Leicester City – FC Porto

1:0

finał (1:0)

27.09.2016, 20:45 • King Power Stadium, Leicester • Grupa G • Kacper Dąderewicz

Niemal cała druga połowa tego spotkania toczyła się na połowie Leicester City. Lisy broniły się rozpaczliwie, ale koniec końców bardzo skutecznie. Drużyna Ranieriego zasłużyła na to zwycięstwo i zdołała skompletować 6 punktów po dwóch rundach fazy grupowej Champions League. (22:37:45)

90+5

90+4

Bardzo defensywna gra Leicester opłaciła się dlatego, że była bardzo dobrze zorganizowana. Nic złego już nie może stać się Lisom w tym meczu.

90+4

Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Jamie Vardy, na boisku pojawia się Ahmed Musa.

90+3

Piłkarze Leicester ofiarnie bronią się przed wszystkimi atakami rywali, ale robią to bardzo skutecznie.

90+3

Jeden z ostatnich ataków przeprowadza Porto. Piłkę wybija Hernandez i goście będą mieli rzut rożny.

90+2

Po rzucie wolnym dla Porto nastąpił faul w ataku. Z własnego pola karnego piłkę wybije daleko Kasper Schmeichel.

90+1

Turecki arbiter przedłuża drugą połowę o cztery minuty.

90

Dobre dośrodkowanie Herrery. Akcję zamykał Otavio ale z tak ostrego kąta nie udało mu się zagrozić bramce Leicester.

89

Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Riyad Mahrez, na boisku pojawia się Demarai Gray.

88

Mahrez wykonuje nieocenioną pracę na połowie Porto. Algierczyk z piłką dał się sfaulować i zyskał cenne sekundy dla swojego zespołu.

87

Piłka w polu karnym dotarła do Joty, który oddał nieczysty strzał z powietrza.

86

Jota miał szansę dojść do piłki w polu karnym. Poślizgnął się i pechowo nie udało się stworzyć tego zagrożenia pod bramką duńskiego bramkarza.

85

Piłka przypadkowo wpadła w polu karnym pod nogi Mahreza, który mocnym strzałem chciał zaskoczyć Casillasa. Piłka odbiła się od obrońcy Porto i wyszła na aut.

84

Piłkarze Leicester muszą spróbować odebrać piłkę na dłużej, jeśli nie chcą stracić prowadzenia. Tymczasem to właśnie oni atakują na bramkę rywala.

83

83. Jesús Manuel Corona (PRT)

83

Błąd z wyjściem Smeichela mógł się skończyć tragicznie. Corona oddał potężny strzał z powietrza i trafił w słupek. To była najlepsza sytuacja Porto w dzisiejszym meczu.

82

Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Islam Slimani, na boisku pojawia się Andy King.

81

Spróbował szybkiego ataku Vardy, ale był w nim osamotniony i skazany na porażkę. Piłka wraca w posiadanie Porto, które w tej kwestii wyrobiło sobie sporą przewagę.

80

Atak pozycyjny Porto był niezbyt długi. Podanie prostopadłe wyłapał Kasper Schmeichel.

78

Zmiana w drużynie FC Porto: z boiska schodzi Óliver Torres, na boisku pojawia się Jesús Manuel Corona.

77

Drybling Andre Silny w polu karnym rywala nie przyniósł rezultatów. Obrońcy Leicester poradzili sobie z tą akcją a po chwili Hernandez wybił piłkę na korner.

76

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Leicester wybija Robert Huth.

75

Strzał z powietrza Herrery był celny i niebezpieczny. Nie bez problemów na rzut rożny piłkę wybił Schmeichel.

74

Szansa na dobre dośrodkowanie Albrightona została zmarnowana Piłka została posłana zbyt wysoko i wylądowała w koszyczku Casillasa.

73

Aktywny Mahrez atakował lewą stroną ale stracił piłkę, która wyszła na aut.

72

Atak lewym skrzydłem w wykonaniu Porto. Celny strzał Joty skończył jednak w rękach Schmeichela.

71

Porto zaczyna być agresywne w swoich atakach. Tym razem Cakir odgwizdał faul w ofensywie na obrońcy Leicester.

70

Była szansa na dośrodkowanie dla Leicester ale przewinienia dopuścił się kapitan Morgan.

68

W drugiej połowie bardziej atrakcyjnie gra drużyna Smoków. Nie potrafili sobie jednak wykreować stuprocentowej szansy podopieczni Espirito.

67

Pomysł Mahreza do górnej piłce do Slimaniego był niezły. Adresat nie zdołał jednak opanować podania i futbolówka opuściła boisko.

66

Szansa na wrzucenie piłki z autu dla Leicester.

65

Do piłki po dośrodkowaniu doszedł jeden z zawodników Porto. Nie zdołał jednak oddać dobrego strzału na bramkę Leicester.

64

Nowo wprowadzony Jota akcją na lewym skrzydle wywalczył rzut rożny.

63

Zmiana w drużynie FC Porto: z boiska schodzi André André, na boisku pojawia się Héctor Herrera.
Zmiana w drużynie FC Porto: z boiska schodzi Adrián López, na boisku pojawia się Diogo Jota.

62

Dośrodkowanie Danilo zablokowane przez Fuchsa, który wybił piłkę na korner.

61

Turecki sędzia gwiżdże dziś każde najmniejsze naruszenie przepisów. Tym razem rzut wolny na połowie rywala ma Porto.

60

Uderzenie Drinkwatera wyglądało nieźle. Zostało jednak zablokowane przez obronę Porto.

59

Wysokie dośrodkowanie Mahreza. Piłka leciała w kierunku aktywnego dziś Hutha, ale Niemiecowi nie udało się oddać strzału.

58

Celny strzał Mahreza po ziemi. Z problemami na rzut rożny wybija Casillas.

57

Zamieszanie w środku pola kończy się faulem na Mahrezie.

56

Piłka znajduje się w środku pola i przechadza się między zawodnikami obu drużyn, którzy nie potrafią uspokoić gry.

55

Telles oddał mocny strzał z rzutu wolnego. Piłka poleciała dość wysoko nad poprzeczką.

54

Szansa na strzał ze stojącej piłki na bramkę Schmeichela.

54

Żółtą kartkę otrzymuje Robert Huth (Leicester City F.C.).

53

Próba podania prostopadłego Vardy'ego nieudana. Anglik ucierpiał w tym momencie, ale nie odniósł żadnego poważnego urazu.

52

Andre Silva próbował dośrodkować, ale został zablokowany przez Hutha.

51

Zbyt długie podanie do Andre Silvy blokuje Morgan. Od bramki rozpocznie Schmeichel.

50

Faul Albrightona na Lauynie w środku pola.

49

Żółtą kartkę otrzymuje Danilo Pereira (FC Porto).

48

Dość chaotyczny początek drugiej połowy. Sporo niedokładnych podań i szarpanej gry ze strony Porto.

47

W pierwszej połowie Lisy oddały tylko dwa celne strzały. Pozwoliło to jednak na objęcie prowadzenia. Tymczasem faulowany na środku boiska Andre.

46

W tym samym składzie drugą połowę rozpoczyna ekipa Leicester.

46

Sędzia nie pozwolił Portugalczykom na wykonanie tego rzutu rożnego. Oglądamy dość żywy mecz, w dobrym tempie, ale tylko jedna drużyna ma pomysł na swoją grę. Lisy zasłużenie prowadzą na własnym stadionie i są na bardzo dobrej drodze do zdobycia kompletu punktów po dwóch rundach fazy grupowej Champions League. Porto musi zmienić swoją grę, jeśli chce nawiązać walkę w drugiej połowie.

45+1

45

Dośrodkowanie Torresa zablokowane przez Mahreza. Rzut rożny należy się Porto.

44

Bardzo składna akcja Leicester City. Niezły pomysł miał Mahreza, ale nie zrozumiał jego intencji Vardy i piłka wyszła za linię końcową.

43

Niezłe dośrodkowanie Mahreza, ale Robert Huth sfaulował bramkarza Porto. Z tej mąki chleba nie będzie.

42

Faul na Vardym na lewym skrzydle szansa na dośrodkowanie.

41

Długa piłka do Vardy'ego wyłapana przez Casillasa. Hiszpan rozpoczyna kolejną akcję ofensywną swojego zespołu.

39

Mecz jest dość ostry. Turecki sędzia jest dziś drobiazgowy i nie pozwala piłkarzom na taką grę.

38

Niecelne dośrodkowanie Fuchsa w pole karne i szansa na atak dla Porto.

37

Dośrodkowanie w pole karne do Adriana Lopeza. Zawodnik Porto doszedł do piłki, ale nie mógł oddać celnego strzału głową.

36

Layun zdecydował się jednak na strzał. Uderzył dobrze technicznie i mocno, ale minimalnie niecelnie.

35

Szansa na dośrodkowanie ze stojącej piłki dla Porto. Goście mają rzut wolny.

34

Bardzo rzadko się to zdarza, ale na tym etapie meczu posiadanie piłki rozkłada się na 55% i 45% na korzyść Leiceester City.

33

Dobra, składna akcja Leicester zakończona zablokowaną wrzutką Hernandeza. Przy piłce utrzymają się gospodarze.

32

Żółtą kartkę otrzymuje Islam Slimani (Leicester City F.C.).

31

Dośrodkowanie Vardy'ego po ziemi wzdłuż pola karnego nie znalazło adresata. Po chwili swojego rywala faulował Slimani.

30

Tempo meczu po bramce Lisów o dziwo trochę zwolniło. Teraz w ataku jest Porto, ale konstruuje go dość leniwie.

29

Ta bramka dodała Lisom wigoru. Tymczasem atakuje Porto, które musi poradzić sobie z dobrą organizacją w obronie swoich rywali.

28

Atak Leicester zakończony faulem w ataku Slimaniego.

27

Szansę na wrzucenie piłki w pole karne z autu będzie miał Austriak Fuchs.

26

Bardzo żywy mecz oglądamy na King Power Stadium. Dużo akcji, strzałów i żółtych kartek. Ten gol Slimaniego może tylko dodać mu ostrości.

25

25. Islam Slimani (LEC) - 1:0

25

Piękna centra Mahreza. Zaatakował piłkę SLIMANI i strzałem głową pewnie pokonał Casillasa. Lisy obejmują prowadzenie ku uciesze swojej publiczności!

25

Żółtą kartkę otrzymuje Jamie Vardy (Leicester City F.C.).

24

Uderzenie Mahreza. Piłka odbiła się od muru, zwolniła i została złapana przez Casillasa.

23

Rzut wolny z 21. metra dla Leicester. Szansa na strzał ze stojącej piłki.

22

Żółtą kartkę otrzymuje André Silva (FC Porto).

21

Żółtą kartkę otrzymuje Felipe (FC Porto).

20

Szansa na dośrodkowanie ze stojącej piłki dla Porto.

19

Zagranie ręką Drinkwatera. Anglik protestuje, ale decyzja sędziego nie ulegnie już zmianie.

18

Nawet drużyna Leicester znana z szybkich ataków postanowiła poszanować piłkę i rozegrać ją cierpliwiej niż zwykle.

17

Na połowie swojego rywala piłkę rozgrywają goście.

16

Obie drużny grają bardzo ostrożnie. Porto wykazuje większą cierpliwość w swoich atakach.

15

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Casillasa. Tym razem były kapitan Realu Madryt pewnie tę piłkę wyłapał.

14

Celne dośrodkowanie, tyłem głowy uderzał Vardy, ale peweni obronił ten strzał Casillas.

12

Tempo gry uspokoiło się w rozegraniu gospodarze, ale starają się szybko przejść w okolice pola karnego Porto.

11

Dośrodkowanie w pole karne Leicester, którego nikt nie przeciął. Piłka przejdzie w posiadanie Leicester.

10

Wyrzut z autu Fuchsa narobił zamieszania w polu karnym Porto, ale piłka została w porę wybita na korner.

10

Dośrodkowanie Albrightona zbyt krótkie i wybite przez Layuna.

9

Piłkę na własnej połowie w środku pola rozgrywają gospodarze.

8

Kolejny szybki atak próbował skonstruować Leicester, ale na spalonym znalazł się Slimani.

7

Vardy dostał piłkę w polu karnym, ale został zatrzymany przez Felipe.

6

Kolejny faul. Tym razem w środku pola na Drinkwaterze.

5

Niezłe dośrodkowanie, ale zagrożenie poprzedził faul Hutha w ofensywie.

4

Jamie Vardy faulowany na połowie rywala. Będzie szansa dla Leicester na dośrodkowanie w pole karne ze stojącej piłki.

3

Błąd Schmeichela i Morgana mógł się źle skończyć. Silva jednak nie trafił w bramkę.

2

Pierwsza próba ataku Porto zakończona przez Wesa Morgana. Przy piłce utrzyma się jednak zespół z Portugalii.

1

Pierwszy mecz Ligi Mistrzów w historii King Power Stadium rozpoczęty przez gości z Portugalii.

1

Zawodnicy i sędziowie są już w tunelu. Za chwilę wyjdą na murawę King Power Stadium, by przywitać się z kibicami, odsłuchać hymn Ligi Mistrzów i rozpocząć mecz.
Zapraszamy Państwa na relację na żywo z tego meczu w portalu Lajfy.com. Będziemy na bieżąco informować o przebiegu spotkania.
FC PORTO

W Primera Liga Porto prezentuje odpowiedni poziom i po sześciu meczach zajmuje trzecie miejsce. Wydaje się, że w tym sezonie, jak co roku, podejmą walkę o najwyższe miejsce na podium. Jeśli chodzi o Ligę Mistrzów, po pierwszym meczu z Kopenhagą udało im się zdobyć jeden punkt. Nie można nazwać tego falstartem, ale podopieczni Espirito z pewnością będą chcieli wywieźć z King Power Stadium pełną pulę, która może mieć wagę złota.
LEICESTER CITY F.C.

Mistrzowie Anglii spisują się wyraźnie poniżej oczekiwań w swojej lidze. Obecnie znajdują się oni w dolnej połowie tabeli okupując 12. miejsce. Lisy przez sześć pierwszych kolejek zdołały już przegrać trzy mecze, czyli tyle, ile przez cały poprzedni sezon. W pierwszej rundzie Ligi Mistrzów podopieczni Ranieriego jako jedyni w grupie wygrali swój mecz i znajdują się na pierwszym miejscu. Być może w Champions League gra będzie sprzyjać im znacznie lepiej, niż na rodzimej scenie.
Mecz zostanie rozegrany w ramach drugiej rundy fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mistrz Anglii podejmie w nim drużynę, która zajęła trzecie miejsce w portugalskiej Primera Liga. Okazuje się jednak, że na papierze sytuacja obu drużyn wygląda zupełnie inaczej, niż w praktyce. To wtorkowe spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 20:45 czasu polskiego.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

1:0

finał (1:0)

Gole: 25. Slimani

Kartki:   25. Vardy (LEC), 32. Slimani (LEC), 54. Huth (LEC) – 21. Felipe (PRT), 22. André Silva (PRT), 49. D. Pereira (PRT)

Posiadanie piłki: 41 % : 59 %.
Strzały celne: 3:4. Strzały niecelne: 0:8. Rzuty rożne: 2:6. Spalone: 1:0. Foule: 24:16.

Leicester City: Schmeichel – L. Hernández, Morgan (C), Huth, Fuchs – Mahrez (89. Gray), Drinkwater, Amartey, Albrighton – Slimani (82. A. King), Vardy (90+4. A. Musa).
Zmiany: Zieler – A. Musa, A. King, Schlupp, Simpson, Okazaki, Gray.

FC Porto: Casillas – Layún, Felipe, Marcano, Telles – André (C) (63. Herrera), D. Pereira, Ó. Torres (78. J. M. Corona) – André Silva, A. López (63. Diogo Jota), Otávio.
Zmiany: Sá – Boly, Rúben Neves, Depoitre, Herrera, J. M. Corona, Diogo Jota.

Sędziowie: Cüneyt Çakır – Bahattin Duran, Tarik Ongun – Hüseyin Göçek, Barış Şimşek – Emre Eyisoy