PlusLiga

Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice

3:1

finał (25:15, 24:26, 25:19, 25:16)

14.12.2016, 18:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Jastrzębie-Zdrój • 14. kolejka • Jarosław Kowalski (@JarKowalski13)

:

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY COM! (19:51:21)

:

Gospodarze nie licząc problemów w drugim secie byli dzisiaj wyraźnie lepsi od swoich rywali i zasłużenie zdobywają komplet punktów. Jastrzębie może jeszcze namieszać w czołówce tabeli.

25:16

Czwarty set skończony.

25:16

Oliva trafia i kończy mecz!

24:16

Strzeżek też się myli w polu serwisowym.

24:15

Pierwsza piłka meczowa dla jastrzębian po zepsutej zagrywce Sobańskiego!

23:15

Strzeżek marnuje kontrę, blok Krulickiego!

23:14

Zablokowany Butryn, koniec meczu bliski!

22:14

Fijałek nieudanie serwuje.

21:14

Oliva nadział się na blok na lewym skrzydle!

21:13

Butryn za to skutecznie mija blok jastrzębian.

18:10

Strzeżek przedziera się przez blok rywali.

16:8

Mariański przyjmuje serwis Strzeżka na drugą stronę, korzysta z piłki na siatce Boruch.

15:8

Strzeżek atakuje skutecznie po bloku.

14:8

W odpowiedzi równie udanie atakuje Butryn.

12:6

A teraz Kosok dorzuca blok na Kapelusie!

11:6

Skutecznie ze środka uderza Kosok.

10:6

Jedna z najdłuższych wymian w tym spotkaniu kończy się udanym uderzeniem Butryna.

10:5

Sobański nadział się na blok na lewej flance!

9:5

9:5

Przyjęcie Kapelusa na drugą stronę, dobra wystawa Kampy i skuteczna krótka Kosoka.

8:5

Raz jeszcze zablokowany został Belg!

7:5

Zatrzymany przy ataku z drugiej linii Van Walle!

6:5

Pewnie trafia w boisko Oliva.

5:5

Podbity atak Van Walle, ale ponownie już skutecznie. Punkt na koncie belgijskiego atakującego.

5:4

Dużo popsutych zagrywek w tym secie, teraz w tym elemencie nie popisał się Van Walle.

4:4

Pudłuje zagrywką Oliva.

4:3

Kampa popisuje się kiwką z drugiej piłki.

:

Tym razem jastrzębianie nie pozwolili sobie w końcówce odebrać wyprowadzonego prowadzenia i dzięki temu są blisko zdobycia kompletu punktów. Jeden już na pewno mają.

25:19

Trzeci set skończony.

25:19

Tym samym odpowiada Pieraszko! Zatem set wędruje na konto gospodarzy!

24:19

Bachmatiuk myli się w polu serwisowym.

24:18

De Rocco kończy kontrę, setbol jastrzębian!

23:18

Nieudana zagrywka Błońskiego.

22:18

Teraz już na pewno przestrzelił serwisem Oliva.

22:17

Myli się w polu serwisowym Oliva, mamy jednak challenge i... było boisko, as!

21:17

Van Walle psuje zagrywkę.

20:17

Skutecznie obija blok Błoński.

20:16

Oliva przyjmuje serwis i Oliva kończy trafiając w boisko.

18:12

Przyblokowane atak Van Walle, miejscowi wyprowadzają kontrę, którą kończy Oliva.

17:12

Celnie uderza Strzeżek.

16:12

Van Walle teraz przedziera się przez blok.

12:8

Krótka wymiana zakończona skutecznym blokiem Borucha. Wszystko zaczęło się od przyjęcia serwisu na drugą stronę Mariańskiego.

11:8

Krulicki nieudanie zagrywa.

10:8

Zatrzymany blokiem Oliva!

10:7

Krulicki teraz skutecznie punktuje po bloku.

10:6

Na środku myli się Krulicki, aut. Challenge to potwierdził, piłka była poza boiskiem.

9:6

Niecelne uderzenie Kapelusa.

8:6

Sobański przyjął serwis Kosoka na drugą stronę, w kontrze ze środka trafia Boruch.

7:6

Sobański zepsuł zagrywkę.

6:6

Pierwsze uderzenie Sobańskiego przyblokowane przez Kosoka, drugie już skuteczne.

2:1

Przyblokowany w kontrze Kapelus, w odpowiedzi jastrzębianie punktują za sprawą Strzeżka.

:

Jastrzębianie na własne życzenie oddali tego seta. Zmarnowali dwie piłki setowe wcześniej prowadząc niemal od początku partii. Przed nami dłuższa przerwa.

24:25

Setbol gości po skutecznej kontrze Kapelusa!

24:24

Pietraszko punktuje serwisem! Remis!

24:23

Zmarnował okazję na siatce Boruch po złym przyjęciu Sobańskiego! Blokuje go Fijałek!

24:23

24:22

Teraz Strzeżek skutecznie atakuje i nie pomógł tutaj gościom challenge. Piłka setowa!

23:22

Myli się w polu serwisowym też Strzeżek.

21:18

Pierwszy atak Kapelusa przyblokowany, ponowienie również nieskuteczne, w odpowiedzi punktuje Oliva.

20:18

Skutecznie uderza De Rocco.

19:18

Kapelus nie marnuje kontry.

19:17

Pierwszy atak ze środka Krulickiego szczęśliwie obroniony, ale potem mamy poprawkę z piłki przechodzącej.

19:16

Nie wykorzystał okazji w kontrze Kruclicki i to się zemściło. Punktuje w odpowiedzi Touzinsky.

18:16

Pewny atak w boisko Sobańskiego.

18:15

Kolejna ciekawa wymiana w tym secie. Bronili się miejscowi, ale kończy z przechodzącej Boruch.

17:15

Psuje zagrywkę Oliva.

17:14

Niecelnie ze środka uderza Kalembka.

16:14

Blisko byli skutecznej kontry przyjezdni, ale ostatecznie kończy wymianę Oliva.

15:14

Skutecznie z krótkiej uderza Kalembka.

15:13

A teraz belgijski atakujący psuje serwis.

13:10

Przedziera się przez blok rywali Van Walle.

13:9

Touzinsky uderza skutecznie po bloku.

12:9

Punktuje na środku Krulicki.

12:8

12:8

Stańczak źle przyjmuje serwis Kampy, piłkę mają jastrzębianie i pewnie z krótkiej uderza Kosok.

11:8

Obroniony atak Sobańskiego, w kontrze trafia Strzeżek.

10:8

Świetnie popracował w bloku Kosok. Powstrzymany na środku Krulicki, ponowienie do Butryna i ten też się nie przedziera a piłka spada w parkiet GKS-u!

9:8

Pewny atak Touzinsky'ego.

8:8

Błąd w przyjęciu zagrywki Oliva, piłka wraca na stronę gości i korzysta z tego Sobański.

4:4

W pierwszej akcji pewnie trafia Kapelus.

1:2

Przyjęcie na druga stronę Popiwczaka i nie marnuje okazji w kontrze Butryn.

1:1

Kapelus się poprawia, skutecznie obija blok rywali.

1:0

Tak jak i poprzedniego seta tak i tego gospodarze zaczynają od bloku! Zatrzymany Kapelus.

0:0

Drugi set rozpoczęty.

:

Świetna pierwsza partia w wykonaniu gospodarzy. Mają co poprawiać w swojej grze goście, jeśli marzą o nawiązaniu walki o punkty w tym meczu.

25:15

Pierwszy set skończony.

25:15

Strzeżek skutecznym atakiem kończy seta!

24:15

Błąd na siatce Popiwczaka. Wyblokowane uderzenie Krulickiego, ale nie udało się rozegrać kontry.

24:14

Obroniony atak Sobańskiego, piłka idzie do Olivy, który się nie myli i mamy pierwszą piłkę setową dla jastrzębian!

23:14

A teraz Kampa dokłada asa!

22:14

Kolejny błąd katowiczan na przyjęciu. Korzysta z okazji w kontrze Strzeżek.

21:14

Nieudane przyjęcie serwisu Kampy, piłka wraca na stronę miejscowych i skutecznie atakuje Touzinsky.

20:14

20:14

Jedna z dłuższych wymian w tej partii. Kończy wszystko celnym uderzeniem Oliva.

19:14

18:14

Skuteczne uderzenie Kapelusa.

18:13

Kolejną okazję na punkt miał Butryn, ale zatrzymał go w kontrze blok gospodarzy!

17:13

W końcu przełamują złą serię przyjezdni. Butryn skutecznie uderza po bloku.

17:12

Kolejna świetna zagrywka Olivy!

16:12

Wyblokowany atak Kapelusa, wychodzą z kontrą jastrzębianie i trafia w boisko Strzeżek.

16:12

15:12

Świetny serwis Olivy, nie przyjmuje Sobański!

14:12

13:12

W polu zagrywki myli się też Butryn.

12:12

A teraz atakujący gospodarzy psuje zagrywkę.

12:11

As serwisowy Strzeżka!

11:11

Tym razem przedarł się Oliva.

0:0

10:11

Raz jeszcze zatrzymany Oliva. Odpowiednio ustawił ręce w bloku Butryn!

10:10

Niecelny atak ze środka Borucha.

10:9

Obroniony atak Kapelusa, mają kolejna kontrę jastrzębianie, ale nadział się na blok Oliva!

8:7

Z kolejną kontrą wychodzili miejscowi, ale tym razem nie zdobyli punktu. Zablokowany Touzinsky!

8:6

Strzeżek w kontrze punktuje po bloku.

7:6

6:6

Nie wykorzystał okazji w kontrze Touzinsky.

6:5

Skuteczny atak Borucha.

5:5

Atak Kalembki wybroniony przez jastrzębian, ale po chwili skutecznie uderza Sobański.

5:4

Świetnie serwuje Oliva!

4:4

Psuje zagrywkę Butryn.

3:4

Najdłuższa wymiana jak dotąd. Długo bronili się przyjezdni i się opłaciło, w końcu udanie skończył Błoński.

3:3

Myli się w ataku Oliva, remis.

3:2

Butryn skutecznie obija blok rywali.

3:1

Dobrze przyjęta zagrywka Strzeżka i rozegranie do Sobańskiego, który jednak pudłuje.

2:1

Odpowiada równie udanie Oliva.

1:1

Skuteczny atak Kapelusa.

1:0

Od razu w pierwszej akcji meczu mamy niezłą wymianę zakończoną blokiem jastrzębian!

:

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 18:00. Bądźcie z nami na portalu LAJFY COM!

:

Ostatnio katowiczanie przegrali na swoim obiekcie z Cerrad Czarnymi Radom 0:3. Najwięcej punktów dla GKS-u wywalczył Serhij Kapelus – 13 przy skuteczności 44%. Dwu-cyfrówkę miał jeszcze Gert van Walle, który zdobył 10 oczek.

:

Ekipa z Katowic to aktualnie dziewiąta drużyna ligi. Notuje bilans meczowy 6-7 łącznie inkasując 18 punktów. Do tej pory miała okazję grać tylko dwa tie-breaki, z których jeden wygrała. Najczęstszym wynikiem GKS-u jest porażka 0:3 (pięć razy).

:

W poprzednim swoim meczu jastrzębianie pokonali na własnym parkiecie ONICO AZS Politechnikę Warszawska nie inaczej jak 3:2. MVP spotkania wybrany został Salvador Hidalgo Oliva, który zdobył aż 26 punktów przy skuteczności 66%. Ponadto 11 oczek wywalczył Maciej Muzaj a 10 Damian Boruch i Scott Touzinsky.

:

Jastrzębianie plasują się obecnie na czwartej pozycji z 27 punktami na koncie. Bilans zwycięstw i porażek mają całkiem niezły bo wynosi on 10-3. Aż siedem razy kończyli swoje spotkania pięcioma setami, z czego aż pięć wygrali, co jest najczęstszym ich wynikiem.

:

Serdecznie zapraszam na relację z PlusLigi. Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice. To mecz w ramach 14. kolejki.

3:1

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Muzaj, Kosok, Gil, Boruch, Touzinsky, Ernastowicz, De Rocco, Kampa, Sobala, Oliva, Bachmatiuk Libero: Popiwczak, Gdowski

GKS Katowice: Krulicki, Butryn, Falaschi, Błoński, Kapelus, Kalembka, Pietraszko, Fijałek, Van Walle, Stelmach, Sobański Libero: Mariański, Stańczak

Komisarz: Andrzej Skorupa