PGNiG Superliga kobiet

Arka Gdynia (K) – MKS Perła Lublin

23:20

finał (9:12)

21.09.2016, 18:05 • Arena Gdynia • 2. runda • Info o najważniejszych wydarzeniach (Jarosław Kowalski (@JarKowalski13))

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY COM! (19:33:07)

Lublinianki zanotowały przestój w grze na początku drugiej połowy i potem już nie były w stanie dogonić rywalek. Znacznie lepsza skuteczność w drugiej części gry gdynianek dala im cenne 2 punkty

Koniec meczu. (23:20)

60

Stanulewicz ustala wynik spotkania (23:20)

60

Odpowiada szybko Skrzyniarz (22:20)

60

Janiszewska daje Vistalowi kolejną bramkę (22:19)

55

Dwie minuty kary dla Stanulewicz (20:16)

53

Rozrzucała się w drugiej połowie Kobylińska (20:16)

52

Gola zdobywa Kozłowska (19:16)

50

Skutecznie rzuca Repelewska (18:16)

49

Kolejnego gola dziś zdobywa Kobylińska (18:15)

48

Trafia do bramki Mihdaliowa (17:15)

47

Bramkę zdobywa Dorsz (17:14)

47

Trzecia kara dla Gęgi, czerwona kartka (16:14)

40

Pierwsze 10 minut drugiej połowy za nami a goście nie zdobyli jeszcze bramki!

36

Kobylińska wyprowadza Vistal na prowadzenie (13:12)

35

Janiszewska doprowadza do remisu (12:12)

33

Gol kontaktowy Janiszewskiej (11:12)

32

Skuteczny rzut Kobylińskiej (10:12)

31

Trzecia kara i czerwona kartka dla Olszowej (9:12)

31

Druga połowa rozpoczęta. (9:12)

Do przerwy przyjezdne wypracowały sobie trzy bramki przewagi. Głównie za sprawą dobrej dyspozycji rzutowej Gęgi. Ogólnie rzecz biorąc goli jak na razie zbyt dużo nie pada. Zapraszam po przerwie

18

Kobylińska przerywa niemoc Vistalu (5:7)

17

15

Pierwsza kara dziś, Gęga (4:7)

15

Rośnie przewaga MKS-u, Uzar (4:7)

14

Znów Gęga znajduję drogę do siatki (4:6)

11

Przyjezdne podwyższają prowadzenie, Gęga (2:4)

10

Druga bramka Kowalskiej (2:3)

9

Trzecie upomnienie dla gości, Mihdailova (2:2)

5

Aktywna zarówno w ataku jak i obornie jest z początku Drabik. Kołowa została teraz upomniana (1:1)

3

Drabik doprowadza do wyrównania (1:1)

2

Kobylińska otwiera wynik (1:0)

1

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka, Kamińska – Janiszewska, Urbaniak, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Olszowa, Kozłowska, Matieli, Szarawaga, Borysławska, Macedo

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Gruszecka – Drabik, Gęga, Kowalska, Kozimur, Matuszczyk, Mihdaliowa, Nocuń, Repelewska, Rola, Skrzyniarz, Uzar

Sędziowie: Andrzej Rajkiewicz – Jakub Tarczykowski (Szczecin)
W zespole z Lublina zabraknie kontuzjowanej bramkarki Oli Januchty, z kolei w Vistalu zobaczymy niedawną zawodniczkę MKS-u Joannę Szarawagę. Początek naszej relacji z tego spotkania od godziny 18:00.
W ubiegłym sezonie konfrontacja na Pomorzu zakończyła się wygraną lublinianek po zaciętym meczu 21:20. W rewanżu MKS-owi także nie było łatwo, ale ponownie okazał się lepszy 26:22. Gdynianki były za to górą w Pucharze Polski, eliminując rywalki w półfinale rozgrywek.
Także w Lublinie kompletnie nie powiódł się podbój Europy. Mistrzynie Polski w turnieju kwalifikacyjnym do Ligi Mistrzyń niespodziewanie przegrały z włoskim Indeco Conversano i zagrają tylko w Pucharze EHF. Dwie wygrane ligowe na wyjeździe z pewnością nie zatarły złego wrażenia.
Gospodynie rozegrały jak dotąd tylko jedno spotkanie ligowe, wygrane na wyjeździe w Lubinie. Potem gdynianki rywalizowały przez dwa weekendy w pucharze EHF, ale zakończyły występy na dwóch zdecydowanych porażkach z węgierską Albą Fehervar KC.
W zaległym spotkaniu 2. kolejki kobiecej PGNiG Superligi kobiet dojdzie do prawdziwego ligowego hitu. Do Gdyni na mecz z Vistelem przyjdzie aktualny mistrz Polski MKS Lublin.

23:20

Arka Gdynia (K): Gapska, Kordowiecka, Kamińska – Janiszewska, Urbaniak, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Olszowa, Kozłowska, Matieli, Szarawaga, Borysławska, Macedo

MKS Perła Lublin: Gawlik, Gruszecka – Drabik, Gęga, Kowalska, Kozimur, Matuszczyk, Mihdaliowa, Nocuń, Repelewska, Rola, Skrzyniarz, Uzar.