Liga Europy UEFA

Standard Liège – Ajax Amsterdam

1:1

finał (0:1)

08.12.2016, 21:05 • Stade Maurice Dufrasne, Liège • Runda 6 • Jarek Jurkiewicz (@JarekJurkiewicz)

Żegnam się z Państwem życząc spokojnej nocy i udanego poranku oraz udanego rozpoczęcia weekendu z naszym portalem. Dobranoc! (23:04:01)

Faule: 22:14.
No i mamy remis w tym spotkaniu co sprawia, że Standard Liege żegna się z rozgrywkami, gdyż Celta Vigo wygrała w Atenach 2-0 i to ona wychodzi z drugiego miejsca. W drugiej połowie obejrzeliśmy zdecydowanie lepszą grę Standardu Liege co starczyło miejscowym tylko na bramkę wyrównującą, która padła w 85 minucie.

90+3

90+3

Prostopadłe podanie do Mbenzy, który zgrał na dalszy słupek do Orlando Sa, a ten na pełnym wślizgu mija się z futbolówką i zakrytą twarzą nie dowierza, że nie trafił w tej sytuacji!

90

Druga połowa potrwa dodatkowe 180 sekund!

89

Rzut rożny dla gospodarzy. Centra na dalszy słupek i uderzeni głową Orlando Sa ląduje nad poprzeczką Ajaxu.

88

Kontratak wykonaniu przyjezdnych, którzy wychodzą dwóch na jednego. Podanie do El Ghaziego, który gdyby zachował zimną głowę mógł wyprowadzić w tej sytuacji swój zespół na prowadzenie.

88

Krótko rozegrany rzut rożny przez Trebela, który zrobił ruletkę i oszukał miejscowych i trafił jedynie w boczną siatkę.

87

Ponownie w akcji Goreuxa, który podał do Mbenzy, a ten zagrał w pole karne i mamy korner dla miejscowych.

86

Ożywiła się publiczność na stadionie. Miejscowi złapali drugi dech w piersiach i będą szukali gola dającego im prowadzenie.

85

85. Benito Raman (STA) - 1:1

85

Gol dla Standardu!
Strzelcem bramki BENITO RAMAN.

Świetnie wypatrzony Goreux na prawej flance i po jego wrzutce Raman doprowadza do remisu strzałem głową!

83

Stały fragment gry dla Ajaxu z około 35. metra. Przyjezdni opóźniają rozegranie piłki, a sędzia z groźną miną ma chyba ochotę pokazać kolejną żółtą kartkę za grę na czas.

81

De Light ogląda żółtą kartkę za faul na Orlandzie Sa, który rozpędzał atak swojego zespołu.

80

Dośrodkowanie Mbenzy zostaje wybite głową przed pole karne przez defensora przyjezdnych. Futbolówka ląduje pod nogami Trebela, który swoim strzałem wniósł sporo strachu w oczach Boera, który ma szansę zachować dzisiaj czyste konto.

79

Zmiana w drużynie Ajax Amsterdam: z boiska schodzi Abdelhak Nouri, na boisku pojawia się Hakim Ziyech.

78

Przerwany kontratak gości, a konkretnie Trebel za co ogląda żółtą kartkę.

76

Świetne podanie Dolberga do Nouriego, który znalazł się w dogodnej okazji do zdobycia bramki, który zbyt bardzo się podpalił i strzelił nieznacznie nad poprzeczką z około szesnastu metrów!

75

Zagranie po ziemi Mbenzy trafiła prosto do koszyczka golkipera Ajaxu.

74

Walka przy narożniku pola karnego Badibanga, który był bliski wywalczenia kornera, jednak od bramki grę wznowił Boer.

72

Próba strzału Badibanga ląduje na klatce piersiowej jednego z graczy Ajaxu, który stał na torze lotu futbolówki.

71

Rzut wolny dla Standardu Liege. Uderzenie z około trzydziestego metra Badibanga i pewnie chwyta w rękawice Boer.

70

Nie popisał się teraz Dolberg, który fauluje swojego rywala i ma szczęście, że nie ogląda kartki od arbitra.

69

Wszystko zaczęło się od złego wybicia piłki Boera i faulowany na trzydziestym metrze gracz gospodarzy, a gwizdek arbitra milczy.

68

Prostopadłe podanie do Eldersona, który był na dwumetrowym spalony.

67

Zagranie na lewą flankę do Dolberga, który od razu bez wahania zagrał w pole karne Standardu Liege, gdzie dobrze interweniuje Goreux.

66

Zmiana w drużynie Standard Liège: z boiska schodzi Edmilson Junior, na boisku pojawia się Beni Badibanga.

66

Zmiana w drużynie Ajax Amsterdam: z boiska schodzi Amin Younes, na boisku pojawia się Kasper Dolberg.

65

Podanie Eldersona do Ramana świetnie przeciął de Light, który wracał z akcji ofensywnej.

64

Kolejna próba gospodarzy. Tym razem próbował Raman, który był zbyt odchylony podczas strzału i pudłuje.

63

63.

63

Miękka centra Eldersona na piąty metr na głowę Orlando Sa, który znacznie chybił.

62

Przenosimy się szybko pod drugie pole karne, gdzie strzał zza szesnastu metrów Eldersona przelatuje dobry metr obok prawego słupku Ajaxu.

61

Powinno być 2-0 dla Ajaxu! Świetne podanie między obrońców otrzymał Cassiera, który ma niewiele czasu na uderzenie obok wychodzącego Huberta, który uratował swój zespół przed stratą gola!

59

Za przedłużanie wybicia piłki z piątego metra De Boer otrzymuje żółtą kartkę.

58

Dwukrotnie zagrożenie pod bramką Boera stworzyli miejscowi. Wpierw po sporym zamieszaniu ostatecznie na rzut rożny wybija gracz holenderskiego zespołu, a po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry minimalnie chybił najprawdopodobniej Laifs!

57

Podwójna zmiana w zespole gospodarze. Pierwsza zmiana mało zrozumiałą, gdyż boisko opuszcza najlepszy gracz Standardu Liege – Dompe i wchodzi Raman. Druga zmiana bardzo logiczna, gdyż Fiore miał na swoim koncie żółtą kartkę. Zastąpił go Elderson.

55

Ze spalonego powracał Orlando Sa i chorągiewka asystenta zostaje słusznie podniesiona.

54

Nouri minął Scholza i strzał z około 25. metra wylądował minimalnie obok prawego słupka. Futbolówka nawet otarła się chyba o słupek.

53

Próba Orlando Sa zza pola karnego ląduje wysoko na trybunach. Strzał byłego legionisty pozostawia wiele do życzenia.

52

Nakręca nam się ten mecz z minuty na minutę. Teraz ruszył rozpędzony Mbenza, który zbyt daleko wysunął sobie futbolówkę co spowodowało, iż piłkę przejął Tete.

51

Fiore fauluje za co nie ogląda nie bezpośrednio żółtej kartki tylko za dyskusję z arbitrem.

50

Mbenza przejął futbolówkę na prawej flance i spojrzał szybko w pole karne, gdzie posłał podanie, a minimalnie spóźniony jego kolega wpada na wślizgu i brakło naprawdę milimetrów!

49

Przewinienie Dijksa, który przerwał kontratak gospodarzy w początkowej fazie. Miejscowi próbowali szybko wznowić, jednak Klassen, to uniemożliwił za co powinien obejrzeć żółtą kartkę.

48

Ponownie El Ghazi rozpędza się się i jego strzał z ostrego kąta ląduje w boczną siatkę, ale mamy korner dla Ajaxu, gdyż jeden zawodników Standardu Liege dotknął futbolówkę.

47

Ależ mielibyśmy otwarcie drugiej połowy wykonaniu gości! W pole karne wpadł strzelec bramki i próbował pokonać Huberta strzałem w dolny róg bramki, który tym razem nie dał się pokonać!

46

Za nami pierwsza połowa spotkania i póki co mający zapewniony awans Ajax prowadzi ze Standardem Liege, który przez niekorzystny wynik i prowadzenie Celty Vigo w drugim spotkaniu ląduje na razie na trzecim miejscu. Belgijski zespól miał swoje sytuacje, które świetnie wybronił Boer, natomiast goście wyszli na prowadzenie w 27 minucie po trafieniu El Ghaziego. Zapraszam na drugą połowę już za kwadrans!

45+4

45+3

Krótko rozegrany rzut rożny przez Ajax i centra w szesnastkę ląduje przy bliższym słupku na głowie Cassiero, który bardzo pudłuje.

45+2

Podanie do Boera, który atakowany przez Mbenza zmuszony jest wybić futbolówkę na połowę rywali.

45+1

Wrzutka Edmilsona z prawej strony boiska wybite skutecznie przez Riedewalda.

45

Cztery minuty doliczone ze względu na przerwaną mecz w początkowej fazie spotkania.

44

Tete nie dopuszcza do wrzutki przez Dompe i mamy korner dla Standardu Liege.

43

Dośrodkowanie z rzutu wolnego i radzą sobie z nim obrońcy gości, którzy już bronią się przed kolejnym atakiem.

43

Tete nadepnął na lewą stopę rywala i sędzia słusznie pokazuje żółtą kartkę.

42

Fiore stracił futbolówkę przed własnym polem karnym i mieliśmy spore zamieszanie pod bramką gospodarzy, które zostaje wyjaśnione dalekim wybiciem.

41

Cassiera faulowany przez Enoha i mamy stały fragment gry dla przyjezdnych.

39

Podirytowany Edmilson fauluje rywala co dostrzega arbiter i przyznaje rzut wolny na połowie zawodnikom Ajaxu. Jak na razie sposób sędziowania przez arbitra należy ocenić na plus.

37

Rozrzucenie piłki na prawą stronę boiska do kogo? No właśnie takie pytanie zadaje sobie na pewno Scholz, który oddał futbolówkę rywalom za darmo.

36

36. Dompe minimalnie pudłuje!

36

Prostopadłe podanie otrzymał Dompe, który uderzył z około trzydziestego metra i futbolówka powędrowała minimalnie obok lewego słupka!

34

Orlando Sa fauluje rywala i w zasadzie szkocki arbiter mógł wyciągnąć żółtą kartkę, jednak wyspiarski sposób sędziowania nie uwzględnia tego jako przewinienie na kartonik w żółtym kolorze.

33

Dobra akcja gospodarzy i podanie na lewe skrzydło do Edmilsona, który lekką podcinką zagrywa na jedenasty metr, ale nie ma tam żadnego z jego kolegów.

32

Uderzenie Younesa, który zszedł z piłką z lewej flanki przed szesnastkę Standardu de Liege i huknął co sił, a Hubert z małymi problemami interweniuje.

31

Na chodzonego tego meczu gospodarze nie wygrają, którzy nie próbują stosować nawet wysokiego pressingu na holenderskim zespole.

30

Wyprowadzana piłka przez de Beeka, który faulowany jest na własnej połowie.

29

Coraz gorsza sytuacja gospodarzy, którzy muszą ruszyć do ataku na bramkę Boera, gdyż nic innego im nie pozostaje.

27

27. Anwar El Ghazi (AJA) - 0:1

27

Gol dla Ajaxu!
Strzelcem bramki ANWAR EL GHAZI.

Nie wiem co piękniejsze, czy podanie na ponad czterdzieści metrów de Lighta, czy trafienie El Ghaziego, który wyprowadza swój zespół na prowadzenie strzałem nad dłoniami próbującego bronić Huberta!

24

Dośrodkowanie w pole karne, futbolówkę głową przeciął jeden zawodników Ajaxu i futbolówka wybita z linii bramkowej! Czy aby nie powinien być uznany gol?

23

Rzut wolny dla Ajaxu blisko lewego narożnika pola karnego rywali. Na moment mamy przerwany mecz, gdyż Dijks bardzo cierpi i potrzebuje pomocy medycznej.

21

El Ghazi próbuje indywidualnie, stracił futbolówkę na moment i postanowił wycofać piłkę na własną połowę skąd od nowa będą konstruować atak pozycyjny.

20

Cassiera otrzymuje podanie na około dwudziesty metr i zdecydował się od razu na strzał, który trafia jedynie w boczne bandy.

18

Mbenza przejmuje piłkę przed polem karnym gości i próbuje napastnik Standardu Liege przedrzeć się prawą stroną boiska w pole karne przyjezdnych i sędzia wskazuje na rzut rożny.

17

Szybko wracamy pod pole karne przyjezdnych i uderzenie Edmilsona z granicy pola karnego ląduje daleko od lewego słupka.

16

Wrzut piłki z autu na wysokości pola karnego Ajaxu dla belgijskiego zespołu. Nie wykorzystali tego atutu i wycofali futbolówkę na własną połowę.

15

Podanie na lewą stronę boiska do Dompe, który spojrzał i zagrał futbolówkę w szesnastkę w kierunku Orlando Sa, a tam dobrze interweniuje Dijks.

14

Centra ze stałego fragmentu gry ląduje na głowie Riedewalda, który przestrzela wysoko nad poprzeczką.

13

El Ghazi faulowany przez rywala i mamy rzut wolny z prawej strony boiska z około trzydziestego metra.

12

Kolejny popis umiejętności Dompe, który tym razem strzela z ostrego kąta i znacznie pudłuje.

11

Świetny kontrakt wykonaniu miejscowych i sam na sam wychodzi Dompe, ale doskonałą obroną popisuje Boer, który uratował swój zespół przed stratą gola!

10

Przerzucona piłka do Younesa, który rozpędzony przekroczył linię boiska i od bramki grę wznowi Hubert.

9

Wracamy do gry! Rzut wolny dla gości i dośrodkowanie de Beeka wylądowało na głowie jednego z graczy gospodarzy.

7

Arbiter zaprasza zawodników do szatni. Mecz póki co przerwany – niestety!

6

No niestety i mamy problemy z kibicami. Pojawiły się race na boisku. Mecz przerwany póki co, a kibice niestety nie odpuszczają!

5

Póki co obie ekipy badają siebie wzajemnie. Zdecydowanie więcej w tym spotkaniu do ugrania mają miejscowi, którzy walczą o awans. Rywale wyjście z grupy mają zapewnione.

3

Długo futbolówkę rozgrywają zawodnicy gości. Podanie przed pole karne do Younesa, który nie był w stanie przyjąć futbolówki przed szesnastką gospodarzy.

1

Pierwsza ofensywna akcja gospodarzy zakończona wrzutka przed pole karne i przejęciem futbolówki przez środkowego obrońcę Ajaxu.

1

Standard Liège: Hubert – Goreux, Scholz, Laifis, Fiore – Edmilson, Enoh, Trebel, Dompe – Mbenza, Sa

Rezerwowi: Gillet, Soares, Echiejile, Cisse, Badibanga, Bahlouli, Raman

Ajax Amsterdam: Boer – Tete, de Ligt, Riedewald, Dijks – Klassen, de Beek, Nouri – El Ghazi, Cassiera, Younes

Rezerwowi: Onana, eltman, Westermann, Ziyech, Dolberg, Virgever

Główny: B. Madden (SCO)
Asystenci: G. Mather, S. Stevenson
Techniczny: G Stewart.
Na spotkanie zapraszam od godziny 20:45, kiedy to podam oficjalne jedenastki jakie wystąpią naprzeciw siebie.
Faworytem tego spotkania są gospodarze, którzy tylko, dzięki zwycięstwu i dobremu bilansowi bramkowemu mają szansę wyjść z grupy. Goście od dawna mają zapewniony spokój, więc nie zdziwiłbym się, gdyby coach przyjezdnych zaskoczył składem i wprowadził jakieś roszady w skladzie.
Obie ekipy spotkały się ze sobą pierwszy raz w tym roku. W drugiej kolejce spotkań Ligi Europy lepsi minimalnie okazali się zawodnicy Ajaxu, którzy wygrali na własnym terenie po golu z 28 minuty Dolberga.
Standard de Liege w lidze zajmuje siódmą lokatę z dorobkiem 25 punktów. Do miejsc umożliwiającego im grę w play-offach brakuje im pięciu oczek. W niedzielny wieczór rozgrywali mecz z Charleroi. Po strzeleniu trzeciej bramki przez przyjezdnych pseudokibice gospodarzy zaczęli rzucać różne przedmioty na murawę i mecz nie został dokończony.
Ajax Amsterdam ostatnie spotkanie we wszystkich rozgrywkach przegrał na końcu sierpnia, ale była, to porażka pozbawiająca ich gry w Lidze Mistrzów. Ostatnie pięć spotkaniach, to cztery zwycięstwa i jeden remis. W krajowych rozgrywkach przewodzą razem z Feyenoordem posiadając na swoim koncie 36 punktów.
Sytuacja w grupie G wygląda następująco. Na pozycji lidera znajduje się Ajax Amsterdam, który z trzynastoma oczkami przewodzi w grupie i awans ma zapewniony już dawno. Zdecydowanie ciekawiej wygląda sytuacja walce o drugą lokatę, która także premiuje awansem. Standard de Liege ma na swoim koncie tyle samo punktów co Celta Vigo i wyprzedza hiszpańskiego rywala przewagą jednej bramki.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

1:1

finał (0:1)

Gole: 85. Raman – 27. El Ghazi

Kartki:   51. Fiore (STA), 78. Trebel (STA) – 43. Tete (AJA), 59. Boer (AJA), 81. de Light (AJA)

Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 10:7. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 3:0. Foule: 22:14.

Standard Liège: Hubert – Goreux, Scholz, Laifis, Fiore (57. Elderson) – Trebel (C), Enoh, Mbenza – Dompé (57. Raman), Sá, Edmilson Junior (66. Badibanga).
Zmiany: Gillet, Soares, Echiejile, Cisse, Badibanga, Bahlouli, Raman

Ajax Amsterdam: Boer – Tete, de Light, Riedewald, Dijks – Claassen (C), van de Beek, Nouri (79. Ziyech) – El Ghazi, Cassierra, Younes (66. Dolberg).
Zmiany: Onana, eltman, Westermann, Ziyech, Dolberg, Virgever

Techniczny: G Stewart