Betclic 2. Liga

Raków Częstochowa – Kotwica Kołobrzeg

3:1

finał (2:0)

04.06.2016, 17:00 • Miejski Stadion Piłkarski w Częstochowie, ul. Limanowskiego 83. • Runda 34 • Marcin Szymczyk

Na koniec sezonu Raków pokonuje u siebie Kotwicę Kołobrzeg w stosunku 3:1. W drugiej połowie tempo meczu spadło i nie byliśmy świadkami już tylu ciekawych akcji i podbramkowych sytuacji, niemniej padły jeszcze 2 gole. Kotwica co prawda zdobyła kontaktową bramkę, ale nie poszła za ciosem i to Raków postawił jeszcze kropkę nad i. Częstochowianie kończą ostatecznie nieudany dla siebie sezon na 5 lokacie a Kotwica na 9 miejscu. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne piłkarskie emocje oczywiście na Lajfy.com. (19:03:16)

90+6

90+4

Nie dzieje się już zbyt wiele na boisku. Zespołu czekają na końcowy gwizdek.

90+1

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Mizgała, na boisku pojawia się Małolepszy.

90+1

Sędzia dolicza aż 6 minut.

90

Szybka kontra gospodarzy wyprowadzana przez Malinowskiego, do którego też ostatecznie wraca piłka i decyduje się na strzał. Futbolówka minimalnie mija prawy słupek bramki gości.

89

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Okińczyc, na boisku pojawia się Rumin.

88

Już tylko kilka minut pozostało do końca spotkania. Gospodarzom już chyba nic nie odbierze 3 punktów, tym bardziej iż goście zbytnio nie kwapią się do ataków.

85

Gol dla Rakowa!
Strzelcem bramki PIOTR MALINOWSKI.

Akcja Malinowskiego, który precyzyjnym, płaskim uderzeniem z 17 metra tuż przy słupku wyprowadza swój zespół na dwubramkowe prowadzenie.

82

Strzał Malinowskiego zza pola karnego tafia wprost w stojącego przed nim obrońcę.

82

Podanie Kamińskiego do Malinowskiego, ten szybko zagrywa do Okińczyca, którego jednak uprzedza w polu karnym obrońca.

80

Akcja Kamińskiego prawym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie w pole karne nie znajduje adresata.

79

Uderzenie głową jednego z kołobrzeżan po rzucie rożnym, piłka frunie obok bramki.

77

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Rogala, na boisku pojawia się Piątek.

Rogala podobnie jak Warchoł nie jest już w stanie kontynuować meczu.

75

Gol dla Kotwicy!
Strzelcem bramki WIKTOR WITT.

Przepiękne uderzenie Witta nad murem z rzutu wolnego z odległości około 20 metrów. Prus był bez szans.

73

Bardzo długo utrzymywał się teraz przy piłce Raków, jednakże gospodarze rozgrywali swoją akcję zbyt statycznie i ostatecznie stracili piłkę.

72

Faulowany był teraz Rogala i potrzebna jest interwencja masażysty.

70

W drugiej połowie tempo meczu zdecydowanie spadło, nie ma też już tylu dogodnych sytuacji strzeleckich co w pierwszych 45 minutach.

67

Uderzenie zza pola karnego Okińczyca, piłka w rękach Waśkowa.

3:1

finał (2:0)

Gole: 20. Mizgała, 40. Okińczyc, 85. Malinowski – 75. Witt

Raków Częstochowa: Prus – Góra, Cyfert, Rogala (75. Piątek), Mizgała (90+1. Małolepszy), Kmieć, Figiel, Kamiński, Malinowski (C), Warchoł (66. Sabiłło), Okińczyc (89. Rumin).
Zmiany: Kos, Małolepszy, Piątek, Rumin, Wojtyra, Sabiłło, Buczkowski.

Kotwica Kołobrzeg: Waśków – Cichy, Poznański (C), Witt, Lewiński, Boettcher (55. Zieliński), Łysiak, Szywacz (46. Nowak), Horna, Rydzak, Sochań (62. Świechowski).
Zmiany: Małecki, Nowak, Świechowski, Zieliński, Żołądź.

Sędziowie: Sławomir Smaczny – główny (Bytom), Adam Jakubczyk, Jakub Kołodziejczyk – asystenci.