Borussia Monchengladbach – VfB Stuttgart

2:0

finał (1:0)

25.10.2016, 20:45 • Borussia-Park, Mönchengladbach • 2. runda • Jarek

Spotkanie w Monchengladbach właśnie się zakończyło! Borussia pewnie zwyciężyła z drugoligowym VfB 2:0 i melduje się w 1/8 finału Pucharu Niemiec. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (22:37:19)

90+3

90+1

Sow na pełnej szybkości wbiegł w szesnastkę rywali, ale po minięciu pierwszego z obrońców VfB został zatrzymany przez Baumgartla.

90

O trzy minuty przedłużył arbiter ten pojedynek.

89

Johnson faulowany w walce o górną piłkę. Od rzutu wolnego grę wznowią zawodnicy Borussii. Bez nadziei na zdobycie choćby honorowej bramki grają już goście.

88

Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Stindl, na boisku pojawia się Sow.

87

Zza pola karnego uderzał Klein, ale jego strzał był zupełnie nieudany.

86

Od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska grę wznowią przyjezdni ze Stuttgartu.

84

84. Stindl (MNC) - 2:0

84

Gol dla Borussii M.!

Dobijają rywali gospodarze! Składna akcja gospodarzy zakończona precyzyjnym uderzeniem LARSA STINDLA siedemnastego metra!

83

Wydaje się, że nic tu już nie ulegnie zmianie. Borussia utrzymuje się przy piłce i nie daje rywalom szans na stworzenie okazji strzeleckich.

81

Zbyt mocny przerzut piłki na drugą stronę boiska i Gentner nie zdołał utrzymać jej na placu gry.

80

Zmiana w drużynie VfB Stuttgart: z boiska schodzi Tashchy, na boisku pojawia się Sarpei.

79

Pojedyncze zrywy notują przyjezdni. Teoretycznie wciąż mają jeszcze szanse, ale wątpliwe jest, by Borussia dała sobie wyrwać awans.

78

Maxim świetnie zwiódł jednego z obrońców na siedemnastym metrze, po czym oddał bardzo mocne uderzenie, które jednak na raty wybronił Sommer.

76

Tashchy łapie się za nogę w środku pola. Napastnika VfB zapewne dopadł skurcz, nieuniknione że właśnie on zostanie za chwilę zmieniony.

75

Po nieudanym wykończeniu akcji przez przyjezdnych z piątego metra grę wznowi Sommer.

74

Wieję nudą z boiska. Dawno nie oglądaliśmy żadnej ciekawej akcji. Szkoda, bo początek drugiej połowy zwiastował naprawdę ciekawe zawody.

72

Zmiana w drużynie VfB Stuttgart: z boiska schodzi Ozcan, na boisku pojawia się Maxim.

71

W środku pola faulował Baumgartl. Do końca spotkania pozostało jeszcze dwadzieścia minut. Czy VfB zdoła jeszcze jakkolwiek odpowiedzieć?

70

Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Strobl, na boisku pojawia się Wendt.

69

Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Kramer, na boisku pojawia się Korb.

69

Bardzo powolne tempo spotkania obecnie Monchengladbach. Gospodarze w pełni kontrolują przebieg wydarzeń na murawie.

68

Zmiana w drużynie VfB Stuttgart: z boiska schodzi Asano, na boisku pojawia się Grosskreutz.

66

We własnym polu karnym zamknięci są przyjezdni, którzy jednak skutecznie murują dostęp do własnej bramki.

64

Asano po wbiegnięciu w pole karne Borussii faulował Vestergaarda. Od rzutu wolnego z własnej szesnastki wznowią miejscowi.

63

W ostatnich minutach więcej fauli z obu stron, aniżeli pokazów piłkarskich umiejętności. Miejmy nadzieję, że z powrotem doczekamy się ciekawych akcji.

62

Stindl faulem przerywa kontratak rywali i arbiter bez wahania pokazał kapitanowi Borussii kartkę koloru żółtego.

60

W starciu ze Stindlem ucierpiał Zimmermann, na szczęście z zawodnikiem VfB wszystko jest już w porządku i obie drużyny grają w komplecie.

59

Dwóch na dwóch wychodzili gospodarze, ale Hahn po otrzymaniu futbolówki od Herrmanna zdecydował się na zwolnienie akcji.

58

Elvedi podciął Tashchy'ego przy linii bocznej boiska, ale udało mu się uniknąć indywidualnej kary.

56

A teraz okazję mieli goście! Długi rajd Ozcana, ale turecki zawodnik niepotrzebnie zachował się egoistycznie i ostatecznie stracił futbolówkę na szesnastym metrze.

55

Tashchy wygrał pojedynek główkowy w szesnastce rywali, ale jego uderzenie okazało się zupełnie nieudane. Od bramki rozpocznie Sommer.

54

Strobl zablokował centrę jednego z rywali z lewej strony boiska i rzut rożny wywalczyli przyjezdni.

53

Z ogromną łatwością stwarzają sobie obecnie okazje gospodarze! Hahn znów był w sytuacji sam na sam z Langerakiem i uderzył prosto w niego!

52

A teraz w znakomitej sytuacji znalazł się Johnson! Zdobywca pierwszej bramki świetnie dopadł do piłki spadającej na jedenasty metr, ale zbyt mocno uderzył i nie trafił w światło bramki.

51

Zupełnie nieudane wznowienie gry od własnej bramki przez golkipera VfB i ponownie od autu rozpoczną gospodarze.

50

Jak to nie wpadło?! Niesamowite pudło Hahna! Dwójką na bramkarza rywali wyszli zawodnicy Borussii, ale po podaniu od Johnsona Niemiec niemal potknął się o piłkę i jego strzał wybronił Langerak!

49

W prosty sposób w środku pola oddał rywalom futbolówkę Zimmermann.

48

Zawodnicy z Monchengladbach wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości pola karnego swoich rywali.

47

Herrmann zdecydowanie faulował Kleina na prawym skrzydle i arbiter bez wahania podyktował rzut wolny dla gości.

46

Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Do przerwy Borussia prowadzi z VfB jedną bramką. Do trzydziestej minuty lepiej prezentowali się przyjezdni, ale stracony gol wyraźnie podciął im skrzydła. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45

44

Gospodarze utrzymują piłkę w środkowej strefie boiska. Wydaje się, że niewiele zdarzy się na boisku jeszcze przed przerwą.

43

Hahn świetnie wbiegł w pole karne rywali, ale w ostatniej chwili został uprzedzony przez jednego z defensorów VfB.

42

Zbyt mocna wrzutka Kramera i futbolówkę bez większych kłopotów wyłapuje golkiper drużyny ze Stuttgartu.

40

Ogromne zamieszanie w szesnastce VfB! Strzał Hahna świetnie wybronił Langerak, który później uniemożliwił dodatkowo oddanie dobitki!

39

Insua ostro wszedł w nogi Kramera, który dość długo zwijał się z bólu. Arbiter słusznie ukarał obrońcę Stuttgartu żółtym kartonikiem.

38

Klein ładnie zastawił się na prawym skrzydle i w mądry sposób wywalczył rzut wolny dla swojego zespołu.

37

Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym gości Jantschke oddał strzał z woleja, ale fantastycznym refleksem zaimponował Langerak!

36

Starcie Stindla i Insuy na połowie Stuttgartu. Arbiter uznał, że faulował zawodnik VfB i podyktował Borussi rzut wolny.

34

Hahn zbyt szybko wybiegł poza linię obrońców i został złapany przez defensywę rywali w pułapkę ofsajdową.

33

Borussia ponownie oddała inicjatywę rywalom. Zobaczymy, jak utracona bramka zadziała na graczy Stuttgartu, którzy w miarę dobrze prezentowali się przez pierwsze trzydzieści minut.

31

31. Johnson (MNC) - 1:0

31

Po utracie piłki przez Asano z błyskawiczną kontrą wyruszyli gospodarze. W końcowej fazie Hahn świetnie piętą odegrał piłkę do FABIANA JOHNSONA, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem VfB płaskim uderzeniem posłał piłkę tuż obok słupka!

30

Po wrzutce z narożnika boiska na strzał głową zdecydował się Tashchy, który jednak przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

29

Po płaskiej centrze Kleina piłka odbija się od obrońcy Borussii i rywale po raz kolejny wznowią grę od rzutu rożnego.

28

Tym razem defensorzy Borussii pewnie wybijają futbolówkę z własnej szesnastki po dośrodkowaniu rywali z kolejnego kornera.

27

Nieustannie w ataku znajdują się zawodnicy Stuttgartu! W polu karnym kilkukrotnie defensorów Borussii zwodził Asano, ale ostatecznie jego strzał został zablokowany!

26

Nieporozumienie Sommera z Vestergaardem po dośrodkowaniu Mane i goście wywalczyli rzut rożny.

25

Teraz mieli okazję na wyjście z kontratakiem, ale Johnson niepotrzebnie wycofał futbolówkę i ostatecznie przejęli ją rywale.

24

Ta kontra mogła zakończyć się golem! Fantastyczny rajd lewym skrzydłem Asano, który jednak w ostatniej chwili został powstrzymany przez Vestergaarda!

22

Mane ładnie opanował futbolówkę w środku pola, ale chwilę później został sfaulowany przez spóźnionego z interwencją Elvediego.

21

Akcja miejscowych przerwana gwizdkiem arbitra. W momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Hahn.

19

Zrobiło się gorąco pod polem karnym gości! Koszmarny błąd w defensywie Herrmanna, ale prezentu nie skorzystał Ozcan, który z czternastu metrów uderzył prosto w nogi interweniującego obrońcy!

18

Zbyt mocne podanie Ozcana do wbiegającego w szesnastkę rywali Mane i futbolówkę przechwytuje golkiper Borussii.

17

Tym razem nieprzepisowo rywala powstrzymywał Dahoud i od rzutu wolnego przy linii środkowej boiska grę wznowią gracze VfB.

15

Pierwszy kwadrans gry już za nami. Jak na razie nie byliśmy świadkami ani jednej ciekawej okazji. Miejmy nadzieję, że zawodnicy obydwu drużyn zaczną grać zdecydowanie żywiej.

14

Zbyt mocne dośrodkowanie Herrmanna ze stałego fragmentu gry, ale jeszcze od autu rozpoczną miejscowi.

13

Zbyt wysoko uniesiona noga przez Insuę i piłkarze z Monchengladbach będą mieli rzut wolny z obiecującej odległości.

12

Gospodarze wymieniają się obecnie podaniami blisko własnego pola karnego. Borussia jak na razie nie zbliża się do szesnastki rywali.

10

Ciekawe rozegranie kornera przez miejscowych, ale Hahn, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, oddał zupełnie nieprecyzyjne uderzenie.

9

Po dośrodkowaniu Herrmanna piłkę zablokował jeden z defensorów Stuttgartu i Borussia rozpocznie od rzutu rożnego.

8

Groźnie zapowiadał się kontratak drużyny gości, ale dobry powrót do obrony zanotował Stindl, który przerwał atak rywali.

7

Coraz częściej próbują atakować przyjezdni, ale póki co nie są oni w stanie przebić się przez dobrze ustawioną defensywę rywali.

5

Seria wrzutów z autu na prawym skrzydle dla drużyny gości. Chwilę później akcję Stuttgartu przerywa arbiter, który dopatrzył się przewinienia Mane.

4

W środku pola popychany był Insua i arbiter bez wahania odgwizdał przewinienie. Od rzutu wolnego grę wznowią przyjezdni.

2

W początkowych minutach spotkania przy piłce utrzymują się gospodarze. Zawodnicy Borussii są zdecydowanym faworytem tego starcia.

1

Protokół meczowy:

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Jantschke, Vestergaard, Elvedi – Herrmann, Kramer, Strobl, Johnson – Dahoud, Hahn, Stindl (C)

Rezerwowi: Sippel – Hofmann, Korb, Rutten, Schulz, Sow, Wendt

VfB Stuttgart: Langerak – Klein, Sunjic, Baumgartl, Insua – Gentner (C), Zimmermann – Mane, Ozcan, Asano – Tashchy

Rezerwowi: Uphoff – Grgic, Grosskreutz, Kamiński, Maxim, Sarpei, Zimmer

Sędzia główny: Gunter Perl
Asystenci: Thomas Stein, Michael Emmer
Sędzia liniowy: Thorben Siewer.
Start spotkania:

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:45. Warto dodać, że jeśli w ciągu 90 minut nie zostanie wyłoniony zwycięzca, będzie dogrywka. Bądźcie z nami!
Bezpośrednie starcia:

W ubiegłym sezonie obie drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Dużo lepiej z tych starć wyszła Borussia, który dwukrotnie zwyciężała. W meczu na terenie rywala drużyna Monchengladbach wygrała 3:1, a w rewanżu zwyciężyła aż 4:0.
VfB Stuttgart:

Przyjezdni w zeszłym sezonie zanotowali bolesny spadek do 2. Bundesligi. Obecnie walczą o szybki powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej i zajmują czwartą lokatę w tabeli. Do 1/16 finału Pucharu Niemiec VfB awansowało po pewnym zwycięstwie 3:0 z Homburgiem.
Borussia Monchengladbach:

Gospodarze tego starcia w pierwszej rundzie rywalizowali na wyjeździe z dużo niżej notowaną drużyną Drochtersen/Assel. Występujący w regionalnej lidze miejscowi sprawili Borussii ogromne kłopoty. Ostatecznie piłkarze z Monchengladbach awansowali po zaledwie jednobramkowym zwycięstwie.
O meczu:

Po ligowych zmaganiach czas na pojedynki w krajowych pucharach. W jednym z wtorkowych starć 1/16 finału Pucharu Niemiec Borussia Monchengladbach podejmie VfB Stuttgart. Zapraszam do lektury krótkiej zapowiedzi.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.