Betclic 2. Liga

Nadwiślan Góra – Błękitni Stargard

1:2

finał (0:1)

06.03.2016, 14:00 • Stadion im. Józefa Waliczka, Góra • Runda 20 • Jacek Rebensztok (@jacek)

Po niezwykle emocjonującym i ciekawym spotkaniu Nadwiślan przegrywa Błękitnymi 1:2. Obiektywnie trzeba przyznać, że zespół gości był zdecydowanie lepszy. Gospodarze próbowali wywalczyć, chociaż punkt, ale brakło czasu i umiejętności. To wszystko na dzisiaj z Góry. Dziękuje za uwagę. (15:55:34)

90+4

90+3

Korner dla zespołu Błękitnych. I sędzia konczy to spotkanie.

90+3

Więcek traci piłkę po podaniu Wiśniewskiego.

90+2

Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Wasiluk (Nadwiślan Góra).

90+1

Wrzutka Bedronki nie dochodzi do partnerów.

90

Sędzia dolicza 3 minuty.

89

Wójcik z lewej strony dograł do Ceglarza, ale ponownie zawodnik gospodarzy daleko obok słupka.

88

Seria rzutów z autu dla zespołu gości.

87

Zagranie z wolnego Ceglarza, zupełnie nieudane. W tej części boiska nie było nikogo z partnerów.

86

Faulowany Piwowarczyk. Rzut wolny dla Nadwiślana.

85

Rzut wolny dla Nadwiślana w środku boiska.

85

Kazimierowicz uderzył ale za słabo po podaniu Więcka.

84

Żółtą kartkę otrzymuje Bedronka (Nadwiślan Góra).

83

Zdunek z kornera, i słupek ratuje zespół gospodarzy od straty trzeciej bramki.

82

Korner dla Błekitnych i wybicie zawodnika gospodarzy. Kolejny rzut rożny.

81

Bedronka wychodzi z piłką poza linię boczną.

80

Skrobol z kąta zdecydował się na strzał, bez powodzenia.

79

Magnuski w indywidualnej akcji traci piłke.

78

Zmiana w drużynie Nadwiślan Góra: z boiska schodzi Kaszok, na boisku pojawia się Widuch.

77

Korner dla Błękitnych. Sytuację wyjaśnia najmniejszy na boisku Essam.

76

Wiśniewski sam na sam, strzelił nad poprzeczką. Kolejna "setka" Błękitnych.

75

Akcja gości skończona tuż za linią środkową.

74

Zmiana w drużynie Nadwiślan Góra: z boiska schodzi Bętkowski, na boisku pojawia się Bedronka.

73

Od bramki grę wznawia Błąkała.

72

Za mocne podanie do Wiśniewskiego, podawał Zdunek.

71

Z kolejną akcją wychodzą gospodarze.

70

Zmiana w drużynie Nadwiślan Góra: z boiska schodzi Flis, na boisku pojawia się Wiśniewski.

69

Magnuski ponownie nie trafia w światło bramki. Tym razem strzelał głową.

68

Bętkowski z wolnego z 18 metrów i pięknie broni Ufnal.

67

Magnuski z 14 metra sam na sam z Błąkałą pudłuje, piłka ląduje obok słupka.

66

Ceglarz z woleja po rzucie rożnym. Ufnal z problemami broni.

66

Essam wywalczył rzut rożny.

65

Z wolnego Baranowski.

64

Gol dla Nadwiślana!

Pewnie z 11 metrów BARŁOMIEJ WASILUK. Kontaktowa bramka gospodarzy.

64

Rzut karny dla gospodarzy. Bednarski fauluje w polu karnym Piwowarczyka.

63

Korneta szczęśliwie wybija piłkę.

61

Nerwowo na ławce Nadwiślana. sędziowie uspokajają działaczy. Dyrektor sportowy został odesłany na trybuny.

60

Żółtą kartkę otrzymuje Essam (Nadwiślan Góra).

59

Koronkowa akcja gospodarzy. I nieskutecznością popisuje się Essam. Który z 5 metra nie trafia do pustej bramki.

58

Zmiana w drużynie Błękitni Stargard Szczeciński: z boiska schodzi Fadecki, na boisku pojawia się Zdunek.

57

Bętkowski kolejna wrzutka w pole karne ale nikt z partnerów nie dochodzi do tego podania.

55

Akcja gospodarzy zakończona, przed polem karnym Ufnala.

54

Rzut wolny dla gospodarzy. Bezpośredni strzał Bętkowskiego. Piłka wysoko nad poprzeczką.

54

Faulowany Essam na 25 metrze.

53

Za mocne podanie do Fadeckiego.

52

Z kornera Bętkowski i piłka ląduje w rękawicach Ufnala.

51

Gospodarze głęboko cofnięci na własnej połowie.

49

Gol dla Błękitnych!

Po koronkowej akcji i straty piłki przez Kaszoka. Ację wykańcza z najbliższej odległości zdobywa bramkę BARTOSZ FLIS.

48

Żółtą kartkę otrzymuje Lisowski (Błękitni Stargard Szczeciński).

47

Rzut wolny dla zespołu gości. Wrzutka w pole karne i zwycięsko wychodzą z własnego pola karnego gospodarze.

46

Zmiana w drużynie Nadwiślan Góra: z boiska schodzi Ogrocki, na boisku pojawia się Piwowarczyk.

46

Zmiana w drużynie Nadwiślan Góra: z boiska schodzi Musiolik, na boisku pojawia się Skrobol.

46

Drugą połowę rozpoczęli gospodarze.

46

Zawodnicy obu zespołów już pojawili się na murawie stadionu im. Waliczka. Za chwilę druga połowa.
Po pierwszej połowie Nadwiślan przegrywa z Błękitnymi Stargard 0:1. Gospodarze mieli swoje okazje, ale zawodziła skuteczność. Goście wykorzystali jedną okazję. Po zagraniu Kazimierowicza idealnie przymierzył z 19 metrów, Lisowski i zrobiło się 0:1. Czekamy na większe emocje i bramki w drugich 45 minutach. Zapraszamy na drugą połowę już po przerwie.

45+1

45+1

Wrzutka z rzutu wolnego i Baranowski, strzela obok słupka.

45

Faulowany Flis na 40 metrze.

44

Przy piłce goście, i piłkę traci Magnuski.

43

Żółtą kartkę otrzymuje Ogrocki (Nadwiślan Góra).

42

Do podania od partnera nie dochodzi Musiolik I grę wznawia Ufnal.

41

Wszystko dobrze w poczynaniach Nadwiślana do 16 metra bramki Ufnala. Póżniej nie mają pomysłu na rozegranie piłki.

40

Magnuski wybija piłkę na aut.

39

Strzał na wiwat zawodnika gospodarzy. Wysoko nad poprzeczką.

37

Flis gubi piłkę na 16 metrze.

36

W doskonałej sytuacji Essam po dograniu przez Ogrockiego. Ponownie zawodnik gospodarzy nie trafia w piłkę.

32

Pogubili się zawodnicy Błękitnych, przed polem karnym Nadwiślana.

31

Korneta wyjaśnia sytuację we własnym polu karnym.

29

Dobra akcja gospodarzy.Najpierw Ogrocki, póżniej Essam, próbowali pokanać Ufnala. Ale bramkarz Błękitnych bezbłędny na polu karnym.

28

Korner dla gospodarzy. Ale odważne wyjście z bramki Ufnala, wyjasnia sytuację.

27

Próbuja strzałów z dystansu zawodnicy Błekitnych. Próbował Kazimierowicz i piłką głową wybija zawodnik gospodarzy.

26

Znakomite uderzenie z 19 metrów PAWŁA LISOWSKIEGO. I prowadzenie zespołu Stargardu.

25

Rzut wolny dla zespołu gości...

24

Dobre dogranie piłki Essama do Musiolika, ale zawodnik Nadwiślana nie zorientował się w polu karnym.

23

Na pozycji spalonej zawodnicy Stargardu.

22

Mocne wybicie Ufnala.

21

Bardzo dobre uderzenie z 18 metrów Kazimierowicza, piłka w rękach Błąkały.

20

Więcek za mocne dogranie w pole karne gospodarzy.

19

Dużo ruchu w grze. Ale wszystko dobrze idzie do 16 metra.

16

Bardzo dobra interwencja Ceglarza w obronie.

15

Techniczne uderzenie Essama, minimalnie obok słupka.

15

W obronie skuteczna interwencja Ceglarza.

14

Ofensywny faul zawodników Stargardu.

13

Z autu Siwek.

12

Kaszok z rzutu wolnego, ale zupełnie nieudana wrzutka.

11

Walka o środek boiska.

10

Dobra wymiana piłek Bętkowskiego z Ogrocki. I zablkowany strzał tego ostatniego.

9

Główka Więcka i z problemami,ale skutecznie piłkę łapie Błąkała.

8

Żółtą kartkę otrzymuje Wasiluk (Nadwiślan Góra).

7

Po nieudanej akcji gospodarzy, od bramki Ufnal.

6

Magnuski uderzył niewiele nad poprzeczką, pierwsza bardzo grożna akcja zespołu gości.

5

Wasiluk z 14 metrów, obok słupka.

4

Od pierwszych minut do ataku ruszyli gospodarze.

3

3

Faulowany Kaimierowicz na własnej połowie.

2

Kolejna akcja gospodarzy, konczy się przed polem karnym Blekitnych.

1

Pierwsza akcja Nadwiślana zatrzymana na szesnastce.

1

Pierwszą połowę rozpoczęli goście.

1

Oba zespoły już pojawili się na murawie w towarzystwie sędziów. Trwa przywitanie drużyn, losowanie stron. A my czekamy na pierwszy gwizdek sędziego Malca, rozpoczynający dzisiejsze spotkanie.
Witam ze stadionu przy ul. Rybackiej w Górze. Zapraszam za kilkanaście minut na inauguracyjny mecz rundy wiosennej. Dzisiaj w Górze spotkają się jedenastki Nadwiślana i Błękitnych Stargard Szczeciński. Obecnie oba zespoły, przeprowadzają rozgrzewkę. My zapraszamy za kilkanaście minut, na pełną relację, live, gdy obie jedenastki wraz z sędziami, pojawią się na murawie stadionu w Górze.
O wiele spokojniej zimą było u Błękitnych. Trener Krzysztof Kapuściński postawił na znanych i doświadczonych zawodników. Do Błękitnych dołączyli Arkadiusz Jasitczak, który kilka lat temu, już prezentował barwy Stargardu. Bramkarz Przemysław Wróbel, który ma być konkurentem dla doświadczonego Marka Ufnala, czy Paweł Lisowski, który po nieudanym sezonie w Bytovii, u trenera Kapuścinskiego ma odbudować swoją formę.
Trudno w tym spotkaniu wskazać zdecydowanego faworyta. Na pewno Błękitni "leżą" zawodnikom z Góry. W trzech dotychczas rezegranych meczach, między tymi drużynami, Nadwiślan nie przegrał. Jak zapowiada trener Kapuściński – "będzie to na pewno dla nas twrady mecz,. Ale mam nadzieję że staniemy na wysokości zadania, i przywieziemy z Góry punkty".
W tabeli oba zespoły dzieli różnica 3 punktów. Błękitni po rundzie jesiennej zajmują 15 pozycję w tabeli z 17 punktami. Zawodnicy z Góry są na miejscu 17 z 14 "oczkami " na koncie. Jak widać oba zespoły na wiosnę będą walczyć o utrzymanie w stawce drugoligowców. Przerwa zimowa w Górze, nie była spokojna. Najpierw problemy finansowe, póżniej organizacyjne. Wreszcie z dużym opóżnienien, zawodnicy Nadwiślana przystąpili do przygotowań. W kadrze Nadwiślana nastąpiły rewolucyjne zmiany. Z klubem pożegnało się aż 13 zawodników, przyszli nowi, którzy mają dać jakość w grze zespołu z Góry. Jak będzie ? Przekonamy się w kolejnych spotkaniach. Z nowych którzy zasilili kadrę Nadwiślana, warto wspomnieć o Egipcjaninie Mohamed Essamie, Daliborze Vaśendzie na którego bardzo liczą w Górze. Na pewno wzmocnieniem było także znanego z I ligi Piotra Ceglarza, czy z Rekorda Bielsko- Biała Bartłomieja Wasiluka. W bramce Nadwiślana zobaczymy dwóch nowych bramkarzy Marka Błąkałę i Dawida Mieczkowskiego.
Rundę wiosenną czas zacząć. W Górze w meczu inauguracyjnym, przeciwnikiem Nadwiślana będzie zespół Błękitnych Stargard Szczeciński.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.