1:0

finał (0:0)

12.04.2016, 20:45 • Etihad Stadium, Manchester • Ćwierćfinał • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (22:44:20)
Manchester City pozostaje w grze o trofeum i ma szansę na historyczny awans do finału Ligi Mistrzów. W dwumeczu Obywatele grali dojrzale. Generalnie, bo jak każdemu zespołowi zdarzały się im pomyłki jak choćby zmarnowana jedenastka przez Aguero. W końcówce rewanżu było jednak widać wyższość City nad PSG, kiedy mistrzowie Francji powinni zaatakować, a dali się zepchnąć pod własną bramkę. Efektem tego była bramka De Bruyne na 1:0 w Manchesterze i na 3:2 w dwumeczu. Belg był pierwszoplanową postacią angielsko-francuskiej rywalizacji, ponieważ zdobył dwie z trzech bramek dla City!

90+2

Aguero nie wykorzystał dziś rzutu karnego, ale chyba będzie mu wybaczone. W doliczonym czasie pojawił się na boisku Iheanacho.

90

Sędzia postanowił doliczyć 3 minuty do regulaminowego czasu. Ostatnia nadzieja dla PSG.

89

Piłka u Joe Harta. Reprezentant Anglii wznowił grę dalekim wykopem. Z przodu walczy o nią zapracowany Aguero.

87

Delph za Silvę, którego mimo asysty przeciwników, nie spieszyło się do opuszczenia boiska. To jest właśnie to, na co liczył Pellegrini trzymając komplet zmian na końcówkę.

86

Piłka w bramce Manchester City po kopnięciu Zlatana Ibrahimovicia, ale natychmiast zareagował sędzia asystent. Nie ma gola. Był spalony.

84

Silniejszy Toure za De Bruyne, który przed zejściem z boiska zdążył zdobyć być może decydującego o awansie gola. Brawa dla pomocnika o miedzianych włosach.

82

Rozgrywają goście, ale bez zagrożenia dla Harta, który ma dostatecznie dużo czasu, by poklaskiwać i dodatkowo mobilizować swoich partnerów.

79

53039 kibiców na trybunach. A na boisku... złe uderzenia Di Marii oraz Lucasa Moury, które przybliżają Manchester City do świętowania.

78

Gubią piłkę goście. Potrzebują minimum dwóch goli, a tymczasem nie konstruują składnych ataków na połowie Citizens.

76

76. Kevin De Bruyne (MAC) - 1:0

76

Gol dla City!
Strzelcem bramki KEVIN DE BRUYNE.

Tak Manchester City stawia PSG pod ścianą! Kupiony za pokaźne pieniądze De Bruyne spłaca kredyt zaufania. Strzał z idealną siłą w sam narożnik ze skraju pola karnego. Obrońcy nie zdążyli doskoczyć na czas i Belg fetuje prowadzenie! Fetuje cały Manchester City i zdecydowana większość kibiców na trybunach!

75

Najlepszą obroną jest atak! Manchester City jest od dwóch minut na połowie tych, którzy teoretycznie powinni gonić wynik.

1:0

finał (0:0)

Gole: 76. De Bruyne

Kartki:   72. Fernandinho (MAC) – 29. Trapp (PSG), 67. Pastore (PSG), 68. van der Wiel (PSG)

Spudłowany karny!: 30. Agüero (MAC), nietrafiony

Strzały celne: 1:5. Strzały niecelne: 8:0. Rzuty rożne: 6:5. Spalone: 2:4. Foule: 18:12.

Manchester City: Hart (C) – Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy – Fernando, Fernandinho – Navas, De Bruyne (84. Y. Touré), Silva (87. Delph) – Agüero (90+2. Iheanacho).
Zmiany: Caballero – Iheanacho, Bony, Y. Touré, Delph, Kolarov, Zabaleta.

Paris Saint-Germain: Trapp – Aurier (61. Pastore), Thiago Silva (C), Marquinhos – van der Wiel, Rabiot, Motta (44. Moura), Di María, Maxwell – Ibrahimović, Cavani.
Zmiany: Sirigu – Kimpembe, Stambouli, Moura, Kurzawa, Pastore, Ongenda.

Sędziowie: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania)

1. mecz: PSG - Man City 2:2