4:0

finał (3:0)

05.03.2017, 21:00 • Stade Louis II, Monaco • Runda 28 • Bartek Łojewski

To już wszystko na dziś z Monaco. Dziękujemy, że byli Państwo z nami, a także zapraszamy do śledzenia pozostałych relacji na naszej stronie. Życzymy spokojnej nocy. (22:59:06)

Koniec spotkania na Stadionie Ludwika II. AS Monaco w pełni zasłużenie zgarnia komplet punktów i umacnia się na pozycji lidera Ligue 1. Dla podopiecznych Jaridima druga połowa była tylko formalnością. Po przerwie swoje trafienie dołożył jeszcze Fabinho z rzutu karnego. Co może cieszyć portugalskiego szkoleniowca gospodarzy to kolejne czyste zachowane przez jego drużynę. Goście zaś kończą serię czterech meczów bez porażki.

90+2

90+1

Dobrze zapowiadającą się akcję gości przerywa dalekim wybiciem Kamil Glik.

90+1

Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90

Po dośrodkowaniu Lemara, najlepiej w polu karnym radzą sobie defensorzy Kanarków.

90

Mendy popędził z piłką do samej linii końcowej i wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

89

89. Irvin Cardona miał szansę wpisać się na listę strzelców:

89

Konta graczy Jardima. Płaskie dośrodkowanie z lewej strony Lemara do Cardony i dobrze radzi sobie między słupkami Dupe.

88

Bezsensowne wejście Bammou od tyłu w nogi Fabinho, za co Marokańczyk został ukarany żółtą kartką.

87

Piłkarze z Księstwa Monaco ostatnie minuty próbują dograć utrzymując się w posiadaniu futbolówki.

86

Nieprzepisowo atakował rywala Gillet, za co sędzia odgwizdał rzut wolny dla gospodarzy.

85

Z boiska schodzi kapitan Monaco. Germain dobrze wykorzystał nieobecność Radamela Falcao i wpisał się na listę strzelców. W jego miejsce Irvin Cardona.

84

Piękny zwód Dirara, który założył siatkę przeciwnikowi. Następnie Fabinho wywalczył wrzut z autu na wysokości pola karnego.

82

W zagraniach gości brakuje dziś dokładnego rozegrania. Teraz Dubois miał problem z opanowaniem trudnego podania.

81

Świetna interwencja Bakayoko. Gdyby nie on to po podaniu Nakolumy Bammou wyszedłby z sytuacją sam na sam z bramkarzem.

80

Dośrodkowanie Dirara w kierunku Germaina i dobrze uprzedził kapitana Czerwono- Białych Diego Carols.

79

Zbyt mocne podanie Sidibe do wychodzącego na wolną pozycję Joao Moutinho.

78

Zmęczonego już Bernardo Silvę zastępuje Dirar. Portugalczyk jak zwykle był wyróżniającą się postacią w swoim zespole.

77

Na spalonym podłączający się do ataku na lewej stronie Mendy.

76

Dobrze wyprzedził marokańskiego skrzydłowego Nantes Jemerson. Goście starają się strzelić gola honorowego.

75

Mając już pod kontrolą wydarzenia na boisku, zawodnicy Jardima starają się wymieniać podania, bez zbytnego forsowania bramki Dupe.

74

Ładnie chciał podać do Bammou Iloki, jednak dobrze przeczytał zagranie Kongijczyka Mendy.

73

Goście spokojnie wymieniają podania na własnej połowie, a gospodarze nie śpieszą się z odbiorem.

72

Niedokładne podanie Lucasa Limy i musi faulem ratować kolegę z zespołu Harit.

71

Strzał z dystansu Bammou w znacznej odległości mija bramkę Monaco.

71

71. Niecelne uderzenie Bammou:

71

Starał się przedrzeć środkiem pola Fabinho, Brazylijczyk dobrze zatrzymany przez Gilleta.

70

Strzał Nakoulmy zza pola karnego bez problemu wyłapuje Subasić.

69

Owacja od kibiców dla autora dwóch bramek, Kyliana Mbappe. W jego miejsce melduje się reprezentant Portugalii, Joao Moutinho.

67

Popędził prawą stroną Iloki i wystawił piłkę do Rongiera, Francuz fatalnie pomylił się w tej sytuacji.

66

Faul w środku pola Sidibe, za który zostaje ukarany kartonikiem.

66

Ależ zabawili się z obroną przeciwnika Bernardo Silva i Kylian Mbappe, nie mogli połapać się obrońcy gości. Mają szczęście, że Francuz nie zdołal dosięgnąć futbolówki.

65

65. Mbappe miał szansę na hattricka:

65

Uderzenie Mbappe z ostrego kąta, z największym trudem broni Dupe. Próbował dobijać jeszcze Germain, ale zdązył z wybiciem Djidji.

63

63. Iloki miał swoją szansę:

63

Świetny balans ciałem Bernardo Silvy, po chwili strzał Portugalczyka zatrzymany przez obronę Kanarków.

62

Ostatnia zmiana w ekipie Conceicao. Najgroźniejszego dziś w drużynie gości Salę zastąpi Iloki, co oznacza, że Mariusz Stępiński nie zawita dziś na Stadionie Ludwika II.

62

Słabego Kolumbijczyka zastąpi Bammou, który ma świeży zapas sił.

61

Do rzutu wolnego podchodzi Dubois. Uderzenie francuskiemu obrońcy zupełnie nie wychodzi.

60

Zagranie ręką Glika, jednak zarówno Polak jak i sędzia kwitują całą sytuację uśmiechem.

59

59. Fabinho (ASM) - 4:0

59

Gol dla Monaco!

Do rzutu karnego podchodzi FABINHO. Brazylijczyk zazwyczaj nie myli się z jedenastu metrów i strzałem w lewy róg nie daje szans Dupe, który rzucił się w drugą stronę.

58

58. Thomas Lemar faulowany w polu karnym:

58

Djidji fauluje w polu karnym Mbappe. Arbiter wskazuje na wapno.

57

Dobre wyprowadzenie piłki z własnej połowy przez Bakayoko. Urodzony w Paryżu piłkarz zyskał tym samym dużo terenu dla swojej ekipy.

56

Pogubił się w dryblingu Germain i z łatwością obiera mu piłkę Diego Carlos.

55

55. Okazja Sali:

55

Sprytne wymuszenie faulu przez Bernardo Silvę. Portugalczyk widząc, że jest osamotniony w pierwszej linii gospodarzy, dał się przewrócić Haritowi.

54

Łatwa strata Fabinho na własnej połowie. Sala popędził na bramkę Subasica, lecz dobrze zblokował strzał Argentyńczyka Glik.

53

53. Strzał głową Germaina:

53

Świetne dośrodkowanie Mendy'ego w pole karne Dupe. Goalkeeper Kanarków zbyt pochopnie wyszedł z bramki i dał możliwość strzału Germainowi, kapitan Monaco niewiele się pomylił.

52

Przerzucenie ciężaru gry na prawą stronę do Duboisa, ten jednak miał problemy z opanowaniem podania.

51

Zbyt mocne zagranie od Felipe Pardo z narożnika boiska. Chyba najgorszy zawodnik Nantes w tym spotkaniu.

50

Wślizg Fabinho i Lucas Lima wywalczył rzut rożny.

49

Niedokładne podanie Harita, lecz walczył do końca wprowadzony po przerwie zawodnik, który powstrzymał Lemara.

48

Bliski oddania strzału był Mbappe, ale dobrze zablokował do Diego Carlos.

47

Przedzierał się środkiem Nakoulma, były zawodnik Górnika Zabrze podał na prawą stronę do Sali, a ten nie porozumiał się z reprezentantem Burkina Faso, odgrywając mu za plecy.

47

Podanie górą od Bakayoko do Lemara i dobrze zatrzymuje skrzydłowego Monaco Dubois.

46

Za nie najlepiej spisującego się w pierwszej połowie Thomassona na murawie zameldował się Francuz, Harit.

46

Koniec pierwszej części spotkania na Stade Louis II. Podopieczni Leonardo Jardima zasłużenie schodzą z podniesionymi głowami do szatni. Dzięki szybko strzelonej bramce, gospodarze zapraszali gości na własną połowę i często wyprowadzali kontry. To właśnie dzięki nim, Czerwono- Białym udało się strzelić dwie bramki w samej końcówce pierwszej części gry, które przybliżyły ich do zwycięstwa w tym meczu. Pan Sergio Conceicao będzie musiał coś zmienić w ustawieniu swoich zawodników, jeśli myśli o wywalczeniu choćby jednego punktu w Monaco. Być może wpuszczenie na boisko Stępińskiego okaże się zbawienne dla Kanarków.

45+1

45+1

45+1. Kylian Mbappé Lottin (ASM) - 3:0

45+1

Łatwa strata na prawej stronie Pardo. Pomyłkę Kolumbijczyka wykorzystał Bernardo Silva, który zacentrował idealnie na głowę KYLIANA MBAPPE, a ten strzela swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

45

Jemerson ukarany kartonikiem po taktycznym faulu w środku boiska.

44

44. Valère Germain (ASM) - 2:0

44

Po rzucie rożnym piłka spada w boczny narożnik pola karnego. Tam ustawiony był Kamil Glik. Polak zagrał do nieobstawionego VALERIANA GERMAINA, a ten z najbliższej odległości pokonuje Dupe.

43

Dośrodkowanie Mendy'ego zgrywa do Lemara Germain. Zawodnik z numerem dwadzieścia siedem wywalczył rzut rożny.

42

Felipe Pardo spóźnił się z wejściem, czym naraził na uraz Lemara.

41

41. Lucas Lima uderzał z rzutu wolnego:

41

Strzał z rzutu wolnego ustawionego na osiemnastym metrze, spokojnie wyłapuje Subasić.

39

Kolejna kontra Monaco. Tym razem zbyt egoistycznie zachował się Mbappe. Francuz chciał minąć dwóch rywali, lecz dobrze wrócił za swoim zawodnikiem Djidji.

38

38. Świetnie wymyślił to Bernardo Silva:

38

Ależ miał pomysł na tą akcję Bernardo Silva. Portugalczyk podbił sobie piłkę nad głową jednego z obrońców, a następnie chciał z powietrza zaskoczyć Dupe, w porę skrzydłowego Biało- Czerwonych zablokował Diego Carlos.

37

Przewraca się na dwudziestym metrze Mbappe, ale arbiter nakazuje grać dalej.

36

Niedokładne odegranie Nakoulmy kończy atak pozycyjny Nantes.

35

35. Bliski szczęścia był Germain:

35

Świetne zagranie z lewej strony Lemara i bliski szczęścia był Germain. Może gdyby kapitan Monaco szybciej wbiegał w szesnastkę przeciwnika to podwyższyłby rezultat.

34

Wrzutka Duboisa i góruje w powietrzu Kamil Glik.

33

Faul w okolicach czterdziestu metrów od bramki. Będzie to dobra okazja na wrzucenie w pole karne Subasicia.

32

Zbyt mocne podanie do Mbappe. Autor jedynej bramki w tym spotkaniu dziękuje koledze za próbę zagrania.

31

Płaskie dośrodkowanie Sidibe i blisko samobójczego trafienia był Diego Carlos.

30

Ostatniego upomnienia udziela pan Lesage Fabinho. Pomocnik Monaco drugi raz w krótkim odstępie czasu nieprzepisowo zaatakował rywala.

29

29. Nie opanował piłki Mbappe:

29

Dobre podanie Lemara z lewej strony do Mbappe. Młody Francuz nie opanował jednak tego zagrania, więc piłkę bez trudu wyłapuje Dupe.

28

Nie miał możliwości podania Bernardo Silva. Wykorzystał to Diego Carlos, który nabił Portugalczyka.

27

Dośrodkowanie Limy z rzutu rożnego i dobre wyjście z bramki Subasicia. Chorwacki goalkeeper szybko wznawia grę. Mbappe był jednak osamotniony w tym ataku.

26

Biega dziś od jednego do drugiego rywala Nakoulma. Reprezentant Burkiny Faso skutecznie wywołuje presje na obrońcach Monaco.

25

Nie porozumiał się z partnerami Diego Carlos. Brazylijczyk źle dograł na prawą stronę. Mimo to piłkarze Conceicao wyżej przyszli zaatakować rywala.

24

Wrzutka Limy i skutecznie wspomógł kolegów z defensywy Kylian Mbappe.

23

Daleki wyrzut z autu Duboisa i Jemerson wybija na rzut rożny.

22

Wszystko już w porządku ze zdrowiem Francuza, będzie mógł on kontynuować grę.

22

Leży na murawie Rongier, który ucierpiał w starciu w środku pola z Fabinho.

21

Dobre dośrodkowanie z lewej strony Lemar i nie miał problemów ze złapaniem piłki Dupe.

20

Ostre wejście Glika w nogi Nakoulmy, śmiało mógł ukarać naszego reprezentanta sędzia.

18

Spóźniony wślizg Gilleta, ucierpiał Lemar.

17

Uspokoili grę gospodarze. Glik wymienia podania z Jemersonem, a następnie Polak niedokładnie podaje do Mbappe.

16

Zbyt słabe dośrodkowanie Lemara z rzutu rożnego. Wciąż piłka nie opuszcza połowy Nantes.

15

Ciekawe prostopadłe podanie od Duboisa do Pardo, ten już zagrywa na środek pola karnego, lecz gwizdek arbitra oznajmujący pozycję spaloną, przerwa grę.

14

Centra spod bocznej chorągiewki i pan Mikael Lesage uznał, że faulował Dupe Kamil Glik.

13

Świetne podanie Fabinho do podłączającego się do ataku Sidibe, ten centruje z pierwszej piłki i w ostatnim momencie wybija Diego Carlos.

12

Ostry pressing przyjezdnych z łatwością ominięty poprzez długie zagranie do Bernardo Silvy.

11

Wicemistrzowie Francji próbują rozgrywać na połowie przeciwnika, lecz szybko są wypychani przez drużynę Sergio Conceicao poprzez mądre przesuwanie formacji.

10

Pierwszy rzut rożny w tej rywalizacji dla ekipy Nantes. Po krótkim rozegraniu, zbyt głęboko zacentrował Thomassson i od bramki rozpocznie Subasić.

9

Zbyt mocne zagranie do Mbappe. Osiemnastolatek nie wystartował nawet do tego podania.

8

Skutecznie blokuje Nakoulmę Mendy. Monaco rozpocznie od wrzutu z autu.

7

Po raz kolejny sunął prawym skrzydłem Bernardo Silva, rozrzucił grę do Sidibe, ten próbował zagrać w pole karne, jednak dobrze zablokował go Lima.

6

Niedokładane rozpoczęcie kontry w wykonaniu Glika i popularne Kanarki mogą budować swój atak pozycyjny.

5

Ostre wejście Emiliano Sali w nogi Jemersona. Na szczęście obyło się bez urazy dla Brazylijczyka.

4

4. Kylian Mbappé Lottin (ASM) - 1:0

4

Indywidualna akcja Bernardo Silvy. Portugalczyk po rajdzie prawą stroną oddaje strzał, ten po dwóch rykoszetach zamienia się w podanie, które ląduje pod stopami KYLIANA MBAPPE, a młody Francuz otwiera wynik meczu.

4

Ładna akcja gości na lewej flance. Płaska centra Lucasa Limy, ale nie trafił w piłkę Sala.

3

Zbyt mocne dośrodkowanie Sidibe z prawej strony i futbolówka wybita przez Duboisa.

2

Spokojne rozpoczęcie spotkania przez graczy Jardima, którzy wymieniają podania na własnej połowie.

1

Gospodarze w tradycyjnym biało- czerwonym komplecie, przyjezdni na żółto.

1

Mecz poprzedziła minuta braw poświęcona Raymondowi Kopie.
Na relację live z tego spotkania zapraszamy serdecznie od godziny 21:00. Miejmy nadzieję, że żadna z drużyn nie zbagatelizuje stawki spotkania i obejrzymy kawał dobrej piłki! Do usłyszenia!
W pierwszym pojedynku tych drużyn w obecnym sezonie górą byli zawodnicy Jardima, którzy dzięki trafieniu Gabriela Boschilii przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.
W historii oba zespoły mierzyły się czterdziestokrotnie. Lepszy bilans mają piłkarze ze Stade Louis II, którzy zwyciężyli dwadzieścia jeden razy, zaś Nantes wygrało tylko dziewięć razy. Ostatnie wiktorię Kanarki święciły w sezonie 2012/2013, kiedy oba kluby spotkały się Ligue 2, wówczas wygrali oni właśnie na Stadionie Ludwika II.
AS MONACO:

Piłkarzom Leonarda Jardima cały czas po piętach drepczy ekipa PSG, dlatego ważne jest, aby szkoleniowiec umiejętnie zarządzał siłami zawodników, ponieważ zawodnicy z księstwa cały czas walczą na wszystkich frontach. Najgorzej sytuacja wygląda w Lidze Mistrzów, gdzie po pamiętnym meczu z Manchesterem City, Czerwono- Biali muszą zniwelować stratę dwóch bramek. Mimo rozgrywek na europejskich boiskach, Monaco nie może zapominać o krajowym podwórku. Mimo, że gospodarze dzisiejszego meczu nie przegrało od dziewięciu spotkań to losy mistrzostwa wciąż nie są przesądzone.
FC NANTES:

Podopieczni Sergio Conceicao zajmują w lidze 12 miejsce, dzięki dorobkowi 34 punktów. Drużynie znad Loary jest obecnie niepokonana od czterech spotkań i z pewnością będzie chciała podtrzymać obecną serię.
Wprawdzie niewiele czynników będzie przemawiać na korzyść Nantes w dzisiejszej konfrontacji, to śmiało można powiedzieć, że ekipa z Stade de la Beaujoire zajmuje wysokie, szóste miejsce biorąc pod uwagę tylko meczu rozgrywane na wyjeździe. Portugalski szkoleniowiec popularnych Kanarków może pochwalić się małą ilością kontuzji w zespole.
Przed nami kontynuacja zmagań we francuskiej Ligue 1. Na Stadionie Ludwika II przyjedzie Nantes. Czy w tym polskim starciu górą okażą się goście z Mariuszem Stępińskim, a może lider tabeli, Monaco, którego barwy reprezentuje Kamil Glik.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

4:0

finał (3:0)

Gole: 4. Mbappé Lottin, 44. Germain, 45+1. Mbappé Lottin, 59. Fabinho (kar.)

Kartki:   45. Jemerson (ASM), 66. Sidibé (ASM) – 42. Pardo (NAT), 88. Bammou (NAT)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
Strzały celne: 13:10. Strzały niecelne: 2:4. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 1:1. Foule: 10:16.

AS Monaco: Subašić – Sidibé, Glik, Jemerson, Mendy – B. Silva (78. Dirar), Fabinho, Bakayoko, Lemar – Germain (85. Cardona), Mbappé Lottin (69. Moutinho).
Zmiany: De Sanctis – Cardona, Jorge, Dirar, Moutinho, Tourè, Raggi.

FC Nantes: Dupé – Dubois, Djidji, Diego Carlos, Lucas Lima – Thomasson (46. Harit), Rongier, Gillet, Pardo (62. Bammou) – Sala (62. Iloki), Nakoulma.
Zmiany: Riou – Iloki, Bammou, Harit, A. Touré, Stępiński, Walongwa.

Główny: M. Lesage
Asystenci: D. Zitouni, M. Lombard
Techniczny: T. Léonard