Wisła Can-Pack Kraków – Artego Bydgoszcz

53:48

finał (12:16, 28:28, 42:35) Serie: 3:0

04.05.2016, 18:00 • Hala TS Wisła, Kraków, Polska • Finał • Adam Ka

Za nami ciekawy mecz po którym to krakowianki cieszą się z triumfu w lidze. Spotkani do trzeciej kwarty było bardzo wyrównane, ale z czasem pokazały klasę krakowianki, które dwukrotnie mogły stracić duże prowadzenie, ale skupienie pozwoliło Wiśle zachować spokój i dociągnąć prowadzenie do końca. Z mojej strony to wszystko! Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia innych relacji na Lajfy.com! (19:43:53)

WISŁA CAN-PACK KRAKÓW MISTRZEM POLSKI SEZONU 2015/2016 TAURON BASKET LIGI KOBIET!

Koniec meczu. (53:48)

39:50

Jeszcze jeden czas dla Herkta! (53:48)

39:50

Żurowska-Cegielska wykonuje dwa rzuty wolne i obydwa lądują w koszu. (53:48)

39:48

Za "3" trafiła Reid. O czas prosi jeszcze szkoleniowiec Wisły! (51:48)

39:00

Timeout dla Tomasza Herkta! (51:45)

38:44

Turner trafia jeden z dwóch przyznanych rzutów wolnych. (51:45)

37:23

Międzik za "3"! Wracają jeszcze do gry bydgoszczanki! (50:45)

36:14

Z wyskoku za dwa Martyna Koc. (50:42)

35:59

Żurowska-Cegielska za dwa. Duża przewaga gospodyń. (50:40)

34:58

Ziętara celnie trafia jeden z dwóch rzutów wolnych. (48:40)

34:32

Carter nie trafia żadnego z przyznanych jej rzutów wolnych. (47:40)

34:08

Co za świetnie trafienie z dystansu za trzy Turner! (47:40)

33:56

Czas dla trenera Wisły Can-Pack Kraków! (44:40)

33:12

Piękny rzut za "3" Reid! (44:40)

32:00

W szybkiej odpowiedzi Carter. (44:37)

31:40

Ziętara świetnie z wyskoku za dwa. (44:35)

30:01

Czwarta kwarta rozpoczęta. (42:35)
Odskoczyły nieco gospodynie, ale nie jest to na tyle pewne prowadzenie by Wiślaczki mogły już cieszyć się z tytułu Mistrza Polski!

30:00

Trzecia kwarta skończona. (42:35)

29:29

Pewnie wykorzystuje tą próbę Carter. (42:35)

29:29

Trafiła za dwa Carter i wywalczyła w między czasie jeden rzut wolny. (42:34)

29:14

I kolejne oczko z rzutu wolnego dopisuje Żurowska-Cegielska. (42:32)

28:20

Turner trafia obie próby rzutów indywidualnych. (41:32)

27:15

W końcu trafiły bydgoszczanki. Aleksandra Pawlak do Carter i za dwa przyjezdne. (39:32)

26:43

Świetne za dwa Stallworth. Uciekają stopniowo krakowianki. (39:30)

25:38

O przerwę prosi trener Artego Bydgoszcz – Tomasz Herkt! (37:30)

25:37

Najwyższej klasy próba za "3" Turner! (37:30)

23:58

Bez problemu spod kosza Żurowska-Cegielska. (34:30)

23:26

Świetnie odwróciła się Nicholls i trafia za dwa hiszpanka. (32:30)

22:51

Z dystansu Żurowska-Cegielska trafia świetnie za dwa. (30:30)

21:16

Morris w szybkim ataku wbiega z prawej strony pod kosz i trafia za dwa. (28:30)

20:23

Dwukrotnie Carter nie trafia z linii rzutów wolnych. (28:28)

20:01

Trzecia kwarta rozpoczęta. (28:28)
Bardzo wyrównany mecz o czym świadczy wynik 28:28 po pierwszej połowie. Jak i Wisła tak i Artego mają dziś o co grać! Za kilka chwil trzecia kwarta. (28:28)

20:00

Druga kwarta skończona. (28:28)

19:35

Czas dla Tomasza Herkta! (28:28)

17:43

I krakowianki także w kontrataku, a trafiła Stallworth. (28:28)

17:27

Międzik z wyskoku za dwa. (26:28)

17:13

Nicholls wykorzystuje jeden rzut indywidualny na dwa przyznane. (26:26)

16:48

Kolejna przerwa na żądanie dla Wisły Can-Pack Kraków! (25:26)

16:46

Kolejna kontra Carter i na prowadzeniu Artego. (25:26)

16:20

Martyna Koc z dystansu, ale za dwa. (25:24)

15:05

Carter za dwa w kontrataku. (25:22)

15:29

Kolejna świetna akcja Wisły i dwa punkty na koncie gospodyń. (25:20)

14:48

W szybkim ataku gospodynie i Żurowska-Cegielska spod kosza za dwa. (23:20)

14:10

Timeout dla gospodarzy! (21:20)

13:49

Za dwa trafiają bydgoszczanki. (21:20)

12:02

Stallworth obróciła się i oddała celny rzut do kosza. (21:18)

11:26

I prowadzenie Wisły! Turner po raz kolejny z daleka, ale tym razem za "3"! (19:18)

10:42

I kolejne trafienie gospodyń. Turner za dwa. (16:18)

10:27

Pawlak w odpowiedzi również za dwa (14:18)

10:15

Żurawska-Cegielska z lewej strony parkietu za dwa. (14:16)

10:01

Druga kwarta rozpoczęta. (12:16)
Pierwsza kwarta pod dyktando przyjezdnych, ale to dopiero początek spotkania i dopiero po pierwszej połowie będziemy mogli polemizować jak to wszystko się potoczy.

10:00

Pierwsza kwarta skończona. (12:16)

09:32

Dwa rzuty wolne dla Artego. Carter podchodzi na linię rzutów i trafia tylko w pierwszej próbie. (12:16)

08:57

Bardzo ładnie Międzik na pograniczu rzutu za trzy, ale jednak piłka zaliczona jako dwa punkty. (12:15)

08:30

Mocne wyjście w górę Szott-Hejmej i rzut z dystansu udany. (12:13)

07:49

Pierwszy rzut nieudany, ale dobitka Turner już skuteczna. (10:13)

07:18

Dwa rzuty wolne Carter. Pierwsza próba nieudana, ale drugą już ląduje w koszu. (8:13)

06:42

Świetny przechwyt w środku boiska Reid i za dwa pewnie rzuca zawodniczka Artego. (8:12)

06:31

Drugi rzut indywidualny już niecelny. (8:10)

06:31

Reid celnie w pierwszej próbie z rzutu wolnego. (8:10)

05:52

Żurowska-Ciegielska w szybkiej odpowiedzi za dwa. (8:9)

04:19

Pierwszy rzut wolny dla Wisły i Ziętara pudłuje. (3:7)

04:02

I teraz za trzy trafiają bydgoszczanki! (3:7)

02:42

Bardzo szybko i dynamicznie wbiega pod kosz McBride trafiając za dwa. (3:4)

01:51

Świetna próba Turner za "3"! (3:2)

00:54

Martyna Koc z dystansu za dwa. (0:2)

00:01

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Wisła Can-Pack Kraków: 4. Nicholls, 5. Ouviña, 6. Wilk, 7. Ziętara, 8. Żurowska-Cegielska, 11. Szott-Hejmej, 14. Stallworth, 21. M. Puter, 22. Turner, 25. Misiuk

Artego Bydgoszcz: 3. Morris, 4. Faleńczyk, 8. Międzik, 10. Reid, 13. McBride, 15. Pawlak, 22. Koc, 23. Szybała, 24. Carter, 31. Puss

Sędziowie: Marek Maliszewski, Marcin Koralewski, Cezary Nowicki.
Na relację z tego meczu zapraszamy na Lajfy.com!
Jeśli dzisiaj Wisła wygra to zapewni sobie obronę mistrzowskiego tytułu sprzed roku, jeśli przegra – nadzieje Artego na odwrócenie losów tej rywalizacji zostaną przynajmniej przedłużone.
Krakowianki dwukrotnie minimalnie ograły na wyjeździe Artego po zaciętych spotkaniach. W pierwszym meczu padł wynik 72:68, a w drugim 52:50.
Obydwa zespoły, zgodnie z oczekiwaniami, spotkały się ze sobą ponownie w finale. Droga zespołu z Bydgoszczy do finału była nieco łatwiejsza niż ta Wiślaczek, ale po dwóch spotkaniach tej serii Kraków prowadzi 2:0 po wyjazdowych zwycięstwach.
Wisła po sezonie zasadniczym była drugim zespołem, uplasowała się właśnie tuż za bydgoskim Artego. O takiej kolejności w tabeli zadecydowało ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego, które Artego wygrało w Krakowie i tym samym zapewniło sobie fotel lidera.
Czas na trzecie spotkanie tegorocznego finału rozgrywek o Mistrzostwo Polski koszykówki kobiet. Być może już dzisiaj w Krakowie będzie nam poznać tegorocznego zdobywcę mistrzowskiego tytułu.
Finał Tauron Basket Ligi Kobiet, spotkanie pomiędzy Wisłą Can-Pack Kraków i Artego Bydgoszcz.