SF Lotte – Borussia Dortmund

0:3

finał (0:0)

14.03.2017, 18:30 • Osnatel ARENA (Osnabrück) • Ćwierćfinał • Wiktor Bukowski

Nie ma sensacji w tej ćwierćfinałowej parze! Borussia Dortmund pokazała klasę po przerwie i wbiła rywalowi trzy gole! SF Lotte bardzo dzielnie spisywało się w pierwszych 45 minutach, ale to nie wystarczyło. Jednak tym razem zabrakło szczęścia do wyeliminowania ekipy z Bundesligi. (20:26:50)

90+1

90+1

Chyba już nic wielkiego się tu nie wydarzy! W końcu arbiter łapie za gwizdek i używa go po raz ostatni! Cieszą się przyjezdni!

90

Kolejny stały fragment dla dortmundczyków i tym razem do piłki podbiegł Dembélé. Ładne dośrodkowanie na głowę Merino, ale ten uderza tuż obok bramki Fernandeza!

89

Dembélé wypatrzył wolnego Isaka i właśnie do niego posłał dośrodkowanie. Isak oddaje piłkę do Schürrle, ale do niego natychmiast doskoczyło dwóch obrońców.

87

Rosinger potrzebuje chwili przerwy na dojście do siebie. Chyba łapią skurcze napastnika SF Lotte.

86

Rzut rożny dla BvB i ponownie doszło do sporego zamieszania przed bramką Fernandeza! Bodajże to Isak doszedł do uderzenia, ale świetnie wyłapał to golkiper!

86

Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Castro, na boisku pojawia się Isak.

85

Świeżutki Mor rozpędza się z futbolówką, ale w polu karnym skutecznie powstrzymuje go Neidhart! Dzielnie bronią się miejscowi.

84

Po pierwszej połowie wydawało się, że ten mecz będzie znacznie bardziej wyrównany! Borussia z każdą minutą coraz bardziej odjeżdża rywalom, tym razem nie dojdzie do niespodzianki z udziałem SF Lotte!

83

83. Marcel SCHMELZER - 0:3

83

Gol dla Borussii!

Rzut wolny dla dortmundczyków, a goście podwyższają prowadzenie! Do piłki podbiegł MARCEL SCHMELZER, który potężnie przymierzył i przełamał ręce Fernandeza! Pozamiatane!

82

Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Pulisic, na boisku pojawia się Mor.

80

Decydujące 10 minut przed nami! Spotkanie i kwestia awansu chyba są już przesądzone, ale jeszcze poczekajmy! Może gospodarze zdobędą bramkę kontaktową.

79

Schürrle rozprowadza akcję na lewą stronę do wolnego Dembélé! Było dużo miejsca do popędzenia z piłką, ale Francuz strasznie skiksował i posłał futbolówkę w trybuny za bramką Fernandeza!

78

Kibice zaczynają wściekać się na każdą decyzję arbitra! Kolejny atak gospodarzy zostaje przerwany z powodu spalonego! Minimalny, ale był.

77

Akcja 1 na 1 Freibergera z Piszczkiem, ale arbiter i tak używa gwizdka i odgwizduje spalonego napastnika SF Lotte! Trzeba przyznać, że Piszczek w dalszym ciągu utrzymuje swoją świetną dyspozycję.

0:3

finał (0:0)

Gole: 57. Pulisic, 66. Schürrle, 83. Schmelzer

Kartki:   44. Langlitz (LTT) – 8. Guerreiro (DOR), 39. Castro (DOR)

Posiadanie piłki: 38 % : 62 %.
Strzały celne: 1:9. Strzały niecelne: 6:11. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 5:7. Foule: 16:10.

SF Lotte: Fernandez – Neidhart, Nauber, Rahn, Langlitz (46' Steinhart) – Pires-Rodrigues, Dej (62' Heyer), Wendel (74' Tankulic) – Freiberger, Rosinger, Lindner

Zmiany: Buchholz, Sané, Tankulic, Heyer, Granatowski, Steinhart, Kaffenberger

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Ginter, Bartra – Schmelzer, Guerreiro (71' Merino), Pulisic (82' Mor), Kagawa, Dembélé, Castro (86' Isak) – Schürrle

Zmiany: Weidenfeller, Sahin, Mor, Isak, Merino, Passlack, Durm

Sędziowie: Felix Brych