FC Red Bull Salzburg – FC Schalke 04 Gelsenkirchen

2:0

finał (1:0)

08.12.2016, 21:05 • Red Bull Arena, Salzburg • Runda 6 • Piotr Gawryszczak

Ze swojej strony dziękuję za uwagę! To już koniec fazy grupowej, czeka nas dłuższa przerwa od rozgrywek w Europie. Wracamy na wiosnę! Dziękujemy Lajfy.com! (23:02:00)
Dobra druga połowa w wykonaniu Schalke, ale to Salzburg zdobył drugiego gola na zakończenie spotkania! Nie potrafili zamienić przewagi na bramkę goście i wydaje się, że zasłużenie polegli w Salzburgu!

90+4

90+4

90+4. Josip Radošević (SLZ) - 2:0

90+4

Gol dla Salzburga!
Strzelcem bramki JOSIP RADOŠEVIĆ.

Wszyscy piłkarze Schalke ruszyli w pole karne by spróbować raz jeszcze uderzyć po dośrodkowaniu z narożnika. Łącznie z Fabianem Giefer. Kontruą gosodarze i strzela do pustej bramki Radosevic! Koniec!

90+2

Świętują fani Salzburga. Zwycięstwo przeciw jednemu z trzech niepokonanych to jest coś.

90+1

Trzy minuty doliczone do drugiej części gry.

90

Uschida wywalczył korner. Niemal wszystkie siły Schalke w ataku. Złe dośrodkowanie.

89

Próbują gospodarze. Zwodem ninął rywala Minamino, ale drugi zdążył wślizgiem zablokować uderzenie Japończyka!

86

Zmiana w drużynie FC Red Bull Salzburg: z boiska schodzi Xaver Schlager, na boisku pojawia się Reinhold Yabo.

85

Pada w szesnastce Sidney Sam. Wydawało się że był faulowany, ale milczy gwizdek arbitra!

84

84. Jeszcze raz w roli głównej Donis Avdijaj! Broni Stankovic!

84

Świetna piłka za plecy obrońców Salzburga! Tam jest oczywiście Avdijaj! Zbyt ostry kąt i towarzystwo Andre Wisdom'a nie pomogło. Broni Stankovic.

83

Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Sascha Riether, na boisku pojawia się Atsuto Uchida.

81

Kolejna próba Avdijaj'a! Ile on oddał strzałów na bramkę Stankovica! Niesłychanie chce zdobyć bramkę, ale staje mu za każdym razem na drodze bramkarz Salzburga!

80

Coraz mniej czasu mają goście. Wciąż próbują się przedrzeć przez zasieki ustawione przed polem karnym Salzburga. Z każdą minutą jest ich więcej, są gęstsze. Będzie tylko trudniej.

77

Druga bramka Salzburga anulowana! Tym razem Hannes Wolf mógł trafić w swoim debiucie. Także nieuznane trafienie po spalonym.

76

Zdobywa drugą bramkę dla Salzburga Takumi Minamino! Wskazanie spalonego.

76

Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Jevhen Konopljanka, na boisku pojawia się Sidney Sam.

75

Zmiana w drużynie FC Red Bull Salzburg: z boiska schodzi Valentino Lazaro, na boisku pojawia się Hannes Wolf.

74

Zaatakowali gracze z Salzburga. Centruje Stefan Lainer, próbuje uderzać Lazaro. Przeszkodził Thilo Kehrer. Dziś rozgrywa bardzo dobre zawody.

73

Naszykowany do zmiany Hannes Wolf. Ale musi chwilę poczekać, Schalke w ataku. Słaba centra z narożnika.

71

Bronią się we własnej szesnastce gospodarze. Strzela Howedes... Ponad bramką.

69

69. Głowka Avdijaj'a! Fantastyczny refleks Stankovica!

69

Schalke przez większość czasu gry drugiej części spotkania okupuje połowę. Centruje z wolnego Konoplyanka i strzela Donis Avdijaj! Znakomitym refleksem popisuje się Cican Stankovic przenosząc piłkę nad poprzeczką!

66

Caicara płasko w pole karne. Tam przewraca się Donis Avdijaj w obecności Caleta-Car'a. Bez faulu wskazuje arbiter.

64

Płasko wstrzelił w pole karne Valentino Lazaro. Był na posterunku Thilo Kehrer chroniąc zespół przed stratą drugiej bramki!

63

Bardzo dobra próba Josip Radoševića! Miał sporo miejsca, uderzył z 25 metrów! Nieco ponad poprzeczką bramki Fabian Giefera!

61

Pierwszy kwadrans drugiej połowy za nami. Schalke stwarza sobie sporo sytuacji, ale nie potrafi zamienić ich na bramkę. Trenerzy wykorzystali po jednej zmianie, obie w stosunku 1:1. Piłkarz ofensywny za ofensywnego.

59

Zmiana w drużynie FC Red Bull Salzburg: z boiska schodzi Konrad Laimer, na boisku pojawia się Diadie Samassékou.

57

Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Fabian Reese, na boisku pojawia się Alessandro Schöpf.

57

Kolejna próba Schalke. Wypuszczony z prostopadłą piłką Fabian Reese. Uderzenie wprost w golkipera RB Salzburg!

55

Świetna piłka do Juniora Caicary! Ten płasko podaje w kierunku Reese... Zdążyli wrócić obrońcy Salzburga. Zażegnana akcja!

52

Kontra Salzburga. Oko w oko z golkiperem stanął Minamino... W górze jest jednak chorągiewka asystenta.

52

Wywalczył piłkę w środku boiska Fabian Reese. Zabrakło mu szybkości by popędzić sam na sam ze Stankovicem!

51

Początek gospodarzy dosyć niemrawy. Podobnie jak w pierwszej połowie przewagę w pierwszych minutach ma Schalke. Nie potrafią wykorzystać swoich atutów goście.

48

Benjamin Stambouli wraca by wspomóc Juniora Caiçare. Fauluje. Szybko próbują rozpocząć gospodarze, ale traci piłkę Laimer.

47

Od wysokiego C rozpoczyna Schalke. Rzut rożny. Niezła centra, ale nie zdołał zamknąć Benedikt Höwedes.

46

Bez zmian rozpoczynamy drugą połowę. Ostatnie 45 minut w fazie grupowej LE.

46

Sporo emocji mieliśmy w pierwszej połowie. Red Bull rozgrywa bardzo dobre spotkanie, Schalke po niezłych początkowych minutach pozwoliło się zdominować. Zasłużone prowadzenie gospodarzy do przerwy.

Widzimy się za niecałe 15 minut!

45+2

45+2

Dobra centra! Strzał! Wprost w Fabian Giefer'a.

45+1

Jeszcze uderzają z pola karnego gospodarze! Broni Giefer. Poprawia Konrad Laimer... Obok bramki. Rozpoczną jednak od narożnika gospodarze.

45

Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy. Nie miał wiele pracy arbiter z Rumunii.

44

Próbują często uderzać zza pola karnego goście. Ponownie w roli głównej Donis Avdijaj! Szuka bramki dla zespołu, ale ponownie górą jest golkiper Red Bull Salzburg!

41

Kontra Schalke. Podanie przed pole karne do Konopljanki. Ukrainiec zmienia kierunek biegu i uderza! Piłka nie zdążyła zakręcić się do siatki.

40

Dobre wejście Jevhena Konopljanki lewym skrzydłem. Próbował dograć Ukrainiec do Reese... Przeciął podanie Duje Ćaleta-Car.

38

38. Kolejny strzał Avdijaj'a! Naprawił swój błąd Stankovic.

38

Jeszcze jedną próbę uderzenia podjął Donis Avdijaj. Tym razem wprost w bramkarza, ale ten miał problem z obroną strzału przez swój błąd. Nie zdążył z dobitką Reese.

36

Minimalnie spudłował Marc Rzatkowski! Piłka kozłująca przed bramką, nie trafił dobrze gracz Red Bulla! Piłka musiała się obetrzeć o któregoś z zawodników Schalke...

35

Donis Avdijaj daje z siebie wszystko. Po starciu z jednym z rywali krwawi, ale nie pozwala sobie nawet na chwilę przerwy.

31

Na spalonym znalazł się Fabian Reese. Bezradni są w tej chwili goście. Zespół z Salzburga ustawił się do gry z kontry i widać, że obawiają się tego podopieczni Marka Weinzierla.

28

28. Dobra próba Stefana Laimera. Na posterunku Giefer.

28

Dobra próba z dystansu! Stefan Lainer próbował pokonać Fabian Giefer'a. Piłka jeszcze skozłowała przed bramkarzem, ale i tak poradził sobie golkiper Schalke.

27

Nie poprzestają w atakach gospodarze. Lainer próbuje swoich sił przeciw Juniorowi Caicara. Górą atakujący, lecz późniejsze dośrodkowanie nie pozwala tak myśleć. Rozpoczną goście.

25

Nieco zaskoczeni takim obrotem spraw są goście. Goście stracili drugą bramkę w LE, drugą bramkę strzelił im zespół Red Bull Salzburg.

22

22. Xaver Schlager (SLZ) - 1:0

22

Strzelcem bramki XAVER SCHLAGER.

Nieco przypaku w tej akcji, ale Salzburg wychodzi na prowadzenie! Strzela zza szesnastki Valentino Lazaro, zostaje zablokowany, ale poprawia. Jego centrostrzał dociera do Schalega, który bez problemu pakuje piłkę do siatki!

20

Podłączył się do akcji ofensywnej Baba Rahman. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata by natychmiast strzelił na bramkę. Zdołali wybić z problemami gospodarze.

19

19. Strzał Donis Avdijaja. Pozwala sobie na różne zachowania ten gość!

19

Fenomenalna interwencja Stankovica! Na strzał z nieco ponad 20 metrów zdecydował się Donis Avdijaj, debiutant! Musiał wysilić się golkiper z Salzburga!

17

17. Strata Howedesa. Było gorąco, ale Lazaro nie poradził sobie z prostym dograniem.

17

Strata Howedesa! Natychmiastowe podanie w pole karne, ale Valentino Lazaro nie opanował futbolówki!

16

Lepiej zorganizowani w środku boiska są goście. Współpraca Aogo i Stambouli'ego wygląda znacznie wyraźniej niż Radosević i Laimer.

13

Pierwsza interwencja Cican Stankovica. Jevhen Konopljanka zdecydował się na uderzenie z siedemnastego metra. Bez większych problemów broni Stankovic.

12

Kontra Schalke, piłka na prawo do Caicary... Jego podanie zwrotnie zablokowany. Mogli lepiej rozwiązać ten atak goście.

10

Fabian Giefer wychodzi z bramki by złapać futbolówkę wrzucaną z autu. Wszelkich środków chwytają się Austriacy.

7

Groźna akcja Red Bulla! Rozciągnięta akcja na lewą flankę, płaskie wstrzelenie Schlagera... Wybija Thilo Kehrer! Dużo ryzykował defensor Schalke, piłka opuszcza murawę tuż przy słupku.

5

I wracamy już do gry. Pewnie dodatkowa minuta zostanie doliczona pod koniec połowy.

4

4. Chwilowa przerwa w grze spowodowana gęstym dymem z rac.

4

Chwilowa przerwa w grze spowodowana dymem z rac. Pan Petrescu czeka, aż widoczność na Red Bull Arena nieco się poprawi.

3

Caicara wrzuca w szesnastkę. Piłka ma wysoką parabolę i spokojnie zdążył ustawić się Cican Stankovic.

2

Schalke szeroko rozstawione, próbują na razie piłkarze Weinzierl'a rozciągać defensywę Salzburga.

1

Rozpoczęli piłkarze Red Bulla Salzburg. Czerwone Byki mają co udowodnić.

1

Jeszcze tylko minuta ciszy poświęcona ofiarom katastrofy w Kolumbii i rozpoczniemy zmagania w Salzburgu.
Raz jeszcze przypomnimy składy obu drużyn:

FC Red Bull Salzburg: Stankovic – Ćaleta-Car, Schwegler, Lazaro, Rzatkowski – Minamino, Lainer, Radošević, Laimer – Schlager, Wisdom.
Rezerwowi: Walke – Upamecano, Yabo, Samassékou, Hwang Hee-chan, Stangl.

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Giefer – Caiçara, Höwedes, Konopljanka, Baba Rahman – Aogo, Reese, Stambouli, Kehrer – Riether, Avdijaj.
Rezerwowi: Nübel – Geis, Sam, Schöpf, Uchida..
Spotkanie o pietruszkę, acz może być ciekawie ze względu na możliwe eksperymenty. Poza tym to ostatnie spotkanie w LE dla Red Bulla, więc warto zrobić prezent własnym kibicom.
Nie pozostaje nic innego jak tylko zaprosić na wspólną relację na Lajfy.com! Będą gify z najciekawszych sytuacji, miejmy nadzieję – bramki i obszerne opisy wydarzeń boiskowych!
Pierwsze spotkanie w grupie zakończyło się zwycięstwem Schalke w Gelsenkirchen w stosunku 3:1. Bramki zdobywali Leon Goretzka, Duje Ćaleta-Car (samobójcza), Benedikt Höwedes i dla Red Bull'a Jonathan Soriano.

Zapis relacji można obejrzeć pod TYM LINKIEM

W przypadku Schalke 04 Gelsenkirchen nie ma żadnych wątpliwości. Absolutna dominacja w grupie, pięć zwycięstw, tylko jedna stracona bramka – co ciekawe, strzelona przez zespół Red Bulla. Już poprzednie spotkanie przeciw Nicei było okazją na sprawdzenie młodszych zawodników dla trenera Markusa Weinzierl'a – czy postawi na eksperymenty przeciw Salzburgowi?

Red Bull Salzburg zajmie trzecie lub czwarte miejsce w grupie. Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia, oprócz prestiżu. Nicea ma szansę wyprzedzić Austriaków, jeśli pokona Krasnodar, a Salzburg nie zdobędzie kompletu punktów. Będzie to niezwykle trudne zadanie, choć prawdopodobnie Schalke przyjedzie z nieco rezerwowym składem.
Ostatnia kolejka fazy grupowej Ligi Europy to nie lada wyzwanie dla walczących o awans. Nie dotyczy to Schalke 04 Gelsenkirchen, które zdobyło komplet oczek i pewnie kroczy do fazy pucharowej z pierwszego miejsca. Na nieszczęście Austriaków, nie dotyczy to także zespołu Red Bull Salzburg. Zajmujący drugą lokatę Krasnodar ma lepszy bilans bramkowy, a przede wszystkim bilans bezpośredni. Mimo wszystko należy rozegrać to spotkanie i będziemy mu się przyglądać, tak jak wszystkim innym!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.