3:1

finał (3:1)

30.07.2016, 19:00 • Aviva Stadium, Dublin • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (21:01:12)
Za nami ciekawa rywalizacja między Barceloną i zawodnikami The Boys. Blaugrana wygrała ostatecznie 3:1 i pokazała się z niezłej strony. Szansę na zaprezentowanie swoich możliwości otrzymało wielu młodych graczy, którzy w ogromnej przewadze pokazali Luisowi Enrique, że warto na nich stawiać. Z kolei gracze Brendana Rodgersa na tle mocnej Dumy Katalonii również pokazali się z niezłej strony. Są oni teraz głównymi kandydatami do wygrania swojej ligi i może powalczą o wyjście z grupy w Champions League.

90+2

90+1

Arbiter dorzuca do tego spotkania dwie minuty. Jedną z ostatnich akcji mogą wyprowadzać zawodnicy Blaugrany.

90

Dembele próbował jeszcze w swojej ostatniej akcji pokazać z dobrej strony. Po jego indywidualnym rajdzie nie było jednak nawet strzału.

89

Mnożą się kolejne straty w środkowej strefie boiska po obu stronach. Zawodnicy najchętniej udali by się już do szatni, gdyż wynik jest przesądzony.

88

Za moment dowiemy się ile minut doliczy sędzia do tej rywalizacji. Zazwyczaj w tego typu meczach sędziowie kończą razem z upływem dziewięćdziesiątej minuty.

87

Bardzo wysoko podchodzą z pressingiem zawodnicy Brendana Rodgersa, ale nie przynosi to odpowiedniego efektu.

86

Bardzo ładne podanie otrzymał w polu karnym jeden z graczy Barcelony, ale powrót Dembele nie pozwolił mu na oddanie uderzenia.

85

Blaugrana skupiła się teraz na grze z kontry. Każda kolejna taka okazja stwarza zagrożenie pod bramką Celtic FC.

84

Niezbyt wiele ruchu mają gracze The Boys w ofensywie. Przez to właśnie nie potrafią przedostać się oni wystarczająco blisko bramki Barcelony.

82

Rozluźnieni już nieco są gracze Dumy Katalonii i popełniają błędy już na swojej połowie. Rogić starał się wykorzystać jeden z nich, ale jego strzał przeleciał obok słupka.

81

W tym momencie niemal cały skład Barcelony składa się z młodych zawodników, którzy są wychowani w klubowej akademii.

78

Zmiana w drużynie Celtic F.C.: z boiska schodzi Izaguirre, na boisku pojawia się Fisher.

78

Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Camara, na boisku pojawia się Nili.

77

Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Munir, na boisku pojawia się Gumbau.

77

Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Masip, na boisku pojawia się Martinez.

3:1

finał (3:1)

Gole: 11. Turan, 31. Ambrose (sam.), 39. Munir – 29. Griffiths

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
Strzały celne: 3:4. Strzały niecelne: 6:7. Rzuty rożne: 5:1. Spalone: 4:5. Foule: 11:9.

FC Barcelona: Masip (76. Martinez) – Vidal, Mathieu (61. Marlon), Martinez, Camara (77. Nili) – Denis Suarez (66. Alfaro), Arda Turan (61. Carbonelli), Roberto (66. Alena) – Munir (77. Gumbau), Luis Suarez (61. Mujica), Messi (46. Samper).
Zmiany: Samper, J.A. Suarez, Borja Lopez, Nili, Marlon, Alena, Carbonelli, Gumbau, Josep Martinez, Tellon, Mujica, Alfaro.

Celtic F.C.: Gordon (46. Fasan) – Janko (46. Ralston), Ambrose (64. McCart), O’Connell (46. Ajer), Izaguirre (78. Fisher)– Brown (46. Allan), Bitton (46. Rogić), McGregor (46. Armstrong); Roberts (46. Ciftci) – Griffiths (46. Dembele), Forrest (63. Christie).
Zmiany: Fasan, Fisher, Ciftci, Dembele, Armstrong, Christie, Rogic, Allan, Ajer, McCart, Ralston.

Sędziowie: Neil Doyle