Francuska Ligue 1 Uber Eats

Paris Saint-Germain – Girondins Bordeaux

2:0

finał (2:0)

01.10.2016, 17:00 • Parc des Princes, Paryż • Runda 8 • Jarek Jurkiewicz (@JarekJurkiewicz)

Jeśli chodzi o grę jednego Polaka, to Igor Lewczuk zaliczył bardzo średnie spotkanie, gdyż zawinił przy utracie pierwszej bramki. Grzegorz Krychowiak mimo intensywnej rozgrzewki ostatecznie nie pojawił się na placu gry. (18:53:07)

Faule: 8:9.
W drugiej połowie nie ujrzeliśmy już bramek i po dwóch trafieniach Edisona Cavaniego z pierwszej połowy Paryżanie dopisują sobie trzy punkty do swojego konta. Żyrondyści nie pokazali praktycznie nic godnego uwagi i wyglądali tak jakby nie dotarli na ten mecz do stolicy Francji.

90+3

90+2

Druga minuta z trzech doliczonych właśnie upłynęła. Obydwie ekipy oczekują już końcowego gwizdka.

90

Druga połowa potrwa dodatkowe trzy minuty.

89

Przed momentem ujrzeliśmy trzecią zmianę dla PSG, co oznacza, że Grzegorz Krychowiak nie zagra dzisiaj ani minuty.

88

Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Ángel Di María, na boisku pojawia się Nanitamo Ikoné.

87

Pallois ma szczęście, że za faul przy narożniku pola karnego otrzymał tylko żółtą kartką.

86

86. Okazja dla Żyrondystów w końcówce.

86

Paryżanie chyba nie są nad zbyt chętni do zdobycia trzeciej bramki. Przed momentem mogło się, to skończyć golem dla Bordeuauxu, który na pewno wprowadziłby nerwówkę na Parc des Princes.

84

Rolan zagrywa piłkę do Toulalana, który wrzuca w pole karne gospodarzy i po sporym kotle skutecznie interweniuje Areola!

82

Zmiana w drużynie Girondins Bordeaux: z boiska schodzi Jérémy Ménez, na boisku pojawia się Gaëtan Laborde.

81

Krótko rozegrany rzut rożny i uderzenie z ostrego kąta Ben Arfy, które ląduje poza boiskiem.

80

Dobra akcja wykonaniu gospodarzy i prostopadłe podanie mógł dostać Cavani, ale skutecznie przeciął, to Igor Lewczuk.

78

Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Lucas Moura, na boisku pojawia się Hatem Ben Arfa.

77

Korner dla przyjezdnych, z kontratakiem wychodzą, ale dośrodkowanie w pole karne mija wszystkich zawodników i od bramki grę wznowi Carrasso.

76

Kwadrans gry do końca spotkania, do wejścia na plac gry szykuje się Ben Arfa, który wysłuchuje ostatnich instrukcji od asystenta.

75

Bardzo dobry przerzut Adriena Rabota do Kurzawy, który wślizgiem ratuje futbolówkę przed opuszczeniem boiska, ale sędzia asystent pokazuje, że futbolówka przekroczyła już linię.

74

Zmiana w drużynie Girondins Bordeaux: z boiska schodzi Malcom, na boisku pojawia się Thomas Touré.

73

Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Verratti, na boisku pojawia się Adrien Rabiot.

72

Strata piłki w środkowej strefie boiska przez Igora Lewczuka i prostopadłe podanie otrzymał Angel di Maria, który strzałem po długim rogu zdobywa bramkę, lecz Argentyńczyk jest na pozycji spalonej.

71

Centra z rzutu rożnego i do główki wyskoczył Matuidi, który jednak mimo swojego wysokiego zasięgu nie sięga futbolówki.

70

Dośrodkowanie na dalszy słupek do Lucasa Moury, którego uprzedził Sabaly i mamy korner dla miejscowych.

69

Upływają minuty, a my ujrzeliśmy jedynie jedną zmianę w tym spotkaniu. Zdecydowanie bardziej przydałaby się rotacja w składzie w drużynie Bordeauxu, ale nie obrazimy się jak na placu gry pojawi się Grzegorz Krychowiak.

67

Dobrze z piłką zszedł Toulalan, który zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale futbolówka przelatuje nad poprzeczką Areoli!

66

Ależ była szansa na hattricka dla Edisona Cavaniego! Fatalne podanie gracza gości i prostopadłe podanie na czystą pozycję otrzymał urugwajski napastnik, którego strzał broni golkiper przyjezdnych!

65

Centra z prawej strony boiska w pole karne Bordeauxu i sytuację wybiciem głową na rzut rożny wybija Igor Lewczuk.

64

Menez zszedł z futbolówką do środka i oddał strzał z około dwudziestego metra, który ląduje daleko od lewego słupka.

62

Druga połowa zdecydowanie odbiega od pierwszej części meczu. Przede wszystkim jest, to wynikiem tego, że Paryżanie nie atakują już z takim zawzięciem bramki Carrasso.

60

Stały fragment gry dla gospodarzy, piąstkuje Carrasso, który dzięki temu uruchomił szybkiego Meneza, ale czystym wślizgiem popisuje się Thiago Silva, który powstrzymuje kontratak.

59

Zagranie piłki w pole karne przyjezdnych i Edison Cavani na pozycji spalonej.

58

Walka o górną piłkę pomiędzy Menezem, a Mottą i ostatecznie fauluje gracz Żyrondystów.

57

Mamy pierwszą zmianę w tym spotkaniu. W miejsce niewidocznego Jaroslava Plasila pojawia się na ostatnie półgodziny Ounas.

56

Zbyt mocne podanie do Angeli di Marii, który próbował obić nogi Igora Lewczuka, jednak sędzia przychyla się do Polaka i decyduje, że od bramki grę wznowi Carrasso.

55

Świetne podanie otrzymał Menez, który strzela po dalszym słupku i piłka ląduje w bramce, jednak sędzia asystent pokazuje pozycję spaloną!

54

Świetne podanie z prawej strony boiska otrzymał Edison Cavani, który ponownie próbował pokonać Carrasso strzałem piętą, ale tym razem golkiper Bordeauxu nie dał się zaskoczyć!

53

Zbyt mocne podanie do Meuniera, który przyjmuję futbolówkę już poza boiskiem i od wrzutu z autu wznowili przyjezdni.

52

Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu trafiła ona na konto Meuniera.

51

51. Blisko gola dla PSG!

51

Podanie przecinał Pallois, który przypadkowo głową zagrał do wbiegającego w pole karne Lucasa Moura i skutecznie interweniuje Carrasso.

50

Niebezpieczną sytuację rozpoczął Thiago Silva, który podał zbyt mocno do Areoli, jednak granie nogami golkiper Paryżan ma opanowane doskonale.

49

Prostopadłe podanie do Plasila, który niedokładnie przyjął futbolówkę w polu karnym gospodarzy i skutecznie wybija Meunier.

48

Pierwsze minuty upływają pod dyktando Żyrondystów, ale mają problem z przekroczeniem linii środkowej.

47

Zagranie podcinką Toulalana do Meneza, który wracał z pozycji spalonej. Od bramki grę wznowi Areola.

46

Od środka rozpoczęli goście, obydwaj trenerzy nie dokonali żadnych rotacji w składzie.

46

Za nami pierwsza połowa spotkania, w której całkowicie dominują Paryżanie nie dając praktycznie dojść do słowa Żyrondystom. Świetne spotkanie rozgrywa Edison Cavani, który na pewno pokusi się w drugiej połowie o zdobycie hattricka. Czy Jocelyn Gourvennec pobudzi swoich zawodników do walki w drugiej części spotkania? Przekonają się Państwo za niespełna kwadrans!

45

44

Próbują w końcówce pierwszej połowy skonstruować coś przyjezdni, jednak defensorzy gospodarzy dzisiaj są praktycznie bezbłędni.

43

Trzeba powiedzieć, że podopieczni Unai Emery nieco spuścili z tonu co sprawia, że Bordeaux nieco dłużej utrzymuje się przy piłce i częściej wychodzi z własnej połowy.

41

Kąśliwa wrzutka na piąty metr i końcami palców bliski był dojścia do strzału Menez. Futbolówka spadła pod nogi Malcoma, który próbuje pokonać Areola strzałem przy bliższym słupku, jednak golkiper PSG wybija na róg!

39

Angel di Maria odzyskuje futbolówkę w środkowej strefie boiska, a przyjezdni ani nie próbują zaatakować wysokim pressingiem tylko lekkim krokiem grają ten mecz jakby prowadzili w tym spotkaniu.

38

Uderzenie z dystansu Matuidiego ląduje wysoko na trybunach.

37

Jedna z nielicznych okazji dla Żyrondystów i pewnie interweniuje Areola, który ma niewiele pracy w dzisiejszym meczu.

35

Gospodarzom dwubramkowe prowadzenie, to za mało i nieustannie plądrują bramkę gości, którzy jak na razie chyba nie dojechali na to spotkanie.

34

Uderzenie z lewej strony boiska Kurzawy po długim rogu i golkiper przyjezdnych końcami palców ratuje swój zespół przed utratą bramki!

33

Wydawało się, że piłka jest zbyt mocno zagrana do Cavaniego, który zdołał z końca boiska wrzucić w pole karne. Interweniuje golkiper Bordeauxu i ponowna centra z prawej strony boiska Angela di Marii ląduje w dłoniach Carrasso!

31

Powtórki pokazują, że Kurzawa był na pozycji spalonej, więc mamy pierwszą dużą kontrowersję w tym spotkaniu.

30

30. Edinson Cavani (PSG) - 2:0

30

Gol dla PSG!
Prostopadłe podanie otrzymał Kurzawa, który zagrywa z lewej strony boiska do nabiegającego w pole karne EDISONA CAVANIEGO, który piętką zmylił Carrasso i wpisuje się ponownie na listę strzelców.

28

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i ponownie niepewnie interweniuje Carrasso, futbolówka spada na szesnasty metr i tam został zablokowany strzał gracza PSG.

27

Kolejna wrzutka w pole karne i walka o piłkę pomiędzy Matuidi i Igorem Lewczukiem. Mamy rzut rożny dla zawodników ze stolicy Francji.

26

Wrzutka z lewej strony boiska Angela di Marii ląduje na dalszym słupku. Futbolówkę ręką zagrał Pallois, jednak sędzia pokazał, że Edison Cavani odpychał defensora gości dłońmi za co odgwizduje rzut wolny dla Bordeaux.

25

W ataku pozycyjnym gospodarze, lecz niedokładne podanie Edisona Cavaniego do Angela di Marii i ostatecznie grę od bramki wznowi Carrasso.

23

Menez zagrywa do Sertica, który zszedł nieco do środka i zdecydował się na strzał, który wylądował wysoko nad bramką Areoli.

21

Faulowany na trzydziestym metrze Verratti, szybko rozegrana futbolówka w pole karne Żyrondystów i do strzału miał szansę dojść Kurzawa, ale skutecznie przeszkadzał mu Sabaly.

20

Długa piłka zagrana do Meneza, który wolnym krokiem biegnie do futbolówki, a gdy tylko ją przejmuję sędzia asystent podnosi chorągiewkę do góry.

19

Bardzo wysoko atakują gospodarze i podczas stosowania wysokiego pressingu ucierpiał Edison Cavani, który nadział się na nogę jednego z graczy gości.

17

Meunier otrzymał podanie przed pole karne i zdecydował się strzał, który z wielkim trudem broni Carrasso!

15

Strata piłki przez przyjezdnych w okolicach środkowej strefy boiska, piłkę otrzymał Lucas Moura, który po przebiegnięciu kilku metrów zdecydował się na strzał. W ostatniej chwili zablokował go Igor Lewczuk i strzał gracza PSG przelatuje obok prawego słupka!

14

Niepewnie broni w dzisiejszym meczu Carrasso! I tym razem gości uratował Igor Lewczuk wybiciem piłki z linii bramkowej!

12

Centra z rzutu rożnego w pole karnego Bordeauxu i do główki jak ptak wyskoczył Kurzawa, któremu niewiele brakło by stanął przed szansą wpisania się na listę strzelców!

11

Dośrodkowanie z lewej strony boiska wykonane najprawdopodobniej przez Angela Di Marie i z problemami interweniuje Carrasso.

10

Pierwsza szarża przyjezdnych w tym spotkaniu, podanie do Malcoma, który zgrywa zewnętrzną częścią stopy do wbiegającego Meneza i we wszystko wplątał się Areola.

9

Malcom faulowany przy wyprowadzaniu piłki w środkowej strefie boiska.

8

Powtórki pokazują, że za pilnowanie Edisona Cavaniego odpowiadał Igor Lewczuk i na konto naszego rodaka spada strata bramki.

7

Nic do powiedzenia jak na razie nie mają Żyrondyści i mocno bita futbolówka w pole karne, jednak Cavani fauluje Lewczuka.

6

Kąśliwa centra w pole karne przyjezdnych i całą akcję zamykał strzałem wślizgiem Cavani, który mimo wszystko jest na pozycji spalonej.

5

Ponownie lewym skrzydłem ruszyli gospodarze i próbę dośrodkowania di Marii zablokowane, rzut rożny dla miejscowych.

4

Przy wyprowadzaniu piłki faulowany Lucas Moura i od rzutu wolnego ze środka boiska rozpoczną Paryżanie.

3

3. Edinson Cavani (PSG) - 1:0

3

Zagranie piłki na lewą flankę do Angela Di Marii, który dośrodkował w pole karne i na bliższym słupku znalazł się EDISON CAVANI, który nie myli się już przy pierwszej dogodnej okazji do zdobycia bramki!

1

Złe wyprowadzenie piłki przez gości i Malcom ratował się próbą przejęcia futbolówki głową, ale ona mimo wszystko wylądowała na aucie.

1

Od pierwszej minuty ujrzymy jedynie Igora Lewczuka. Na ławce rezerwowych gospodarzy zasiądzie Grzegorz Krychowiak, a tak przedstawiają się wyjściowe jedenastki na ten mecz:

Paris Saint-Germain FC: Areola – Meunier, Marquinhos, Thiago Silva, Kurzawa – Veratti, Motta, Matuidi – Lucas Moura, Cavani, di Maria

Rezerwowi: Trapp, Maxwell, Ben Arfa, Krychowiak, Rabiot, Augustin, Ikone

Girondins Bordeaux: Carrasso – Sabaly, Lewczuk, Pallois, Contento – Plasil, Toulalan, Sertic – Malcom, Rolan, Menez

Rezerwowi: Bernardoni, Gajić, Toure, Kamano, Thelin, Ounas, Laborde

Główny: A. Gautier
Asystenci: M. Annonier, T. Philippe
Techniczny: A. Petit.
Gdyby ktoś rok temu zapytał, kto jest faworytem tego pojedynku? Odpowiedź była by prosta PSG. Teraz tak prosto nie jest, gdyż gospodarze tego spotkania póki co nie zachwycają formą, a ich gra pozostawia wiele do życzenia. Goście z kolei prezentują póki co stabilną i wyrównaną formę chociaż w miarę jedzenia apetyt rośnie. Jak będzie na Parc des Pricnes? Przekonają się Państwo śledząc naszą relację od godziny 16:45, kiedy to podam wyjściowe jedenastki i miejmy nadzieje, że ujrzymy w nim dwójkę naszych rodaków!

Skrót ostatniego spotkania pomiędzy obiema ekipami.

Bilans spotkań co ciekawe jest korzystniejszy dla przyjezdnych, którzy zwyciężyli w dziewiętnastu pojedynkach, trzykrotnie mniej zwyciężali Paryżanie, a czternastokrotnie obie ekipy dzieliły się punktami. W poprzednim sezonie w rundzie jesiennej padł remis 2-2, a na wiosnę bramkowy remis, ale jak to mawia Zbigniew Boniek "Lepiej dwóch rannych niż jeden zabity".
Żyrondyści w ubiegłym sezonie zajęli jedenastą pozycję w tabeli co nikomu nie przypadło do gustu, więc władze klubu zdecydowały się ściągnąć z Guingamp za 1,5 mln euro Jocelyna Gourvennca, który jak na razie trzeba powiedzieć, że sprawdza się i nikt chyba nie żałuje wydanej kwoty na tego szkoleniowca. Do Bordeauxu w transferze last minute został ściągnięty Igor Lewczuk, który nie miał najmniejszych problemów z wywalczeniem miejsca w pierwszym składzie i jak dotąd goście stracili zaledwie jedną bramkę, gdy nasz rodak występował od pierwszej minuty. Drużyna przyjezdnych ma tyle samo punktów co gospodarze i plasuje się pozycję niżej, gdyż posiada gorszy bilans bramkowy. W ostatnim pojedynku w lidze zremisowali bezbramkowe na własnym stadionie z Caen.
Paryżanie w środku tygodnia rozgrywali mecz w Lidze Mistrzów, w którym to pokonali na wyjeździe Ludogorets 3-1. W ostatnim pojedynku w lidze przegrali niespodziewanie z Tuluzą 2-0. Wydaję się, że po zmianach jakie zaszły w letnim okienku transferowych drużyna bardzo ciężko dochodzi do siebie i nadal nie potrafią odnaleźć stylu z ubiegłego sezonu. Poza reżyserem gry Laurentem Blancem, ze sceny odszedł również główny aktor Zlatan Ibrahimovic. Brak tej dwójki sprawia, że drużyna ze stolicy Francji zamiast liderować zajmuję po siedmiu kolejkach czwarte miejsce tracąc do lidera z Nicei cztery punkty.
Przed nami spotkanie w ósmej kolejce francuskiej Ligue 1. Na Parc des Princes zmierzy się dwójka Polaków. W ekipie gospodarzy wystąpi Grzegorz Krychowiak, którego pozycja w Paryżu z dnia na dzień się umacnia, a naprzeciw niego stanie Igor Lewczuk, który do niedawna bronił barw warszawskiej Legii.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

2:0

finał (2:0)

Gole: 3. Cavani, 30. Cavani

Kartki:   52. Meunier (PSG) – 87. Pallois (BOR)

Strzały celne: 7:1. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 11:2. Spalone: 3:3. Foule: 8:9.

Paris Saint-Germain: Aréola – Meunier, Marquinhos, Thiago Silva, Kurzawa – Verratti (73. Rabiot), Motta, Matuidi – Lucas Moura (78. Ben Arfa), Cavani, Di María (88. Ikoné).
Zmiany: Trapp – Maxwell, Ben Arfa, Krychowiak, Rabiot, Augustin, Ikoné.

Girondins Bordeaux: Carrasso – Sabaly, Lewczuk, Pallois, Contento – Plašil (57. Ounas), Toulalan, Sertic – Malcom (74. T. Touré), Rolán, Ménez (82. Laborde).
Zmiany: Bernardoni – Gajić, T. Touré, Kamano, Kiese Thelin, Ounas, Laborde.

Techniczny: A. Petit