finał (2:0)

16.03.2017, 21:05 • Amsterdam Arena, Amsterdam • 1/8 finału • Sebastian Zuba

Dziękuję Państwu za śledzenie relacji live i zapraszamy na kolejne transmisje na naszym portalu! (23:05:30)
Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
Strzały na bramkę: 10:3. Strzały niecelne: 7:2. Rzuty rożne: 11:4. Spalone: 5:2. Faule: 20:19.
Po ciekawym spotkaniu obfitującym w wiele podbramkowych sytuacji zasłużenie zwyciężył Ajax. Gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym, a przede wszystkim skuteczniejszym. Przy odrobinie szczęścia przyjezdni mogli doprowadzić do dogrywki, lecz w kluczowych momentach spotkania zabrakło im spokoju w wykończeniu akcji.

90+5

90+4

Żółtą kartkę otrzymuje André Onana (Ajax Amsterdam).

90+3

Kasper Dolberg uderzył groźnie na bramkę gości, lecz Robin Olsen zdołał odbić piłkę.

90+2

Amin Younes marnuje sytuację sam na sam i uderza obok słupka.

90+1

Po długiej wrzutce w pole karne przed szansą stanął Erik Johansson, lecz jego strzał został zablokowany.

90

90. Instynktowna obrona Robina Olsena (KOD)

90

Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

88

Kolejną szanse miał Kasper Dolberg, który otrzymał precyzyjne podanie tuż przed bramką Kopenhagi. Napastnik Ajaxu uderzył z pierwszej piłki, lecz trafił wprost w bramkarza gości.

88

Gracze Kopenhagi długimi podaniami w pole karne próbują stworzyć zagrożenie pod bramką Ajaxu. Jak na razie bez efektu.

87

Żółtą kartkę otrzymuje Federico Santander (FC Kopenhaga).

86

Po szybkiej kontrze Ajax wywalczył kolejny rzut rożny.

85

Sygnał do ataku dla przyjezdnych dał Andreas Cornelius, który po indywidualnej akcji tuż zza pola karnego uderzył obok słupka bramki gospodarzy.

84

84. Zmarnowana szansa Corneliusa!

84

Ajax rozgrywa piłkę w poprzek boiska w środku pola zyskując kolejne cenne sekundy.

83

Frenkie de Jong zwija się z bólu po starciu z Williamem Kvistem. Sędzia jednak nakazuje mu się jak najszybciej podnieść i wznowić grę.

82

Do końca spotkania pozostało coraz mniej czasu. Przyjezdni wyglądają na zrezygnowanych o zmęczonych. Po graczach z Kopenhagi nie widać determinacji do zmiany niekorzystnego rezultatu.

81

Zmiana w drużynie Ajax Amsterdam: z boiska schodzi Bertrand Traoré, na boisku pojawia się Justin Kluivert.

80

Żółtą kartkę otrzymuje Erik Johansson (FC Kopenhaga).

79

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę na siódmym metrze otrzymał Federico Santander, lecz uderzył obok słupka.

78

Żółtą kartkę otrzymuje Lasse Schoene (Ajax Amsterdam).

77

Zmiana w drużynie FC Kopenhaga: z boiska schodzi Youssef Toutouh, na boisku pojawia się Kasper Kusk.

76

Gracze Ajaxu starają się jak najdłużej rozgrywać piłkę w środku boiska, aby zyskać jak najwięcej czasu.

75

Zmiana w drużynie Ajax Amsterdam: z boiska schodzi Donny van de Beek, na boisku pojawia się Frenkie de Jong.

74

74. Słupek ratuje Kopenhagę.

74

Po akcji lewą stroną boiska i zagraniu piłki na piąty metr przed szansą stanął Kasper Dolberg, lecz trafił w słupek.

73

Benjamin Verbic lewą nogą uderzył na bramkę Ajaxu, lecz André Onana pewnie chwycił piłkę.

72

Youssef Toutouh próbował dośrodkowywać w pole karne, lecz został zablokowany.

70

Do końca spotkania pozostało dwadzieścia minut. Graczom gości brakuje pomysłu za sforsowanie dobrze zorganizowanej obrony gospodarzy.

69

Sporą przewagę w posiadaniu piłki (58-42%) ma Ajax.

68

Przy linii bocznej boiska William Kvist przerwał akcję Ajaxu.

68

Obrońca przyjezdnych podniósł się i będzie mógł kontynuować grę.

67

Na boisku leży Erik Johansson, który ucierpiał przy interwencji w obronie. Mamy przerwę w grze.

66

Żółtą kartkę otrzymuje Benjamin Verbič (FC Kopenhaga).

65

Robin Olsen popisał się świetną interwencją i obronił strzał, który z ostrego kąta oddał Amin Younes.

64

Gracze Kopenhagi próbują atakować, jednak w kluczowych momentach brakuje im precyzji.

63

Po akcji przy linii bocznej faulowany był aktywny dziś Bertrand Traoré. Zaostrza się nam to spotkanie.

61

Andreas Cornelius faulował Lasse Schoene i przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę.

60

Dobra akcja gospodarzy prawym skrzydłem zakończona płaskim zagraniem piłki na piąty metr przed bramką gości. Stoper Kopenhagi jednak był znakomicie ustawiony i przerwał akcję Ajaxu.

59

Seria rogów dla Ajaxu. Gracze gospodarzy nie znajdują jednak jak na razie sposobu na zaskoczenie obrońców gości przy stałych fragmentach.

57

Zmiana w drużynie FC Kopenhaga: z boiska schodzi Ján Greguš, na boisku pojawia się Benjamin Verbič.

55

Robin Olsen mocno wgrał piłkę na przedpole bramki Ajaxu, lecz bramkarz gospodarzy na raty chwycił piłkę.

54

54. Bertrand Traoré marnuje świetną okazję.

54

Po szybkiej kontrze Ajaxu w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Bertrand Traoré lecz uderzy obok słupka.

53

Kiks przy wykopywaniu piłki popełnił André Onana i od rogu rozpoczną goście.

52

W tym fragmencie spotkania Kopenhaga zdecydowanie dyktuje warunki gry. Piłkarze gości narzucili swój styl gry.

51

Akcja Kopenhagi prawym skrzydłem zakończona zbyt lekkim dośrodkowaniem w pole karne i obrońcy gospodarzy rozpoczynają wyprowadzenia kontry.

50

Po koronkowej akcji w wykonaniu Ajaxu piłkę w polu karnym optrzymał Kasper Dolberg, lecz został jego strzał zblokowany na róg.

49

Trwa walka o opanowanie środka pola. Jak na razie lepiej radzą sobie gracze gospodarzy.

48

Żółtą kartkę otrzymuje Amin Younes (Ajax Amsterdam).

47

47. Groźnie uderzał Hakim Ziyech (AJA)

47

Tuż zza linii pola karnego obok słupka uderzył Hakim Ziyech. Było bardzo blisko.

46

Drugą połową ze sporym impetem rozpoczęli gracze z Kopengagi. Widać, że chcą jak najszybciej zdobyć kontaktowego gola.

46

Zmiana w drużynie FC Kopenhaga: z boiska schodzi Jores Okore, na boisku pojawia się Nicolai Boilesen.

46

Po emocjonującej pierwszej połowie w lepszej sytuacji są gospodarze, którzy wykazali się dobrą skutecznością i jeśli zdołają utrzymać ten wynik to awansują do następnej rundy. Gracze FC Kopenhaga potrafią jednak groźnie skontrować i już w pierwszej połowie mogli zdobyć choćby jedną bramkę. Dlatego po przerwie czekają nas spore emocje. Wracamy za kilkanaście minut.

45

45+3

45+3. Kasper Dolberg (AJA) - 2:0

45+3

Gol dla Ajaxu!
Strzelcem bramki KASPER DOLBERG.

KASPER DOLBERG okazał się skutecznym egzekutorem jedenastki i strzałem w róg podwyższył wynik spotkania.

45+2

45+2. Kasper Dolberg (AJA), Jores Okore (KOD)

45+2

Robin Olsen spowodował bezsensowny faul. Ivan Kruzliak odgwizduje przewinienie. Mamy rzut karny dla Ajaxu.

45

Matthijs de Ligt świetną interwencją w obronie przerywa akcję skrzydłowego Kopenhagi.

45

Jeszcze dwie minuty potrwa pierwsza część spotkania.

44

Ludwig Augustinsson nieudanie dośrodkowywał w pole karne. i piłka wyszła poza linię końcową.

43

Zapowiadał się dobra akcja Ajaxu, lecz na spalonym dał się złapać Kasper Dolberg.

42

Peter Ankersen próbuje atakami prawym skrzydłem poderwać swoich partnerów z drużyny do odważniejszej gry.

41

Przyjezdni próbują budować swoje ataki z pominięciem drugiej linii. Obrońcy Ajaxu są jednak bardzo czujni.

40

Ajax dąży do podwyższenia wyniku jeszcze przed przerwą. Gra gospodarzy może się w dniu dzisiejszym podobać.

39

Lasse Schone strzałem w długi róg próbował zaskoczyć bramkarza gości. Robin Olsen bez problemu zdołał jednak obronić strzał z wolnego.

37

Hakim Ziyech został sfaulowany tuż za polem karnym i będzie rzut wolny dla Ajaxu.

35

35. Pudło Hakima Ziyecha (AJA)

35

Hakim Ziyech uwolnił się spod opieki obrońców i znalazł się sam na sam z bramkarzem gości. W doskonałej sytuacji uderzył jednak obok słupka.

35

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła na głowę Andreasa Corneliusa, który uderzył wprost w bramkarza gospodarzy.

34

Żółtą kartkę otrzymuje Davinson Sánchez (Ajax Amsterdam).

33

Fatalnie wykonany kornego rozpoczął kontrę gości. Sanchez nieprzepisowym faulem przerwał akcję przyjezdnych.

33

Kenny Tete ambitnie powalczył o piłkę przy linii końcowej i wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

32

Z rzutu wolnego tuż obok słupka uderzał Hakim Ziyech.

31

Żółtą kartkę otrzymuje Uroš Matić (FC Kopenhaga).

30

Bertrand Traore strzałem zza pola karnego próbował zaskoczyć bramkarza gości. Robin Olsen nie dał się jednak zaskoczyć.

29

Od kilku chwil możemy oglądać wymianę piłki między piłkarzami gospodarzy.

27

Andreas Cornelius w polu karnym Ajaxu faulował obrońcę gospodarzy i sędzia odgwizdał rzut wolny.

26

Niedokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Ajaxu i obrońcy gospodarzy bez trudu przejęli piłkę.

24

Ajax stara się iść za ciosem i w dalszym ciągu próbuje atakować skrzydłami na bramkę Robina Olsena.

23

23. Bertrand Traoré (AJA) - 1:0

23

Strzelcem bramki BERTRAND TRAORÉ.

Po składnej akcji Ajaxu w pole karne wbiegł Lasse Schoene, uderzył w róg, bramkarz gości zdołał odbić piłkę przed siebie. Doskoczył do niej BERTRAND TRAORÉ i strzałem głową zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

21

Davinson Sánchez ofiarną interwencją przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Kopenhagi.

20

Zmiana w drużynie Ajax Amsterdam: z boiska schodzi Joël Veltman, na boisku pojawia się Kenny Tete.

19

Żółtą kartkę otrzymuje Ján Greguš (FC Kopenhaga).

18

Seria rogów Ajaxu, jednak graczom gospodarzy brakuje pomysłu na wykonanie tego stałego fragmentu gry.

17

Tuż zza pola karnego groźnie uderzał Lasse Schoene, lecz bramkarz Kopenhagi zdołał wybić piłkę na kolejny róg.

16

Lewą stroną atakuje Ajax, jednak jak na razie obrona przyjezdnych jest dobrze zorganizowana i jedynym efektem jest rzut rożny.

15

Do dośrodkowaniu z kornera w polu karnym Ajaxu powstało spore zamieszanie, lecz sędzia dopatrzył się faulu na graczu gospodarzy i Holendrzy rozpoczną od rzutu wolnego.

14

Po dalekim wrzucie z autu piłkę w polu karnym otrzymał Ján Greguš i uderzył w róg bramki Ajaxu, świetną interwencją popisał się jednak André Onana i wybił piłkę na róg.

13

Kolejny raz w tym meczu nakładką zagrał Traore. Tym razem jednak przekroczył przepisy w okolicy środka boiska.

12

Joel Veltman ucierpiał i leży na murawie. Potrzebna będzie interwencja sztabu medycznego.

11

Kontrę gości wyjściem poza pole karne przerywa André Onana.

10

Po początkowych atakach Ajaxu gra wyrównała się i przyjezdni poczynają sobie coraz śmielej.

9

André Onana pewnie chwycił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne.

8

Tuż przed własnym polem karnym nakładką zagrał Traore i przed szansą stanął goście.

7

Lasse Schone krótko rozegrał róg, jednak obrońcy gości wyczuli intencję i przejęli piłkę.

6

Dobra akcja Ajaxu lewym skrzydłem zakończona groźnym dośrodkowaniem w pole karne. Obrońcom Kopenhagi udało się jednak wybić piłkę na róg.

5

Wreszcie składną akcję wyprowadzili goście, lecz Ludwig Augustinsson był na spalonym.

3

Po błędzie obrońców znakomitą szansę miał Dolberg, lecz w sytuacji sam na sam został uprzedzony przez bramkarza gości i piłka wyszła poza linię końcową. Mnóstwo szczęścia mieli przyjezdni.

2

Od pierwszego gwizdka gospodarze rzucili się do ataku i starają się jak najszybciej odrobić straty.

1

Sędziowie wyprowadzają już piłkarzy na murawę. Zaraz rozpoczynamy!

Ajax Amsterdam: Onana – Veltman (C), Sanchez, Traore, Younes, Schone, Ziyech, Dolberg, Viergever, de Beek, de Ligt

Rezerwowi: Boer, Tete, Sinkgraven, Westermann, de Jong, Kluivert, Neres

FC Kopenhaga: Olsen – Augustinsson, Johansson, Kvist (C), Cornelius, Gregus, Santander, Ankersen, Toutouh, Okore, Matić

Rezerwowi: Andersen, Hogli, Verbic, Antonsson, Kusk, Boilesen, Kristoffersen

Sędziowie: Ivan Kružliak – Martin Balko, Tomaš Somolani, Branislav Hancko, Peter Kralović, Filip Glova (SVK).
Zapraszamy na relację live, która rozpocznie się kilkanaście minut przed rozpoczęciem spotkania. Liczymy na wielkie emocje i walkę do samego końca!
Ajax jest niepokonany w ostatnich dziesięciu domowych spotkaniach w europejskich pucharach. Gracze z Amsterdamu odnieśli w tych starciach pięć zwycięstw i pięć remisów. Należy jednak przyznać, że zazwyczaj Amsterdamczycy wygrywali te mecze zaledwie jedną bramką. Jednocześnie FC Kopenhaga przegrała w tym sezonie tylko jedno wyjazdowe spotkanie w europejskich pucharach na siedem rozegranych. Na holenderskich boiskach zawodnicy Byens Hold dwukrotnie wygrywali i tylko raz ponieśli porażkę.
W dniu meczu swoje 24. urodziny będzie obchodził napastnik duńskiego zespołu Andreas Cornelius. Jednocześnie powrót na Amsterdam Arenę zaliczy Nicolai Boilesen, który był zawodnikiem Ajaxu od kwietnia 2011 roku do sierpnia ubiegłego roku. Warto również wspomnieć, że holenderskiemu zespołowi brakuje tylko dwóch goli do zdobycia 600. trafień w europejskich pucharach.
Pierwsze spotkanie obu ekip w 1/8 finału Ligi Europy UEFA zakończyło się wygraną 2:1 zawodników z Danii. Wynik otworzył już w pierwszej minucie Falk, który wykorzystał słabe rozpoczęcie meczu przez rywala. W 32. minucie wyrównującą bramkę dla Ajaxu zdobył Dolberg, jednak później zwycięskiego gola dla swojego zespołu zdobył Cornelius. Dla Holendrów istotną sprawą jest to, że zdobyli bramkę na wyjeździe, więc nawet skromne zwycięstwo pozwoli im awansować do kolejnej rundy.
Oba zespoły spotkały się ze sobą szósty raz w europejskich rozgrywkach. Do tej pory bilans meczów jest korzystniejszy dla Duńczyków, którzy wygrali 3 spotkania z Ajaxem, jeden raz górą byli gracze z Amsterdamu oraz padł jeden wynik remisowy. Jednocześnie piłkarze z Kopenhagi wygrali oba spotkania rozgrywane na stadionie czwartkowego rywala.

FC Kopenhaga po 25 rozegranych spotkaniach są zdecydowanym liderem swoich krajowych rozgrywek. Do tej pory piłkarze ze stolicy Danii zdobyli 61 punktów, a złożyło się na to osiemnaście zwycięstw i siedem remisów. Byens Hold w tym sezonie ligowym nie przegrali jeszcze żadnego meczu i mają dwanaście punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli.

Ajax Amsterdam zajmuje obecnie drugą lokatę w Eredivisie. Amsterdamczycy w 26 rozegranych meczach uzbierali 62 punkty, a złożyło się na to dziewiętnaście zwycięstw, pięć remisów i dwie porażki. Do liderującego Feyenoordu gracze Ajaxu tracą cztery punkty.
Czas na rewanżowe spotkania 1/8 finału Ligi Europy UEFA! Na Amsterdam Arenie zmierzą się ze sobą Ajax oraz FC Kopenhaga. Duńczycy byli górą w pierwszym starciu, ale Holendrzy grają u siebie i kwestia awansu jest wciąż otwarta!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

2:0

finał (2:0)

Gole: 23. B. Traoré, 45+3. Dolberg (kar.)

Kartki:   34. Sánchez (AJA), 48. Younes (AJA), 78. Schoene (AJA), 90+4. Onana (AJA) – 19. Greguš (KOD), 31. Matić (KOD), 66. Verbič (KOD), 80. E. Johansson (KOD), 87. Santander (KOD)

Strzały celne: 10:3. Strzały niecelne: 7:2. Rzuty rożne: 11:4. Spalone: 5:2. Foule: 20:19.

Ajax Amsterdam: Onana – Veltman (C) (20. Tete), Sánchez, de Ligt, Viergever – Schoene (C) – van de Beek (75. F. de Jong), Ziyech – B. Traoré (81. Kluivert), Dolberg, Younes.
Zmiany: Boer – F. de Jong, Kluivert, Neres, Sinkgraven, Tete, Westermann.

FC Kopenhaga: Olsen – P. Ankersen, Okore (46. Boilesen), E. Johansson, Augustinsson – Greguš (57. Verbič), Matić, Kvist (C), Toutouh (77. Kusk) – Santander, Cornelius.
Zmiany: Andersen – Antonsson, Boilesen, Høgli, Kristoffersen, Kusk, Verbič.

1. mecz: Kopenhaga - Ajax 2:1