1:3

finał (1:2)

01.09.2016, 21:05 • Stadio Comunale San Nicola, Bari • Mariusz Nyka

To już wszystko z Bari. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za uwagę i wspólnie spędzony z nami czas. Zapraszamy na kolejne relacje na lajfach! Spokojnej nocy. (23:08:18)

Koniec pojedynku na Stadio Comunale San Nicola. Nie będzie miło wspominać swojego debiutu Giampiero Ventura, którego kadra przegrywa z Francją w stosunku 3:1. Niestety druga połowa meczu stała na znacznie niższym poziomie niż pierwsza odsłona. Na pewno miała na to wpływ spora liczba zmian w obu zespołach. Włosi z minuty na minutę prezentowali się coraz gorzej i nie byli w stanie na poważnie zagrozić Mandandzie. Z kolei "Trójkolorowi" z szatni wyszli z misją nie stracenia bramki i to im się udało.

90+4

90+4

Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Podanie do Florenziego, a ten stara się dośrodkować w pole karne. Wychodzi mu to jednak fatalnie. To już jest koniec.

90+3

Wymieniają piłkę na własnej połowie Włosi. Jeszcze dalekie zagranie w kierunku Pelle. Zgranie i walczy o korner Belotti. Udało się – jeszcze będzie centra.

90+2

Symboliczny występ w dzisiejszym pojedynku zaliczy Digne. Poza placem gry jest już Kurzawa.

90+2

Niepotrzebne emocje na boisku. Belotti rzuca się z pretensjami do rywali i za swoje agresywne zachowanie otrzymuje żółtą kartkę.

90+1

Nieco fajerwerków zaprezentował jeszcze Pogba. Ośmiesza jednego, drugiego rywala gracz United. Wreszcie fauluje go Verratti.

90

Pogramy o trzy minuty dłużej.

89

Starał się sam rozstrzygnąć jedną z ostatnich akcji Parolo. Mija jednego, dwóch rywali piłkarz gospodarzy, i na tym się kończy. Kiwa głową z niedowierzaniem Giampiero Ventura.

88

Odgonił wszystkich partnerów Pogba. Bierze na siebie to uderzenie Francuz. Płaski strzał między nogami zawodników w murze! Spokojnie wyłapuje Donnarumma.

87

Przewinienie Verrattiego na Pogbie. Nakładka Włocha i będzie rzut wolny dla "Trójkolorowych" na dwudziestym czwartym metrze od bramki. Kto zdecyduje się na uderzenie?

86

Wznawiają grę z autu goście. Im już się nigdzie nie spieszy. Powolne rozgrywanie piłki na własnej połowie. Nie bardzo jest na co popatrzeć.

85

Zagranie w pole karne do Florenziego, a ten pod naporem Umtitiego pada na murawę. Włosi domagają się karnego! Arbiter skwitował to tylko uśmiechem i ma rację.

84

Nie wiemy dlaczego Pogba protestuje teraz przeciwko decyzji arbitra. To był wyraźny i groźny faul gracza United. Sędzia musiał przerwać grę.

83

Tymczasem swój kolejny występ w narodowych barwach zaliczy Umtiti. Młodziutki Francuz zmienia doświadczonego kolegę – Koscielnego.

1:3

finał (1:2)

Gole: 22. Pelle – 18. Martial, 28. Giroud, 80. Kurzawa

Kartki:   90+2. Belotti (ITA) – 5. Sidibe (FRA)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
Strzały celne: 2:5. Strzały niecelne: 8:2. Rzuty rożne: 10:2. Spalone: 3:0. Foule: 11:10.