Pelikan Niechanowo – Elana Toruń

1:0

finał (1:0)

08.05.2016, 15:00 • Stadion na Plantach, Niechanowo • Runda 26 • Mateusz

Gospodarze okazali się minimalnie lepsi. Co prawda pcozątek spotkania wskazywał, że to goście będą chcieli wygrać za trzy punkty. Mimo to z Pelikan okazał się lepszy. Bramka strzelona w 45 minucie starczyła by wygrać to spotkanie! (16:53:08)

90+4

90+2

Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Kot, na boisku pojawia się Marszałek.

90+1

Żółtą kartkę otrzymuje Drzewiecki (Pelikan Niechanowo).

88

Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Grudziński, na boisku pojawia się Szafran.

85

Mało emocjonująca końcówka spotkania. Brakuje jakichkolwiek emocji.

84

Zmiana w drużynie Pelikan Niechanowo: z boiska schodzi Trojanowski, na boisku pojawia się Buszta.

83

Trojanowski przed szansą na bramkę, jednak nie trafia! Bramka dosłownie była pusta, jednak jego uderzenie głową niecelne.

82

Brakuje jakichkolwiek emocji, obie ekipy graja trochę bez wiary.

80

Żółtą kartkę otrzymuje Aleksandrowicz (Elana Toruń).

80

Piłka szybuje od bramki do bramki. Obie ekipy wyglądają na zmęczone.

79

Mało interesujący fragment rywalizacji, na murawie nie dzieje się zbyt wiele.

77

W ostatnich minutach oglądamy sporo nieczystych interwencji. Sędzia ma dużo pracy.

76

Akcja Pelikana została zwieńczona kompletnie niecelnym uderzeniem głową. Nieco ożywili się kibice gospodarzy i zaczynają kibicować.

75

Świtalski czujnie w obronie. Kolejna dobra interwencja na przedpolu, dzięki czemu zapobiegł utracie kolejnej bramki przez swoją drużynę.

73

Aktualnie obserwujemy sporo waki w środku pola, niewiele z tego wynika.

71

Do zakończenia spotkania pozostało niespełna 20 minut. wciąż prowadza gospodarze.

70

Trojanowski chciał samodzielnie wbiec w pole karne ale bezskutecznie.

68

Tempo rywalizacji nieco opadło. Nieco cześciej w posiadaniu futbolówki gospodarze.

66

Zmiana w drużynie Pelikan Niechanowo: z boiska schodzi Lenkiewicz, na boisku pojawia się Wołkiewicz.

65

Goście słabo rozegrali ten rzut wolny i od bramki rozpocznie Łagodziński.

65

Bari groźny rzut wolny dla Elany. Praktycznie z linii pola karnego. Gospodarze ustawiają mur, za moment może być niebezpiecznie.

64

Maksymiv decyduje się na mocne uderzenie z dystansu, ale futbolówka trafia wprost w ręce Świtalskiego.

63

Sporo pracy ma defensywa elany, gospodarze często atakują.

61

Zmiana w drużynie Pelikan Niechanowo: z boiska schodzi Retlewski, na boisku pojawia się Zagdański.

60

Bzdęga przed szansą na strzelenie bramki dla Pelikana, ale po raz kolejny skutecznie w bramce Świtalski.

59

Elana próbuje kontratakowac, ale nic z tego.

57

Pelikan z minuty na minutę spisuje się coraz lepiej. Kolejna groźna akcja z ich strony.

56

Żółtą kartkę otrzymuje Lenkiewicz (Pelikan Niechanowo).

56

Po rzucie rożnym swietnie interweniował golakeeper Elany.

55

Świetna akcja pelikana!!! Retlewskiuderzał, ale piłka odbiła się od jednego z obronców, a następnie otarła się o słupek!

53

Pelikan próbuje zaatakować ale bez efektu.

51

Żółtą kartkę otrzymuje Trojanowski (Pelikan Niechanowo).

49

Korner nie przyniósł gospodarzom żadnych korzyści.

48

Na boisku dzieje się bardzo dużo. Teraz rzut rożny wywalczyli podopieczni Jerzego Cyraka

47

Od początku drugiej cześci spotkania w ataku Elana.

46

Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Karbowski, na boisku pojawia się Born.

46

Pierwsza połowa dosyć wyrównana, ale jak na razie po świetnej kontrze to gospodarze prowadzą. Dostarczyli rywalom gola do szatni w 45 minucie, co musiało boleć!

45+1

45

Gol dla Pelikana!
Świetna akcja zawodników gospodarzy. W końcu dośrodkowanie przed bramkę, a tam fantastycznym uderzeniem głową popisuje się DAMIAN LENKIEWICZ.

44

Roszak jest w polu karnym i uderza na bramkę Świtalskiego z czystej pozycji, jednak chybił!

43

Podkręcili tempo torunianie, ale bezowocnie. Inicjatywa wróciła w posiadanie Niechanowa.

41

Dobrze zachowała się teraz defensywa Elany. Atak gospodarzy zatrzymany.

40

Pięć minut do konca, wiele wskazuje na bezbramowy remis do przerwy.

38

Żółtą kartkę otrzymuje Ciach (Pelikan Niechanowo).

37

Ponownie jeden z zawodników gości na pozycji spalonej.

36

Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Tomaszewski, na boisku pojawia się Kot.

35

Do zakończenia pierwszej połowy 10 minyut. Nudny fragment tego pojedynku.

33

Namnażają się przewnienia, goście nie przebierają w środkach.

32

Piłka często opuszcza boisko. Mamy teraz trochę walki w środku pola.

30

30 min gry za nami. Nieco aktywniejsi są teraz niechanowianie

29

Rezultat bez zmian wciąz sporo niedokładności.

26

Spory chaos, futbolówka często zmienia właściciela.

24

Słaba akcja podopiecznych Cyraka. Zaszwankowała komunikacja

23

Nudniejszy okres rywalizacji, na murawie nie dzieje się praktycznie nic.

21

Torunianie wyglądają na lepiej przygotowanych do tego spotkania. Kolejny atak z ich strony.

20

20 min gry za nami. Na razie bezbramkowy remis. Lepiej jak na razie spisują się przyjezdni.

19

Aleksandrowicz decyduje się na uderzenie głową, jednak posyła futbolówkę obok słupka.

18

Miejscowi próbuja podkręcić tempo, ale defensywa Elany czujna.

17

Korner nie przyniósł gospodarzy żadnych korzysci. Elana w posiadaniu.

16

Świetny strzał jednego z gospodarzy, ale kapitalnie interweniował goalkeeper Elany. Tylko rzut rożny.

14

W dalszym ciągu obserwujemy przewagę ekipy z Grodu Kopernika. Niechanowianie są dość zachowawczy.

13

Znów ofsajd. Złapany jeden z torunian. Na murawie nie dzieje się zbyt wiele.

11

Dośrodkowanie przed bramkę Łagodzińskiego, ale jeden z zawodników Elany po uderzeniu głową posyła futbolówkę minimalnie obok bramki!

10

Kolejna próba ze strony torunian, ale tym razem arbiter dostrzega zawodnika gości na pozycji spalonej.

8

Ataki ze strony gospodarzy są dosyć chaotyczne. Nie potrafią zagrozić bramce gości.

6

Poza dosyć mocnym początkiem ze strony gości, tempo tego spotkania dosyć spokojne.

5

Pierwsza próba ataku ze strony gospodarzy, jednak zakończona niepowodzeniem.

4

Goście jak na razie od początku tego spotkania przeważają. Kreują grę i są częściej w posiadaniu futbolówki.

3

I jest dośrodkowanie przed bramkę, jednak Łagodziński popisuje się świetną po uderzeniu głową przez jednego z zawodników Elany!

2

Już na początek tego spotkania mamy groźny rzut wolny dla gości z okolic pola karnego.

1

Pelikan Niechanowo: Łagodziński – Maksymiv, Ciach, Drzewiecki, Bzdęga, Roszak, Retlewski, Radomski, Otuszewski, Lenkiewicz, Trojanowski
Rezerwowi: Zamiar – Figaszewski, Zagdański, Przybyszewski, Garstka, Buszta, Wojkiewicz

Elana Toruń: Świtalski – Wróblewski, Więckowski, Vasiutyn, Zamiatowski, Grudziński, Karbowski, Maćkiewicz, Aleksandrowicz, Żurek, Tomaszewski
Rezerwowi: Osiecki – Born, Kot, Marszałek, Szafran, Czajkowski, Kłos

Sędziowie: Martyniuk – Guzik, Kaszarot – Oleszkiewicz.
W Niechanowie jak na razie ładna pogoda, bardzo ciepło. Rozgrzewka powoli dobiega końca. Na trybunach spora rzesza kibiców.
Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z meczu Pelikan Niechanowo – Elana Toruń. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Kilka chwil wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obydwu zespołów. Ponadto nie zabraknie zdjęć prosto z Niechanowa oraz dokładnych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Obsada sędziowska:
Sędzia główny: Maciej Martyniuk
Sędzia liniowy #1: Aleksander Guzik
Sędzia liniowy #2: Mariusz Kaszarot
Sędzia techniczny: Łukasz Oleszkiewicz
Natomiast Elana Toruń zmierzyła się na domowym obiekcie z rezerwami poznańskiego Lecha. Pojedynek ten dostarczył zgromadzonym widzom wielu wrażeń, lecz finalnie zakończył się bezbramkowym remisem. Ekipa z Grodu Kopernika znajduje się w małym dołku, bowiem nie odnotowała triumfu od 23 kwietnia, kiedy to efektownie pokonała swarzędzką Unię.
W zeszłej kolejce Pelikan Niechanowo rozegrał świetne spotkanie w Jarocinie. Przypomnijmy, że podopieczni Jerzego Cyraka w ostatniej chwili wydarli miejscowej Jarocie jeden punkt. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Bzdęga, po czym arbiter zakończył spotkanie. Ostatecznie rywalizacja ta zakończyła się wynikiem 1:2 na korzyść Pelikana.
Konfrontacja ta zapowiada się niezwykle elektryzująco. Pelikan Niechanowo plasuje się obecnie na drugim miejscu w ligowej tabeli. Elana Toruń natomiast zajmuje w niej pozycję dziewiątą. Zespół z Grodu Kopernika traci do gospodarzy dzisiejszej potyczki piętnaście punktów. Nie należy się tym jednak zbytnio sugerować. Torunianie zapowiadają, że chcą wywieźć z Plantów trzy punkty. Elana będzie dziś wspierana przez sporą rzeszę swoich sympatyków. Do Niechanowa ma przyjechać około 200 fanów gości!
Trwa 26. kolejka III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Podczas tej relacji gościć będziemy na niechanowskich Plantach, gdzie miejscowy Pelikan zmierzy się z toruńską Elaną. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Emocji z pewnością nie zabraknie!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.