3:2

finał (1:0)

15.05.2016, 20:45 • Stadio Renzo Barbera, Palermo • Runda 38 • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (22:47:35)
Radość po ostatnim gwizdku na Stadio Renzo Barbera. US Palermo zwyciężyło 3:2 z Hellas Verona i zapewniło sobie utrzymanie w Serie A. Pojedynek był nerwowy oraz emocjonujący z pięcioma golami oraz dwiema czerwonymi kartkami. Zagrało ponadto trzech Polaków.

90+5

90+4

Zmiana na zyskanie czasu. Opuścił plac autor pierwszego gola dla US Palermo Vazquez.

90+2

Ostatnie szanse Hellas Verona. Gospodarze wiedzą, że najlepszą obroną jest atak, więc wykorzystują Gilardino, by utrzymać się w posiadaniu piłki na połowie gości.

90+1

Checchin zobaczył za swoje przewinienie żółtą kartkę w doliczonym czasie.

90

Sędzia postanowił przedłużyć mecz o 4 minuty. Na boisku leży zawodnik US Palermo, więc pewnie jeszcze to trochę potrwa.

87

Piłkarze US Palermo zbierają się teraz w ślimaczym tempie do każdego wznowienia gry. Trzy minuty plus to co doliczy sędzia dzielą ich od utrzymania w Serie A.

86

Vazquez zniknął z radarów, aż przypomniał o sobie faulem na żółtą kartkę.

85

85. Eros Pisano (VRN) - 3:2

85

Gol dla Verony!
Strzelcem bramki EROS PISANO.

A jednak będą jeszcze jakieś emocje. Pisano zaskoczył nie tylko zawodników US Palermo, ale również większość obserwatorów strzałem do bramki!

83

Druga roszada u gospodarzy stała się faktem. Vitiello ma pomóc w utrzymaniu prowadzenia.

82

Nie zanosi się na przełom w ostatnich 10 minutach. Hellas Verona jak przez cały sezon niby grała poprawnie, a została boleśnie wypunktowana.

80

Ostatnia zmiana w zespole z Verony wygląda następująco: Checcchin za Siligardiego.

79

Zadrżało serce Adama Nawałki, ponieważ Cionek został niebezpiecznie kopnięty w ramię. Na szczęście dla selekcjonera reprezentacji Polski to nie jest groźna kontuzja.

77

Dużo jest Furmana na boisku. Były pomocnik Legii Warszawa stara się stemplować każdą akcję swojego zespołu. Przypomnijmy, że debiutuje w Serie A.

75

Fajnie pod grą był Dominik Furman. Polak wymienił kilka podań, zdobył przestrzeń, po czym wybrał zbyt ryzykowny wariant zakończenia akcji.

73

Pazzini stara się za dwóch, a może za trzech zawodników. Odbite rykoszetem uderzenie i Hellas Verona miał korner, z którego nie zrobił użytku.

Na stadionie zaczyna się feta!

71

Zobaczymy w akcji jeszcze jednego Polaka. Furman dostał 20 minut od trenera, a zmienił Marrone.

70

Siligardi stracił piłkę przed polem karnym przeciwnika. Po chwili trafiła ona w posiadanie Cionka. Trochę zagotował się reprezentant Polski, ale ostatecznie podał do własnego bramkarza.

69

Viviani nie nadążył za przeciwnikiem i ratował się faulem na żółtą kartkę.

68

Dwubramkowa zaliczka jest już bezpieczna. Przed momentem Cionek rozsądnie przegrał piłkę z drugą linią. Hellas Verona nie atakuje pressingiem.

66

Gilardino upomniany kartonikiem za zdjęcie koszulki po zdobyciu gola.

64

64. Alberto Gilardino (PLM) - 3:1

64

Gol dla Palermo!
Strzelcem bramki ALBERTO GILARDINO.

Prosta strata Hellas Verona i gospodarze skontrowali błyskawicznie oraz zabójczo! Gilardino zakończył wszystko strzałem głową po precyzyjnym dośrodkowaniu.

63

Długo wymieniają podania gospodarze i zyskują cenne minuty. Każda przybliża ich do utrzymania w Serie A, a ostatnie ataki Hellas Verona nie są groźne.

60

Godzina widowiska za kibicami. Nie mogli narzekać na brak emocji. Obecnie większość zasiadająca na stadionie chciałaby już usłyszeć ostatni gwizdek.

58

Rispoli szarżował w środku pola. Tysiąc myśli było w głowie pomocnika US Palermo aż podał wprost za linię bramkową.

56

Lazaar to pierwszy zmiennik w US Palermo. Zastąpił aktywnego, ale mało efektywnego Lazaara.

55

Do wykopania piłki przygotowuje się Sorrentino, ale zanim to nastąpi będzie pierwsza zmiana w jego zespole.

53

Trudno przewidzieć, co jeszcze wydarzy się na Sycylii. Hellas Verona nie wygląda na rozbite i stara się jeszcze zaatakować.

51

51. Enzo Maresca (PLM) - 2:1

51

Strzelcem bramki ENZO MARESCA.

Riposta szybka jak podmuch wiatru. Bezpańskie dośrodkowanie odbijało się w polu karnym Hellas Verona, aż w końcu Maresca rzucił się na nie jak wygłodniały lew na swoją ofiarę. Strzał głową ponad Gollinim daje prowadzenie 2:1 US Palermo!

49

49. Federico Viviani (VRN) - 1:1

49

Strzelcem bramki FEDERICO VIVIANI.

Igrali z ogniem i poparzyli się. Piłkarze US Palermo stracili gola. Viviani huknął kapitalnie z okolic linii pola karnego, na dodatek z ostrego kąta. Nie można było tego zrobić dokładniej i jest remis na Stadio Renzo Barbera!

48

Na początku różowo-czarni pozwalają rozgrywać Hellas Verona. Na innym stadionie Carpi prowadzi z Udinese, więc gospodarze igrają z ogniem.

46

W przerwie jedna zmiana w obozie gości. Romulo Romulo wbiegł na boisko żwawym krokiem, Ionita już na ławce.

46

Po nieco ponad 45 minutach US Palermo ma wynik dający utrzymanie w Serie A. Gola na wagę prowadzenia zdobył Vazquez strzałem z linii pola karnego przy biernej postawie obrońców Hellas Verona. Pojedynek jest bardzo wyrównany, a goście ostemplowali dwa razy słupek bramki Sorrentino. Dużo może się jeszcze wydarzyć, biorąc pod uwagę, że na boisku zrobi się dużo miejsca. Paweł Wszołek i Morganella wylecieli już do szatni z czerwonymi kartkami!

45+2

45

Irrati postanowił doliczyć 2 minuty do regulaminowego czasu.

44

Zapewne sędzia dorzuci coś do pierwszej części, ponieważ było kilka przerw, w tym jedna długa po pojedynku Wszołka z Morganellą.

42

Hellas Verona miał jeszcze rzut wolny, ale to było takie wykonanie, że najlepiej jest od razu o nim zapomnieć.

40

Ionita został dostrzeżony przez partnera i obsłużony crossowym podaniem. Od razu strzelił z bliska. Piłka po ręce Sorrentino wylądowała na słupku! Drugi raz Palermo ratuje obramowanie!

39

Po czerwonych kartkach następuje przeorganizowanie w obu zespołach. Wszołek opuszczał boisko z uśmiechem na ustach. Prawda jest taka, że jemu czerwona kartka należała się mniej, ale sędzia postanowił być solidarny.

37

Na boisku zrobi się teraz więcej miejsca. Powinno być interesująco, kiedy w obu drużynach nawarstwi się zmęczenie.

35

Również przeciwnik Polaka w walce kogutów, czyli Morganella wyleciał z boiska za niesportowe zachowanie. Drużyny grają w osłabieniu.

35

Z boiska wyleciał Paweł Wszołek. Polak kończy przedwcześnie spotkanie w ostatniej kolejce Serie A. To nie koniec!

34

Potworne zamieszanie w bocznym sektorze boiska. Aktorzy widowiska nie wytrzymali ciśnienia i posypią się kartki od Irratiego.

33

Jeszcze rzut wolny dla gości. Sorrentino ustawił dobrze mur, w który huknął z pełną mocą wykonawca stałego fragmentu.

31

Słupek uratował Palermo po fenomenalnym strzale Pazziniego. Napastnik Verony przejął piłkę przed polem karnym i próbował lobować Sorrentino prostym podbiciem. Ta bramka mogła być ozdobą weekendu w Serie A!

28

28. Franco Vázquez (PLM) - 1:0

28

Strzelcem bramki FRANCO VÁZQUEZ.

Szalona radość piłkarzy US Palermo, którzy wyszli na prowadzenie! Duże zamieszanie na obrzeżach pola karnego, aż w końcu piłka trafiła pod nogi Franco Vazqueza. Goście byli zdecydowanie za daleko od przeciwnika i pozwolili mu na celne uderzenie z 16. metra do siatki!

27

Również Pazzini zbiegł głęboko po futbolówkę. Ten przynajmniej wywalczył rzut wolny dla swojego zespołu.

24

Trajkovskiemu zabrakło boiska po tym, jak zbiegł ze środka pola na lewe skrzydło. Znudziło mu się oczekiwanie na podania od partnerów, ale niewiele pomógł.

23

Przeciętne dośrodkowanie z narożnika boiska. Dobra interwencja Helandera, a po chwili sędzia gwizdnął jeszcze faul na korzyść Verony.

22

Podanie z głębi pola w pole karne przyjezdnych. Jest tam Maresca i dla bezpieczeństwa obrońca wybił na korner.

19

Bardzo, ale to bardzo wyrównane spotkanie. Drużyny nie są w stanie zaakcentować swojej wyższości. Częściej piłkę posiada Hellas Verona, ale nie owocuje to celnymi strzałami.

17

Po przeciwnej stronie boiska szarżował Pazzini. Już składał się do strzału, kiedy jak spod ziemi wyrósł obrońca i Hellas Verona ma tylko korner.

16

Vazquez domagał się rzutu karnego, choć cały stadion włącznie z sędzią widział, że to on, a nie Helander dotknął piłkę ręką.

13

Także goście przesuwają formacje, tyle że ich rozegrania kończą się w bezpiecznej odległości od bramki Sorrentino. Kibice starają się wyprowadzić rywala z równowagi.

11

Pokazał się Vazquez, który przyspieszył przed polem karnym żółto-granatowych i zakończył swój rajd strzałem z 18. metra. Futbolówka poszybowała obok spojenia słupka z poprzeczką ku niezadowoleniu gospodarzy.

9

Na razie mecz pod dyktando US Palermo, ale jest to raczej dyktando spolegliwego nauczyciela, a nie surowego belfra. Hellas Verona radzi sobie i zatrzymuje ataki gospodarzy.

8

Maresca, a następnie Trajkovski szarżowali przed polem karnym Hellas Verona. Pierwszy zdołał nawet oddać strzał, ale daleko od bramki Golliniego.

6

Piłka na połowie Hellas Verona, ale obecnie stoi, a zawodnicy są bardziej zainteresowani dyskusjami z sędzią Massimiliano Irratim niż wznowieniem gry.

4

Akcja oskrzydlająca Palermo. Zagapił się tam nieco Paweł Wszołek, którego nie zabrakło w wyjściowym składzie Hellas Verona.

2

Od początku piłkarze Palermo atakują wysoko swojego, zdegradowanego już przeciwnika. Chcą szybko wypracować sobie przewagę.

1

Piłkarze są już gotowi, by rozpocząć walkę o ligowe punkty. Ostatnie punkty w tym sezonie Serie A. Palermo na różowo-czarno, a Verona w żółto-granatowych pasiakach.

US Città di Palermo: Sorrentino – Cionek, G. González, Anđelković – Rispoli, Hiljemark, Maresca, Morganella – F. Vázquez, Gilardino, Trajkovski.

Rezerwowi: Posavec, Alastra – Vitiello, Goldaniga, Lazaar, Brugman, Čočev, Quaison, Balogh, Struna, Cristante, Jajalo.

Hellas Verona FC: Gollini – Pisano, Bianchetti, Helander, Emanuelson – Wszołek, Viviani, Ionita, Marrone, Siligardi – Pazzini.

Rezerwowi: Coppola, Marcone – Albertazzi, Rômulo Rômulo, Furman, Móras, Checchin, Rebić, Juanito.

Sędzia: Massimiliano Irrati.
Zapraszamy na relację na żywo z meczu kluczowego dla dolnego rejonu tabeli Serie A. US Palermo powalczy o utrzymanie ze zdegradowanym już Hellas Verona. Pierwszy gwizdek Massimiliano Irratiego zaplanowano na godzinę 20:45.
Sytuacja US Palermo jest klarowna. Na koncie ma 36 punktów, a to o jedno oczko więcej niż Carpi, które otwiera strefę spadkową. Jeżeli zwycięży z Hellas Verona nie będzie oglądać się na wyniki z innych stadionów, a fetował przed własną publicznością utrzymanie w Serie A.
Mecz znalazł się pod nadzorem służb i organizacji sportowych. Hellas Verona nie ma bowiem interesu, by odebrać punkty przeciwnikowi z Palermo. Zgodnie z regulaminem rozgrywek otrzyma bowiem mniejszą rekompensatę finansową za wspólny spadek z US Palermo niż z Carpi.
Drużyna Pawła Wszołka była zdecydowanie najgorsza w tym sezonie w elicie. Od kilku kolejek wie, że w następnym sezonie będzie występować w Serie B. Na koncie ma 28 punktów za 5 zwycięstw i 13 remisów. Co jednak ciekawe ostatnio Hellas Verona zwyciężył 2:1 z Juventusem Turyn.
W rundzie jesiennej US Palermo zwyciężyło 1:0 w Weronie dzięki bramce Vazqueza w 27. minucie. Generalnie rok 2015 był dla zespołu z Sycylii przełomowy jeśli chodzi o pojedynki z Hellas. Jeżeli w niedzielę nie nastąpi żaden zwrot akcji będzie pewny utrzymania w Serie A.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.