18.08.2016, 18:30 • Stadion Kuban, Krasnodar • Play-off • Sebastian

Strzały niecelne: 9:2.
Rzuty rożne: 4:2.
Spalone: 1:3.
Faule: 20:12.
Druga połowa już mniej interesująca. FK Krasnodar postanowił oddać inicjatywę swoim rywalom i popatrzeć co potrafi. Okazało się, że niewiele, a na koniec Ari z pomocą defensora strzelił bramkę na 4:0. Między drużynami jest duża różnica umiejętności i sprawa awansu jest rozstrzygnięta w blisko stu procentach. Aktywna postawa Jędrzejczyka, który po przerwie miał bardziej defensywne zadania. Przypomnijmy, że przed nią zdobył gola na 3:0. Poza tym razem z partnerami cieszył się z czystego konta i praktycznie może cieszyć się z wejścia do fazy grupowej Ligi Europy.

90+3

90+2

Wymiana podań w wykonaniu gospodarzy i wyczekiwanie na ostatni gwizdek sędziego Gediminasa Mazeiki.

90

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

89

Zatańczył w polu karnym Partizani Tirana Eboue. Położył bramkarza, ale trafił w obrońcę. Po chwili poprawka w słupek, ale sędzia asystent i tak zasygnalizował spalonego.

87

I po chwili Artur Jędrzejczyk zbiegł z lewej flanki do środka i huknął z 20 metrów. Szansa na powodzenie tego strzału była niewielka, ale gdyby się udało, ręce same składałyby się do oklasków.

85

Krótki pokaz możliwości bocznych obrońców FK Krasnodar. Na początek Kałeszin został zatrzymany na prawym skrzydle. Wygląda już na bardzo zmęczonego.

83

Był atak na piłkarzy w czerwonych strojach i przechwyt. Ciekawie obrócił się z piłką w polu karnym Eboue i niewiele zabrakło, by oddał strzał z bliska.

82

Futbolówka w środku pola krąży między zawodnikami z Tirany. FK Krasnodar przygląda się, ale pewnie za moment znajdzie energię na jakiś pressing.

80

10 minut do końca i pytanie, która drużyna postanowi jeszcze zaatakować rzutem na taśmę.

78

Dość rozpaczliwe są już uderzenia Partizani Tirana. Tak naprawdę minęła kwarta dwumeczu i Albańczycy mieli go serdecznie dość. Ich awans to misja z gatunku niemożliwych do wykonania.

76

To już ostatnia zmiana w FK Krasnodar, więc Artur Jędrzejczyk zagra od deski do deski. Torbinski za autora drugiego gola Smołowa.

73

73. Ari (KRS) - 4:0

73

Gol dla FK Krasnodar!
Strzelcem bramki ARI.

Bardzo elegancki, techniczny lob ponad Hoxhą do bramki i jest 4:0 dla FK Krasnodar! Świetnie zachował się Ari w sytuacji sam na sam. Krasniqi chyba trącił jeszcze piłkę, ale na razie zaliczamy bramkę temu, który wykonał przy niej największą pracę.

71

Poza nielicznym wyjątkami niezdarne są ataki przyjezdnych z Albanii.

69

Kałeszin włączył się do ataku i strzelił niecelnie prostym podbiciem. Po drugiej stronie boiska Fili sprawdził czujność Kriciuka! Wymiana razów na 20 minut przed końcem.

4:0

finał (3:0)

Gole: 18. Joaozinho (kar.), 27. Smołow, 45. Jędrzejczyk, 73. Ari

Kartki:   24. Jędrzejczyk (KRS), 38. Granqvist (KRS)

Strzały celne: 4:1. Strzały niecelne: 9:2. Rzuty rożne: 4:2. Spalone: 1:3. Foule: 20:12.

FK Krasnodar: Kriciuk – Kałeszin, Martynowicz, Granqvist, Jędrzejczyk – Ari, Ahmedov (64' Eboue), Kabore, Pereyra (62' Gazinski), Joaozinho – Smołow (76' Torbinski).

Zmiany: Sinitsin – Torbinski, Gazinski, Bystrow, Sigurdsson, Eboue, Petrov.

Partizani Tirana: Hoxha – Ibrahimi (64' Fejzullahu), Krasniqi, Arapi, Vila – Trashi, Ramadani, Batha, Torassa – Ekuban, Bardhi (64' Fili).

Zmiany: Xhika – Fili, Vatnikaj, Jaupaj, Fejzullahu, Atanda, Bertoni.

Sędziowie: Gediminas Mazeika (Litwa)

Drugi mecz: Partizani - FK Krasnodar 0:0