po rz. (13:17, 29:29, 35:35)

29.05.2016, 18:00 • Lanxess Arena, Kolonia • Finał • Wiktor Strzelczyk

VIVE KIELCE Z PUCHAREM LIGI MISTRZÓW! (20:21:10)
Czy ktoś przewidział taki scenariusz! Historia pisze się na naszych oczach! Dziękujemy za śledzenie tej relacji!
Niesamowita historia! Vive Kielce wygrywa Ligę Mistrzów! Najpierw gonienie wyniku, osiem bramek nadrobili w 12 minut. Potem dogrywka przyprawiająca o zawał serca, a teraz te karne! Zarówno Marin Sego, jak i Sławek Szmal obronili rzuty rywali!

Koniec meczu. (35:35)

Julen Aguinagalde trafia i Vive zwycięża!

39:38

Julen Aguinagalde trafia! VIVE TAURON KIELCE WYGRYWA LIGĘ MISTRZÓW!

Momir Ilić trafia!
Drużyny wyznaczają po pięciu zawodników. Najpierw losowanie.

70

Dwie minuty dla Chrapkowskiego. Tylko 13 sekund do końca! (35:34)

70

Nilsson faulowany, nie ma karnego! 20 sekund. (35:34)

70

Zatrzymany czas, Nagy nie doszedł do rzutu. Veszprem w akcji. 37 sekund. (35:34)

70

55 sekund do końca. Chrapkowski dzielnie w obronie, piłka wciąż w rękach Węgrów. (35:34)

69

Julen Aguinagalde! Gra pasywna nie zrobiła wrażenia na naszych zawodnikach! (35:34)

69

Niecelny rzut Jureckiego. Na szczęście był faul. (34:34)

68

Źle zagrali to Węgrzy! Piłka dla Vive Kielce! (34:34)

68

Cudownie Krzysztof Lijewski! (34:34)

67

Fatalnie Vive traci piłkę. Nagy na pustą bramkę, gdyż nasz zespół wycofał bramkarza. Kończy się teraz kara Jureckiego. (33:34)

Szmal nie daje się pokonać z karnego!

66

Sławek Szmal! Fantastycznie wybronił rzut Momira Ilicia! (33:33)

66

Karny dla Veszprem po faulu na Ugalde. (33:33)

66

Nieudana pierwsza akcja Veszpremu i szybka kontra polskiego zespołu. Manuel Strlek! (33:33)

66

Początek 2 poł. dogr.. (32:33)
Gol za gol! Gramy do końca!

65

Pierwsza poł. dogrywki skończona. (32:33)

65

Ilić na zakończenie pierwszej części dogrywki rzuca gola! (32:33)

65

Jurecki fauluje Palmarssona. Kara dla Polaka! To nie jest dobra wiadomość. (32:32)

Jurecki 32:32

65

Jurecki jakimś cudem rzucił gola! Nieważne jak, ważne że znów mamy remis! (32:32)

64

Bomba Nagyego! Przewaga Węgrów. (31:32)

64

Brawo "Dzidziuś". Jurecki po odpoczynku wrócił na parkiet, i to w jakim stylu! (31:31)

63

Schuch ucierpiał w starciu z Aguinagalde. Chwila przerwy. (30:31)

63

Ugalde kończy kontrę. Alilović zatrzymuje Lijewskiego! Chorwat znakomicie między słupkami. (30:31)

62

Na raty Veszprem! Dobija Ugalde i znów remis! (30:30)

61

Trudną pozycję na skrzydle miał Jachlewski, ale trafił! (30:29)

61

Dogrywka rozpoczęta. (29:29)
Vive odrobiły stratę 8 bramek! A 4 sekundy przed końcem "Lijek" zdobył gola!

60

Druga połowa skończona. (29:29)

Lijewski 29:29

60

Lijewski! Dogrywka! (29:29)

60

Kielce w ataku. Czas, zostało 9 sekund. Timeout. (28:29)

60

22 sekundy, zatrzymany czas. (28:29)

60

Timeout dla Veszprem. Czeka nas emocjonujące 45 sekund. (28:29)

60

50 sekund do końca. Obrona i gol – taki plan Vive. (28:29)

59

Broni Alilović! Strlek nie trafia... (28:29)

59

Lijewski faulowany! Rzut karny! Tu musi paść gol! (28:29)

59

Wreszcie Veszprem! Celnie Momir Ilić. (28:29)

Alilović nie dał się zaskoczyć

58

Górą Mirko Alilović! Jaka szkoda... "Kola" bez gola. (28:28)

58

Aguinagalde na kole wywalczył rzut karny! (28:28)

57

Sławek Szmal wybronił rzut Nagyego! Jak on to zrobił?! (28:28)

57

Węgrzy 11 minut bez gola! (28:28)

57

Karol Bielecki! (28:28)

57

Piłka dla Vive Kielce! Rzut karny po faulu na Zormanie! (27:28)

56

Broni to Alilović, ale Jurecki zbiera górną piłkę! Ufff... (27:28)

55

Piłka nie dotarła na węgierskie skrzydło, strata! Nagy wyrzuca piłkę na aut! Szansa na remis! Było przecież 20-28! Czy ktoś wierzy w to co widzi? (27:28)

55

W dodatku Węgrzy w osłabieniu wskutek tej akcji! (27:28)

55

Uros Zorman wyczynia cuda! Terzić minięty w fantastyczny sposób! Słoweniec pokazuje swoją klasę! Tylko jeden gol do remisu! (27:28)

54

Powalony Jurecki nic nie robi sobie z bólu. Schodzi na ławkę, ale za chwilę zapewne wróci na parkiet. (26:28)

54

Kapitalnie ustawiony w obronie Jurecki. Faul w ataku Lekaia! (26:28)

Bielecki 26:28

54

Alilović w bramce nie pomógł! Bielecki! (26:28)

53

Ależ akcja! Lijewski jednak bez gola! W odpowiedzi Szmal broni rzut Ivancsika! Co za emocje! (25:28)

53

Cudowny Szmal! W akcji Vive Kielce! (25:28)

52

Michał Jurecki z kozłem! Fantastycznie! (25:28)

52

Slisković przestrzelił! Chyba nawet Sławek Szmal miał udział w obronie! (24:28)

51

Czas dla węgierskiej drużyny. Wspaniały okres gry Vive Kielce! Około 9 minut do końca. (24:28)

51

Aguinagalde! Brawo Kielce! Brawo dla Karola Bieleckiego za asystę. (24:28)

51

Szmal! Cóż za okres gry Polaków! Musicie teraz rzucić! (23:28)

Reichmann 23:28

50

Reichamnn rzuca z własnej połowy boiska na pustą bramkę rywali! Tym razem pomysł wycofania bramkarza przez Veszprem okazał się niepowodzeniem. (23:28)

49

Reichmann znów kończy akcję ze skrzydła! 6 bramek straty, do boju panowie! (22:28)

49

Spisał się Szmal, rusza Vive! Jeszcze nie wszystko stracone! (21:28)

49

Jachlewski indywidualnie kryje Momira Ilicia. (21:28)

48

Niemca faulował jeszcze Ugalde, który otrzymuje karę dwóch minut. (21:28)

48

Reichmann pod nogami Miklera posłał piłkę do bramki! (21:28)

48

Marguc doszedł do sytuacji rzutowej, ale nie trafił! Tylko słupek. (20:28)

47

Mateusz Jachlewski ze skrzydła! (20:28)

47

Kilka zmian w polskim zespole. Wraca Bielecki, na skrzydle pojawił się w miejsce Strleka Mateusz Jachlewski. (19:28)

46

Nilsson nie do zatrzymania! Dziurawa obrona kielczan i znów bez problemu kołowy Veszprem otrzymuje podanie. (19:28)

46

Traci Vive Kielce... Michał Jurecki bez powodzenia. (19:27)

45

Ugalde znalazł się na kole i po podaniu od Palmarssona rzucił do siatki. (19:27)

45

Tobias Reichmann bohaterem tej akcji! Przejęcie i zakończona golem kontra. (19:26)

Reichmann 18:26

44

Reichmann nie pomylił się na skrzydle! (18:26)

43

Co za fatalne zakończenie tej akcji! Kontra Veszprem i gol Ugalde. (17:26)

42

Ależ pech! Zorman tylko w słupek. Na szczęście, Vive utrzymuje posiadanie. (17:25)

42

Nie myli się Momir Ilić! (17:25)

42

Palmarsson wywalczył rzut karny. (17:24)

Bielecki 17:24

41

Wreszcie! Karol Bielecki wziął na siebie ciężar gry! (17:24)

41

Kara także po stronie Węgrów. Wyrównanie sił po karze dla Sliskovicia. (16:24)

40

Kara dla zawodnika z Kielc. Niedobrze. Zorman na ławce kar. (16:24)

40

Zła sytuacja Vive Kielce. Stracił Reichmann, a Slisković podwyższa wynik meczu! (16:24)

39

Czas dla naszego trenera. (16:23)

Ugalde 16:23

39

Kontra i gol Ugalde! Wcześniej Bielecki rzucił tylko w poprzeczkę! Źle to wygląda... (16:23)

39

Kolejne zagranie do koła! Znów Andreas Nilsson! (16:22)

38

Uros Zorman przypomniał o sobie! (16:21)

38

Znów bramka Węgrów. Andreas Nilsson nie zawodzi kolegów! (15:21)

37

Musiał rzucać Bielecki, gdyż sędziowie wskazywali grę pasywną. Mikler skutecznie w bramce. (15:20)

36

Poza boiskiem Lijewski, który łapał się wcześniej za kolano. (15:20)

36

Palmarsson w wyborowej formie! Kolejne trafienie Islandczyka. 5/7 – to jego statystyka w tym meczu. (15:20)

35

Manuel Strlek z golem! Szybki powrót Szmala do bramki i Węgrzy tylko z atakiem pozycyjnym. (15:19)

35

Mikler broni rzut Reichmanna ze skrzydła. Na szczęście odzyskujemy piłkę. (14:19)

34

Wycofany Szmal, Veszprem w komplecie. (14:19)

34

Skutecznie Palmarsson! Jurecki zderzył się z Sliskoviciem i zgłosił uraz. Miejmy nadzieję, że wróci na parkiet. (14:19)

34

Niedobrze, tym razem kara, ale dla zawodnika Vive Kielce. Mateusz Kus odesłany na ławkę kar. (14:18)

Bielecki 14:18

33

Brawo Karol Bielecki! To była ważna bramka "Koli"! (14:18)

33

Sławek Szmal ratuje skórę kolegom! Kontra Veszprem po faulu Lijewskiego w ataku i sam na sam wybronił Polak! (13:18)

32

Nagy łapie Jureckiego za rękę. Dwie minuty kary! (13:18)

32

Terzić otrzymał cios kolanem w brodę od Jureckiego, oczywiście przypadkowo. Wciąż Polacy! (13:18)

32

Zatrzymany czas po akcji Jureckiego. Obronił to Mikler, ale Polak został sfaulowany. (13:18)

31

Nilsson nie pozostawia złudzeń! Piękna asysta Nagyego i już pięć bramek straty Vive. (13:18)

31

Zaczęli zawodnicy Veszprem, poszli Polacy z szybką akcją, ale Jurecki tylko w poprzeczkę! (13:17)

31

Druga połowa rozpoczęta. (13:17)
Niekorzystny rezultat po pierwszej połowie! Na drugą połowę Vive musi wyjść w pełni skoncentrowane. Dużo strat i cztery bramki straty. Wierzymy do końca w nasz zespół! Już nie raz kielczanie odrabiali straty. Wracamy do Kolonii za kilkanaście minut.

30

Pierwsza połowa skończona. (13:17)

30

Pechowo kielczanie! Palmarsson jakimś cudem zdobył bramkę po rzucie z podłoża. (13:17)

30

Ważne jest, aby nie pozwolić Węgrom na kolejne trafienie do przerwy. (13:16)

30

25 sekund do końcowej syreny. Przerwa na żądanie trenera Veszprem. (13:16)

30

Wszedł do bramki na tę okazję Alilović, ale nie zdołał obronić rzutu Karola Bieleckiego! (13:16)

29

Będzie rzut karny dla polskiego zespołu, spisał się Strlek. (12:16)

29

Cudownie Laszlo Nagy! Już cztery gole straty, musimy nadrabiać! (12:16)

28

Brawa dla "Dzidziusia za grę w obronie. Nie dał się przejść Nilssonowi. Wciąż Veszprem. (12:15)

28

Mikler odbija rzut Lijewskiego! Niedobrze. (12:15)

27

Nilsson ustawiony na kole! Podręcznikowa akcja zespołu Veszprem! Gol! (12:15)

27

Lijewski stracił piłkę w kluczowym momencie. W odpowiedzi kontra Veszprem zatrzymana przez Chrapkowskiego. (12:14)

26

Ivancsik rzuca bramkę z lewego skrzydła! Piłka w tej akcji krążyła jak po sznurku, doskonale Węgrzy! (12:14)

25

Vive odrabia straty! Cudowny gol Reichmanna ze skrzydła! (12:13)

25

Ważna interwencja Marina Sego! Zatrzymany Ilić! (11:13)

25

Tym razem Julen Aguinagalde otrzymał sprytne podanie od Zormana. Nie myli się Hiszpan z koła! (11:13)

24

Momir Ilić! (10:13)

23

Fantastyczna asysta Lijewskiego i celnie z koła Aguinagalde! (10:12)

23

Strata Nagyego, Bielecki zaczyna akcję Vive. (9:12)

22

Gol Zormana, który usiadł na ławce po starciu z rywalem. (9:12)

21

Lekai dobija wybroniony rzut sprzed chwili przez Sego! (8:12)

21

Doskonale rozprowadził tę kontrę Piotr Chrapkowski! Nie zawiódł na skrzydle Manuel Strlek! (8:11)

21

Bielecki świetnie w obronie, zabiera piłkę Suliciowi! (7:11)

20

Mikler górą! Tym razem Tobias Reichmann nie trafia z rzutu karnego! (7:11)

20

Zorman wywalczył rzut karny! (7:11)

19

Reichmann z kartką. (7:11)

19

Trafia z trudnej pozycji Lekai! Pokonany Sego, piłka tuż obok jego nogi. (7:11)

19

Faul w ataku Zormana! Błąd Słoweńca. (7:10)

18

Dwóch obrońców musiało powstrzymać Jureckiego. Piłka dla Vive. Tymczasem trener Dujszebajew poprosił o czas. (7:10)

17

Lekai w ekspresowym tempie zdobywa kolejnego gola! Dziura w obronie polskiego zespołu. (7:10)

17

Wycofany Sego, udana akcja kielczan i cenne trafienie Lijewskiego! (7:9)

17

Bomba Nagyego znajduje drogę do bramki! Piekielnie mocny rzut! (6:9)

16

Fantastyczna kontra Vive! Znakomity przechwyt Jachlewskiego i trafienie Reichamanna! (6:8)

16

Ostry atak Mateusza Kusa na Momira Ilicia. Kara dla naszego środkowego obrońcy. (5:8)

15

Tobias Reichamnn w pierwsze tempo! (5:8)

15

Karny dla Vive Kielce. Niezła akcja Michała Jureckiego! (4:8)

14

Ugalde wbiegł ze skrzydła na środek i pokonał z 6 metra wprowadzonego do bramki Vive Sego! (4:8)

14

Od bramki Mikler, Aguinagalde bez gola. (4:7)

13

Błyskawiczna odpowiedź Węgrów. Trafia Laszlo Nagy. (4:7)

13

Przedarł się Uros Zorman i pokonał Miklera! (4:6)

12

Ilić zmuszony do rzutu, trafia! Szmal bliski obrony. (3:6)

12

Zatrzymana gra, świetnie w defensywie Kus. Gra pasywna! (3:5)

11

Szybka odpowiedź Krzyśka Lijewskiego! (3:5)

11

Marguc znalazł się na kole i bez asysty obrońcy bez problemu trafia do siatki! (2:5)

11

Odbija rzut Nagy'ego Szmal, ale sędziowie odgwizdali faul. Wciąż Veszprem. (2:4)

10

Upomnienie dla Mateusza Kusa. (2:4)

10

Bielecki w swoim stylu! Bramka! (2:4)

9

Cupić zbiera piłkę po odbitym przez Miklera rzucie Bieleckiego. (1:4)

9

Nie popisał się także Palmarsson, jego podanie nie trafiło do obrotowego. (1:4)

9

Błąd podania Karola Bieleckiego, fatalnie jak na razie Vive w ataku. (1:4)

8

Kara dla Terzicia, znów Polacy w przewadze. (1:4)

8

Szmal zatrzymuje rzut Momira Ilicia! Ważna interwencja. (1:4)

7

Prosty błąd kielczan, okazja dla Veszprem na piątego gola. (1:4)

7

Ilić pewnie rzuca gola! (1:4)

7

Krzysztof Lijewski rzuca pierwszego gola dla Vive! (1:3)

6

W odpowiedzi Sławek Szmal! Bez gola Veszprem. (0:3)

6

Cupić zatrzymany na skrzydle! Odbija piłkę Mikler! (0:3)

5

Schuch przez najbliższe dwie minuty poza grą. Kara za faul na Aguinagalde. (0:3)

5

Palmarsson miał dużo miejsca do rzutu z 7 metra! Gol! Zły początek polskiego zespołu. (0:3)

4

Przechwyt Węgrów, Jurecki niedokładnie na koło do Aguinagalde. (0:2)

4

Jurecki wszedł w obronę jak taran. Faulował go Palmarsson, za co otrzymał upomnienie. (0:2)

3

Trafia Palmarsson po wyskoku z 9 metra! (0:2)

3

Twardo w obronie Jurecki, kartka! (0:1)

2

Strata po stronie kielczan. Błąd Michała Jureckiego. Nerwowo VIVE Kielce. (0:1)

2

Andreas Nilsson z koła po podaniu Ilicia! 1-0! (0:1)

1

Pierwsza nieudana akcja Polaków. Nie przechwycił Aguinagalde. (0:0)

1

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
Trwa prezentacja zawodników!

Vive Tauron Kielce: Szmal, Sego, Markowski – Jurecki, Tkaczyk, Reichmann, Chrapkowski, Aguinagalde, Kus, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Paczkowski Zorman, Cupić

MKB Veszprém KC: Alilović, Mikler – Ivancsik, Gulyas, Schuch, Ilić, Palmarsson, Nilsson, Nagy, Ugalde, Marguc, Rodriguez, Terzić, Sulić, Lekai, Slisković

Sędziowie: Oscar Lopez i Angel Ramires.
Wielki finał Ligi Mistrzow przed nami! Wszyscy kibicujemy oczywiście ekipie VIVE Tauronu Kielce, ale szanujemy sukces MKB Veszprem, które nie pozostaje bez szans. To będzie ciekawy mecz! Zapraszamy do śledzenia relacji !
MKB Veszprem:

To właśnie Węgrzy po dramatycznym meczu awansowali do finału! 31-28, to wynik w jakim Veszprem pokonało THW Kiel po dogrywce! Mimo straty do przerwy zawodnicy z Węgier odrobili stratę doprowadzając do dogrywki. W pewnym momencie w drugiej połowie, Niemcy nie potrafili rzucić gola przez 9 minut! W Veszprem kluczową postacią był Momir Ilić. Ostatecznie, po remisie 25-25, mecz miała rozstrzygnąć dogrywka. W tym czasie lepszą koncentracją wykazali się zawodnicy Veszprem, którzy ustrzegli się błędów i po braku gola dla Kiel w końcówce mogli zacząć się powoli cieszyć z awansu!
VIVE Tauron Kielce:

To jest historyczny wyczyn podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. 28-26, takim wynikiem zakończył się mecz półfinałowy pomiędzy kielczanami a PSG! To był fenomenalny mecz całego zespołu. Pierwsze skrzypce w ofensywie VIVE grał niezawodny Michał Jurecki, a ataki doskonale rozprowadzał Słoweniec Uros Zorman. Kibiców z Kielc nie zawiódł także obrotowy Julen Aginagalde, a świetnie między słupkami prezentował się Sławek Szmal. Do 56 minuty na tablicy wyników widniał remis, ale ostatnie chwile należały do VIVE. Kielczanie zdołali utrzymać korzystny rezultat i awansowali do finału LM!
Na ten moment fani piłki ręcznej czekali cały sezon! Czas na wielki finał Ligi Mistrzów. Zobaczymy w niej ekipę Vive Tauronu Kielce oraz MKB Veszprem. Zapraszamy!

39:38

Vive Kielce: Szmal, Sego, Markowski – Jurecki, Tkaczyk, Reichmann, Chrapkowski, Aguinagalde, Kus, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Paczkowski Zorman, Cupić

Telekom Veszprem HC: Alilović, Mikler – Ivancsik, Gulyas, Schuch, Ilić, Palmarsson, Nilsson, Nagy, Ugalde, Marguc, Rodriguez, Terzić, Sulić, Lekai, Slisković

Sędziowie: Oscar Lopez i Angel Ramires