1:0

finał (1:0)

04.05.2016, 20:45 • Santiago Bernabéu, Madryt • Półfinał • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (22:42:56)
Do wielkiego finału w Mediolanie awansowali ostatecznie zawodnicy Realu Madryt! Dzisiaj pokonali oni 1:0 The Citizens po trafieniu samobójczym Fernando. Gospodarze byli w tym meczu zdecydowanie lepszym zespołem i stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych. Najlepszej z nich nie wykorzystał Luca Modrić, który przegrał pojedynek sam na sam z Joe Hartem. Goście z kolei podczas całego meczu wykreowali dwie sytuacje. Najpierw w słupek przymierzył Fernandinho, a w końcówce minimalnie nad poprzeczką uderzał Kun Agüero. W takim razie niebawem na San Siro rozegrany zostanie madrycki finał Champions League!

90+6

90+5

W ostatniej akcji tego meczu idealne podanie w polu karnym otrzymał James Rodriguez, ale finalnie poślizgnął się Kolumbijczyk i skiksował!

90+4

Żółtą kartkę otrzymuje Nicolas Otamendi (Manchester City F.C.).

90+4

Kovačić starał się wypuścić podaniem na wolne pole Jamesa Rodrigueza, ale ostatecznie szybszy był w tej rywalizacji golkiper gości.

90+3

Obywatele pod koniec rywalizacji mają wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, ale nie potrafią podaniami zbliżyć się pod bramkę gospodarzy.

90+2

Przez ponad minutę opatrywany jest kostarykański golkiper miejscowego zespołu. Arbiter może doliczyć ten czas do rywalizacji.

90+1

Sędzia ostatecznie dolicza cztery minuty do tej rywalizacji. Za moment The Citizens wznowią grę od wrzutu z autu.

90

Keylor Navas na dwa razy zatrzymuje akcję Manchesteru City we własnym polu karnym. Ostatecznie wybija on głową futbolówkę za linię boczną boiska.

89

89. Sergio Agüero był bliski wpisania się na listę strzelców:

89

To mogła być akcja meczowa dla gości! Kun Agüero zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, a piłka przeleciała tuż na poprzeczką bramki Keylora Navasa!

89

Podopieczni Pellegriniego starają się jeszcze w ostatnich minutach stworzyć zagrożenie pod bramką rywali, ale bez powodzenia.

88

Zmiana w drużynie Real Madryt: z boiska schodzi Luka Modrić, na boisku pojawia się Mateo Kovačić.

87

Carvajal kasuje dzisiaj niemal każdą akcję po swojej stronie boiska. Tym razem idealnie na wślizgu wybija piłkę za linię boczną.

86

Gareth Bale ładnie kiwał dwójkę rywali na lewej stronie boiska, ale arbiter puścił grę. Dopiero później podyktował aut dla Realu Madryt.

85

Nakładką w tej sytuacji wyraźnie wszedł Clichy, jednak sędziowie zdecydowali się podyktować aut dla Królewskich.

84

84. Kevin De Bruyne trafia z rzutu wolnego w boczną siatkę:

1:0

finał (1:0)

Gole: 20. Fernando (sam.)

Kartki:   83. L. Vázquez (REA) – 30. De Bruyne (MAC), 71. Fernando (MAC), 90+4. Otamendi (MAC)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
Strzały celne: 5:0. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 5:2. Foule: 5:9.

Real Madryt: Navas – Carvajal, Pepe, Ramos (C), Marcelo – Modrić (88. Kovačić), Kroos, Isco (67. James Rodríguez) – Bale, Jesé Rodríguez (56. L. Vázquez), Ronaldo.
Zmiany: Casilla – Varane, Danilo, James Rodríguez, Kovačić, Mayoral, L. Vázquez.

Manchester City: Hart – Sagna, Kompany (C) (10. Mangala), Otamendi, Clichy – Fernando, Fernandinho – Navas (69. Iheanacho), Y. Touré (61. Sterling), De Bruyne – Agüero.
Zmiany: Caballero – Mangala, Kolarov, Delph, Sterling, Bony, Iheanacho.

Sędzia główny: Damir Skomina
Asystenci: Jure Praprotnik, Robert Vukan
Techniczny: Bojan Ul (Słowenia)

1. mecz: Man City - Real Madryt 0:0