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.