Bayern Monachium – FC Schalke 04 Gelsenkirchen

1:1

finał (1:1)

04.02.2017, 15:30 • Allianz Arena, Monachium • Runda 19 • Krystian Kocerba

Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia pozostałych relacji na portalu lajfy.com. O 18:30 Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie podejmować będzie wicelidera tabeli – RB Lipsk. (17:33:07)
Dużo działo się w tym spotkaniu. Schalke 04 jak równy z równym walczyło przez całe spotkanie stąd zasłużenie wywalczyło remis. W końcówce Bayern grał nieco lepiej od gości, ale nie potrafił wykorzystać swoich dogodnych okazji. Nikt nie spodziewał się, że piłkarzom z Zagłębia Ruhry uda się wywieźć z Monachium choćby punkt, ale ostatecznie ta sztuka im się udała. Robert Lewandowski zaliczył co prawda trafienie, ale w drugiej połowie nie miał już tak dobrych okazji co w pierwszej odsłonie. Seria zwycięstw Bawarczyków przerwana przez Schalke!

90+5

90+4

Lahm z prawego narożnika dośrodkowuje na głowę Martineza, ale strzał Hiszpana jest niecelny.

90+3

Wrzutka Javiera Martineza do Lewandowskiego, który próbuje odgrywać do kolegi z zespołu, ale został zablokowany. Rzut rożny dla Bawarczyków.

90+2

Sędzia doliczył dwie minuty, ale w związku z zaistniałym przerwaniem gry spotkanie potrwa nieco dłużej.

90+1

Rozcięta głowa Hummelsa opatrywana przez lekarzy Bayernu. Obrońca musi na moment opuścić murawę. Bayern gra na razie w 10.

90

Wrzutka Costy i miał swoją okazje na bramkę po strzale głową Hummels. Broni Fahrmann. Hummels zderzył się z Howedesem i gra przerwana. Będzie potrzebna pomoc medyczna.

89

Strzał z dalekiego dystansu obroniony bez problemu przez Ralfa Fahrmanna. Korner dla Bawarczyków.

88

Xabi Alonso posyła piłkę za linię obrony Schalke i Muller mógł znaleźć się w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem gości. Nastasić powstrzymał wślizgiem Mullera, choć gospodarze domagali się rzutu karnego. Przez moment nawet sędzia zawahał się z ostateczną decyzją. Jednak nie ma "11".

87

87. Matrinez nie trafia w światło bramki:

87

Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Leon Goretzka, na boisku pojawia się Thilo Kehrer.

85

Łatwa strata gości i znów konstruuje atak Bayern. Wrzutka Alaby w pole karne z lewej strony boiska i znakomitą okazję na gola miał Javier Martinez! Płaski strzał po ziemi przechodzi kilkadziesiąt centymetrów obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Fahrmanna.

84

Głęboko zamknięci zawodnicy z Gelsenkirchen we własnej szesnastce. Najpierw wrzutkę Alaby przerwał Naldo, a chwilę potem strzelał z dystansu z woleja Xabi Alonso. Uderzenie poszybowało wysoko nad poprzeczką Fahrmanna.

82

Za wszelką cenę starają się piłkarze Bayernu strzelić zwycięskiego gola. Wrzutka Douglasa Costy i zablokowane zagrane. Rzut rożny.