1:0

finał (1:0)

29.09.2016, 21:05 • Runda 2 • Lukasz Samek

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na inne relacje na naszym portalu! (23:01:37)
Fenerbahce wygrywa z Feyenoordem Rotterdam 1:0. Nie było to ładne dla oka spotkanie. Dużo walki i przede wszystkim efektywna gra gospodarzy, którzy zdołali pierwsi strzelić bramkę. Później skupiali się już przede wszystkim na dowiezieniu wyniku do końca.

90+4

90+3

Jeśli tak skończy się to spotkanie to będzie to pierwsza porażka Feyenoordu w tym sezonie!

90+2

Kolejny rzut rożny wywalczyli gracze Fenerbahce i bardzo mądrze rozegrali piłkę krótko. Wymieniają podania między sobą i czekają na ostatni gwizdek.

90

Cztery minuty dolicza sędzia spotkania.

90

Szanują piłkę gracze Fenerbahce i umiejętnie zyskują rzut rożny.

89

Kuijt traci piłkę w okolicach pola karnego Fenerbahce. Poszła kontra i będzie rzut wolny z boku pola karnego dla gospodarzy.

87

Skrtel przerywa dośrodkowanie w pole karne i będzie rzut rożny dla Feyenoordu.

86

Wznawiamy grę. Feyenoord w natarciu. Fenerbahce cofnęło się do defensywy. Tak pewnie będą wyglądały te ostatnie minuty.

85

Zmiana w drużynie Fenerbahce SK: z boiska schodzi Jeremain Lens, na boisku pojawia się Alper Potuk.

84

Lens leży na boisku i prosi o zmianę.

82

Zmiana w drużynie Feyenoord Rotterdam: z boiska schodzi Eric Botteghin, na boisku pojawia się Michiel Kramer.

81

Strzela Trindade, ale wszystkie te strzały są zbyt słabe, aby mogły zaskoczyć takiego fachowca jakim jest bramkarz Fenerbahce.

80

Bilal Basaçikoglu uderzał po murawie na bramkę Demirela, ale zbyt słabo. Golkiper Fenerbahce na posterunku!

79

I znów zawodnicy Feyenoordu mozolnie budują atak pozycyjny. Bardzo dobrze ustawiają się piłkarze Fenerbahce.

78

W sytuacji sam na sam znalazł się Lens i minimalnie chybił! To mógł być koniec spotkania!

77

Zmiana w drużynie Fenerbahce SK: z boiska schodzi Emmanuel Emenike, na boisku pojawia się Robin van Persie.

77

Zmiana w drużynie Fenerbahce SK: z boiska schodzi Hasan Ali Kaldırım, na boisku pojawia się Ismail Köybaşı.

76

Kuijt próbował strzelać. Zawodnik Feyenoordu jednak blokowany i tylko korner.

75

Feyenoord nieco się ożywił. Czyżby gospodarzom zaczęło brakować sił?

74

Akcja przeniosła się na drugą stronę. Fenerbahce zadomowiło się na chwilę na połowie Feyenoordu. Nic jednak z tego nie wynika.

72

Teraz rzucił się do ataku Feyenoord. Gospodarze całym zespołem na własnej połowie.

71

71. Martin Škrtel (FEN)

71

Ależ okazja dla Feyenoordu! Jorgensen wyszedł sam na sam z Demirelem, udało się już przelobować golkipera i Martin Skrtel sięgnął w ostatniej chwili piłkę, która zmierzała już do pustej bramki!

69

Zbyt mocne zagranie w stronę Emerike i zacznie od bramki Jones.

67

Walka, walka i jeszcze raz walka. Piłka krąży cały czas w środkowej części boiska.

66

Odpowiedź w wykonaniu Feyenoordu. dośrodkowanie w stronę Jorgensena, ale w ostatniej chwili przeciął to van der Wiel.

65

W pozycyjnym ataku Feyenoord. To gracze ze stolicy Turcji ciągle próbują.

63

Próba efektownej klepki w wykonaniu Fenerbahce. Minimalnie za mocne dogranie i od bramki zacznie Jones.

62

Podanie w pole karne do Tufana, ale ten w znakomitej sytuacji strzela nad bramką! To powinien być gol!

61

Korner po przeciwnej stronie boiska. I w tej sytuacji górą defensorzy.

60

Dośrodkowywał Toornstra, ale w powietrzu królują gospodarze. Niebezpieczeństwo oddalone.

59

Będzie rzut wolny dla Feyenoordu przed polem karnym. Może uda się zagrozić bramce gospodarzy poprzez stały fragment gry?

58

Ogromne zamieszanie w polu karnym Feyenoordu! Mogło być 2:0! Strzelał Sow i Tufał, ale nie ma bramki!

57

Zmiana w drużynie Feyenoord Rotterdam: z boiska schodzi Steven Berghuis, na boisku pojawia się Bilal Basaçikoglu.

55

Strzał zza pola karnego na bramkę Jonesa. Pewnie broni golkiper Fenerbahce.

54

To gospodarze utrzymują się przy piłce. Teraz Souza dośrodkowywał w pole karne Feyenoordu, ale zbyt mocno.

52

Emenike na lewej stronie pola karnego czarował przeciwników, ale zadziałała zasada siła złego na jednego i ciemnoskóry zawodnik Fenerbahce stracił futbolówkę.

51

51. Dirk Kuijt był bliski wyrównania!

51

Dirk Kuijt stanął w sytuacji sam na sam z Demirelem! Górą bramkarz Fenerbahce. Trzeba też oddać, że kapitan Feyenoordu nie miał łatwej sytuacji.

51

Bardzo ofiarnie grają zawodnicy Fenerbahce. Wydaje się, że bardziej dzisiaj im zależy na wygranej.

49

Lens próbował sprytnie lobować Jonesa, ale bramkarz gości nie dał się oszukać. Feyenoord zaczyna atak pozycyjny.

48

Rzut rożny dla Fenerbahce. Dośrodkowanie w pole karne, ale tylko i wyłącznie aut bramkowy. Zacznie Jones.

47

Bez zmian rozpoczęły obie ekipy tę drugą połowę.

46

Pierwsza połowa nie powaliła na kolana swym poziomem. Jest to mecz walki, w której ciut lepiej odnajdują się gospodarze, Czekamy na większe emocje w drugiej odsłonie spotkania!

45+2

45+1

Bardzo dobrze zorganizowana jest dzisiaj defensywa Fenerbahce. Feyenoord, który przecież jest bardzo bramkostrzelną drużyną ma wielkie problemy z wypracowaniem sobie strzeleckich pozycji.

45

Dwie minuty doliczył sędzia tego spotkania do pierwszej połowy.

45

Strzał prosto w mur. Jęk zawodu na trybunach.

45

Fenerbahce przed szansą! Rzut wolny dla tureckiej ekipy przed polem karnym. Przy piłce ustawiło się już trzech graczy gospodarzy.

44

Kongolo ukarany żółtym kartonikiem.

42

Słowak powoli podnosi się z murawy. Będzie potrzebna interwencja lekarzy za linią boczną. Wznawiamy grę.

41

Mamy przerwę w grze. Na boisku leży zawodnik Fenerbahce – Martin Skrtel.

40

Na lewej stronie znalazł się Kaldirim i dobrze dośrodkował w pole karne. Na miejscu jednak był Botteghin i oddalił zagrożenie. Ciągle 1:0.

39

Niedokładnie grają piłkarze Fenerbahce. Będzie rzut z autu dla Feyenoordu.

38

W ataku pozycyjnym Feyenoord Rotterdam. Holendrzy chcą jeszcze przed końcem pierwszej połowy wyrównać stan spotkania.

36

Trindade oddał strzał na bramkę Demirela. Niestety dla gości był to bardzo niecelny strzał.

35

Pierwsza dobra okazja dla Feyenoordu. Dirk Kuyt chciał odkupić winy i wybrał się pod pole karne Fenerbahce. Przeszkodził mu bramkarz gospodarzy – Demirel, który wyszedł przed szesnastkę i wybił piłkę!

34

Niesamowity pressing w wykonaniu Fenrbahce. Turecka drużyna w spektakularny sposób odbiera futbolówkę.

33

Jedna z nielicznych wycieczek gości pod pole karne Fenerbahce, ale zawodnicy ze stolicy Turcji zdecydowanie w obronie.

32

Nie za dobrze radzi sobie dzisiaj Dirk Kuyt. Zawodnik Feyenoordu faulował rywala i będzie rzut wolny dla Fenerbahce z boku pola karnego.

31

Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, duże zamieszanie w polu karnym i dwa strzały oddane na bramkę Jonesa zostały zablokowane.

30

Korner dla gospodarzy. Nadal to oni atakują. Feyenoord wyraźnie pod grą.

27

Robi się gorąco. Mamy przepychanki na boisku po ostrym wejściu gracza Feyenoordu.

26

El Ahmadi dostaje żółty kartonik za bardzo ostre wejście w nogi przeciwnika.

24

Każde udane zagranie gospodarzy wywołuje niesamowity aplauz na trybunach.

23

Z niesamowitą determinacją walczą gracze Fenerbahce. Ich zapędy temperuje nieco arbiter przyznając gościom z Rotterdamu rzut wolny.

22

Mamy przerwę w grze. Ucierpiał jeden z graczy Fenerbahce.

20

Będzie rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne, ale niecelnie główkuje Topala.

19

Można było narzekać na początkowe minuty, ale jak już się coś wydarzyło to od razu mamy gola!

18

18. Emenike daje prowadzenie!

18

Gol dla Fenerbahce!
Fatalna w skutkach strata Dirka Kuyta! Piłka trafiła na prawą stronę do EMMANUELA EMENIKE, a ten z ostrego kąta pokonuje bezradnego Jonesa!

17

Gra nadal w środku boiska.

16

Po kwadransie niewiele dobrego można powiedzieć o tym spotkaniu. Dużo podań, dużo strat, mało natomiast zdecydowania w poczynaniach obu drużyn.

15

Gospodarze stracili piłkę, na chwilę w jej posiadaniu byli gracze z Rotterdamu, ale sędzia dopatrzył się faulu i znowu zaczynamy wszystko od nowa.

14

Fenerbahce przy piłce. Gospodarze wymieniają podania na własnej połowie. Brak chyba zdecydowania.

13

Niewiele dzieje się na murawie. Z trybun słychać pojedyncze gwizdy. Kibice czekają na lepszą grę.

11

Dośrodkowywał w pole karne Kaldirim, ale na posterunku Jones. Golkiper bardzo dobrze to wszystko wyczuł i w porę wyszedł do futbolówki.

10

To Fenerbahce stara się kreować grę. Dużo więcej utrzymują się przy piłce i wymieniają więcej podań. Feyenoord póki co biernie się przygląda.

9

Ładnie podania wymieniali teraz zawodnicy Fenerbahce. W porę jednak pojawił się Kongolo i gospodarze będą mieli rzut z autu.

7

Spokojne pierwsze minuty. Obie ekipy badają się i czekają na odpowiedni moment do zadania ciosu.

6

Zbyt mocno dogrywał Topal i od bramki zacznie Jones.

5

Nerwowo na boisku. Dużo strat i niedokładnych podań.

4

Ostatnie kilkadziesiąt sekund pod znakiem walki w środku pola. Czekamy na sytuacje pod bramkami.

3

Pierwsze minuty dla Fenerbahce. Turecka drużyna zdecydowanie lepiej weszła w to spotkanie.

2

Kuriozalna sytuacja. Jeden z obrońców gości przy próbie wybicia piłki skiksował i piłka o centymetry minęła poprzeczkę bramki strzeżonej przez Jonesa. Sędzia się jednak zagapił i nie ma rzutu rożnego.

1

Pierwszy atak Fenerbahce. Emenike podholował piłkę na wysokość pola karnego, ale na miejscu byli obrońcy Feyenoordu.

1

Fenerbahce rozpoczęło spotkanie! Gospodarze w pasiastych, żółto- granatowych koszulkach i białych spodenkach. Feyenoord w błękitnych kompletach.

1

Obie ekipy już na murawie! Na trybunach wrzawa! Czekamy na początek tego spotkania!

Fenerbahce SK: Demirel – van der Wiel, Kjær, Škrtel, Kaldırım – Tufan, Topal, Souza, Lens – Emenike, Sow.
Rezerwowi: Taşkıran – van Persie, Potuk, Özbayraklı, Köybaşı, Neustädter, Stoch.

Feyenoord Rotterdam: Jones – Karsdorp, Botteghin, Kongolo, van der Heijden – Kuijt, El Ahmadi, Trindade, Toornstra – Jørgensen, S. Berghuis.
Rezerwowi: Hansson – Vejinović, Basaçikoglu, Woudenberg, Tapia, Nieuwkoop, Kramer..
Zapraszamy na relację kwadrans przed rozpoczęciem spotkania. Wtedy to podamy składy obu ekip. Czekamy na wielkie emocje i grad bramek!
Fenerbahce jest tuż za Feyenoordem.Turecka ekipa zremisowała z Zoryą 1:1. Jeden punkt uratował Simon Kjaer w 95 minucie spotkania!
Feyenoord przewodzi stawce w grupie A. Holendrzy w pierwszym spotkaniu pokonali Manchester United 1:0. Bramkę zdobył Tony Vilhena.
Zapraszamy na mecz drugiej kolejki grupy A Ligi Europejskiej. Zmierzą się Fenerbahce SK z Feyenoordem Rotterdam. Arbitrem głównym będzie Jonas Eriksson. Na liniach pomagać mu będą Mathias Klasenius i Daniel Wärnmark.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.