Orlen Superliga mężczyzn

Piotrkowianin Piotrków Tr. – Sandra SPA Pogoń Szczecin

25:28

finał (13:14)

24.09.2016, 18:00 • Hala Relax, Piotrków Trybunalski • 4. runda • Tomasz Skalski

MKS Piotrkowianin – Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:28 (13:14)

MKS Piotrkowianin: Schodowski, Procho, Banisz – Mróz 7, Woynowski 2, Góralski 1, Nastaj 2, Makowiejew 5, Tórz 2, Pacześny 6, Wędrak, Krawczenko.
Karne: 4/5
Kary: 12 min (Tórz x3, Pacześny, Krawczenko, Makowiejew)

Sandra Spa: Tatar, Matkowski – Grzegorek 5, Bruna 1, Garbacewicz, Karnacewicz, Krupa 4, Jedziniak 6, Krysiak 2, Kniaziew 2, Zydroń 7/7, Fedeńczak 1.
Karne: 7/7
Kary: 10 min (Kniaziew x3, Bruna, Grzegorek)

Sędziowali: Marek Baranowski (Warszawa), Bogdan Lemanowicz (Łąck). Widzów: 700 (20:37:38)

Koniec meczu. (25:28)

60

Gol Tomasza Grzegorka. (25:28)

60

Edin Tatar bohaterem końcówki. (25:27)

60

Piotrkowianin kryje każdy swego. (25:27)

59

Z karnego skutecznie Adam Pacześny. Czy Piotrkowianinowi wystarczy czasu? (25:27)

58

Niespełna trzy minuty do końca. Przy piłce Pogoń. (24:27)

57

Wojciech Zydroń znów skutecznie z karnego. (24:27)

56

Gol Michala Bruny. Pogoń bliska wygrania tego meczu. (24:26)

55

Kontaktowy gol Stanisława Makowiejewa. (24:25)

55

Timeout dla gospodarzy. (23:25)

55

Kontra gości – zamiast remisu znów są dwa gole przewagi. Wojciech Jedziniak. (23:25)

54

Piłka dla Piotrkowianina! Jest szansa na remis! (23:24)

53

Bramka Stanisława Makowiejewa. Piotrkowianin znów ma kontakt! (23:24)

53

Osiem minut do końca. Przy piłce Piotrkowianin. (22:24)

52

Na bramkę Tomasza Grzegorka odpowiedział Tomasz Mróz. (22:24)

51

Ponownie dla gości Wojciech Jedziniak. (21:23)

51

Tym razem z koła skutecznie Adam Pacześny. (21:22)

50

Bramka ze skrzydła Wojciecha Jedziniaka. Piotrkowianin nie może doprowadzić do remisu. (20:22)

49

Timeout dla gości. (20:21)

49

Kontaktowy gol z karnego Adama Pacześnego. (20:21)

48

Gol ze skrzydła Dawida Fedeńczaka. (19:21)

47

Podobną rolę jak Zydroń spełnia w zespole Piotrkowianina Tomasz Mróz. To jego siódmy gol ze skrzydła! (19:20)

46

Wojciech Zydroń 6/6 z karnych. Jest nie do powstrzymania. Grający trener Pogoni pokazuje jak rzucać karne. (18:20)

45

Z karnego skutecznie Adam Pacześny. (18:19)

41

Czwartą swoją bramkę rzucił Paweł Krupa. Goście prowadzą różnicą dwóch trafień. (17:19)

41

Kontaktowy gol z karnego Adama Pacześnego. (17:18)

40

Timeout dla gospodarzy. (16:18)

40

Bramka dla gości Wojciecha Jedziniaka. (16:18)

39

Wojciech Zydroń dziś się nie myli – 5/5 z rzutów karnych! (16:17)

38

Remis po rzucie Stanisława Makowiejewa. (16:16)

36

Kontaktowy gol Tomasza Mroza. (15:16)

36

Znów kontra i tym razem gol Dawida Krysiaka. (14:16)

35

Kontra i bramka Wojciecha Jedziniaka. (14:15)

34

Kara dla Stanisława Makowiejewa (Piotrkowianin). (14:14)

33

Remis po rzucie Stanisława Makowiejewa. (14:14)

33

Dwie minuty drugiej połowy bez bramki. (13:14)

31

Druga połowa rozpoczęta. (13:14)
Bardzo wyrównany mecz w Piotrkowie. Gospodarze mieli moment kiedy mogli odskoczyć od rywala. W 17. minucie było 9:6 dla Piotrkowianina. Później jednak oddali inicjatywę rywalowi i do szatni to Pogoń zeszła z jednobramkowym prowadzeniem – 14:13.

Druga połowa zwiastuje jednak duże emocje i z pewnością wynik spotkania będzie tutaj zmieniał się jak w kalejdoskopie.

30

Pierwsza połowa skończona. (13:14)

30

Piąta dziś bramka Tomka Mroza. (13:14)

29

Bramka Tomasza Grzegorka. Piotrkowianin nie wykorzystał gry w podwójnym osłabieniu. (12:14)

27

Bramka ze skrzydła Tomasza Mroza. (12:13)

27

Kara dla Michala Bruny (Pogoń). (11:13)

25

Druga dziś czerwona kartka. Tym razem Kirył Kniaziew upomniany trzecim wykluczeniem. (11:13)

24

Bramka Kiryla Kniaziewa i goście prowadzą dwoma trafieniami. (11:13)

23

Prowadzenie gości po bramce Pawła Krupy. (11:12)

23

Marcin Tórz kończy udział w tym spotkaniu. (11:11)

23

Trzecia kara dla Marcina Tórza. (11:11)

22

Remis po rzucie Tomasza Grzegorka. (11:11)

20

Gol dla gości Wojciecha Jedziniaka. (11:10)

20

Bramka Bartosza Nastaja i kara dla Kiryla Kniaziewa. (11:9)

19

Na bramkę Stanisława Makowiejewa odpowiedział Tomasz Grzegorek. (10:9)

18

4/4 z karnych Wojciecha Zydronia. (9:8)

17

Druga kara dla Marcina Tórza – Piotrkowianin w podwójnym osłabieniu. (9:7)

17

Trzeci skuteczny karny Wojciecha Zydronia. (9:7)

17

Kara dla Jewgena Krawczenki (Piotrkowianin). (9:6)

16

Timeout dla gości. (9:6)

16

Kontra i gol Tomasza Mroza! (9:6)

15

Piotrkowianin podwyższa prowadzenie. Adam Pacześny! (8:6)

14

Bramka Bartosza Nastaja i Piotrkowianin na prowadzeniu! (7:6)

13

Znów remis po rzucie Mateusza Góralskiego. (6:6)

12

Kara dla Tomasza Grzegorka (Pogoń). (5:6)

11

Z karnego skutecznie Wojciech Zydroń. (5:6)

11

Kara dla Marcina Tórza (Piotrkowianin). (5:5)

11

Remis po rzucie Marcina Tórza i żółta kartka dla Michala Bruny. (5:5)

8

Wyrównanie z rzutu karnego Wojciecha Zydronia. (3:3)

8

Żółta kartka dla Mateusza Góralskiego. (3:2)

7

Gol dla Piotrkowianina Tomasza Mroza i dwie minuty kary dla Kiryla Kniaziewa. (3:2)

6

Remis po rzucie Szymona Woynowskiego. (2:2)

5

Bramka dla gości Pawła Krupy. (1:2)

4

Żółty kartonik dla Adama Pacześnego (Piotrkowianin). (1:1)

4

Żółta kartka dla Tomasza Grzegorka. (1:1)

3

Wyrównanie po rzucie Marcina Tórza. (1:1)

2

Gol dla gości Dawida Krysiaka. (0:1)

2

Kirył Kniaziew ukarany żółtą kartką. (0:0)

2

Strata gości, przy piłce Piotrkowianin. (0:0)

1

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
Trwa przedmeczowa rozgrzewka. Trybuny powoli wypełniają się kibicami.
Witamy serdecznie z Hali Relax. Za niespełna godzinę początek meczu Piotrkowianina z Sandrą SPA Pogonią Szczecin.
Mecz poprowadzi międzynarodowa para sędziów – Bogdan Lemanowicz z Płocka i Marek Baranowski z Warszawy.
Początek sobotniego spotkania 18:00 – zapraszamy na relację live.
- Na pewno ten zespół stać na nawiązanie walki z Pogonią. Nie możemy na początku spotkania oddać rywalom inicjatywy. Musimy wierzyć w siebie i nie pozwolić na momenty dekoncentracji – dodaje Rafał Przybylski.
Wcześniejszy mecz przed własną publicznością z Wybrzeżem Gdańsk Piotrkowianin przegrał 25:28. O porażce w dużej mierze zdecydował pierwszy kwadrans. Goście prowadzili 12:2.

- Z Wybrzeżem pierwszy kwadrans to była jakaś masakra. Cieszę się, że kibice mimo wysokiego wyniku nas gorąco dopingowali i w drugiej połowie złapaliśmy rytm. Do Kielc jechaliśmy bez żadnych obciążeń i zagraliśmy naprawdę fajne spotkanie. Teraz chcemy powalczyć o wygraną z Pogonią Szczecin. Jest to rywal w naszym zasięgu – mówi Szymon Woynowski.
Zespół z Piotrkowa pokazał się z niezłej strony w ostatnim swoim spotkaniu. Grał w Kielcach z mistrzem Polski – Vive Tauronem.
Przez 40 minut Piotrkowianin prowadził wyrównaną grę z najlepszą drużyną Europy, a po końcowym gwizdku grę podopiecznych Rafała Przybylskiego chwalili telewizyjni eksperci.
Sandra Spa Pogoń Szczecin będzie czwartym rywalem Piotrkowianina w sezonie 2016/2017 PGNiG Superligi szczypiornistów. Piotrkowski beniaminek po raz drugi zagra przed własną publicznością i zamierza skutecznie powalczyć o pierwsze w tym sezonie punkty.

25:28

Piotrkowianin Piotrków Tr.: Procho, Banisz, Schodowski – Mróz, Woynowski, Góralski, Nastaj, Andreou, Szczukocki, Krawczenko, Pożarek, Makowiejew, Tórz, Pacześny, Wędrak.

Sandra SPA Pogoń Szczecin: Tatar, Matkowski – Grzegorek, Bruna, Garbacewicz, Karnacewicz, Krupa, Jedziniak, Krysiak, Kniazeu, Zydroń, Fedeńczak.

Sędziowie: Bogdan Lemanowicz (Płock), Marek Baranowski (Warszawa).