Bayer Leverkusen – CSKA Moskwa

2:2

finał (2:2)

14.09.2016, 20:45 • BayArena, Leverkusen • 1 • Grupa E • Mateusz

Liczyliśmy, że ta druga połowa dostarczy nam kolejnych trafień. Tak się jednak nie stało i ostatecznie zwycięzca dzisiejszego pojedynku w Leverkusen nie został wyłoniony. Mecz zakończył się rezultatem 2:2. Przypomnijmy, że gole na koncie gospodarzy zapisywali Mehmedi oraz Çalhanoğlu, natomiast po przeciwnej stronie barykady na listę strzelców wpisywali się Dzagojew i Eremenko. (22:38:14)

90+3

90+2

Wydaje się, że przyjezdni są ukontentowani tym rezultatem. Nic w tym dziwnego. Przegrywali już 0:2 i byli tłamszeni przez rywali. Mimo tego zdołali podnieść się z kolan i doprowadzili do remisu.

90+2

Zmiana w drużynie CSKA Moskwa: z boiska schodzi Alexandr Golovin, na boisku pojawia się Aleksiej Bieriezuckij.

90+1

Gospodarze egzekwowali rzut rożny, ale nie przyniosło im to żadnych korzyści. Mehmedi zdołał opanować piłkę, po czym posłał ją wysoko ponad bramką. Totalnie nieudany strzał. Tymczasem szykuje się ostatnia zmiana w szeregach gości.

90

Włoski sędzia postanowił przedłużyć ten pojedynek o dwie minuty.

89

Za kilka chwil dzisiejszy pojedynek w Leverkusen zostanie zakończony. Na tablicy wyników wciąż mamy remis 2:2. Niewykluczone, że zwycięzca tej konfrontacji nie zostanie wyłoniony.

87

Gospodarze próbują, starają się zainkasować jeszcze jednego gola, ale bezowocnie. Dobrze prezentuje się teraz defensywa rosyjskiej drużyny. Przyjezdni nie popełniają najmniejszych błędów.

86

86. Żółta kartka dla Henrichsa.

86

Zaostrzyło nam się to spotkanie. Mamy kolejny żółty kartonik. Tym razem sędzia postanowił upomnieć Henrichsa, który kompletnie za późno chciał przechwycić piłkę. Słuszna decyzja.

85

"Aptekarze" znów szukali rzutu karnego, ale nic z tego! Włoski arbiter jest dziś bardzo czujny i nie pozwala się oszukać. Defensywa przyjezdnych ponownie ma sporo pracy, ale wywiązuje się z niej wzorowo.

83

83. Żółta kartka dla Wendella.

83

Mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym spotkaniu. Przed momentem ukarany został Wendell. Interwencja tego zawodnika była kompletnie spóźniona, zatem decyzja arbitra jest w pełni zrozumiała.

82

CSKA znów zaczęła grać trochę lepiej, jakby wrzuciła wyższy bieg. Rosjanie coraz śmielej przedostają się na połowę rywala, ale nie potrafią zagrozić bramce strzeżonej przez Leno.

81

81. Skuteczna interwencja golkipera Bayeru.

81

Goście z Moskwy egzekwowali rzut rożny, ale nie przyniosło im to żadnych korzyści. Bardzo dobrze piąstkował golkiper Bayeru 04 Leverkusen. Zagrożenie zostało błyskawicznie zneutralizowane.

80

Na razie wiele wskazuje na to, że dzisiejszy pojedynek w Leverkusen zakończy się remisem. Przed momentem groźnie zaatakowali Rosjanie, ale w kluczowym momencie zwolnili, przez co akcja spaliła na panewce.

79

Volland znów chciał wpisać się na listę strzelców, ale po raz kolejny fatalnie chybił. Powinien zachować się lepiej. Tymczasem piłka została posłana daleko obok bramki gości.

78

Zmiana w drużynie CSKA Moskwa: z boiska schodzi Aleksiej Ionow, na boisku pojawia się Georgi Miłanow.

77

Doczekaliśmy się zmiany w szeregach gości, ale nie wpłynęło to zbytnio na poziom gry tego zespołu. CSKA co jakiś czas próbuje wyprowadzić atak, ale rywale stawiają niemały opór.

75

Spotkanie wkracza w decydującą fazę. Do zakończenia rywalizacji pozostało około piętnaście minut. Zdecydowanie częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się gospodarze, ale mimo tego nie potrafią przybliżyć się do zwycięstwa.

74

Tutaj jeszcze wszystko jest jak najbardziej możliwe, jeszcze każdy scenariusz może stać się rzeczywistością! Co prawda obecnie przeważają gospodarze, ale niewykluczone, że niebawem do ataku poderwą się Rosjanie.

73

Zmiana w drużynie CSKA Moskwa: z boiska schodzi Lacina Traoré, na boisku pojawia się Carlos Strandberg.

72

72. Nieuznany gol miejscowych.

72

Volland skierował futbolówkę do siatki, ale gol nie został uznany. Słusznie zachował się w tej sytuacji arbiter liniowy, sygnalizując pozycję spaloną. Ewidentny ofsajd, nie ma sensu dyskutować.

71

Niemcy oddali osiem celnych strzałów, natomiast zespół z Rosji zaliczył jedynie trzy uderzenia w światło bramki. "Aptekarze" nadal przeważają, jednak niewiele z tego wynika.

70

Wydaje się jednak, że jakiś powiew świeżego powietrza w szeregach rosyjskiej drużyny byłby wskazany. Niektórzy zawodnicy moskiewskiego zespołu wyglądają na bardzo zmęczonych.

69

W dalszym ciągu mamy rezultat remisowy i co ciekawe, trener przyjezdnych nadal nie zdecydował się na zmiany personalne. CSKA gra w identycznym zestawieniu jak na początku spotkania.

67

Czekamy, z ogromną niecierpliwością czekamy na kolejnego gola. Zdecydowanie bliżej zdobycia trzeciego trafienia są gospodarze. CSKA od dobrych kilku minut nie przebiła się w okolice pola karnego rywala.

66

Aktualnie CSKA nie ma zbyt wiele do powiedzenia. "Aptekarze" prezentują się znacznie lepiej, choć nie potrafią zamienić swej przewagi na kolejnego gola. Przed momentem ich akcja została przerwana z uwagi na ofsajd.

65

65. Czy arbiter powinien wskazać na wapno?

65

Od kilku minut wyraźnie przeważają zawodnicy Bayeru 04 Leverkusen. Przed momentem w polu karnym przyjezdnych upadł jeden z miejscowych, ale sędzia nie dał się nabrać. Nie będzie jedenastki!

63

Pohjanpalo jeszcze huknął zza pola karnego, ale dość znacznie się pomylił. Golkiper CSKA nawet nie drgnął. Goście chcieli natychmiastowo odpowiedzieć, ale ich wysiłki szybko spaliły na panewce.

62

Moskiewska drużyna momentalnie chciała skontrować, ale sama naraziła się na groźną kontrę! Ostatecznie udało się ją przerwać, choć było bardzo niebezpiecznie. Ofiarnie interweniował Akinfiejew.

61

61. Strzał zawodnika Bayeru 04.

61

Brandt miał kolejną niezłą szansę na odnotowanie gola, ale uderzył prosto w objęcia rosyjskiego golkipera. Kiepska próba strzału głową, trzeba to przyznać. Gdyby przymierzył inaczej, to z pewnością futbolówka wpadłaby do siatki.

60

Godzina gry za nami. Na tablicy wyników w dalszym ciągu mamy remis 2:2. Niewiele wskazuje na to, by rezultat miał ulec zmianie. Obecne tempo rywalizacji pozostawia sporo do życzenia.

57

Brakuje, bardzo brakuje jakichkolwiek ataków. Obie ekipy są dość ospałe. Ponownie moglibyśmy uciąć sobie drzemkę. Ale spokojnie, bez paniki. Być może to jest ta przysłowiowa cisza przed burzą?

56

Początek drugiej połowy był bardzo obiecujący, jednak obecnie nie dzieje się zbyt wiele. Gra toczy się na wysokości linii środkowej, z czego niewiele wynika. Czekamy na groźniejsze ataki.

55

Obecnie troszkę aktywniejsi są Rosjanie, choć nie możemy tu mówić o jakiejś znacznej przewadze. "Aptekarze" nic sobie nie robią z natarć przeciwnika, spokojnie oddalając wszelakie zagrożenia.

54

Teraz goście egzekwowali rzut rożny, lecz nie przyniosło im to nawet szczątkowych korzyści. Tymczasem kolejne złe wieści napłynęły do nas z Łazienkowskiej. Legia straciła czwartą bramkę.

53

Gorąco, bardzo gorąco jest dziś w Leverkusen. Mimo tego piłkarze obydwu drużyn nie szczędzą sił. Teraz przyspieszać próbują Rosjanie, jednak niewiele z tego wynika. Rywale dobrze organizują się w obronie.

52

CSKA natomiast gra w takim samym składzie, jakim zainicjowała ten pojedynek. Obecnie na murawie nie dzieje się nic ciekawego. Tempo rywalizacji ponownie siadło. Piłka często zmienia właściciela, co jest spowodowane sporym chaosem.

51

Dziwne posunięcie szkoleniowca Bayeru 04 Leverkusen. Gospodarze wykorzystali już limit zmian. Nie dopatrzyliśmy się jakichkolwiek kontuzji, zatem nie możemy tutaj mówić o wymuszonych rotacjach.

50

Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Lars Bender, na boisku pojawia się Kevin Volland.

49

Nieźle rozpoczęła się ta partia meczu. Obie ekipy pokazują, że chcą grać o pełną stawkę. To zwiastuje niemałe emocje do samego końca! Obecnie nieco aktywniejsi są gracze Bayeru.

48

Piłkarze CSKA również się nie oszczędzają, szukając kolejnych trafień. "Aptekarze" jednak wyciągnęli wnioski i dobrze konsolidują się w obrębie własnego pola karnego. Gospodarze szybko neutralizują potencjalne zagrożenia.

46

46. Dogodna okazja na zdobycie gola!

46

Czas na drugą połowę dzisiejszego pojedynku w Leverkusen. Gospodarze momentalnie ruszyli do ataku. Brandt miał wyborną szansę na odnotowanie trafienia, jednak posłał piłkę obok bramki!

46

Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Javier Hernández, na boisku pojawia się Joel Pohjanpalo.

46

Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Hakan Çalhanoğlu, na boisku pojawia się Charles Aránguiz.

46

Do przerwy mamy remis.

Inauguracyjna odsłona dzisiejszego pojedynku w Leverkusen już za nami. Póki co mamy remis! Pierwsza połowa może nie miała zbyt dobrego tempa, ale dostarczyła trochę niespodzianek. Do 36 minuty absolutnie dominowali piłkarze Bayeru 04 Leverkusen. Później dwa trafienia w dwie minuty zainkasowali zawodnicy CSKA Moskwa, tym samym doprowadzając do wyrównania. Rozochoceni goście chcieli wywalczyć jeszcze jedną bramkę, ale to się nie udało. "Aptekarze" wyciągnęli wnioski i nie dopuścili do utraty kolejnego gola. Czas na przerwę. Druga połowa zapowiada się niesłychanie frapująco!

45

42

Kto by przypuszczał, że ten mecz tak się potoczy? Przez 35 minut oglądaliśmy absolutną dominację Niemców. Później jak z procy wystrzelili Rosjanie. Niebywała historia. Właśnie za takie rzeczy kochamy futbol!

41

Teraz tempo gry znów nieco siadło. Rywalizacja toczy się głównie na wysokości środka boiska. "Aptekarze" próbują poderwać się do ataku, ale niewiele z tego wynika. Rywale dobrze grają pressingiem.

40

Do zakończenia pierwszej połowy pozostały już tylko dwie minuty. CSKA Moskwa nabiera wiatru w żagle. Rosjanie są rozochoceni i chcą zdobyć trzecią bramkę, jednak "Aptekarze" dobrze grają w obronie.

38

38. Roman EREMENKO - 2:2

38

Gol dla CSKA Moskwa!
Strzelcem bramki ROMAN EREMENKO. Ależ historia! Rosjanie powstali z kolan i to w wielkim stylu! Eremenko otrzymał kapitalne podanie na prawą stronę pola karnego i posłał piłkę do siatki pomiędzy nogami golkipera Bayeru 04!

37

37. Ałan DZAGOJEW - 2:1

37

Strzelcem bramki AŁAN DZAGOJEW. Jak mawia klasyk – niewykorzystane sytuacje się mszczą. Tak też było w tym przypadku. CSKA wyprowadziło kapitalną kontrę, która została zwieńczona świetnym trafieniem Dzagojewa! W kapitalnym stylu uporał się z niemiecką defensywą.

36

Niebywałe, nieprawdopodobne! Mehmedi miał dwie stuprocentowe szanse na pokonanie golkipera rosyjskiego zespołu, jednak żadnej z nich nie wykorzystał! Fenomenalne parady Akinfiejewa!

34

Jeden z przyjezdnych zagrywał piłkę ręką nieopodal własnego pola karnego. Za moment miejscowi będą egzekwować rzut wolny. Może być bardzo groźnie!

33

Podkreślimy to raz jeszcze, dzisiejszy mecz w Leverkusen nie obfituje w emocje. Dość spokojnie toczy się ten pojedynek. "Aptekarze" są lepsi i bez pośpiechu kontrolują przebieg rywalizacji.

31

Poderwali się do boju Rosjanie! CSKA zdołała wywalczyć rzut rożny, jednak nie wyciągnęła z tego nawet szczątkowych korzyści. Dośrodkowanie Dzagojewa z łatwością wybili zawodnicy Bayeru.

30

Za około piętnaście minut zawodnicy obu ekip zostaną zaproszeni na przerwę. Na razie nic nie wskazuje na to, byśmy mieli doczekać się kolejnych trafień. Obie ekipy są mocno ospałe.

29

CSKA w końcu zdołała przebić się na połowę rywala, ale nic z tego nie wynikło. Jeden z Rosjan przyłapany został na pozycji spalonej. Słuszna reakcja sędziego liniowego. Ewidentny ofsajd.

28

Wendell huknął jak z armaty, ale bramkarz rosyjskiej drużyny zdołał sparować to uderzenie. Bardzo dobra robinsonada Akinfiejewa. Świetne skrócił kąt, dzięki czemu oddalił niemałe zagrożenie!

27

Tempo rywalizacji w dalszym ciągu nie porywa na kolana. Brakuje celnych strzałów, nie mamy też zbyt wielu groźnych ataków. Niemcy ze spokojem kontrolują przebieg gry, nie decydując się na przyspieszenia.

26

Rosjanie nie potrafią nawet przedrzeć się na połowę przeciwnika. Po utracie drugiego gola CSKA zaczęła grać jeszcze słabiej niż na początku spotkania. Na razie golkiper "Aptekarzy" jest praktycznie bezrobotny.

25

Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już tylko dwadzieścia minut. Tymczasem CSKA wciąż nie ma na swym koncie ani jednego składnego ataku. To chyba mówi samo za siebie. Bayer 04 jest zdecydowanie lepszym zespołem.

23

Ależ teraz zaprzepaścili szansę na zdobycie gola gospodarze! Kompletnie nieudana akcja w wykonaniu "Aptekarzy". CSKA miała szansę na przeprowadzenie kontry, ale nic z tego.

21

Mocno poddenerwowany jest trener rosyjskiego zespołu. Nic w tym dziwnego. Jego podopieczni nie mają pomysłu na przeprowadzenie składnego ataku. Absolutna dominacja Bayeru.

20

Hakan Çalhanoğlu! Tym razem chyba chciał trafić w któregoś z kibiców. Fatalne chybienie tego zawodnika. Piłka poszybowała wysoko ponad bramką strzeżoną przez Akinfiejewa.

19

Kolejny groźny atak gospodarzy! Hakan Çalhanoğlu miał wyborną szansę na odnotowanie trzeciego gola, jednak tym razem został zatrzymany przez rosyjskiego golkipera. Bardzo dobra parada bramkarza CSKA.

17

No proszę, zapowiada się na pogrom w stolicy naszego kraju. Trzecie trafienie na koncie Borussii! Skupmy się jednak na meczu w Leverkusen. Tutaj tłamszona jest CSKA Moskwa.

16

Jak mawiał klasyk, historia lubi się powtarzać. Trafił Bayer 04, trafiła też Borussia. Legioniści przegrywają już 2:0 z niemieckim zespołem. Polska drużyna nie ma nic do powiedzenia.

15

15. Hakan ÇALHANOĞLU - 2:0

15

Gol dla Bayeru!
Strzelcem bramki HAKAN ÇALHANOĞLU. Bardzo ładne trafienie! Çalhanoğlu postanowił oddać strzał zza pola karnego. Piłka odbiła się od jednego z rywali, zmieniła tor lotu, po czym zmierzyła prosto do siatki. Zdezorientowany golkiper CSKA nie miał nic do powiedzenia!

14

Sporo walki na wysokości środka boiska. Zespół z Moskwy próbuje jak najszybciej zatrzymywać ataki przeciwników. Rosjanie zdają sobie sprawę z tego, że rywal jest naprawdę mocny.

13

Tempo rywalizacji w dalszym ciągu nie porywa. Zarówno gospodarze, jak i goście nie potrafią stanowczo przyspieszyć. Dość mozolne są poczynania obu ekip, cóż tu więcej dodawać.

12

Rosjanie egzekwowali rzut rożny, jednak nie przyniosło im to nawet szczątkowych korzyści. "Aptekarze" w mgnieniu oka oddalili potencjalne niebezpieczeństwo. Defensywa gospodarzy stanęła na wysokości zadania.

11

Na razie jesteśmy świadkami dość jednostronnego pojedynku, nie można mówić inaczej. Rosjanie praktycznie nie istnieją. Co jakiś czas przedzierają się na połowę rywali, lecz absolutnie nic z tego nie wynika.

10

Trzeba przyznać, że "Aptekarze" zasłużenie prowadzą. Gospodarze od pierwszego gwizdka włoskiego sędziego są stroną przeważającą. CSKA ma kłopot z wyprowadzeniem składnego ataku.

9

9. Admir MEHMEDI - 1:0

9

Strzelcem bramki ADMIR MEHMEDI. Ależ ci Niemcy mają kapitalną synchronizację! Wpierw strzeliła Borussia, a teraz prowadzenie w meczu obejmuje Bayer 04. Kapitalną akcję swojego zespołu wykończył Mehmedi!

8

Wiadomo, że cała piłkarska Polska żyje dziś meczem warszawskiej Legii. Niestety, nie mamy dobrych informacji dla wszystkich kibiców. Zespół ze stolicy naszego kraju przegrywa z Borussią 0:1. Przed momentem gola zdobył Mario Goetze.

7

Obecnie gra toczy się na wysokości środka boiska. Częściej przy piłce znajdują się piłkarze Bayeru 04. Rosjanie nie mają zbyt wiele do powiedzenia. Sporadycznie przechwytują inicjatywę.

6

Można by się zdrzemnąć, a z pewnością i tak nic by nas nie ominęło. Mozolny początek rywalizacji. Być może jest to spowodowane pogodą. W Leverkusen jest dziś naprawdę ciepło, o czym informowaliśmy przed rozpoczęciem meczu.

5

Pięć minut gry już za nami. Póki co nie działo się nic ciekawego. Teraz przyspieszyć próbują "Aptekarze", ale rywale prezentują dobrą postawę w defensywie. CSKA szybko neutralizuje potencjalne zagrożenia.

4

Zgromadzeni kibice prowadzą głośny doping. Na trybunach zasiedli fani Bayeru 04 oraz CSKA. Przed momentem zaatakować próbowali moskwianie, lecz ich starania spaliły na panewce.

3

Na razie tempo rywalizacji nie jest jakieś porywające. Obie ekipy nie podejmują większego ryzyka. Ewidentnie widać, że zarówno gospodarze, jak i przyjezdni chcą stopniowo konstruować akcje. Przynajmniej na razie.

2

Na razie nieco aktywniejsi są "Aptekarze". Niemiecki zespół śmielej przedostaje się na połowę przeciwnika, lecz niewiele z tego wynika. CSKA prezentuje dobrą postawę w defensywie.

1

Spotkanie rozpoczęte! Miejmy nadzieję, że doświadczymy dziś niemałych emocji. Gospodarze zagrają w czarnych strojach, natomiast goście z Moskwy prezentować się będą w żółtych kompletach.

1

Znamy już składy obu ekip:

Bayer 04 Leverkusen: Leno – Henrichs, Tah, Toprak, Wendell – Mehmedi, Kampl, Bender (C), Brandt – J. Hernández, Çalhanoğlu.

Rezerwowi: R. Özcan – Baumgartlinger, Jedvaj, Pohjanpalo, Aránguiz, Dragović, Volland.

CSKA Moskwa: Akinfiejew (C) – Fernandes, W. Bieriezuckij, Ignaszewicz, Szczennikow – Dzagojew, Wernbloom – Ionow, Eremenko, Golovin – L. Traoré.

Rezerwowi: Pomazun – A. Bieriezuckij, Z. Tošić, Miłanow, Nababkin, C. Strandberg, Natkho.

Sędziowie: Daniele Orsato – Riccardo Di Fiore, Lorenzo Manganelli – Elenito Di Liberatore.
Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Bayer 04 Leverkusen – CSKA Moskwa. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 20:45. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Przewidywane składy:

Bayer Leverkusen:

Formacja: 4-4-2.

Leno – Wendell, Tah, Toprak, Jedvaj – Baumgartlinger, Aránguiz – Kampl, Calhanoglu – Pohjanpalo, Chicharito.

Trener: Roger Schmidt.

CSKA Moskwa:

Formacja: 4-2-3-1.

Akinfeev – Schennikov, V. Berezutski, Ignashevich, Mário Fernandes – Wernbloom, Dzagoev – Golovin, Eremenko, Tosić – Traoré.

Trener: Leonid Slutsky.

Obsada sędziowska:
Sędzia główny: Daniele Orsato (Włochy)
Sędzia liniowy #1: Riccardo Di Fiore (Włochy)
Sędzia liniowy #2: Lorenzo Manganelli (Włochy)
Sędzia techniczny: Elenito Di Liberatore (Włochy)
Natomiast CSKA Moskwa rywalizuje w rosyjskiej Premier Lidze. Bez wątpienia poziom tych rozgrywek jest znacznie niższy aniżeli niemieckiej Bundesligi. Niemniej jednak należy podkreślić, że dotychczas "Konie" błyszczeli na rodzimych stadionach. Póki co moskiewska drużyna zainkasowała cztery zwycięstwa oraz dwie porażki. Dzięki tym wynikom CSKA plasuje się na drugiej lokacie w ligowej tabeli. Pozycję lidera tegoż zestawienia piastuje zespół Spartaku Moskwa.
Nim skupimy się na zmaganiach w ramach Ligi Mistrzów, rzućmy okiem jak oba kluby radzą sobie w rodzimych rozgrywkach. Bayer 04 Leverkusen na co dzień gra w niemieckiej Bundeslidze. Dotychczas zespół ten rozegrał dwa mecze, notując jedno zwycięstwo oraz porażkę. Nie można zatem zbyt wiele powiedzieć o bieżącej formie "Aptekarzy". Pod koniec sierpnia drużyna z Niemiec zaliczyła sporo sparingów, w których spisywała się całkiem nieźle. Z reguły jednak czerwono-biało-czarni mierzyli się z niżej notowanymi ekipami.
Pora na środową porcję wrażeń związanych z rozgrywkami piłkarskiej Ligi Mistrzów. Podczas tej relacji gościć będziemy w Leverkusen, gdzie miejscowy Bayer 04 zmierzy się z CSKA Moskwa. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 20:45. Emocji zabraknąć nie powinno!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.