Unia Tarnów – Beskid Andrychów

2:0

finał (0:0)

28.05.2016, 11:00 • Runda 33 • Rafal Nosal

Po bardzo trudnym spotkaniu Unia Tarnów zasłużenie pokonuje Beskid Andrychów 2:0. To ostatnie spotkanie w Tarnowie w tym sezonie. W ostatnim meczu zespół Unii podejmie na wyjeździe drużynę Podhala Nowy Targ i to ten mecz zadecyduje, czy piłkarze Unii będą mogli być pewnie utrzymania w nowej 3 lidze. (12:56:51)

90+4

90+4

To powinna być 3 bramka dla Unii! Sam na sam po podaniu Niemca znalazł się Damian Bachara, ale uderzył lekko, prosto w środek bramki Beskidu!

90+2

Piłkarze Unii spokojnie rozgrywają piłkę.

90

Zmiana w drużynie Beskid Andrychów: z boiska schodzi Szymon Wandzel, na boisku pojawia się Borys Pawelczyk.

90

Gol dla Unii Tarnów!
Strzelcem bramki MARCIN WIĘCEK. Dośrodkowanie Iwanka z rzutu rożnego, piłkę podobnie jak przy pierwszej bramce głową zgrywa Pawlak i MARCIN WIĘCEK uderzeniem głową pokonuje Kudłackiego.

89

Rzut rożny dla Jaskółek.

89

Piłkarze Unii nie potrafią dzisiaj skierować piłki do bramki Beskidu. Kolejna sytuacja zmarnowana przez Krzysztofa Wrzoska.

88

Zmiana w drużynie Unia Tarnów: z boiska schodzi Marcel Tyl, na boisku pojawia się Przemysław Bury.

86

Zmiana w drużynie Beskid Andrychów: z boiska schodzi ?, na boisku pojawia się Dawid Targosz.

86

Więcek zgrał piłkę głową do Wrzoska, który próbował lobować bramkarza Beskidu, ale wysoki Kudłacki blokuje piłkarza Unii.

85

Żółtą kartkę otrzymuje Dawid Gała (Beskid Andrychów).

84

Kolejny raz świetnie z rzutu wolnego dośrodkowuje Iwanek, piłkę głową do bramki powinien wpakować teraz Marcin Więcek.

83

Zmiana w drużynie Unia Tarnów: z boiska schodzi Szymon Adamski, na boisku pojawia się Damian Bachara.

83

Piłkarze gości rozpaczliwie się bronią. Na prawej stronie boiska faulowany Krzysztof Wrzosek.

81

Iwanek zagrał piłkę na lewą stroną do Adamskiego, kolejne uderzenie pomocnika Unii wędruje wysoko nad poprzeczką.

79

W końcu ofensywna akcja gości. Uderzenie Widawskiego z 10-tego metra zablokowane przez defensywę Unii.

78

Druga zmiana w zespole Unii. Za bardzo aktywnego dzisiaj Łukasza Jamroga na boisko wszedł Daniel Niemiec.

77

Dobre wyjście z bramki Kudłackiego, który głową na aut wybija piłkę zmierzającą do Jamroga.

74

Po rzucie rożnym dla gospodarzy ucierpiał jeden z graczy Beskidu.

73

Bardzo dobra dwójkowa akcja lewą stroną Jamroga i Więcka, ten drogi znalazł w polu karnym Krzysztofa Wrzoska, który po nodze jednego z rywali bardzo mocno uderzył obok słupka!

70

Pierwsza zmiana w zespole gości. Robert Widawski wchodzi za Dominika Kaczorowskiego.

70

Kolejna kontra Unii, tym razem Wrzosek fatalnie zagrywa do Jamroga.

70

Groźnie zapowiadająca się kontra Unii przerwana przez fatalne podanie Tyla do Jamroga.

69

Wracamy do gry.

67

Kolejna przerwa na uzupełnienie płynów.

67

Po raz kolejny świetnie dośrodkowuje Iwanek, piłka spada na 5-ty metr pod nogi Więcka, a ten zamiast zdobyć bramkę fatalnie uderza...

66

Pressing graczy Unii kończy się stratą piłki przez gości. Adamski faulowany na lewej stronie boiska.

65

Świetne dośrodkowanie Iwanka z rzutu wolnego, piłka spadła idealnie na głowę Artura Białego, ale ten uderzył tam gdzie stał bramkarz gości. Świetna interwencja Marka Kudłackiego.

64

Rzut wolny z 20-tu metrów dla Unii po faulu Patryka Marczyńskiego na Marcelu Tylu. Będzie okazja na podwyższenie wyniku dla miejscowych.

62

Fatalne uderzenie Tyla z 25-tego metra...

60

Jamróg ładnie minął dwójkę rywali przed polem karnym gości i zdecydował się na płaski strzał z 16-tu metrów, futbolówką o centymetry minęła prawy słupek bramki gości.

59

Piłkarze Beskidu przeszli do ataku, nie mając już nic do stracenia.

57

Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Za zmęczonego Kamila Tyrkę na boisko wchodzi Marcin Więcek.

56

Strzelcem bramki ARTUR BIAŁY. Dośrodkowanie z rzutu rożnego było trochę zbyt mocne, piłka została zgrana głową przez Pawlaka, na 3-ci metr od bramki Beskidu, a tam ARTUR BIAŁY głową z najbliższej odległości nie dał szans Kudłackiemu!

56

Kolejny rzut rożny dla graczy Unii Tarnów.

54

Wrzosek przedarł się środkiem boiska, ale zamiast podać do Białego lub Tyrki zdecydował się na fatalne uderzenie...

51

Kolejny raz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wrzoska zakotłowało się polu karnym Unii. Po chwili Wrzosek dośrodkowuje z akcji na głowę Pawlaka, a ten uderza nad poprzeczką bramki Beskidu.

51

Kolejny rzut rożny dla miejscowych. Gospodarze co raz mocniej atakują.

50

Doba wrzutka Wrzoska, Pawlak uderza głową minimalnie obok słupka.

50

Jeszcze jeden rzut rożny dla graczy Jaskółek.

49

Niezła akcja Unii, tylko rzut rożny dla Unii.

47

Aut na wysokości pola karnego dla Unii.

46

Dobra akcja Wrzoska lewą stroną boiska. Pomocnik Unii minął rywala, jednak jego dośrodkowanie trafiło w ręce bramkarza gości.

46

Piłkarze wracają na murawę tarnowskiego stadionu. Już za moment początek 2 połowy.
Po bardzo słabych 45-ciu minutach Unia remisuje z Beskidem 0:0. Miejmy nadzieje, że druga połowa będzie o wiele bardziej ciekawa.

45+2

45+2

Fatalne zagranie Pawlaka. Od bramki zaczną goście.

45

Piłkarze Unii nie mają w ogóle pomysłu na grę, wygląda na to, że do przerwy będziemy mieli wynik 0:0.

40

Dobra dośrodkowanie Wrzoska z rzutu rożnego fatalnie zamknął Witek...

39

Bardzo dobre uderzenie z rzutu wolnego Artura Białego świetną interwencją na rzut rożny sparował Kudłacki.

38

Jamróg faulowany na 25-tym metrze od bramki gości. Rzut wolny dla zespołu gospodarzy. Będzie okazja na objecie prowadzenia.

36

Dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska Adamskiego, ale zdołał ją przeciąć jeden z obrońców Beskidu i tylko rzut rożny dla Unii.

34

Wrzosek bardzo dobrym podaniem obsłużył Białego, który wychodził sam na sam z bramkarzem Beskidu. Sędzia uznał jednak, że napastnik Unii był na pozycji spalonej.

32

Niezłe uderzenie Sanderskiego, piłka uderzona jednak dobry metr obok prawego słupka bramki Unii.

31

Zbyt mocne dośrodkowanie Marcela Tyla. Kontra Beskidu i na prawej stronie boiska faulowany Patryk Marczyński.

30

Tyl dobrą piłką znalazł w polu karnym Jamroga, Kudłacki zdołał wybić piłkę na rzut rożny. To pierwszy corner w tym spotkaniu.

27

Zespołowa akcja Unii, piłka po podaniu Wrzoska trafiła na lewą stronę do Adamskiego, a ten uderza nie dość, że lekko to w boczną siatkę bramki Beskidu.

26

Adamski piętą do Jamroga, a ten znalazł na 17-tym metrze Krzysztofa Wrzoska. Niepilnowany pomocnik Unii uderza minimalnie ponad okienkiem bramki Beskidu!

25

Piłkarze Unii biją głową w mur, zawodnicy z Andrychowa bardzo skutecznie się bronią.

24

Gra została wznowiona.

22

Przerwa na uzupełnienie płynów, ponieważ w Tarnowie jest bardzo gorąco.

22

Wrzosek w pole karne do Tyrki, który został skutecznie zablokowany przez Senderskiego.

20

Minimalnie zbyt mocne zagranie Tyrki do Wrzoska i szybszy od pomocnika Unii Kudłacki, który pewnie łapie piłkę.

17

Indywidualna akcja Adamskiego wzdłuż linii końcowej boiska kończy się niepotrzebnym strzałem pomocnika Unii.

17

Jamróg niepotrzebnie zdecydował się na drybling przed polem karnym Beskidu i stracił futbolówkę.

15

Kwadrans gry za nami. Piłkarze Unii mają co prawda przewagę, ale nie przekłada się to na ilość sytuacji podbramkowych. Najlepszą z nich zmarnował Artur Biały, który powinien zdobyć bramkę w 8-mej minucie meczu.

14

Jakiejś kontuzji doznał teraz Sebastian Marczak, ale zawodnik Beskidu podniósł się już z murawy.

13

Piłkarze Unii zaatakowali pressingiem rywali i dzięki temu wywalczyli rzut z autu.

12

Tyl faulowany przez rywala na 35-tym metrze od bramki. Chyba powinna być żółta kartka.

11

Jamróg wrzucił piłkę z autu w pole karne, gdzie dopadł do niej Tyrka, napastnik Unii upadł na murawę mijając obrońcę gości, ale sędzia chyba słusznie nie podyktował rzutu karnego.

10

10

Wrzosek zauważył, że z bramki wysunięty jest Kudłacki i podjął próbę logowania z 30-tu metrów bramkarza gości, ale piłka powędrowała pół metra nad poprzeczką.

8

Tyrka dostał piłkę na prawą stronę boiska i świetnym podaniem na 10-ty metr obsłużył Białego. Napastnik Unii zdecydował się na natychmiastowe uderzenie, ale trafił w jednego z obrońców, dobitka Białego powędrowała nad poprzeczkę bramki Beskidu!

5

Adamski dostał bezpańską piłkę na 17-tym metrze od bramki i zdecydował się na uderzenie z woleja. Dobrze broni Kudłacki.

4

Strzał z dystansu Kaczorowskiego prosto w ręce Dybowskiego.

3

Wrzosek fauluje rywala na połowie Beskidu. Piłkarze z Andrychowa nie potrafią przejśc na połowę Unii.

1

Spotkanie jeszcze się nie rozpoczęło, mamy małe opóźnienie.
Piłkarze wychodzą już na murawę tarnowskiego stadionu.
Znamy już wyjściowe składy obydwu zespołów:

Unia:

99. Dybowski Karol (mł.) – 9. Pawlak Kamil, 15. Bartkowski Łukasz, 14. Witek Robert (kpt.), 3. Jamróg Łukasz, 69. Tyrka Kamil (mł.), 96. Tyl Marcel (mł.), 13. Iwanek Patryk (mł.), 23. Wrzosek Krzysztof, 19. Adamski Szymon, 12. Biały Artur

Beskid:

77. Kudłacki Marek – 2. Marczak Sebastian, 8. Tylek Michał (mł.), 5. Senderski Przemysław (kpt.), 9. Gała Dawid (mł.), 17. Sternal Maciej, 7. Wandzel Szymon (mł.), 16. Marczyński Patryk (mł.), 18. Zaremba Jakub (mł.), 14. Kurleto Wojciech, 19. Kaczorowski Dominik
Zdecydowanym faworytem meczu będą z pewnością gospodarze. Każdy inny wynik, niż wysokie zwycięstwo Unii będzie w tym meczu dużą niespodzianką. Na relacje zapraszamy na portal Lajfy.com!
Już dość dawno ze spadkiem do IV ligi pogodzili się za to piłkarze ostatniego w tabeli, Beskidu Andrychów. Zaledwie 5 punktów zdobyte w całych rozgrywkach plasują andrychowian na ostatniej lokacie. Co ciekawe gracze Beskidu niedawno, bo 18-tego maja odnieśli pierwsze w tym sezonie ligowe zwycięstwo, pokonując po bramce Przemysława Senderskiego z 55-tej minuty drużynę Popradu Muszyn 1:0. Ponadto zespół z Andrychowa ma na swoim koncie 2 remisy oraz 27 porażek oraz legitymuje się fatalnym bilansem bramkowym 16:95.
Unia w ostatnią środę odniosła zwycięstwo, które może się okazać wygraną na wagę utrzymania. W Oświęcimiu tarnowianie po raz pierwszy w historii pokonali zespół tamtejszej Soły 2:1, rozstrzygając losy spotkania w 2 minuty, a jeszcze do 71 minuty meczu to gospodarze byli na prowadzeniu 1:0. Wygrana ta, oraz porażka z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:3 Cracovii II sprawiły, ze los piłkarze Unii Tarnów mają w swoich rękach. Plan tarnowian jest prosty, pokonanie ostatniego w tabeli Beskidu, oraz wygrana na zakończenie rozgrywek w Nowym Targu z Podhalem. Te rezultaty wobec pauzy w ostatnim meczu rozgrywek ligowych zespołu Pasów dadzą pewne utrzymanie w lidze.
Po rozegraniu 30-tu spotkań zespół z najcieplejszego miasta w Polsce, Unia Tarnów zajmuje 8-mą lokatę, która nie gwarantuje utrzymania w reorganizowanej 3 lidze. Lokata ta będzie bezpieczna tylko w wypadku, gdy baraże o awans do 2 ligi wygrają (prawdopodobnie) piłkarze Garbarni Kraków, którzy podejmą w nich poznańską Wartę.
Jeszcze kolejkę temu będący w bardzo trudnej sytuacji piłkarze Unii Tarnów podejmą na własnym boisku outsidera III ligi grupy małopolsko – świętokrzyskiej, zespół Beskidu Andrychów. Walka o utrzymani na 4 szczeblu rozgrywkowym w Polsce wchodzi w decydującą fazę. Drużynom występującym w grupie małopolsko – świętokrzyskiej zostało 1 lub 2 mecze, a spowodowało to wycofanie się z rozgrywek Porońca Poronin, którego rezultaty zostały anulowane.