Sunderland A.F.C. – Manchester City

0:2

finał (0:1)

05.03.2017, 17:00 • Stadium of Light, Sunderland • Runda 27 • Mateusz

Spotkanie zakończyło się dwubramkowym triumfem Manchesteru City. Trafienia po stronie zespołu prowadzonego przez Pepa Guardiolę zdobywali Sergio Aguero, a także Leroy Sane. Wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy. Gospodarze starali się, próbowali w jakiś sposób zaskoczyć "Obywateli", ale byli wyraźnie słabszą ekipą. "Czarne Koty" odstawały pod kątem technicznym, ale też i kondycyjnym. (18:56:06)

90+3

90+2

Sergio Aguero ponownie chciał pokonać Pickforda, ale golkiper Sunderlandu znów stanął na wysokości zadania i pewnie wyłapał futbolówkę. Następnie miejscowi usiłowali skontrować, jednak bezowocnie.

90+1

Spotkanie zostało przedłużone o trzy minuty.

90

Origi faulował Delpha. Sędzia był blisko zdarzenia, toteż doskonale je zauważył i momentalnie przerwał grę. Rzut wolny dla "Obywateli", którzy w ostatnich chwilach nie próbują forsować tempa.

89

Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Leroy Sané, na boisku pojawia się Fabian Delph.

89

89. Ładna próba Aguero!

87

Dobre uderzenie zaprezentował teraz Serio Aguero! Pickford wyciągnął się jak struna, dzięki czemu zdołał sparować futbolówkę. "Obywatele" egzekwowali jeszcze korner, ale nie przyniosło im to żadnych korzyści.

86

Kevin De Bruyne spostrzegł, że ma sporo wolnego miejsca i postanowił oddać soczyste uderzenie. To był dobry pomysł, ale futbolówka nie zmierzyła w światło bramki. Tym razem Pickford nie musiał interweniować.

85

Dzisiejsze spotkanie ogląda 41 107 widzów.

84

Goście znów ze spokojem wymieniają podania. Oni już nic nie muszą. Część widzów straciła cierpliwość i opuściła Stadium of Light. Nic w tym dziwnego – gospodarze prezentują coraz słabszą grę.

83

Futbolówka wpadła do siatki gości, ale gol nie został uznany. Na pozycji spalonej przyłapany został Defoe, który popisał się całkiem ładnym uderzeniem głową. Inicjatywa znów na koncie "Obywateli".

82

Zmiana w drużynie Sunderland A.F.C.: z boiska schodzi Adnan Januzaj, na boisku pojawia się Wahbi Khazri.

81

Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Raheem Sterling, na boisku pojawia się Nolito.

80

Za moment dojdzie do kolejnej zmiany po stronie przyjezdnych. Do wejścia na murawę przygotowany jest już Nolito, który najprawdopodobniej zastąpi Sterlinga. Wiele wskazuje na to, że roszadę przeprowadzi też szkoleniowiec Sunderlandu.

79

Ładnie przyspieszył teraz Kolarov. Następnie odegrał do Sane, który był kompletnie niezorganizowany. W związku z tym inicjatywa powróciła w posiadanie Sunderlandu.

77

Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Yaya Touré, na boisku pojawia się Kevin De Bruyne.

76

"Obywatele" ponownie zwolnili. Aktualnie zawodnicy w błękitnych strojach wymieniają się podaniami na własnej połowie. Niewiele z tego wszystkiego wynika. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda.

75

Nie dzieje się nic specjalnego. W dalszym ciągu jesteśmy świadkami przeciętnego spektaklu. Za kilka chwil dojdzie do kolejnej zmiany po stronie gości. Na placu gry zamelduje się Kevin De Bruyne.

72

Sterling centrował wzdłuż linii bramkowej, lecz nic z tego nie wynikło. Przyzwoitą postawą popisała się defensywa Sunderlandu. Kilka chwil później przedobrzył Sane.

71

Tymczasem Pickford popisał się dobrą interwencją na przedpolu, dzięki czemu uprzedził rozpędzonego Sane. Niesamowite przyspieszenie ma gracz Manchesteru City. Minimalnie przegrał z golkiperem.

70

Za około dwadzieścia minut dzisiejszy pojedynek na Stadium of Light zostanie zakończony. Tutaj już chyba zbyt wiele się nie zmieni. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że wygrają "Obywatele".

69

Zmiana w drużynie Sunderland A.F.C.: z boiska schodzi Darron Gibson, na boisku pojawia się Jack Rodwell.

68

Gra została przerwana, bowiem na murawie leży Gibson. Zawodnik Sunderlandu potrzebuje pomocy medycznej. Miejmy nadzieję, że Gibson szybko wróci do pełni sił i będzie mógł grać dalej.

67

Kolejny atak podopiecznych Pepa Guardioli spalił na panewce. Chwilę później miejscowi ruszyli z kontrą. Główkował Januzaj, aczkolwiek futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

66

Czekamy na rozwój sytuacji. W chwili obecnej "The Citizens" wymieniają podania w okolicach środka boiska. Za kilka momentów z pewnością przyspieszą. Gospodarze już powrócili w okolice pola karnego.

65

Miejscowi nie tracą nadziei. W dalszym ciągu chcą atakować, próbują wywalczyć trafienie kontaktowe. Trzeba jednak przyznać, że "Obywatele" prezentują bardzo dobrą grę w defensywie.

64

Kiepska centra Silvy. Futbolówka poszybowała wysoko ponad polem karnym, nie zmierzając do żadnego z zawodników przyjezdnej drużyny. Inicjatywa wróciła w posiadanie gospodarzy.

62

Dość spokojna gra obu ekip. Tuż po utracie bramki gospodarze podkręcili tempo, ale na nic się to zdało. Aktualnie futbolówką operują podopieczni Pepa Guardioli.

60

Nie chcemy niczego przedwcześnie przesądzać, ale zanosi się na kolejną porażkę Sunderlandu. Przed chwilą uderzał Larsson, jednak Caballero był na posterunku. Bardzo dobra interwencja!

59

59. Leroy Sané (MAC) - 0:2

59

Gol dla City!
Strzelcem bramki LEROY SANÉ. Potężne uderzenie tego zawodnika! Futbolówka odbiła się od słupka, a następnie wpadła do siatki. Dwubramkowe prowadzenie "Obywateli", w bardzo trudnej sytuacji znajduje się teraz ekipa gospodarzy.

57

Sterling ładnie odegrał do Silvy, który oddał soczyste uderzenie. To była naprawdę dobra próba! Ze sporymi problemami futbolówkę wypiąstkował Pickford.

55

Bez rewelacji. Ani gospodarze, ani goście nie potrafią groźnie zaatakować. Musimy uzbroić się w cierpliwość. Przed momentem w pułapkę ofsajdową złapany został N'Dong. Kolejna słuszna sygnalizacja arbitra liniowego.

53

Nie jest to jakieś porywające widowisko. Spodziewaliśmy się zdecydowanie ciekawszej potyczki. Tymczasem obserwujemy sporo szarpanej gry. Miejmy nadzieję, że wkrótce się to ustatkuje...

52

Wydaje się, że wskazane byłyby jakieś roszady w składach. Widzimy, że niektórzy zawodnicy nie prezentują się już tak dobrze, jak w czasie pierwszej połowy.

51

Kompletnie niecelnie centrował Sagna. Futbolówka poszybowała poza linię końcową. Jęk zawodu w sektorze zajmowanym przez fanów gości. Powinien uczynić to znacznie lepiej, tym bardziej, że nie był naciskany przez rywali.

50

Pięć minut gry w ramach drugiej połowy już za nami. Utrzymuje się jednobramkowe prowadzenie Manchesteru City. Rywale usiłują nacierać, ale niewiele z tych wysiłków wynika.

49

Manchester City nie próbuje forsować tempa. Akcje "Obywateli" są dość wolne i mało efektywne. Niewykluczone, że podopieczni Pepa Guardioli chcą uśpić czujność przeciwników.

48

Zagotowało się teraz w polu karnym "Obywateli"! Uderzał Defoe, ale akcja została przerwana. Sędzia liniowy słusznie wychwycił, że reprezentant Sunderlandu przebywał na pozycji spalonej.

47

Za głębokie dośrodkowanie w wykonaniu Sterlinga. Futbolówka powędrowała prosto w objęcia dobrze ustawionego Pickforda. Nic dodać, nic ująć. Za moment miejscowi będą mieli okazję do skontrowania.

46

Drugą połowę rozpoczęli gospodarze. Sunderland od początku próbował zaatakować, lecz nic z tego nie wynikło. Dobrze zaprezentowała się defensywa Manchesteru City.

46

Premierowa odsłona dzisiejszego starcia na Stadium of Light w Sunderlandzie już za nami. Póki co mamy jednobramkowe prowadzenie gości z Manchesteru. Na kilka chwil przed przerwą trafienie na koncie przyjezdnych zainkasował Sergio Aguero. Trzeba przyznać, że bieżący rezultat jest sprawiedliwy. Gospodarze prezentowali ambitną postawę, ale to "Obywatele" byli skuteczniejsi. Czas na krótką przerwę, zostańcie z nami!

45+1

45

Pierwsza połowa została przedłużona o jedną minutę.

45

Gospodarze chcieli szybko odpowiedzieć, ale nic z tego nie wynikło. Na dodatek narazili się na groźną odpowiedź ze strony podopiecznych Pepa Guardioli! Silva wprowadził piłkę do siatki, jednak gol nie został uznany. Sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

43

Posmutnieli kibice Sunderlandu. Gospodarze przez całą pierwszą połowę radzili sobie całkiem przyzwoicie, a tymczasem tuż przed przerwą stracili gola. Nie popisała się defensywa "The Black Cats".

42

42. Sergio Agüero (MAC) - 0:1

42

Strzelcem bramki SERGIO AGÜERO. A jednak, a jednak goście zdołali wysforować się na prowadzenie! Sterling świetnie poszukał Argentyńczyka, który z wielkim spokojem wprowadził futbolówkę do siatki. Nic dodać, nic ująć.

40

Za pięć minut premierowa odsłona dzisiejszego spotkania na Stadium of Light zostanie zakończona. Na razie mamy bezbramkowy remis. Wiele wskazuje na to, że bieżący rezultat utrzyma się do przerwy.

39

Korner nie przyniósł miejscowym żadnych korzyści. Ponownie główkował Jones, aczkolwiek tym razem posłał piłkę obok słupka bramki strzeżonej przez Caballero.

38

Teraz przyspieszyli gospodarze, uderzał Defoe, ale piłka po rykoszecie opuściła boisko. Niezła próba, jednak zabrakło szczęścia. Za moment Sunderland będzie egzekwował rzut rożny.

37

Ładnie skontrowali podopieczni Pepa Guardioli, ale zabrakło precyzji w wykonaniu Sane! Gdyby popisał się lepszym dośrodkowaniem, to zapewne Silva wprowadziłby futbolówkę do siatki!

35

Ależ zrobiło się teraz gorąco! Główkował Jones, jednak futbolówka nie wpadła do siatki. Na posterunku był golkiper Manchesteru City. Solidna interwencja Caballero. Nie pozostawił złudzeń.

34

Akcja gości została przerwana, bowiem jeden z zawodników Manchesteru City przebywał na pozycji spalonej. Rewelacyjna praca arbitra liniowego, doskonale dostrzegł ten ofsajd.

33

Tempo rywalizacji kompletnie siadło. Obecnie podopieczni Pepa Guardioli wymieniają się podaniami na własnej połowie. Kto wie, być może jest to cisza przed przysłowiową burzą?

31

Mamy premierową żółtą kartkę w tym spotkaniu. Przed momentem za stricte taktyczne przewinienie ukarany został O'Shea. Jak najbardziej słuszna decyzja pana Atkinsona. Nie mógł zachować się inaczej.

30

Od pierwszego gwizdka pana Atkinsona minęło już pół godziny. Przed momentem próbowali zaatakować gospodarze, ale ich starania ponownie spaliły na panewce. Kilka chwil później na spalonym złapany został Aguero.

29

Zdecydowanie częściej futbolówką operują gracze Manchesteru City, aczkolwiek nie jest to żadnym zaskoczeniem. Mogliśmy się tego spodziewać. Gospodarze nastawiają się na grę z kontry.

28

Posiadanie piłki: 28-72%.

27

Sane zamarkował strzał z powietrza, lecz ostatecznie nie uderzył w kierunku bramki strzeżonej przez Pickforda. Goście utrzymują się w posiadaniu inicjatywy. Podopieczni Guardioli testują różne koncepcje gry.

26

Spodziewaliśmy się znacznie ciekawszego starcia. Tymczasem mamy dużo piłkarskich szachów. Obie ekipy starają się, próbują nacierać, jednak niewiele z tego wynika. Niesamowicie mocno brakuje konkretów.

25

Do zakończenia premierowej odsłony dzisiejszego spotkania na Stadium of Light pozostało około 20 minut. Przed momentem Sterling walczył na lewej flance z Oviedo, jednak nie zdołał utrzymać się przy piłce.

24

Trzeba przyznać, że miejscowi postawili wyżej notowanemu rywalowi twarde warunki. Sunderland gra dość ofensywnie, co może podobać się sympatykom tego zespołu.

23

W ostatnich minutach gospodarze trochę częściej operują piłką niż na początku spotkania. Manchester City wciąż próbuje atakować, ale bez rewelacji. Widać, że "Obywatele" grają bez pomysłu.

22

Ładnie zaprezentował się teraz Sane! Szukał szansy na dośrodkowanie w pole karne, ale ostatecznie nic z jego starań nie wynikło. Inicjatywa znów znalazła się na koncie Sunderlandu.

20

20. Słupek Defoe!

20

Niesamowite! Defoe huknął jak z armaty, ale jedynie trafił w słupek. Później dobijał jeszcze Borini, jednak fatalnie chybił. Nawet, gdyby futbolówka wpadła do siatki, to gol nie zostałby uznany – Borini był na spalonym.

17

Kolejny nieudany atak w wykonaniu "The Black Cats". Goście dyktują twarde warunki w defensywie. Dryblować próbował Januzaj, lecz jego starania nie przyniosły pożądanego przez gospodarzy efektu.

16

"Obywatele" egzekwowali rzut rożny, jednak nie przyniosło im to nawet szczątkowych korzyści. Inicjatywa wróciła w posiadanie Sunderlandu. Gospodarze próbowali szybko odpowiedzieć, ale nic z tego.

15

Sporo nieporozumień po stronie drużyny prowadzonej przez Pepa Guardiolę. Goście w prosty sposób gubią futbolówkę. Zazwyczaj do pomyłek dochodzi w kluczowych fragmentach akcji.

14

Czekamy na jakieś groźniejsze uderzenia. Na razie jesteśmy świadkami żywego pojedynku, ale, jak już wspominaliśmy, brakuje konkretów. Obie ekipy nie chcą podejmować większego ryzyka.

13

Zdecydowanie częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się podopieczni Pepa Guardioli. Nie oznacza to jednak, że gospodarze są dla nich tłem. Sunderland jest nastawiony na znacznie szybsze rozgrywanie akcji.

12

Posiadanie piłki: 27-73%.

11

Na trybunach panuje wyśmienita atmosfera. Zgromadzeni widzowie bardzo ochoczo wspierają miejscową drużynę. Póki co outsider ligowych zmagań prezentuje się przyzwoicie.

10

Dziesięć minut gry za nami. Póki co jesteśmy świadkami całkiem dobrego widowiska. Atakują zarówno gospodarze, jak i przyjezdni. W tym wszystkim brakuje jednak jakichś konkretów...

9

Korner nie przyniósł Manchesterowi City żadnych korzyści. Mało tego, przyjezdni mogli narazić się na bardzo groźną kontrę. Ostatecznie jednak atak Sunderlandu spalił na panewce.

8

Podopieczni Pepa Guardioli bardzo powoli konstruują kolejne ataki. Póki co "Obywatele" mają kłopot z przechytrzeniem defensywy gospodarzy. Przed momentem goście zdołali wywalczyć wznowienie z narożnika boiska.

6

Ładnie próbowali odpowiedzieć zawodnicy Manchesteru City! Clichy usiłował dośrodkować w pole karne, jednak futbolówka zatrzymała się na jednym z przeciwników. Inicjatywa po stronie gospodarzy.

5

Wzmaga się doping na Stadium of Light! Przed momentem gospodarze przeprowadzili niezły atak. Defoe był bliski przechwycenia piłki w polu karnym Manchesteru City, jednak ostatecznie nic z tego nie wynikło.

4

Outsider ligowych zmagań próbuje podkręcać tempo, jednak niewiele z tego wynika. Manchester City popisuje się solidną postawą w defensywie. Początek rywalizacji mało interesujący.

3

Kompletnie nieudany strzał zaliczył teraz Fernandinho. Futbolówka poszybowała wysoko ponad bramką strzeżoną przez Pickforda. Inicjatywa wróciła w posiadanie Sunderlandu.

2

Miejscowi są w dołku. Z pewnością dziś zrobią wszystko, by powiększyć swój dotychczasowy dorobek punktowy. Rywal bardzo wymagający, bowiem "Obywatele" ostatnimi czasy prezentują dobrą formę.

1

Spotkanie rozpoczęli goście, którzy zagrają dziś w błękitno-białych strojach. Gospodarze natomiast prezentować się będą w czerwono-białych koszulkach oraz czarnych spodenkach. Liczymy na ciekawy pojedynek!

1

Znamy już składy obu ekip:

Sunderland A.F.C.: Pickford – Jones, O'Shea (C), L. Koné, Oviedo – N'Dong, D. Gibson, Seb. Larsson – Januzaj, Borini – Defoe.

Rezerwowi: Mannone – Manquillo, Djilobodji, Rodwell, Khazri, Honeyman, Love.

Manchester City F.C.: Caballero – Sagna, Stones, Kolarov, Clichy – Fernandinho – Sané, Y. Touré, Silva (C), Sterling – Agüero.

Rezerwowi: Bravo – Fernando, Delph, De Bruyne, Otamendi, Iheanacho, Nolito.

Sędziowie: Atkinson – Child, Holmes.
Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Sunderland A.F.C. – Manchester City F.C.. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 17:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!
Do ostatniego starcia tych dwóch ekip doszło 13 sierpnia 2016 roku. Wówczas triumfowała ekipa Manchesteru City. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:1. Gole na koncie "Obywateli" zapisywali Aguero i McNair (samobójczy), natomiast po przeciwnej stronie barykady trafienie honorowe wywalczył Defoe.
Natomiast Sunderland A.F.C. radzi sobie bardzo słabo. Ekipa ta jest outsiderem ligowych zmagań. Dotychczas czerwono-biało-czarni wywalczyli zaledwie dziewiętnaście punktów, notując pięć zwycięstw, cztery remisy, a także aż siedemnaście porażek. W ramach zeszłej kolejki "Czarne Koty" starły się z drużyną Evertonu. Pojedynek ten zakończył się triumfem ekipy z Goodison Park. Czy dziś "The Black Cats" zrobią krok ku temu, by uniknąć spadku? Czas pokaże!
Manchester City całkiem nieźle sprawuje się w trwającym sezonie angielskiej Premier League. Dotychczas "Obywatele" wywalczyli 52 "oczka", dzięki czemu plasują się na czwartej lokacie w tabeli. Na wspomniany dorobek złożyło się szesnaście zwycięstw, cztery remisy, a także pięć porażek. Ostatnie ligowe spotkanie Manchester City rozegrał 13 lutego. Wtenczas podopieczni Pepa Guardioli zmierzyli się z AFC Bournemouth. Potyczka ta zakończyła się triumfem The Citizens w stosunku 2:0. Gole zdobywali Sterling oraz Mings (trafienie samobójcze)

Tak obecnie prezentuje się tabela Premier League:

Trwa 27. kolejka angielskiej Premier League. Podczas tej relacji gościć będziemy na Stadium of Light, gdzie Sunderland A.F.C. zmierzy się z Manchesterem City F.C. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 17:00. Emocji zabraknąć nie powinno!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

0:2

finał (0:1)

Gole: 42. Agüero, 59. Sané

Kartki:   31. O'Shea (SUN)

Posiadanie piłki: 29 % : 71 %.
Strzały celne: 3:7. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 6:4. Spalone: 4:3. Foule: 11:4.

Sunderland A.F.C.: Pickford – Jones, O'Shea (C), L. Koné, Oviedo – N'Dong, D. Gibson (69. Rodwell), Seb. Larsson – Januzaj (82. Khazri), Borini – Defoe.
Zmiany: Mannone – Manquillo, Djilobodji, Rodwell, Khazri, Honeyman, Love.

Manchester City: Caballero – Sagna, Stones, Kolarov, Clichy – Fernandinho – Sané (89. Delph), Y. Touré (77. De Bruyne), Silva (C), Sterling (81. Nolito) – Agüero.
Zmiany: Bravo – Fernando, Delph, De Bruyne, Otamendi, Iheanacho, Nolito.

Sędziowie: Atkinson – Child, Holmes

Widownia: 41 107