Tauron Liga

ENEA PTPS Piła – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała

1:3

finał (15:25, 25:19, 18:25, 16:25)

20.02.2017, 18:00 • Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR, Piła • 21. kolejka • Jarosław Kowalski (@JarKowalski13)

:

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY COM! (19:58:30)

:

Bielszczanki swoją postawą pozytywnie zaskoczyły i pokazały, że nie zamierzają zakończyć ligi na ostatnim miejscu w tabeli. Warto zwrócić uwagę na to jak wysoko BKS wygrywał sety.

16:25

Czwarty set skończony.

16:25

Druga piłka meczowa wykorzystana a zatem komplet punków jedzie do Bielska-Białej!

16:24

Nie ma jeszcze końca meczu. Mamy za to zmianę w PTPS-ie. Piśla wchodzi na serwis za Austin.

15:24

Pierwsza piłka meczowa a serwuje Pencowa!

15:23

Skuteczna akcja pilanek.

14:23

Jest i kolejne oczko dla gości. Tego to już bielszczanki nie powinny wypuścić z rąk.

14:22

Punkt dla BKS-u.

14:21

Kończy się seria bielszczanek, ale i tak ich przewaga chyba już jest wystarczająca do triumfu.

13:21

Jest i kolejny, na serwisie jest Mikyskowa.

13:20

Drugi z rzędu punkt gości.

13:19

Utrzymują przewagę przyjezdne.

13:18

Zmiana ta nie przyniosła żadnego efektu i szybko powraca na boisko Trojan.

12:18

Punkt dla bielszczanek. Mamy też zmianę w tym zespole. Skrzypkowska wchodzi na serwis za Trojan.

10:16

Rośnie przewaga gości. Zmiana powrotna u gospodyń. Dumancic wchodzi za Stencel.

10:15

Wymiana wygrana przez bielszczanki.

10:14

Skutecznie w ataku gospodynie.

9:14

A teraz mamy drugi z rzędu punkt dla BKS-u. W zespole z Piły za Dumancic wchodzi Stencel.

9:13

Znów mamy walkę punkt za punkt, która w tym momencie jest korzystniejsza dla gości.

5:9

Trwa seria bielszczanek. W zespole z Piły mamy zmianę. Za Urban wchodzi Kwiatkowska.

5:8

5:8

Powiększa przewagę BKS, na zagrywce jest Trojan.

3:4

Już BKS wychodzi na prowadzenie, serwuje Handley.

:

Bielszczanki już są pewne tego, że z Piły przywiozą przynajmniej punkt a mają szansę na trzy jeśli utrzymają odpowiednią koncentrację.

18:25

Trzeci set skończony.

18:25

Pierwsza piłka setowa została wykorzystana, BKS obejmuje prowadzenie!

18:24

Urban powraca na parkiet za Kwiatkowską u gospodyń. Nic to jednak nie daje, mamy setbol dla BKS-u!

18:23

Punktują bielszczanki i są blisko zdobycia seta.

18:22

Nic nie dało to wejście na zagrywkę, szybko wraca na parkiet Ogoms.

18:21

Punkt dla PTPS-u. Kucharska wchodzi za Ogoms.

17:21

Pierwsza akcja po czasie niemal już tradycyjnie pada łupem bielszczanek.

15:20

Punktują miejscowe. Piśla schodzi, wraca Austin.

14:20

Kwiatkowska wchodzi za Urban u pilanek. Akcję wygrywają jednak zawodniczki BKS-u.

14:19

Skutecznie w ataku przyjezdne.

14:18

Punktują miejscowe. Trojan wraca za Skrzypkowską w zespole z Bielska-Białej.

13:18

Piśla wchodzi za Austin w zespole PTPS-u. Tymczasem rośnie przewaga gości.

13:18

Skrzypkowska wchodzi za Trojan na zagrywkę i od razu jest po tym punkt dla BKS-u!

13:17

Pierwsza akcja po czasie dla bielszczanek.

13:16

13:16

Trzecie z rzędu oczko dla PTPS-u. W polu serwisowym znajduje się Dumancic.

8:14

Czas niewiele pomógł, pierwsza akcja po nim dla BKS-u. Nadal nie schodzi z zagrywki Pencowa.

8:13

8:13

Teraz mamy drugi z rzędu punkt dla gości, a na zagrywce jest Pencowa!

8:12

Ponownie mamy walkę punkt za punkt, która póki co jest korzystna dla bielszczanek.

8:11

Odpowiadają skutecznie miejscowe.

7:11

7:10

Na tym zakończyła się seria.

6:10

Jeszcze jedno oczko BKS-u, na serwisie Mikyskowa.

3:5

Drugi z rzędu punkt gospodyń, serwuje Austin.

2:5

Pierwsza akcja po czasie dla pilanek.

1:5

1:5

I kolejny punkt dla BKS-u!

1:4

Trwa seria bielszczanek, na zagrywce jest Handley.

1:3

Kolejne z rzędu oczko dla gości.

1:2

1:1

0:1

Pierwszy punkt tej partii dla bielszczanek.

0:0

Trzeci set rozpoczęty.

:

Pilanki zrewanżowały się rywalkom za wysoko przegraną pierwszą partię. Patrząc na to jak wyglądały pierwsze dwa sety to wszystko w tym meczu jest jeszcze możliwe.

25:19

Drugi set skończony.

25:19

Drugi setbol został już wykorzystany a więc w całym meczu po dwóch partiach mamy remis!

24:19

Jeszcze nie poddają się przyjezdne.

24:18

Pierwsza piłka setowa.

23:18

Punktują ponownie miejscowe i zbliżają się do triumfu w tym secie.

22:18

Skończyła się krótka seria bielszczanek. Trojan powraca na parkiet w miejsce Brzezińskiej.

21:18

Jeszcze jeden punkt dla gości.

21:17

Od razu przy serwisie Brzezińskiej mamy punkt BKS-u.

21:16

Punkt dla gości. Brzezińska wchodzi za Trojan.

21:15

Teraz serię mają miejscowe i wydaje się, że zdobędą tego seta. Na zagrywce Szubert.

20:15

Drugi z rzędu punkt pilanek, które mają tyle samo przewagi co punktów do końca partii.

19:15

W końcu punktują miejscowe.

18:15

Pierwszą akcję po czasie wygrywają przyjezdne, dla których to szósty punkt z rzędu!

18:14

18:14

Już tylko cztery punkty przewagi ma PTPS.

18:13

Trwa seria bielszczanek!

18:12

Jeszcze jedno oczko dla BKS-u. W polu zagrywki znajduje się teraz Skrzypkowska.

18:11

18:10

Teraz oczko zapisały na swoim koncie przyjezdne.

18:9

17:9

Koniec serii gospodyń. Niemniej mają taką przewagę, że powinny wygrać tego seta.

17:8

Znów punkt dla pilanek, na zagrywce jest Austin.

16:8

Rośnie przewaga miejscowych.

15:8

14:8

Skrzypkowska wchodzi za Muchę w zespole BKS-u, który w końcu przełamał impas.

14:7

Po raz pierwszy dzisiaj pierwszą akcję po czasie wygrywają miejscowe. Nie schodzi z zagrywki Urban.

13:7

13:7

Gryka wchodzi za Handley w zespole gości. Tymczasem kolejny punkt zdobyły miejscowe.

12:7

Kolejny punkt PTPS, na zagrywce jest Urban.

11:7

W końcu miejscowe punktują przy swoim serwisie.

10:7

Nic się nie zmienia od dłuższego czasu na tablicy wyników. Utrzymują przewagę pilanki.

6:4

Kolejny punkt dla bielszczanek. Na zagrywce jest Mucha, już raz w takiej sytuacji miał serię BKS.

4:1

Trzecie z rzędu oczko pilanek, dobry początek.

:

Nieco zaskakujący wynik pierwszej partii. BKS pokazuje, że ostatnie miejsce w tabeli nie musi odzwierciedlać aktualnej formy tego zespołu.

15:25

Pierwszy set skończony.

15:25

Tym razem mamy już koniec seta, wygrywają go dosyć wysoko bielszczanki!

13:22

Kolejna zmiana w PTPS-ie. Za Baran wchodzi Austin. Tym razem jest punkt dla gospodyń.

12:22

Piśla wchodzi za Babicz. Nie przyniosła ta zmiana jednak punktu dla pilanek.

12:21

11:21

Już 10 oczek przewagi BKS-u!

11:20

I znów punktuje BKS-u. Dodajmy, że przyjezdne ponownie mają serię jak na serwisie jest Pencowa.

11:19

Jeszcze jedno oczko dla bielszczanek. Wydaje się, że nie powinny oddać już tego seta.

8:15

Po czasie punktują bielszczanki. Skończyła się dobra seria pilanek przy zagrywce Baran.

5:13

Urban wchodzi za Kwiatkowską w zespole z Piły. Od razu po tym miejscowe zdobywają punkt.

4:13

Rośnie przewaga BKS-u!

4:12

Znów pierwszą akcję po czasie wygrywają przyjezdne.

4:11

4:11

Trwa seria BKS-u, nie schodzi z zagrywki Mucha.

2:6

Skończyła się juz seria bielszczanek, u których swoje na zagrywce zrobiła Pencowa.

1:6

Po czasie pierwszą akcję wygrywają przyjezdne.

1:5

1:5

Jeszcze jedno oczko na koncie gości!

1:4

Dobry początek w wykonaniu bielszczanek.

1:0

Pierwszy punkt w meczu wędruje do pilanek.

0:0

:

Libero: Markiewicz, Kucińska

BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Perlińska, Staniucha-Szczurek, Wańczyk, Pencowa, Skrzypkowska, Handley, Mikyskova, Trojan, Gryka, Brzezińska, Moskwa, Mucha
Libero: Wojtowicz, Wilczek

Sędzia pierwszy: Marcin Walerzak
Sędzia drugi: Sławomir Jażdżewski
Komisarz: Henryk Parzykowski

:

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 18:00. Bądźcie z nami na portalu LAJFY COM!

:

W poprzednim swoim spotkaniu BKS grał na własnym parkiecie z dotąd niepokonanym Chemikiem Police. Niespodzianki nie było, ale udało się bielszczankom urwać faworytowi seta. Najlepiej punktowały Emilia Mucha (20) i Sona Mikyskowa (15).

:

Bielszczanki są obecnie czerwoną latarnią ligi z zaledwie 4 zwycięstwami i 13 punktami na koncie. Do przedostatniej Legionovii tracą aż 5 oczek. Miały okazję grać do tej pory pięć tie-breaków, z których dwa wygrały. Najczęstszym rezultatem jakim kończą spotkania jest ich porażka 1:3 (osiem razy).

:

W ostatnim swoim meczu pilanki przegrały na własnym parkiecie z KSZO po pięciosetowej walce choć dwukrotnie prowadziły w meczu. Najwięcej punktów zdobyła Alicja Ogoms – 17. Ponadto 13 wywalczyła Agata Babicz a 10 Anita Kwiatkowska.

:

PTPS zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Ma przewagę 2 oczek nad KSZO a z kolei 2 traci do drużyn z Bydgoszczy i Muszyny, więc w przypadku wygranej za 3 punkty może awansować nawet o dwie pozycje. Pilanki grały dotąd cztery tie-breaki, z których tylko jeden wygrały. Najczęstszym ich wynikiem jest porażka 0:3 (siedem razy).

0:0

Zapraszam na relację z Orlen Ligi. ENEA PTPS Piła – BKS Profi Credit Bielsko-Biała. To mecz 21. kolejki.

1:3

ENEA PTPS Piła: Piśla, Kucharska, Austin, Kwiatkowska, Baran, Kukulska, Stencel, Ogoms, Babicz, Dumancic, Szubert, Urban Libero: Markiewicz, Kucińska

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała: Perlińska, Staniucha-Szczurek, Wańczyk, Pencowa, Skrzypkowska, Handley, Mikyskova, Trojan, Gryka, Brzezińska, Moskwa, Mucha Libero: Wojtowicz, Wilczek