Irlandia – Białoruś

1:2

finał (0:1)

31.05.2016, 20:45 • Curragh Road, Turners Cross, Cork • Adam Ka

Nie daje już dokończyć akcji Białorusinom sędzia tego meczu, bo z pewnością mogłaby ona zakończyć się bramką, ale było to już długo po czasie. Niespodziewanie w roli gospodarza Irlandia przegrywa z Białorusią 1:2. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do śledzenia innych relacji w serwisie Lajfy.com! (22:37:30)

90+5

90+5

W kontrze Białoruś po rozegraniu tego kornera.

90+4

Dośrodkowanie z prawej strony wybija na róg jeden z Białorusinów. To ostatnia szansa na wyrównanie dla Irlandii!

90+3

Zmiana w drużynie Białoruś: z boiska schodzi Stasevič, na boisku pojawia się Ňachajčyk.

90+3

Górna piłka do Longa, ale ten niepotrzebnie fauluje obrońcę Białorusi.

90+2

W polu karnym Białorusi podanie wykonuje jeden z Irlandczyków, ale piłka po rykoszecie w rękach bramkarza Białorusi. Małe szanse na to by Irlandia tutaj wywalczyła remis.

90+1

Zmiana w drużynie Białoruś: z boiska schodzi Hleb, na boisku pojawia się Krivec.

90

4 minuty dolicza do regulaminowego czasu gry arbiter spotkania.

90

Ależ niewiele zabrakło. Przyjął piłkę i bez zastanowienia huknął McGoldrick, a ta o centymetry mija spojenie bramki Białorusi!

89

Długie podanie z lewej strony na prawą do aktywnego dziś w ataku Christie, ale ten traci piłkę przy próbie dryblingu.

88

Kontratak Irlandczyków i wrzutka Warda z lewej strony wybita przez Paljakova.

87

Kolejna groźnie zapowiadająca się sytuacja dla gospodarzy, ale podanie Hoolahana do jednego z kolegów za mocne i przy piłce goście.

87

Walka na prawej stronie boiska i od autu rozpocznie Białoruś.

86

Zupełnie nie wyszło to rozegranie rzutu wolnego Irlandczykom i z kontrą 3 na 4 ruszają goście, ale nic groźnego z tego nie wynika.

84

Żółtą kartkę otrzymuje Sivakov (Białoruś).

83

Podanie górą od Hoolahana na prawe skrzydło do wbiegającego Longa, ale nie udało się napastnikowi reprezentacji Irlandii opanować futbolówki.

82

Dorzut z autu w wykonaniu Christie i fauluje w ataku jeden z Irlandczyków.

81

Faulowany w okolicy 30. metra od bramki Białorusi – O'Dowda i od rzutu wolnego gospodarze.

80

Ciągle atakują Irlandczycy, ale znów nie mogą się wstrzelić. Teraz wyjątkowo z kontrą wychodzą Białorusini, ale ich zamiary szybko powstrzymane.

79

Zmiana w drużynie Irlandia: z boiska schodzi McClean, na boisku pojawia się McGoldrick.

79

Duże zamieszanie pod bramką Białorusi, ale O'Kane uderza bardzo wysoko nad bramką.

78

Budują atak od linii defensywy Białorusini.

76

Zmiana w drużynie Białoruś: z boiska schodzi Hardžeičuk, na boisku pojawia się Palicevič.

76

Dogodna okazja McCleana, ale on sam zaskoczony tym, że ma piłkę uderza obok bramki.

75

Zmiana w drużynie Irlandia: z boiska schodzi Aiden McGeady, na boisku pojawia się Callum O'Dowda.

75

Zmiana w drużynie Irlandia: z boiska schodzi David Meyler, na boisku pojawia się Eunan O'Kane.

75

Teraz w ataku Białoruś, która spokojnie przytrzymuje piłkę na połowie rywala.

74

Long uderza głową, ale Černik na posterunku.

73

Wrócili do gry Irlandczycy. To mogą być ciekawe minuty w Cork.

72

72. Ward (IRL) - 1:2

72

Gol dla Irlandii!
Wrzut z autu daleko w pole karne Białorusinów. Tam dobrze na klatkę piersiową przyjął piłkę Long, obrócił się i oddał do STEPHENA WARDA, który mocnym uderzeniem po ziemi pokonuje Černika!

70

Przed nami ostatnie 20 minut tego meczu. Czy Irlandia jeszcze pobudzi się do walki?

69

Zmiana w drużynie Irlandia: z boiska schodzi Shay Given, na boisku pojawia się David Forde.

68

Zmiana w drużynie Irlandia: z boiska schodzi Daryl Murphy, na boisku pojawia się Wes Hoolahan.

68

Zmiana w drużynie Irlandia: z boiska schodzi Darron Gibson, na boisku pojawia się Shane Long.

67

Z lewego skrzydła wrzuca piłkę Valadzko, a ta od rywala wypada na aut.

66

Świetne dośrodkowanie z lewej strony i wybija na róg piłkę Keogh.

65

Ucichły totalnie trybuny na stadionie w Cork. Irlandzka publiczność zupełnie zaskoczona przebiegiem meczu.

63

63. Valadzko (BLR) - 0:2

63

Gol dla Białorusi!
Składna akcja gości i mamy drugi cios, który chyba zupełnie podciął skrzydła Irlandczykom. Podanie na lewej stronie do VALADZKO, który świetnie mówiąc po piłkarsku "nawinął" rywala i przełożył sobie piłkę piętką po czym oddał strzał, który wturlał się do bramki Givena!

63

Bardzo dobrze w środkowej strefie boiska przejął futbolówkę Murphy, ale jego podanie ląduje pod nogami rywala.

62

Nieudana próba wrzutki w pole karne z rzutu rożnego, ale wciąż w posiadaniu piłki gospodarze.

61

Teraz już trochę spokojniej. Od obrony ataku próbuje Irlandia.

60

Świetna walka w polu karnym Clarka, który w ferworze walki oddaje piłkę do Meylera, a ten od obrońcy Białorusi wybija piłkę na aut bramkowy. Róg dla gospodarzy.

59

Nacierają mocno Irlandczycy. Chyba minuty dzielną nas od tego by Irlandia w końcu wyrównała.

57

Świetnie wychodzi z opresji Valadzko, który niczym młodzików ograł rywali, a następnie stracił piłkę na korzyść Christie.

56

Wrzutka z lewego skrzydła Warda i piłka minimalnie mija głowę próbującego oddać strzał Hendricka.

55

Na ofsajdzie złapany Stasevič.

54

Bardzo nerwowo pod własną bramką grają Białorusini, a Irlandczycy grają tradycyjnie twardą piłkę przez co mamy dużo przerw w grze.

53

Świetnie Christie szarżuje na prawej stronie. Przeszedł on przed momentem tam trzech rywali i dośrodkował na głowę Clarka, ale ze spokojem broni Černik!

52

Zapowiada nam się ciekawa połowa w której to Irlandia będzie górą, a Białoruś nastawi się na grę z kontry.

51

Wybita piłka na aut przez gości i Christie wznowi grę dalekim wyrzutem.

50

Wrzutka w pole karne Gibsona i pewnie wyłapuje piłkę białoruski bramkarz.

49

Duży błąd Černika, który przyciskany przez rywali wybija piłkę prosto pod nogi Irlandczyka, ale na szczęście szybko w asekuracji obrońcy.

48

Próba długiego podania w pole karne Białorusi wybita przez jednego ze stoperów.

47

Tradycyjnie w posiadaniu piłki Irlandia.

46

Nie doliczył ani jednej minuty sędzia główny tego meczu. Do przerwy mamy niespodziankę w postaci prowadzenia Białorusi 1:0 po bramce w 20. minucie meczu Hardžeičuka. Poziom meczu nie powala, ale nie możemy również narzekać, bo zawsze mogło być gorzej. Za około 15 minut wracamy na drugą połowę.

45

45

Jeszcze próba ataku Irlandczyków. Dośrodkowanie z narożnika boiska wybijają rywale.

44

Spokojna gra po jednej i drugiej stronie. Chyba obydwie ekipy chcą dociągnąć do końca pierwszej połowy z takim wynikiem jaki mamy na tą chwilę.

43

Kolejna akcja konstruowana już przez gości, którzy szanują piłkę.

42

Christie włączył się w akcję ofensywną i dośrodkował, ale niestety za mocno i do piłki nie zdążył dobiec McClean.

40

Siedzi i patrzy Martin O’Neill z niedowierzaniem na to jaki poziom prezentują w tym meczu jego podopieczni. Nie było z ich strony dużego zagrożenia. Jeśli ten wynik się utrzyma to nie będzie dobry prognostyk dla Irlandii przed zbliżającym się turniejem we Francji.

39

Niecelne próba z dystansu Gibsona i od bramki znów bramkarz z Białorusi.

38

Dośrodkowuje Ward na głowę Murphy'ego, ale ten zostaje zablokowany przez rosłego stopera z Białorusi.

37

Nacierają teraz Białorusini tak jakby mieli zamiar zdobyć drugiego gola do szatni i w kolejnych 45 minutach grać z większym spokojem mając w powietrzu świetny rezultat.

36

Co za atomowy strzał Valadzko, ale jeszcze lepiej broni Shay Given! To powinno być 0:2.

35

Niewiele wynikło z tego dośrodkowania z narożnika boiska i od bramki zacznie Černik.

34

Bardzo dobrze podanie z lewej strony od Warda do McGeady'ego, ale reprezentant Irlandii wyłuskał tylko, a może i aż rzut rożny.

33

Co ciekawe to Białoruś nie gra szczególnie skomplikowanej piłki. W ich grze mamy dużo prostych, ale udanych podań bez większych kombinacji w grze.

32

Powalony nieprzepisowo na ziemię Christie i od rzutu wolnego gospodarze tego spotkania.

31

Dziś nad stadionem w Cork świetna pogoda. Słonecznie, ale nie za gorąco. Są to idealne warunki do gry w piłkę nożną.

30

Ależ to była szansa dla gospodarzy. Świetnie pod polem karnym rywala piłkę przejął Hendrick, ale za mocno wypuścił sobie futbolówkę co ułatwiło interwencję Valadzko.

29

Od bramki rozpoczyna Černik.

27

Od czasu do czasu nadal próbują ataków przyjezdni. Mielibyśmy wielką niespodziankę gdyby to Białorusini zdobyli tutaj drugiego gola.

26

Bardzo mocno uderza David Meyler w kierunku bramki rywala, ale trafia niestety prosto w bramkarza Białorusi i wciąż Irlandia musi gonić wynik!

25

Świetna okazja do kontry dla Irlandii, ale decydujące podanie na prawą stronę niecelne i w posiadaniu piłki Białoruś.

24

Rzut wolny dla gospodarzy po faulu na Christie.

23

Znów w ataku Irlandczycy, ale to nic im nie daje oprócz lepszej statystyki w posiadaniu piłki.

22

Coraz odważniej zaczęli sobie grać Białorusini i to im się opłaciło. Po dobrej akcji niespodziewanie prowadzą z Irlandią.

20

Mamy niespodziankę. Kontratak Białorusinów i podanie z prawej strony na lewą od Polyakova do HARDZECIUKA, który świetnym uderzeniem z dystansu nie daje szans Givenowi na skuteczną obronę!

Hardžejčuk (BLR) - 0:1

19

Wszystko wraca do normy. Irlandia przy piłce w kolejnym ataku.

18

No i teraz to Białoruś śmiało ruszyła do ataku. Irlandia chyba nieco zmęczona tymi ciągłymi atakami nie przynoszącymi żadnego efektu.

17

Po rozegraniu piłki z rzutu rożnego na aut wybijają reprezentanci Irlandii.

16

Pierwsza akcja w tym meczu ze strony Białorusi. Składne podania w środku pola i dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne wybijają na róg gospodarze.

15

Spokojnie od linii defensywy budują akcję Irlandczycy.

14

Świetnie wybija piłkę wślizgiem jeden z Białorusinów. Bliski wyjścia sam na sam z Černikiem był McClean.

13

Bardzo ładnie teraz w środku pola McGeady ograł dwóch zawodników z Białorusi, ale jego atak po chwili zatrzymali rywale.

11

Pierwsze minuty tego meczu zdecydowanie zdominowali Irlandczycy, którzy przede wszystkim bardzo często są w posiadaniu piłki.

10

Bardzo długie podanie górą i futbolówka w rękach Givena.

9

Powalczył na lewej stronie o piłkę McClean, ale jednak od autu rywale.

8

Od bramki teraz rozpoczął Černik, który podaje do stoperów i ci będą konstruować akcję dla Białorusi.

7

Bardzo aktywni gospodarze dziś szczególnie na lewej flance. Znów odważnie wbiega w pole karne McClean, ale jest zmuszony zwolnić akcję i wycofać piłkę w głąb pola.

6

Wciąż w natarciu Irlandczycy. Składana akcja i piłka jak po sznurku od Hendricka do Warda, ten zacentrował w pole karne na głowę Clarka i niewiele brakło by Irlandia objęła prowadzenie.

5

Pierwsza dogodna akcja Irlandii. Wbiegł w pole karne McClean, podał na lewe skrzydło i dośrodkowanie wybijają rywale.

4

Niecelna próba podania ze środkowej strefy boiska na lewą stronę do Warda i aut dla gości.

3

Atak Białorusinów środkiem pola, ale dobrze akcję rywali przecina Hendrick.

2

Od początku meczu w ciągłym posiadaniu piłki Irlandczycy, którzy podejmują próby ataku pozycyjnego.

1

Irlandia: Given – Christie, Keogh (C), Clark, Ward – McGeady, Gibson, Meyler, McClean – Hendrick, Murphy
Rezerwowi: Forde, Westwood – Coleman, O'Shea, Duffy, Brady, O'Dowda, Whelan, Hoolahan, Quinn, O'Kane, Long, Walters, McGoldrick

Białoruś: Černik – Martynovič (C), Paljakov, Korzun, Stasevič, Hleb, Hardžeičuk, Kisljak, Valadzko, Sivakov, Januš
Rezerwowi: Klimovič – Šytav, Palicevič, Ňachajčyk, Krivec, Harbunov

Sędziowie: Jakimovski – Kostadinov, Karakolev.
Na relację live ze spotkania Irlandia – Białoruś zapraszamy już od godziny 20:45 do serwisu Lajfy.com, gdzie na bieżąco będziemy informować o przebiegu całego spotkania!
Białorusini nie są na straconej pozycji. W ostatnich meczach za wyjątkiem ostatniego spotkania z Irlandią Północną gracze ze wschodu Europy pokazali, że potrafią dobrze organizować się w grze defensywnej i nie tracić dużej ilości bramek.
Irlandczycy z pewnością potraktują bardzo poważnie ten test w którym zapewne po pierwsze będą chcieli wygrać, ale po drugiej strzelić jak najwięcej bramek, a jak najmniej, a na najlepiej w ogóle ich nie stracić.
Nigdy Irlandia jak i Białoruś nie spotkały się w bezpośredniej potyczce i będzie to pierwsze starcie tych reprezentacji. Dla gospodarzy tego meczu ten mecz jest bardzo ważnym egzaminem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, gdzie w grupie zmierzą się z bardzo dobrze grającymi reprezentacjami: Belgii, Włoch oraz Szwecji.
Każda z reprezentacji rozegrała w 2016 roku już po trzy mecze towarzyskie. Reprezentacja Irlandii wygrała 1:0 ze Szwajcarią, zremisowała 2:2 ze Słowacją oraz 1:1 z Holandią. Natomiast Białorusini zremisowali 0:0 z Armenią oraz z Czarnogórą oraz przegrali przed kilkoma dniami z grupowym rywalem Polaków na Euro 2016 – Irlandią Północną 3:0.
We wtorkowy wieczór w meczu towarzyskim naprzeciw siebie staną reprezentacje Irlandii oraz Białorusi. Liczymy na ciekawe spotkanie choć każdy wie, że faworytem są zdecydowanie gospodarze tej potyczki.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

1:2

finał (0:1)

Gole: 72. Ward – 20. Hardžeičuk, 63. Valadzko

Kartki:   84. Sivakov (BLR)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
Strzały celne: 16:8. Strzały niecelne: 8:3. Rzuty rożne: 10:5. Spalone: 1:1. Foule: 5:13.

Irlandia: Given (69' Forde) – Christie, Keogh (C), Clark, Ward – McGeady (75' O'Dowda), Gibson (68' Long), Meyler (75' O'Kane), McClean (79' McGoldrick) – Hendrick, Murphy (68' Hoolahan)
Zmiany: Forde, Westwood – Coleman, O'Shea, Duffy, Brady, O'Dowda, Whelan, Hoolahan, Quinn, O'Kane, Long, Walters, McGoldrick

Białoruś: Černik – Martynovič (C), Paljakov, Korzun, Stasevič (90+3' Ňachajčyk), Hleb (90+1' Krivec), Hardžeičuk (76' Palicevič), Kisljak, Valadzko, Sivakov, Januš
Zmiany: Klimovič – Šytav, Palicevič, Ňachajčyk, Krivec, Harbunov

Sędziowie: Jakimovski – Kostadinov, Karakolev