5:2

finał (4:0)

03.07.2016, 21:00 • Stade de France, Saint-Denis • Ćwierćfinał • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (22:59:06)
Reprezentacja Francji była zdecydowanie lepsza od rewelacji turnieju z Islandii. Co prawda drugą połowę wygrała drużyna z dalekiej północy, ale pojedynek był już praktycznie rozstrzygnięty na korzyść faworyta. Trójkolorowi grają dalej i przed nimi dwa kroki do wymarzonego mistrzostwa. Następnym przeciwnikiem podopiecznych Didiera Deschampsa będą mistrzowie świata z Niemiec. Kibice dziękują Wikingom za niezapomniane emocje, jakich dotychczas nie przeżyli w międzynarodowym futbolu. To przecież Islandia odesłała do domów Anglię, a wcześniej zatrzymała Portugalię. Nadchodzi jednak czas najlepszych. Po świetnym występie w pierwszej połowie Francja zostaje w grze. Indywidualnie mecz należał do Griezmanna, Girouda, Payeta, Pogby. Na plus jednak można ocenić występ każdego ofensywnie ustawionego Francuza.

90

Doliczone symboliczne 2 minuty do regulaminowego czasu przez Bjoerna Kuipersa.

89

Pomruk wyczekiwania na trybunach. Sędzia nie powinien znacząco przedłużać tego spotkania, a pozwolić Francuzom na rozpoczęcie małej fiesty.

88

Kotłuje się w polu karnym Trójkolorowych po stałych fragmentach. Ich rywale dochodzą do pozycji strzałowych, kiedy dośrodkowanie jest dobre.

86

Mangala musiał asekurować Llorisa, ponieważ bramkarz reprezentacji Francji odbił piłkę dość nerwowo przed siebie. Korner dla Islandii.

84

84. Birkir Bjarnason (ISL) - 5:2

84

Gol dla Islandii!
Strzelcem bramki BIRKIR BJARNASON.

Skulason wypatrzył i obsłużył dośrodkowaniem Bjarnasona, którego strzał głową był wzorowy. Piłka zatrzepotała w bramce Francji i to już siódme trafienie w ćwierćfinale Euro 2016!

83

Przed lata ikona futbolu w Islandii: Gudjohnsen wbiegł na boisko zamiast Sigthorssona.

82

W ostatnich minutach pełna kontrola w wykonaniu Trójkolorowych. Wszystko to ogląda z bliska ostatni zmiennik w zespole z Islandii.

80

Payet opuścił boisko 10 minut przed końcem regulaminowego czasu, a jego zmiennikiem jest Coman.

78

Zatańczył przed polem karnym Payet. Jednemu przeciwnikowi założył siatkę między nogami, ale nadbiegł następny i nie pozwolił na dalsze harce błyskotliwemu Francuzowi.

76

Pogba pozostał waleczny do samego końca akcji i odprowadził swojego przeciwnika z Islandii poza linię bramkową. Grę wznowił już Lloris.

5:2

finał (4:0)

Gole: 12. Giroud, 20. P. Pogba, 43. Payet, 45. Griezmann, 59. Giroud – 56. Sigthorsson, 84. B. Bjarnason

Kartki:   75. Umtiti (FRA) – 58. B. Bjarnason (ISL)

Strzały celne: 8:5. Strzały niecelne: 4:6. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 1:0. Foule: 8:11.

Francja: Lloris (C) – Sagna, Umtiti, Koscielny (72. Mangala), Evra – Moussa Sissoko, P. Pogba, Griezmann, Matuidi, Payet (80. Coman) – Giroud (60. Gignac).
Zmiany: Costil, Mandanda – Digne, Rami, Mangala, Jallet, Cabaye, Kanté, Schneiderlin, Coman, Gignac, Martial.

Islandia: Halldórsson – Sävarsson, Árnason (46. Ingason), Sigurdsson, A. Skúlason – Gudmundsson, Gunnarsson (C), Sigurdsson, B. Bjarnason – Sigthorsson (83. Gudjohnsen), Bödvarsson (46. Finnbogason).
Zmiany: Kristinsson, Jónsson – Gudjohnsen, Finnbogason, Traustason, Sigurjónsson, Ingason, Hallfredsson, Magnússon, Hermannsson, Hauksson, E. Bjarnason.

Sędziowie: Bjoern Kuipers (Holandia)