Norwegia – Węgry

31:28

finał (17:10)

24.01.2017, 17:00 • Halle Olympique (Albertville) • Ćwierćfinał • Mateusz

Jeżeli ktoś zobaczy wynik tego spotkania, to może pomyśleć, że było w nim sporo walki. Nic bardziej mylnego. Praktycznie w ogóle nie doświadczyliśmy emocji. To był mizerny pojedynek. Norwegowie od pierwszych minut mieli wszystko pod kontrolą. Węgrzy popełniali wiele błędów, co rywale bezlitośnie wykorzystywali. Pod koniec Madziarowie odrobili kilka bramek, tylko dlatego, że przeciwnicy nieco się rozluźnili. (18:36:15)

Koniec! Norwegowie meldują się w półfinale Mistrzostw Świata. Zmierzą się w nim z Hiszpanami lub Chorwatami. Węgrzy jadą do domu. To już koniec ich marzeń o tytule najlepszej drużyny globu.

60

Koniec meczu. (31:28)

60

Császár jeszcze poprawił ten wynik. To już ostatni gol w tym spotkaniu, zaraz zabrzmi ostatnia syrena! (31:28)

60

Császár pewnie rzucił z siódmego metra! Tym razem pokonał Christensena. (31:27)

60

Norwegowie już świętują awans! (31:26)

59

Császár na siódmym metrze jest dziś bezbłędny. (31:26)

58

Rzut karny dla reprezentacji Węgier! (31:25)

58

Pewnie trafił teraz Lie Hansen. (31:25)

58

Czas dla Norwegów.

57

Ależ mocne uderzenie z około jedenastu metrów zainkasował teraz Bodo! (30:25)

56

Kolejna świetna interwencja Bergeruda! (30:24)

55

Z momentalną odpowiedzią ruszył Császár. Bardzo mocne uderzenie, norweski golkiper nie miał nic do powiedzenia. (30:24)

55

Rzucił teraz Jöndal! (30:23)

54

Hansen rzucił w sam środek. Mikler odbił piłkę, ale sędzia przerwał grę i przyznał inicjatywę Skandynawom. (29:23)

54

Sprytnie trafił teraz Császár. Bergerud bez szans na odnotowanie interwencji. (29:23)

54

Rzut karny dla reprezentacji Węgier. Jeszcze jakieś nadzieje tlą się w sercach kibiców z Węgier. (29:22)

31:28

Norwegia: Christensen, Bergerud – Sagosen, Hykkerud, Myrhol, Överby, Tönnesen, Jöndal, Björnsen, Lindboe, Gullerud, Abelvik Röd, O'Sullivan, Tangen, Sögard Johannessen, Lie Hansen.

Węgry: Fazekas, Mikler – Balogh, Schuch, Császár, Harsányi, Ligetvári, L. Nagy, Jamali, Zubai, Bánhidi, Szöllősi, Juhász, Ancsin, Bodó, Lékai.

Sędziowie: GEIPEL Lars (GER), HELBIG Marcus (GER)