0:2

finał (0:1)

21.06.2016, 21:00 • Grupa D • Piotr Swieczak (@PSwieczak)

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak, zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (22:58:15)

Turcja pokonuje Czechy 2:0! Nasi południowi sąsiedzi kończą turniej w bardzo minorowych nastrojach. Petr Cech oprócz dobrej postawy w pierwszym meczu turnieju, z reprezentacją Hiszpanii nie pokazali nic szczególnego na francuskich boiskach.

90+5

90+3

Próbował jeszcze Tosun. Jego uderzenie z okolic 11 metra jednak bardzo niecelne.

90+1

Pięć minut doliczone do regulaminowego czasu gry.

90

Owacyjnie żegnany Yilmaz, w jego miejsce Tosun.

89

Kolar zastępuje Plasila. Ostatnia zmiana w reprezentacji Czech.

87

Sural zaatakował Turana z tyłu. Zasłużona żółta kartka dla Czecha.

86

Przerwa w grze. Opatrywany na murawie Balta.

84

Ależ było blisko! Piłkę w polu karnym rywali przejął Sahan, ale zawodnik, który zastąpił w drugiej połowie Mor'a uderza jednak nad bramką Cecha!

82

82. Vladimír Darida (CZE) nie dał rady pokonać Babacana również strzałem z dystansu

82

Szanują piłkę w okolicach środkowej części boiska Turcy. Kiks Plasila przy próbie wybicia piłki, corner dla rywali.

80

Raz jeszcze Darida! Tym razem środkowy pomocnik reprezentacji Czech próbował zaskoczyć bramkarza rywali z dystansu. Babacan jednak w dalszym ciągu nie kapituluje!

78

Niecelny strzał Sivoka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Rozpocznie od bramki Babacan.

77

Prawie cała reprezentacja Turcji we własnej szesnastce. Wzdłuż linii bramkowej Darida, ale poza linię końcową wybija futbolówkę Turan.

75

Przed nami ostatni kwadrans regulaminowego czasu gry. W dalszym ciągu atakują Turcy, którzy wiedzą, że im więcej bramek strzelom w dzisiejszym meczu tym większe są ich szanse na awans do następnej rundy.

73

Zbyt długo holował piłkę Plasil. Efektownym przechwytem popisał się w środkowej części boiska Yilmaz.

72

Kolejna roszada również w czeskiej ekipie. Za Docekala melduje się na boisku Sural.

70

Druga zmiana w reprezentacji Turcji. Sahan zastępuje Mor'a.

69

Kolejne już dośrodkowanie przed bramkę Babacana. Po raz kolejny dobrą dyspozycję potwierdza jednak Topal.

67

Turcy cofnęli się na własną połowę. Czesi jednak nie poddają się, pamiętają mecz z Chorwacją, w którym potrafili doprowadzić do remisu przegrywając 0:2.

65

65. Ozan Tufan (TUR) - 0:2

65

Gol dla Turcji!
Jest druga bramka dla Turcji! Zamieszanie przed bramke Petra Cecha po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wykorzystuje OZAN TUFAN!

63

Odzyskują posiadanie piłki Turcy. Prostopadle podanie do Ardy Turana. Kapitan reprezentacji Turcji jednak na spalonym.

61

Na roszadę w składzie decyduje się również Fakir Terim. Plac gry opuszcza Sen, w jego miejsce Özyakup.

59

Znakomita kontra Turcji! Ponownie indywidualną akcją popisał się Mor. Zakończenie jego rajdu jednak bardzo złe, duże pudło Turka z okolic 11 metra!

58

Trener Czech decyduje się na pierwsza zmianę. Skoda zastępuje Pavelka.

57

Kolejny stały fragment gry dla reprezentacji naszych południowych sąsiadów. Bardzo pewnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Topal.

55

Od początku drugiej połowy dominują Czesi. Jak na razie nie potrafią jednak stworzyć dogodnej sytuacji pod bramką Babacana.

53

Gonul opatrywany poza boiskiem.

52

Przerwa w grze. Ucierpiał Sivok i Gonul. Rozcięty łuk brwiowy Turka.

50

Upomnienie dla Balty. Będzie szansa dla Czechów z rzutu wolnego.

48

Żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany w przerwie.

46

Po pierwszej połowie Turcja prowadzi 1:0. Swoje sytuacje mieli również Czesi, ale w poczynaniach naszych południowych sąsiadów brakuje dokładności i przede wszystkim skuteczności.

Wracamy za 15 minut, zostańcie z nami!

45+1

45

Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

44

Kolejne przewinienie Pavelki. Środkowym pomocnik reprezentacji Czech musi pamiętać, że ma już na koncie żółtą kartkę.

42

Turcy długo utrzymują się w środkowej strefie. Czesi próbują zaatakować wyżej, ale brak w ich poczynaniach większego pomysłu.

40

Druga żółta karta w tym meczu dla reprezentacji Czech. Tym razem ukarany Pavelka, który nie zdążył za rozpędzającym się Inanem.

39

39. Jaroslav Plašil (CZE) z dystansu, świetnie broni Babacan!

39

Fenomenalny strzał z dystansu Plasila, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Babacan, który przenosi piłkę nad poprzeczką!

37

Kolejna żółta kartka w tym meczu. Tym razem ukarany Plasil, który faulem zatrzymuje indywidualną akcję Mora środkiem boiska.

35

Bez pardonu przerwał akcję prawą stroną rywali Köybaşı, zasłużona żółta kartka.

35

Spadło nieco tempo tego spotkania. Dużo niedokładności w poczynaniach obu drużyn.

33

33.

33

Długie podanie w kierunku Tomasa Necida. Napastnik reprezentacji Czech na minimalnym spalonym i rozpocznie Babacan.

31

Pół godziny gry za nami. Po zdecydowanej przewadze Turków z pierwszych kilkunastu minut do swoich szansa zaczęli dochodzić Czesi, ale brakuje wykończenia.

29

W okolicach linii środkowej ustawiają się stoperzy reprezentacji Czech. Nasi południowi sąsiedzi konsekwentnie przesuwają się pod bramkę Babacana.

27

Okres gry, w którym dłużej przy piłce utrzymują się Czesi. Turcy oddali inicjatywę rywalom.

25

25. Pavel Kadeřábek (CZE) bliski zdobycia wyrównującej bramki

25

Plasil znakomicie na wolne pole do Kaderabeka! Prawy obrońca reprezentacji Czech zbyt długo zwlekał z uderzeniem i ostatecznie trafia w boczną siatkę!

23

Szansa dla Turcji z rzutu wolnego. Uderzenie Inana zatrzymuje się na murze.

21

Przerwa w grze. Zderzyli się głowami Krejci i Mor.

19

Otwarte spotkanie od pierwszych minut. Wiele wolnych przestrzeni sprawia, że bardzo przyjemnie ogląda się ten mecz.

17

17. Szansa Sivoka po rzucie rożnym.

17

Odpowiedź Czechów! Zamieszanie po rzucie rożnym przed bramką Babacana, Sivok bliski skierowania piłki do bramki, ale uratował Turków słupek!

16

Pierwszy kwadrans za nami. Po bramce Yilmaza Turcy prowadzą 1:0.

14

Czesi próbują się utrzymać w środku pola. Prostopadłe podanie Krejci nie znalazło adresata. Piłka pod nogami Babacana.

12

W dalszym ciągu Turcy. Lekko oszołomieni wydają się być Czesi.

10

10. Buruk Yilmaz (TUR) - 0:1

10

Cóż to była za kontra! Świetnie popędził teraz Mor, który dokładnie dostarczył piłkę pod nogi BURAKA YILMAZA, który otwiera dorobek swojej drużyny na turnieju we Francji!

9

Kolejne dośrodkowanie w pole karne naszych południowych sąsiadów. Jednak jak na razie wszystkie te próby wyłapuje goalkepper czeskiej drużyny.

7

Starcie Hubnika i Yilmaza przed polem karnym Cecha. Gwizdek sędziego jednak milczy.

5

Spokojny początek z obu stron. Dużo walki o piłkę w środkowej strefie boiska.

3

Turcy rozpoczynają w biało-błękitnych strojach. Reprezentanci Czech w czerwonych kompletach.

1

Rozpoczną Turcy.

Przed nami hymny państwowe!

Czechy: Čech (C) – Kadeřábek, Sivok, Hubník, Pudil – Pavelka, Plašil – Dočkal, Darida, Krejčí – Necid.
Rezerwowi: Koubek, Vaclík – Gebre Selassie, M. Kadlec, Limberský, Suchý, Kolář, Skalák, Josef Šural, Lafata, Milan Škoda.

Turcja: Babacan – Gönül, Topal, Balta, Köybaşı – Mor, Tufan, Arda Turan (C), Inan, Şen – Yilmaz.
Rezerwowi: Kivrak, Tekin – Çalık, Erkin, Kaya, Özbayraklı, Çalhanoğlu, Malli, Özyakup, Şahan, Şahin, Tosun..
Nasza relacja z tego meczu we wtorkowy wieczór. Już 30 minut przed pierwszym gwizdkiem przedstawimy składy obu drużyn, bądźcie z nami!
Trudno wskazać faworyta tego spotkania. Z pewnością od pierwszej minuty zaatakują bramkę rywali Czesi, którzy mają "matematyczne" szanse na awans. Nie mogą oni jednak zlekceważyć reprezentacji Turcji, dla której będzie to mecz "o honor".
Turcja nie ma już szans na awans do 1/8 finału. Reprezentacja prowadzona przez Fatiha Termima prezentuje się podczas tego turnieju bardzo słabo. Kibicom Ay-Yıldızlılar w ostatnim spotkaniu z La Furia Roja puściły nerwy. Szczególnie wygwizdywany był kapitan reprezentacji Turcji Arda Turan. Zawodnik hiszpańskiej Barcelony przed turniejem był typowany do bycia liderem swojej drużyny, ale w dwóch meczach fazy grupowej bardzo zawiódł.
Gra naszych południowych sąsiadów jak na razie nie zachwyca. Po bardzo przyzwoitym występie z obrońcami tytułu Hiszpanami przyszedł bardzo słaby występ w meczu z Chorwatami. Porażka i remis daje Czechom jeszcze matematyczne szanse na awans do fazy pucharowej. W spotkaniu z Turcją Czechy nie mogą już sobie pozwolić na stratę punktów.
Rozgrywki fazy grupowej podczas Euro 2016 zmierzają ku końcowi. Czas na ostatnie spotkania w grupie D. Czechy zmierzą się z Turcją.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.