Młodzieżowa Liga Mistrzów

Sporting Lizbona – Legia Warszawa

2:2

finał (1:1)

27.09.2016, 16:00 • CGD Stadium Aurelio Pereira, Alcochete (Portugalia) • Mateusz

90+4

90+4. Miłosz SZCZEPAŃSKI - 2:2

90+4

Gol dla Legii!
Strzelcem bramki MIŁOSZ SZCZEPAŃSKI. Czarnowski wybornie podał do Szczepańskiego, który przepięknym uderzeniem pokonał Maximiano! Golkiper Sportingu nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Ależ precyzyjny strzał. Mamy remis!

86

Maximiano został ukarany żółtą kartką za przedłużanie gry. Golkiper Sportingu długo zwlekał z wybiciem piłki. słuszna decyzja sędziego Harkama. Piłkarze Sportingu po raz kolejny chcieli zaatakować, lecz bezowocnie.

85

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Michalak, na boisku pojawia się Cichocki.

81

Spore szczęście Małachowskiego, który faulował rywala wychodzącego na czystą pozycję. Sędzia był dla niego bardzo wyrozumiały, sięgając tylko po żółtą kartkę. Przez moment zapachniało "czerwem".

79

79. Nuno MOREIRA - 2:1

79

Gol dla Sportingu!
Strzelcem bramki NUNO MOREIRA. Kapitalne uderzenie z dystansu. Stadiony świata! Majecki nie miał zbyt wielkich szans na odnotowanie skutecznej interwencji. Perfekcyjny strzał, cóż tu więcej dodawać.

77

Zmiana w drużynie Sporting Lizbona: z boiska schodzi Daniel Bragança, na boisku pojawia się Rafael Leão.

67

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Ryczkowski, na boisku pojawia się Aftyka.

62

Zmiana w drużynie Sporting Lizbona: z boiska schodzi Oliveira, na boisku pojawia się Moreira.

61

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Kulenović, na boisku pojawia się Czarnowski.

51

Pięć minut gry w ramach drugiej połowy już za nami. Utrzymuje się remis 1:1. Obecnie obserwujemy przewagę gości z Warszawy. Przed momentem żółty kartonik obejrzał Balde.

49

Bardzo ostro grają zawodnicy Sportingu. Sędzia Harkam ponownie musiał sięgnąć po żółtą kartkę. Tym razem ukarany został Tiago Djalo. Częste przewinienia Portugalczyków świadczą o tym, że nie radzą sobie z Polakami.

48

Bruno Paz otrzymał żółtą kartkę za brzydkie wejście w nogi Urbańskiego. Legionista długo leżał na murawie, ale po interwencji medyków podniósł się z niej o własnych siłach.

46

Zmiana w drużynie Sporting Lizbona: z boiska schodzi André Franco, na boisku pojawia się Elves Baldé.

41

Kolejne przewinienie kwalifikujące się na żółtą kartkę. Przed momentem upomniany został zawodnik stołecznego klubu – Szymański. Do przerwy pozostało już niespełna pięć minut.

38

38. Sandro KULENOVIĆ - 1:1

38

Strzelcem bramki SANDRO KULENOVIĆ. Kapitalne uderzenie Ryczkowskiego z ogromnymi problemami sparował golkiper Sportingu. Piłka spadła prosto pod nogi Kulenovicia, który zachował zimną krew i wprowadził ją do bramki!

37

37. Niewykorzystany rzut karny przez Hołownię.

37

Kolejna stuprocentowa okazja Legionistów niewykorzystana! Hołownia uderzył w sam środek bramki, przez co Maximiano nie miał najmniejszego problemu z odnotowaniem skutecznej obrony.

36

Szczepański był faulowany w polu karnym Sportingu. Sędzia bez chwili zawahania przerwał grę i wskazał na wapno! To będzie świetna szansa do wyrównania!

35

35. Poprzeczka Szymańskiego.

35

Niesamowity pech gości z Warszawy! Niewiele zabrakło, by Szymański wpisał się na listę strzelców. Niestety, futbolówka trafiła jedynie w poprzeczkę. Nieprawdopodobne. To powinien być gol!

34

Bardzo ostro grają lizbończycy. Sędzia po raz trzeci musiał sięgnąć po żółty kartonik. Tym razem ukarany został Conte. Nie ma co dyskutować, właściwa decyzja arbitra z Austrii.

32

32. Pedro MARQUES - 1:0

32

Strzelcem bramki PEDRO MARQUES. Podręcznikowa akcja gospodarzy. Conte wybornie dośrodkował do Marquesa, który bez najmniejszego problemu pokonał Majeckiego. Perfekcyjne uderzenie głową!

21

Kolejne brzydkie przewinienie w wykonaniu gracza Sportingu Lizbona. Franco brutalnie potraktował Hołownię. Na całe szczęście zawodnik warszawskiej Legii podniósł się z murawy o własnych siłach. Żółta kartka dla Franco.

19

19. Skuteczna Parada Majeckiego.

19

Znakomita kontra lizbończyków! Marques znalazł się w wybornym położeniu, ale nie zdołał pokonać Majeckiego. Świetna robinsonada golkipera Legii! Po chwili Sporting znów zagroził bramce gości.

18

18. Żółta kartka dla kapitana Sportingu.

18

Mamy pierwszą żółtą kartkę. Ukarany został Braganca, który brzydko potraktował Szymańskiego. Kapitan Sportingu Lizbona uderzył zawodnika warszawskiej Legii łokciem. Na szczęście nie skończyło się to jakąś groźniejszą kontuzją.

8

8. Główka Ryczkowskiego.

8

Szymański nieźle dośrodkowywał z rzutu rożnego. Ryczkowski zdołał oddać strzał, ale piłka odbiła się od jednego z defensorów Sportingu i opuściła boisko. Wielka szkoda. Gdyby nie on, z pewnością mielibyśmy gola!

3

3. Niewykorzystana szansa Szczepańskiego!

3

Świetne dośrodkowanie Hołowni! Główkował Szczepański, ale futbolówka poszybowała minimalnie obok bramki Sportingu. Takie okazje trzeba wykorzystywać. Dobrze zaczęli piłkarze Legii!

2:2

finał (1:1)

Gole: 32. Marques, 79. Moreira – 38. Kulenović, 90+4. Szczepański

Kartki:   18. Braganca (SPL), 21. Franco (SPL), 34. Conte (SPL), 48. Paz (SPL), 49. Tiago Djalo (SPL), 51. Balde (SPL), 86. Maximiano (SPL) – 41. Szymański (LEG), 81. Małachowski (LEG)

Spudłowany karny!: 37. Hołownia (LEG), bramkarz Maximiano obronił

Sporting Lizbona: Maximiano – Oliveira (62. Moreira), T. Djalo, Vieira, Conte – Braganca (77. Leão), B. Djalo, Paz – Franco (46. Baldé), Marques, Ferreira.

Zmiany: Sousa – Ricciulli, Correia, Moreira, Balde, Leao, Tipote.

Legia Warszawa: Majecki – Nawotka, Małachowski, Żyro, Hołownia – Michalak (85. Cichocki), Szymański, Urbański, Ryczkowski (67. Aftyka) – Szczepański, Kulenović (61. Czarnowski).

Zmiany: Bąbel – Bondarenko, Leleno, Waniek, Cichocki, Czarnowski, Aftyka.

Sędziowie: Alexander Harkam (AUT) – Robert Steinacher (AUT), Martin Höfler (AUT) – Rui Rodrigues (POR)