4:3

finał (1:2)

25.09.2016, 17:00 • Hala Sportowa, Ruda Śląska. • Runda 1 • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne emocje do naszych relacji! (18:35:30)
To już koniec ekscytującego spotkania w Rudzie Śląskiej. Miejscowy team ostatecznie wygrywa 4:3, ale musiał się poważnie namęczyć z pokonaniem osłabionego brakami kadrowymi rywala. Finalnie trzy punkty zostają na Śląsku, ale goście mogą być i tak z siebie dumni. Zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i z pewnością w kolejnych meczach będą walczyć o zdobycze punktowe.

39:40

Piłka znajduje się w rękach Wołowca. Ostatnią akcję przyjezdni wyprowadzają z lotnym bramkarzem.

39:15

Wysoki pressing gospodarzy i goście nie potrafią wyjść z własnej połowy. To już ostatnia minuta tej rywalizacji.

38:30

Krajanowski przymierzył z własnej połowy do pustej bramki gości, ale piłka ostatecznie zatrzymała się tylko na słupku!

38:10

Timeout dla gospodarzy.

38:10

Gol dla Heiro!
Strzelcem bramki BARTŁOMIEJ PRZYBYŁO!

Gola dla przyjezdnego zespołu w ostatnich fragmentach pojedynku zdobywa ich kapitan! Wszystko rozpoczęło się od wstrzelenia piłki w pole karne przez Łukasza Krawczyka, a Przybyło wpakował futbolówkę do bramki z dwóch metrów!

37:50

Aleksander Waszka teraz wyraźnie zaczął pracować na swoją notę. Wybronił on odpowiednio strzał z dystansu Łukasza Krawczyka.

37:10

Piotr Krawczyk za symulowanie został ukarany napomnieniem.

36:31

Gwiazda wydaje się teraz kontrolować boiskowe wydarzenia. Na boisku w roli lotnego bramkarza pojawił się Łukasz Krawczyk.

36:05

Heiro Rzeszów za moment wprowadzi dodatkowego zawodnika na boisko w miejsce swojego bramkarza. Czekają jeszcze na koszulkę dla lotnego bramkarza.

35:16

Również są to świetne zawody dla Kamila Wołowca! Znowu ten młody golkiper wykazał się refleksem przy strzale z ostrego kąta!

35:00

Rozpoczyna się ostatnie pięć minut rywalizacji w Rudzie Śląskiej. Goście nie decydują się wycofać swojego bramkarza.

34:41

Timeout dla gości.

34:40

Gol dla Gwiazdy!
Strzelcem bramki WOJCIECH DZIAŁACH!

To jest zdecydowanie najlepszy zawodnik tej rywalizacji! Wojciech Działach wykorzystał złe rozegranie akcji przez gości, a później w sytuacji sam na sam uderzył w dalszy róg bramki!

34:16

Kapitalnie przymierzył zza pola karnego Wojciech Działach, a idealną robinsonadą wykazał się golkiper gości! Rzut rożny dla Gwiazdy!

33:42

Daniel Jagodziński nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego! Jego intencje wyczuł w tej sytuacji Kamil Wołowiec!

33:40

Szóste przewinienie gości i za moment będziemy mieli przedłużony rzut karny dla Gwiazdy!

33:05

Wkraczamy w decydującą fazę tej rywalizacji. Gospodarze zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie, ale ambitnie walczy dzisiaj rzeszowski team.

32:33

Dwa razy bliski wpisania się na listę strzelców był grający trener przyjezdnego teamu! Najpierw jego strzał instynktownie wybronił Waszka, a chwilę później uderzeniem głową trafił w boczną siatkę!

31:56

Strzelcem bramki SEBASTIAN GIELZA!

Mamy premierowe trafienie doświadczonego zawodnika w barwach Gwiazdy Ruda Śląska! Po niezwykle szybkiej kontrze trzech na trzech gospodarze wyprowadzili na trzecim metrze Sebastiana Gielzę, a ten bez trudu trafił do siatki!

31:33

Gwiazda Ruda Śląska utrzymuje się przez dłuższy czas w posiadaniu piłki na połowie Heiro, ale niewiele z tego wynika.

31:12

Niezłe podanie posłał Opeldus na głowę wbiegającego Gielzy. Napastnik uderzył jednak wprost w bramkarza.

30:41

Teraz każda drużyna gra na pograniczu przewinienia. Jest to świetna okazja dla rywali na szukanie faulu podczas swojego ataku.

30:00

Oba zespoły mają po pięć przewinień. Każdy kolejny będzie skutkował przedłużonym rzutem karnym.

29:27

Aleksander Waszka kapitalnie wybronił uderzenie zza pola karnego jednego z rywali! Później akcję sam na sam zaprzepaścił Mrowiec, który trafił w słupek!

29:05

Najpierw szybką akcję wyprowadzała Gwiazda, a chwilę później piłkę za linię boczną boiska w defensywie posłał Piasecki.

28:30

Najpierw uderzenie Wojciecha Działacha wybronił Wołowiec, a później potężny strzał z prawego skrzydła Piaseckiego trafia w słupek!

28:02

Już po cztery przewinienia na koncie mają oba teamy. Muszą teraz uważać na każde kolejne faule.

27:55

Niemal rozklepali goście krótkimi podaniami miejscowych zawodników, ale w ostatniej chwili pomylił się jeden z przyjezdnych.

27:14

Trzeci faul w tej części gry Heiro Rzeszów. Za moment od rzutu wolnego wznowi miejscowy zespół.

26:39

Mocno z rzutu wolnego przymierzył Piotr Krawczyk, ale na posterunku był dobrze dzisiaj dysponowany Waszka.

26:22

Michał Hyży nie zdążył utrzymać piłki w boisku. Chwilę później czwarte przewinienie zapisują na swoim koncie gospodarze.

26:00

Bramkarz gości doznał kontuzji, ale w porę zostało krwawienie zatamowane. Przyjezdny zespół nie ma w tym meczu golkipera rezerwowego i miałby problem przy ewentualnej niedyspozycji Wołowca.

25:48

Strzelcem bramki ARTUR OPELDUS!

Gospodarze wracają do gry! Po bardzo szybkiej i dobrze wyprowadzonej kontrze wszystko finalizuje celnym uderzeniem z najbliższej odległości Artur Opeldus! Mamy wynik remisowy i jeszcze sporo czasu do zakończenia rywalizacji!

25:09

Sporo nerwowości pojawiło się teraz na boisku. Stan przewinień wynosi aktualnie 2:2.

25:00

Najpierw uderzenie z rzutu wolnego gracza gości trafiło w mur, a później dobitka Piotra Krawczyka ostemplowała słupek bramki!

24:40

Za przewinienie tuż przed polem karnym napomniany został Damian Krajanowski.

24:20

Damian Krajanowski miał dwie okazje strzeleckie, ale oba jego uderzenia z pola karnego zostały odpowiednio wybronione przez bramkarza!

24:10

Wołowiec interweniuje po strzale rywala z ostrego kąta. Przy tej akcji mieliśmy również po jednym przewinieniu z obu stron.

24:00

Warto podkreślić, że po przerwie nie mieliśmy jeszcze ani jednego przewinienia. Gra toczy się teraz na połowie Heiro.

23:26

Po dobrze wykonanym rzucie rożnym goście uderzali na bramkę z kilku metrów, ale na posterunku był Aleksander Waszka.

23:11

Sporo mamy rwanej i szarpanej gry po przerwie. Potężne uderzenie Działacha spod linii bocznej boiska wybronił na raty Wołowiec.

22:40

Rozsądnie zagrał w tym momencie kapitan miejscowego zespołu i wybijał on piłkę na rzut rożny sprzed rywala.

22:10

Nieudany drybling Piaseckiego na połowie przeciwników. Później jednak goście nie zdołali wyjść z ofensywną akcją.

21:19

Heiro Rzeszów od pierwszych sekund drugiej połowy jest skupione na grze w defensywie. Tym razem po spokojnym ataku niecelnie przymierzył Hyży.

21:01

Piękną ofensywną akcją na prawym skrzydle popisał się Wojciech Działach i finalnie jego potężny strzał mija minimalnie bramkę!

20:39

Gospodarze wyprowadzają po przerwie pierwszą ofensywną akcję. Spokojnie wychodzą z piłką na połowę rywali i strzał Działacha został zablokowany.

20:01

Za nami pierwsza odsłona tej części rywalizacji. Gospodarze przegrywają 1:2 z Heiro Rzeszów i nie mogą być póki co w najlepszych nastrojach. Najpierw gola dla gości zdobył po dokładnym podaniu Łukasz Krawczyk, a chwilę później do wyrównania doprowadził Wojciech Działach. Ostatnie słowo w tej połowie należało jednak do przyjezdnych i Piotr Krawczyk umiejętnie skierował futbolówkę do siatki strzałem w dalszy róg. Z pewnością w drugiej części gry będziemy jeszcze świadkami kapitalnego widowiska piłkarskiego.

20

19:44

Aleksander Waszka instynktownie wyczuł teraz uderzenie Przybyłki i w efekcie udało mu się wybić strzał w dalszy róg bramki na korner!

19:40

Golkiper gości znowu musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i obronił strzał z ostrego kąta Gielzy.

19:00

To już ostatnia minuta pierwszej połowy. Strzał zza pola karnego oddaje Opeldus, ale udanie interweniuje Wołowiec.

18:32

Łukasz Krawczyk miał kapitalną okazję na zdobycie drugiego gola w tym meczu! Potężnie huknął on z dziesiątego metra, ale czujny Aleksander Waszka broni na linii bramkowej!

18:06

Niezłą akcją na skrzydle przeprowadził Gielza, ale po jego dograniu żaden z jego partnerów nie zamknął dośrodkowania.

17:38

Zbliżamy się do zakończenia pierwszej połowy tego spotkania. Miejscowy team przegrywa 1:2 z Heiro Rzeszów.

16:40

Strzelcem bramki PIOTR KRAWCZYK!

Niebywała historia w Rudzie Śląskiej! Po bardzo szybkiej kontrze gości i uderzeniu z linii pola karnego Piotr Krawczyk zdobywa bramkę! Zaskakujący wynik w rudzkiej hali sportowej!

16:11

Bardzo dobrze zachował się we własnym polu karnym golkiper Gwiazdy i uprzedził on rozpędzonego rywala.

15:38

15:31

Od autu na własnej połowie boiska wznowi grę Ariel Piasecki. Wycofuje on spokojnie futbolówkę do Hyżego.

14:53

Po jednej wybornej okazji miały oba zespoły! Najpierw pojedynek z Waszką przegrał rozpędzony Przybyło, a później obok bramki strzelał Działach!

14:14

Sporo chaosu zapanowało teraz na boisku. Żadna z drużyn nie potrafi uspokoić swojej gry.

13:28

Tym razem swojego szczęścia strzałem zza pola karnego poszukał Bartłomiej Przybyło, ale pomylił się o dobry metr.

13:07

Z bardzo szybką kontrą trzech na dwóch wyszli gospodarze, jednak nie zakończyła się ona nawet uderzeniem.

12:33

Tym razem były napastnik Rozwoju Katowice zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale zdecydowanie chybił.

12:10

Mecz nadal przebiega pod dyktando gospodarzy, ale gościom zdarza się coraz częściej zagrażać bramce Waszki.

11:18

Fatalny błąd na własnej połowie przytrafił się Sebastianowi Gielzie. Ostatecznie niecelne uderzenie oddaje z ostrego kąta Piotr Krawczyk.

11:05

Czwarty faul gości. Po kolejnych dwóch przewinieniach gospodarze będą wykonywać przedłużony rzut karny.

10:32

Spokojnie we własnym polu karnym interweniuje Aleksander Waszka i wyprowadza atak swojego teamu.

10:00

Kamil Wołowiec ratuje teraz skórę swojej drużynie. Uprzedził on w ostatniej chwili rozpędzonego Działacha.

9:49

Kapitan zespołu gości umiejętnie zachował się pod linią boczną boiska i wywalczył w tej sytuacji aut.

9:11

Miejscowy team starał się krótkimi podaniami wyjść z ofensywną akcją, ale finalnie wszystko kończy się autem.

8:47

Trzecie w krótkim odstępie czasu przewinienie przyjezdnej drużyny. Gospodarze wywalczyli później rzut rożny.

8:32

Tym razem Aleksander Waszka uprzedził gracza gości i był później faulowany. Zawodnik Heiro w tej sytuacji mógł otrzymać już napomnienie, ale sędzia oszczędził gracza gości.

8:16

Pierwsze przewinienie w tym spotkaniu przyjezdnej drużyny. Mamy stan fauli 1:1.

7:39

Bardzo szybko miejscowy zespół doprowadza do wyrównania! Idealnym podaniem popisał się w tej sytuacji Ariel Piasecki, a wbiegający na trzeci metr Działach wpakował futbolówkę do siatki strzałem z najbliższej odległości!

7:00

Trzeba przyznać, że goście w tym spotkaniu stworzyli sobie tylko jedną okazję, ale byli w stanie ją wykorzystać.

6:18

Strzelcem bramki ŁUKASZ KRAWCZYK!

Goście obejmują niespodziewanie prowadzenie w Rudzie Śląskiej! Po dokładnym podaniu z autu na piąty metr trener zespołu przyjezdnego strzałem w dalszy róg bramki pokonał bezradnego Aleksandra Waszkę!

5:52

Heiro Rzeszów jest zmuszone do gry w głębokiej defensywie. Ostatecznie akcja Gwiazdy zakończyła się niecelnym dośrodkowaniem.

5:18

Piotr Krawczyk zdecydował się przeprowadzić indywidualną akcję na prawym skrzydle, ale futbolówka uciekła mu za boisko.

4:45

Mijają kolejne minuty tej rywalizacji. Jesteśmy świadkami niezłego spotkania, w którym przewagę ma miejscowy team.

4:01

Pierwsze przewinienie w tym meczu popełnił Artur Opeldus. Chwilę później Daniel Jagodziński uderzał z ósmego metra nad poprzeczką!

3:22

Ariel Piasecki najpierw kapitalnie odebrał piłkę rywalowi, a później popisał się rajdem na skrzydle! Futbolówka ostatecznie przeleciała tuż obok bramki!

3:03

Bartłomiej Przybyło przedzierał się na lewej stronie boiska, ale jego akcja zakończyła się za linią boczną.

2:19

Trzeba przyznać, że dość ciekawe wzmocnienie przed sezonem poczyniła miejscowa Gwiazda. Sprowadził team doświadczonego napastnika z dużych boisk Sebastiana Gielzę.

2:00

Dość ofiarna interwencja Wdowika w defensywie i zawodnik ten wybija piłkę głową na rzut rożny.

1:26

Pierwszy strzał w tym meczu oddają gospodarze! Waszka zagrał długie podanie do Hiszpańskiego, a strzał głową tego gracza wybronił Wołowiec!

1:13

Pogubili się przyjezdni piłkarze przy wyprowadzaniu ataku pozycyjnego i piłka po zagraniu Łuciwa opuszcza boisko.

0:30

Spotkanie od środka boiska rozpoczyna przyjezdna drużyna. Po chwili wywalczyli goście aut na połowie boiska.

1

Składy obu ekip:

Gwiazda Ruda Śląska: Waszka (Barteczka) – Hyży, Działach, Piasecki, Gielza – Hiszpański, Woźnica, Opeldus, Naleśnik, Mrowiec, Kujawa, Krajanowski.

Heiro Rzeszów: Wołowiec – Łuciw, Przybyło, P. Krawczyk, Wdowik – Jakubek, Kiczek, Ł. Krawczyk, Świst.

Główni: Piotr Rybol, Mariusz Krupa
Czasowy: Grzegorz Wiercioch.
Na to niezwykle emocjonująco zapowiadające się spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 do naszej relacji!
Heiro Rzeszów:

To będzie z pewnością ciężki sezon dla tej drużyny. W zeszłym sezonie rzeszowianie o mały włos awansowaliby do najwyższej klasy rozgrywkowej (porażka w barażach), a teraz muszą zacząć walkę od nowa. Z teamu odeszli Radosław Trawka oraz Marcin Gruszka. Do tego dojść może nadal rozważający rozbrat z futsalem Paweł Hady. W ich miejsce ściągnięty został Łukasz Jakubek. Do tego dojdzie jeszcze dwóch graczy, których personalia poznamy w najbliższym czasie. Ponadto w najbliższym meczu nie wystąpi Piszczek, przez co szkoleniowiec będzie miał problem z obsadą pozycji bramkarza.
Gwiazda Ruda Śląska:

Drużyna z pewnością w tym sezonie będzie liczyć się o awans do Futsal Ekstraklasy. Po spadku było kilka roszad kadrowych, jak między innymi odejście Sławomira Pękali oraz Jacka Hewlika. Trzon teamu jednak nadal stanowić będzie uzdolniona młodzież i charyzmatyczny szkoleniowiec. Z pewnością prezes Gwiazdy dołoży wszelkich starań, aby rozbrat z najwyższą klasą rozgrywkową trwał tylko rok. Premierowe spotkanie w tym sezonie powinno zakończyć się dla rudzian raczej spokojną wygraną.
Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami niezwykle interesującego pojedynku w rudzkiej hali sportowej. Miejscowa Gwiazda podejmować będzie Heiro Rzeszów. Gospodarze tego spotkania w poprzednim sezonie występowali jeszcze na ekstraklasowych boiskach. Zajęli jednak ostatnie miejsce w lidze i spadli do niższej ligi. Heiro natomiast ulegli dopiero w barażach o awans z białostockim rywalem i znowu będą liczyć się w walce o czołowe lokaty.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

4:3

finał (1:2)

Gole: 8. Wojciech Działach, 26. Artur Opeldus, 32. Sebastian Gielza, 35. Działach – 7. Łukasz Krawczyk, 17. Piotr Krawczyk, 39. Bartłomiej Przybyło (Łukasz Krawczyk)

Kartki:   25. Krajanowski (RDS) – 38. Krawczyk (RZE)

Czasowy: Grzegorz Wiercioch