08.12.2016, 21:05 • Stadion Apostolos Nikolaidis, Ateny • Runda 6 • Tomek

To już wszystko z Aten. Dziękujemy Państwu za śledzenie relacji live i zapraszamy na inne transmisje jedynie na lajfy.com! (23:06:43)

Strzały niecelne: 0:3.
Rzuty rożne: 1:3.
Spalone: 0:2.
Faule: 17:13.

Koniec spotkania w Atenach. Kiepski był to pojedynek. Nie grający już o nic więcej niż honor Panathinaikos zaprezentował się słabo i nie zdołał urwać punktów walczącej o awans do 1/16 finału Ligi Europy Celcie Vigo. Bramki dla przyjezdnych zdobyli John Guidetti oraz Fabian Orellana z rzutu karnego. Hiszpański zespół melduje się w kolejnej fazie rozgrywek!

90+4

90+3

Faulowany na połowie rywali był Pablo Hernandez. Nie zwlekali ze wznowieniem gry przyjezdni. Krótko rozegrali rzut wolny.

90+2

Spokojnie grają teraz piłkarze Celty Vigo, którzy wymieniają między sobą podania. Po chwili oglądaliśmy długie zagranie i teraz w posiadaniu futbolówki Panathinaikos.

90

Andris Treimanis zdecydował się doliczyć dwie minuty do podstawowego czasu gry.

90

Zmiana w drużynie Real Club Celta de Vigo: z boiska schodzi John Guidetti, na boisku pojawia się Sergi Gómez.

90

Zaczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Nie można odmówić ambicji graczom gospodarzy, ale wydaje się, że razem z nią w parze nie idą umiejętności piłkarskie.

88

Sebastian Leto ładnie zagrał do Victora Ibarbo. Kolumbijczyk był ustawiony tyłem do bramki i kiepsko opanował piłkę.

87

Dośrodkowanie M'Poku bezpośrednio na bramkę rywali. Udanie interweniował Ruben Blanco, który piąstkował futbolówkę.

86

Victor Ibarbo faulowany był na skrzydle przez zawodnika Celty. Panathinaikos będzie miał kolejną okazję do dośrodkowania!

86

Rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne M'Poku. Piłka trafiła do Sebastiana Leto, który ustawiony był tyłem do bramki i nie zdołał się obrócić z futbolówką.

84

Utrzymuje się w posiadaniu piłki Panathinaikos i próbuje w jakikolwiek sposób zaatakować. Piłkarze spod znaku koniczynki są jednak bezradni.

83

Zmiana w drużynie Panathinaikos AO: z boiska schodzi Robin Lod, na boisku pojawia się Giorgos Koutroumpis.

82

Zmiana w drużynie Real Club Celta de Vigo: z boiska schodzi Fabián Orellana, na boisku pojawia się Pione Sisto.

80

Można teraz to napisać z pełnym przekonaniem. Celta kontroluje przebieg tego spotkania i tylko jakiś nieprzewidziany nieszczęśliwy zbieg okoliczności może odebrać jej zwycięstwo.

78

Zdecydowanie nieudany drybling na prawej stronie Paula-Jose M'Poku. Potem piłka trafiła jednak w pole karne do Leto, który został jednak wypchany z szesnastki.

76

76. Fabián Orellana (CVG) - 0:2

76

Gol dla Celty Vigo!

Do piłki na jedenastym metrze podszedł FABIÁN ORELLANA. Reprezentant Chile zmylił golkipera i pewnie skierował futbolówkę do bramki. Celta coraz bliżej zwycięstwa i awansu do 1/16 finału Ligi Europy!

75

75. Rodrigo Moledo karygodnie zachował się w tej sytuacji!

75

Świetną okazję na podwyższenie rezultatu będzie miała Celta Vigo! Rodrigo Moledo zachował się fatalnie. Nie trafił w piłkę, a kopnął Johna Guidettiego. Naprawdę ciężko wytłumaczyć zachowanie zawodnika Panathinaikosu.

74

Victor Ibarbo podaje na skrzydło do Paula-Jose M'Poku, który przegrywa tam jednak pojedynek. Przy piłce Celta Vigo.

72

Mijają kolejne minuty, a spotkanie nie nabiera tempa. Teraz akcja toczyła się przy narożniku Celty Vigo, ale nie zdarzyło się tam nic interesującego.

70

Do rzutu wolnego na dwudziestym metrze podszedł sam poszkodowany, czyli Fabian Orellana. Uderzenie Chilijczyka po murze, piłka wychodzi na korner.

70

Zmiana w drużynie Panathinaikos AO: z boiska schodzi Lucas Villafáňez, na boisku pojawia się Sebastián Leto.

69

Wyraźnie spóźniony był Wakaso Mubarak, który "wyciął" Fabiana Orellanę. W pełni zasłużona żółta kartka dla zawodnika Panathinaikosu.

68

Mało owocne są ostatnie minuty gry. Oglądaliśmy dwie zmiany, dwa razy na murawie leżeli zawodnicy Celty Vigo. Spotkanie powoli wkracza w decydującą fazę, czekamy na większe emocje!

67

Zbyt mocne podanie na skrzydło w kierunku Victora Ibarbo. Nawet szybkim Kolumbijczyk nie zdołał dobiec do futbolówki, która opuściła plac gry.

65

Pablo Hernandez został teraz odepchnięty przez Victora Ibarbo przed pojedynkiem główkowym. Chilijczyk leży na murawie. Przerwa w grze.

63

Zmiana w drużynie Real Club Celta de Vigo: z boiska schodzi Daniel Wass, na boisku pojawia się Marcelo Díaz.

62

Widzimy, że zmiana szykuje się również w ekipie Celty Vigo. Być może z boiska zejdzie Pablo Hernandez, który jest teraz opatrywany na murawie.

60

Pierwsza roszada w ekipie Panathinaikosu. Za Rinaldiego zameldował się na boisku Victor Ibarbo. Zawodnik dysponujący bardzo dobrą szybkością. Może zrobić dużo szumu ten zawodnik!

60

Zmiana w drużynie Panathinaikos AO: z boiska schodzi Lautaro Rinaldi, na boisku pojawia się Víctor Ibarbo.

57

Na pozycji spalonej znalazł się jeden z zawodników ateńskiej ekipy. Przyjezdni zaczynają od rzutu wolnego.

55

W posiadaniu piłki utrzymuje Panathinaikos. "Koniczynki" ładnie przedarły się z własnej połowy pod samo pole karne rywali. Potem interweniowali już zawodnicy Celty Vigo.

53

Dośrodkowanie Hugo Mallo z prawego skrzydła zostało zablokowane. Od rzutu rożnego zaczynać będzie Celta Vigo.

51

Z animuszem zaczął drugą połowę gry Panathinaikos. Zaryzykujemy tezę, że "Koniczynki" zrobiły lepsze wrażenie niż podczas całej pierwszej odsłony.

50

Ostre wstrzelenie piłki w pole karne rywali przez Wakaso Mubaraka. Nie była to udana próba. Futbolówkę wybija pierwszy z ustawionych obrońców przeciwników.

50

Niżej wspomniany Theo Bongonda popełnił teraz przewinienie na skrzydle. Od rzutu wolnego zaczynają "Koniczynki". Okazja na wrzucenie piłki w szesnastkę!

49

Szybki rajdem piłkę chciał wyprowadzić Theo Bongonda. Belg pogubił się jednak w swoim dryblingu i błyskawicznie stracił futbolówkę.

47

Odważnie ruszył skrzydłem Paul-Jose M'Poku, który po udanym dryblingu dośrodkował futbolówkę. Interweniuje jeden z zawodników Celty Vigo i wybija piłkę na rzut rożny.

46

Mógł świetnie w drugą połowę gry wejść Panathinaikos za sprawą Lautaro Rinaldiego! Argentyńczykowi zabrakło jednak udanego opanowania futbolówki.

46

Koniec pierwszej połowy w Atenach. Niewątpliwie trochę rozczarowuje nas ten pojedynek. Momentami na placu boju jest bardzo nudno. Liczmy, że w podczas drugiej odsłony obudzi się Panathinaikos. Zostańcie z nami!

45

44

Zagotowało się w polu karnym Celty Vigo po dośrodkowaniu Wakaso Mubaraka. Ostatecznie przyjezdni zdołali oddalić zagrożenie.

43

Diamantis Chouchoumis faulowany był na lewym skrzydle przez Daniela Wassa. Od rzutu wolnego zacznie Panathinaikos i to będzie okazja na dośrodkowanie!

41

Powoli zbliżamy się do zakończenia pierwszej połowy spotkania. Aktualnie w posiadaniu piłki utrzymuje się Panathinaikos. To obrazek rzadki w tym meczu!

39

Informacja z innego pojedynku grupy G. Ajax objął prowadzenie w starciu ze Standardem Liege. To bardzo dobry news dla Celty Vigo.

38

Lekki zamieszanie w polu karnym Celty Vigo. Uderzenie Robina Loda, które został jednak zablokowane! Piłka w rękach Rubena Blanco.

37

Zagranie w kierunku Johna Guidettiego. Reprezentant Szwecji nie utrzymał jednak linii z obrońcami i znalazł się na pozycji spalonej.

36

Upadł na połowie rywali jeden z zawodników Celty Vigo i czekał na odgwizdanie przez arbitra rzutu wolnego. Sędzia nakazał jednak grać dalej.

35

Przewinienie w walce o piłkę popełnił Paul-Jose M'Poku. Celta Vigo zaczyna od rzutu wolnego.

34

Mamy pierwszy żółty kartonik w dzisiejszym spotkaniu. Ukarany przez Andrisa Treimanisa został piłkarz Panathinaikosu – Robin Lod.

33

Wracają do gry gospodarze po słabszym fragmencie. Uderzenie jednego z piłkarzy Panathinaikosu zostało zablokowane.

32

M'Poku popisał się świetnym podaniem otwierającym do Lucasa Villafaneza! Argentyńczyk nie zdołał jednak opanować piłki. Mogą żałować tej szansy "Koniczynki".

31

31. Nemanja Radoja uderzał tuż obok słupka!

31

Było blisko! Nemanja Radoja uderzał zaraz zza pola karnego. Piłka o około pół metra mija bramkę Panathinaikosu. Zmierzają w kierunku podwyższenia prowadzenia przyjezdni.

30

Dośrodkowanie z prawego skrzydła Hugo Mallo. Wślizgiem dobrze interweniował jeden z zawodników gospodarzy. Celta Vigo zaczyna od rzutu rożnego.

29

Zdominowali mecz piłkarze Celty Vigo. Od kilku dobrych minut gracze Panathinaikosu nie przekroczyli połowy rywali.

28

Zagranie z lewego skrzydła w pole karne Panathinaikosu. Udanie interweniuje jeden z obrońców "Koniczynek", który wybija piłkę na aut.

27

Faulowany na połowie rywali był Pablo Hernandez. Od rzutu wolnego zaczyna Celta Vigo. Krótko rozegrali stały fragment gry przyjezdni.

25

W pojedynek jeden na jeden wszedł na skrzydle Fabian Orellana. Chilijczyk okazał się jednak gorszy w tym starciu.

24

Kilka niezły podań wymienili zawodnicy Celty Vigo. Potem wbiegający ze skrzydła gracz nie zdołał opanować piłki. Zaczyna Panathinaikos.

22

Próba dośrodkowania z lewego skrzydła Wakaso Mubaraka. Jeden z zawodników Celty Vigo zdołał jednak zablokować futbolówkę.

21

Znacząco obniżyło się nam tempo spotkania w Atenach. Oczekiwaliśmy trochę więcej po tym pojedynku.

18

Faulowany przy narożniku boiska był jeden z zawodników Celty. Goście zaczęli od rzutu wolnego i wrzucili futbolówkę w pole karne rywali. Piłkarze spod znaku koniczynki wybili piłkę.

16

Słychać pierwsze gwizdy na trybunach. Nie dziwimy się kibicom. Gra Panathinaikosu z pewnością w tym momencie spotkania rozczarowuje.

14

Przewagę osiągnęli przyjezdni. Wydaje się, że Celta Vigo zmierzać będzie w kierunku podwyższenia rezultatu.

12

Znów było niebezpiecznie! Miękki dośrodkowanie w pole karne Panathinaikosu. Znalazł tam się Daniel Wass, który niewystarczająco wyskoczył do piłki i zdołał ją tylko musnąć czubkiem głowy.

10

Wyrównany fragment gry. Wydaje się jednak, że to przyjezdni kontrolują przebieg spotkania.

8

Centrował już zza linii końcowej Hugo Mallo. Grę z piątego metra wznowi Luke Steele.

6

Obie ekipy podczas pierwszych minut wyprowadziły po jednej świetnej akcji. Gościom udało się zdobyć gola. Miejmy nadzieję, że Panathinaikos szybko powalczy o zmianę rezultatu.

4

4. John Guidetti (CVG) - 0:1

4

Co za odpowiedź przyjezdnych! Centra z prawego skrzydła w szesnastkę gospodarzy. Walkę o pozycję wygrał JOHN GUIDETTI, który uderzeniem z główki pod samą poprzeczkę pokonał Luke'a Steele'a.

3

3. Lautaro Rinaldi mógł wysforować swój zespół na prowadzenie!

3

Ależ szansa! Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne Celty Vigo. Świetnie tam znalazł się Lautaro Rinaldi. Argentyńczyk oddał strzał na bramkę, ale udanie interweniował Ruben Blanco. Mogło być 1:0 dla "Koniczynek".

1

Pierwszy gwizdek arbitra. Przyjezdni zaczynają pojedynek.

1

Panathinaikos AO: Steele – Mesto, Moledo, Iwanow, Chouchoumis – M'Poku, Zeca (C), Lod, Mubarak – Villafáňez – L. Rinaldi.
Rezerwowi: Kotsolis – Koutroumpis, Ibarbo, Leto, Marinakis, Hult, Coulibaly.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Cabral, Roncaglia, J. Castro – Wass, Radoja, P. Hernández – Bongonda, Guidetti, Orellana.
Rezerwowi: S. Álvarez – Costas, Díaz, Sisto, Sergi Gómez, Señé, Rossi.

Główny: Andris Treimanis (LVA)
Boczni: Haralds Gudermanis, Aleksejs Spasjonnikovs (LVA)
Techniczny: Raimonds Tatriks (LVA)
Bramkowi: Aleksandrs Golubevs, Edgars Malcevs (LVA).
Startujemy w czwartek równo o godzinie 21:05, jednak kilkanaście minut wcześniej zaprezentujemy wyjściowe składy. Liczymy na emocjonujące i pełne wrażeń widowisko. Do usłyszenia na portalu lajfy.com!
Zdaniem bukmacherów nieco większym faworytem tego meczu są przyjezdni, na których triumf kurs wynosi 1:1,96. Natomiast jeśli padnie remis to za każdą postawioną złotówkę można zgarnąć 3,35 zł. Zwycięstwo ateńczyków "buki" stawiają w stosunku 1:3,85.
Pierwsze starcie między Panathinaikosem, a Celtą miało dosyć niecodzienny przebieg. Częściej w posiadaniu futbolówki byli Hiszpanie, lecz to Grecy stworzyli sobie więcej okazji bramkowych. Ostatecznie pojedynek rozstrzygnął się w końcówce bowiem wtedy to Galicjanie strzelili dwie bramki, a konkretnie zrobili to John Guidetti i Daniel Wass. Końcowy wynik to 2:0.
Real Club Celta de Vigo

Z kolei w o wiele lepszej sytuacji są Hiszpanie, którzy prezentują się całkiem nieźle i ich kultura gry może się podobać. Nie wiadomo jednak czy ekipę z Vigo będziemy oglądać w kolejnej fazie Ligi Europy bowiem muszą liczyć oni na korzystne rozstrzygnięcie w spotkaniu Standardu Liege z Ajaxem. Wszystko przez to, że Galicjanie mają aktualnie sześć "oczek", a więc tyle samo ile Belgowie, lecz minimalnie gorszy stosunek bramkowy. Podopieczni Eduardo Berizzo sięgnęli do tej pory po jedno zwycięstwo (2:0 z Panathinaikosem) i dołożyli do tego trzy remisy (dwa razy ze Standardem po 1:1 i raz z Ajaxem 2:2). Jeśli "Celtiñas" marzą o awansie, w czwartkowy wieczór muszą zgarnąć pełną pulę.
Panathinaikos AO

"Koniczynki" tegorocznego występu w europejskich pucharach nie mogą zaliczyć do udanych i z pewnością będą chcieli o nim jak najszybciej zapomnieć. Grecki zespół tuż po losowaniu nie był stawiany w roli faworyta do awansu, lecz spodziewano się że postraszy on nieco swoich przeciwników. Tymczasem "Zieloni" zaprezentowali się naprawdę kiepsko w rozegranych do tej pory pięciu meczach. Nie odnieśli żadnego zwycięstwa i sięgnęli po tylko jeden remis (ze Standardem Liege 2:2). Poza tym podopieczni Marinosa Ouzounidisa dwukrotnie ulegli Ajaxowi Amsterdam i raz przegrali z Celtą Vigo. Z marzeniami o 1/16 finału musieli pożegnać się stosunkowo szybko.
Przed nami ostateczne rozstrzygnięcia w fazie grupowej Ligi Europy! W tej relacji zapraszamy na pojedynek w ramach grupy G, gdzie sprawa jest jeszcze jak najbardziej otwarta. Zmierzą się w nim Panathinaikos i Celta Vigo.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

0:2

finał (0:1)

Gole: 4. Guidetti, 76. Orellana (kar.)

Kartki:   34. Lod (PAN), 69. Mubarak (PAN)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
Strzały celne: 1:2. Strzały niecelne: 0:3. Rzuty rożne: 1:3. Spalone: 0:2. Foule: 17:13.

Panathinaikos AO: Steele – Mesto, Moledo, Iwanow, Chouchoumis – M'Poku, Zeca (C), Lod (83. Koutroumpis), Mubarak – Villafáňez (70. Leto) – L. Rinaldi (60. Ibarbo).
Zmiany: Kotsolis – Koutroumpis, Ibarbo, Leto, Marinakis, Hult, Coulibaly.

Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Cabral, Roncaglia, J. Castro – Wass (63. Díaz), Radoja, P. Hernández – Bongonda, Guidetti (90. Sergi Gómez), Orellana (82. Sisto).
Zmiany: S. Álvarez – Costas, Díaz, Sisto, Sergi Gómez, Señé, Rossi.

Bramkowi: Aleksandrs Golubevs, Edgars Malcevs (LVA)