Hamburger SV – Hertha Berlin

2:0

finał (0:0)

06.03.2016, 17:30 • Imtech Arena, Hamburg • Runda 25 • Wiktor Bukowski

Pierwsza połowa nie przyniosła niczego specjalnego, ale w drugiej znacznie lepsi okazali się piłkarze HSV! Strzelili oni dwie bramki za sprawą Nicolaia Müllera i jakże ważne 3 punkty idą na konto hamburczyków!
Herthcie nie wychodziło dziś zupełnie nic, a to przecież trzecia ekipa bieżącego sezonu!
Hamburg natomiast awansuje z 13. lokaty na 10.!

To wszystko na dziś, zapraszamy do pozostałych relacji na portalu lajfy.com! (19:37:33)

90+4

90+3

Hamburg utrzymuje się przy piłce na połowie rywali i to już ostatnie sekundy tego spotkania! Arbiter w końcu gwiżdże po raz ostatni!

90+1

Holtby oddaje strzał po ziemi i to mogło zaskoczyć gości! Pewnie interweniuje Jarstein, ale już czekał Rudnevs na ewentualną dobitkę!

90+1

3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

90

Jeszcze próbują coś zdziałać przyjezdni, ale kolejna akcja jest ze wskazaniem spalonego. Adler nie będzie się spieszył z rozegraniem akcji HSV.

89

Świętują już całe trybuny w Hamburgu! Już nic nie może przytrafić się gospodarzom, którzy zgarną jakże ważne 3 punkty!

88

Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Nicolai Müller, na boisku pojawia się Nabil Bahoui.

88

Kalou rozpoczyna kolejną akcję berlińczyków, jednak ta nie dociera zbyt daleko. Bardzo skuteczni są dziś w defensywie gospodarze, którzy czyszczą praktycznie wszystko.

86

Rudnevs jest dzisiaj niezmordowany i walczy o każdą piłkę. Teraz popędził do linii bocznej razem z przeciwnikiem, ale Łotysz popychał gracza Herthy. Chyba wszystko jest już jasne!

85

Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykonuje Hertha i Brooks dochodzi do strzału głową! Pewnie broni Adler, ale asystent i tak wskazuje na spalonego Amerykanina!

84

Jak na zawołanie fauluje strzelec dwóch bramek Nicolai Müller. Napastnik wpisuje się do notesu sędziego.

83

Całe szczęście, że piłkarze nieco powstrzymali się z przewinieniami i w ostatnich minutach mamy ich znacznie mniej. Berlińczycy konstruują atak pozycyjny, ale szybko tracą futbolówkę.

82

Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Mitchell Weiser, na boisku pojawia się Valentin Stocker.

80

Hamburg na ten moment awansuje z 13. miejsca aż na 10. pozycję! To właśnie dają cenne 3 punkty za zwycięstwo nad trzecią Herthą! Zostaje jeszcze jednak ponad 10 minut.

79

Hertha chyba się nieco podłamała po utracie drugiego gola. Przyjezdni wiedzą, że wyrównanie w te kilkanaście minut jest sprawą bardzo trudną. A HSV gra dziś bardzo poprawnie.

78

Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Aaron Hunt, na boisku pojawia się Gideon Jung.

77

Jeśli gospodarze utrzymają to prowadzenie, to będzie bardzo ważne zwycięstwo dla HSV, które z pewnością podbuduje ich morale! Będą kolejne zmiany.

76

Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Albin Ekdal, na boisku pojawia się Gojko Kačar.

75

75. Nicolai Müller (HAM) - 2:0

75

Gol dla Hamburga!

Podwyższają swoje prowadzenie hamburczycy! Ponownie to NICOLAI MÜLLER znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym i kapitalnie przyjął sobie futbolówkę! Pewne uderzenie i Hamburg jest już bliski zwycięstwa!

74

Z kontratakiem ruszają piłkarze Herthy! Dośrodkowanie do Ibiševicia, ale piłkę głową strąca bodajże Ostrzolek!

73

Ponownie do ofensywy zbierają się hamburczycy, którzy próbują zaskoczyć rywali dośrodkowaniami. To jest woda na młyn dla wysokich obrońców, którzy wyjaśniają wszystko głową.

71

Jarstein w idealnym czasie opuszcza bramkę i wyłapuje futbolówkę na przedpolu! Bez szans był tam niski napastnik Herthy!

70

Zostaje 20 minut gry w dzisiejszym spotkaniu! Sporo kontrowersji wywołują interwencje gospodarzy we własnym polu karnym!

69

Robi nam się coraz lepsze widowisko w Hamburgu! Drużyna ze stolicy Niemiec mocno wzięła się do pracy i widzimy znacznie częstsze ataki Herthy, niż do tej pory. A może to HSV znów "ukąsi"?

68

Spahić doznaje jakiegoś urazu i na chwilę musi opuścić murawę. Nie trwa to jednak zbyt długo i już widzimy do na boisku!

68

Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Vladimír Darida, na boisku pojawia się Genki Haraguči.

67

Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Fabian Lustenberger, na boisku pojawia się Tolga Ciğerci.

66

66. Vladimír Darida zablokowany przez Spahicia!

66

Zaczynają atakować berlińczycy! Adler piąstkuje piłkę przed siebie, a następnie ofiarnym blokiem popisuje się Spahić! Gdyby nie ta interwencja, to prawdopodobnie byłby remis!

65

Natomiast to Hamburg ponownie atakuje! Były król strzelców Ekstraklasy, Rudnevs, dochodzi do strzału, ale to była niewygodna pozycja! Obok bramki Jarsteina uderza Łotysz!

64

Cleber kuśtyka, ale jednak wraca na murawę! Wiemy, że od obrońcy nie można oczekiwać gry na "pół gwizdka", a więc Cleber będzie musiał poradzić sobie z bólem.

63

Reis opuszcza murawę w asyście lekarzy mocno utykając. Wydaje się, że już nie powróci na boisko, a jeden ze zmienników jest już gotowy.

62

Cleber Reis nieszczęśliwie upada i doznał jakiejś kontuzji stopy. Mamy chwilę przerwy, ale to chyba oznacza koniec meczu dla tego zawodnika.

61

Tego właśnie można się było spodziewać! Mecz bardzo się otworzył po pierwszym golu i teraz to Hertha próbuje się obudzić. To nie jest mecz gości.

60

Godzina gry za nami, a przyjezdni mają rzut wolny. Dośrodkowanie z dalekiej odległości i obrońcy Hamburga radzą sobie z wrzutką! W dodatku miejscowi wyprowadzają kontrę, która zostaje zblokowana!

60

Przewinienie Ekdala powoduje kolejną kartkę. Arbiter nie będzie się długo zastanawiał przy kolejnych takich sytuacjach.

59

Szał radości w Hamburgu! Wiemy, że tej drużynie nie idzie w bieżącym sezonie, a zwycięstwo z trzecią drużyną Bundesligi byłoby czymś świetnym! Czy zareaguje na to Hertha?

58

58. Nicolai Müller (HAM) - 1:0

58

W końcu mamy pierwsze trafienie, na które tak długo czekaliśmy! Gospodarze wyprowadzają składną akcję i futbolówkę na linii pola karnego przejął NICOLAI MÜLLER, który uderzeniem przy słupku pokonuje Jarsteina!

56

Dośrodkowanie w pole karne, ale arbiter przerywa grę! Kalou zbyt mocno przepychał się w walce o piłkę i od bramki rozpocznie Adler.

55

Spahić zbyt ostro wjeżdża w nogi rywala i mamy kolejną karę indywidualną dla piłkarza HSV. W dodatku przyjezdni staną przed szansą ze stałego fragmentu gry.

54

Znów mamy nieco wolniejszą grę i drużyny jakoś nie potrafią dotrzeć do pola karnego przeciwnika. To może być ten mecz, w którym nie padną żadne bramki.

53

Kalou miał szansę do stworzenia całkiem dogodnej sytuacji, ale jego podanie było już dalekie od ideału!

51

Dłuższe zagranie do uciekającego Rudnevsa, ale Łotysza ubiega w ostatniej chwili Jarstein! Świetne wyjście z bramki, które zapobiega groźnej akcji!

50

Ponownie z ofensywą wybiegają gracze HSV! Müller holuje futbolówkę przy nodze, ale nie daje rady dowieźć jej do końca! Interwencja obrońcy!

49

Oby tak właśnie przebiegało te drugie 45 minut! Widzimy żwawą grę od gwizdka, akcję za akcję z obu stron – oby tak dalej!

48

Okazja dla gospodarzy, którzy szybko przenoszą ciężar gry do przodu! W polu karnym było straszne zamieszanie, ale ostatecznie Hunt zostaje zablokowany przez obrońców!

47

W pierwszej akcji drugiej połowy pokazuje się Darida! Czech uderza jednak dość dużo ponad poprzeczką bramki Adlera i ten wznowi właśnie od wybicia!

46

Piłkę do gry wprowadzają przyjezdni. Nie doszło do żadnych zmian kadrowych w czasie przerwy.

46

Wracamy do Hamburga! Obie ekipy są już gotowe, aby kontynuować grę!
Niezbyt ciekawa pierwsza połowa w wykonaniu obu ekip! Nie widzieliśmy zbyt wielu okazji podbramkowych i drużyny zdecydowanie mają problem ze skutecznością, jak i z konstruowaniem swoich akcji.
Może więcej wydarzy się po przerwie, zostańcie z nami!

45

Arbiter nie dolicza ani sekundy i kończy połowę po równych 45 minutach zapraszając zawodników do szatni!

44

Kolejne rzuty rożne dla gospodarzy. Tym razem rozegranie nieco inne i wycofanie piłki do pustego Sakai. Ten decyduje się na bombę z dużej odległości, ale robi to bardzo niecelnie.

44

44. Akcja Sakaia w końcówce pierwszej połowy!

44

Kolejna dobra akcja Sakaia, który ładnie zbiega do środka pola karnego i oddaje uderzenie z lewej nogi! Broni Jarstein, który paruje futbolówkę na korner!

43

Wydaje się, że ostatnie słowa w pierwszej połowie będą należały właśnie do piłkarzy HSV. Hertha w ofensywie praktycznie dziś nie istnieje i niewiele pracy ma Adler.

42

Zbyt szybko rozpoczęli gospodarze od rzutu wolnego i arbiter nakazuje cofnięcie akcji i rozegranie jej od nowa. HSV ma chętkę na gola przed zejściem do szatni!

40

Wchodzimy w ostatnie minuty pierwszej odsłony! Hamburg naciska, ale skutecznie oddalają zagrożenie przyjezdni, robi się coraz ciekawiej!

39

Zdecydowanie zaostrza się ta gra! Piłkarze coraz częściej popełniają przewinienia i arbiter będzie musiał wziąć kilku zawodników na rozmowę.

38

Tym razem to Pekarik powala rywala na murawę i mamy kolejną żółtą kartkę w dzisiejszym meczu.

37

Kalou dostaje świetne dogranie w pole karne! Chyba powinien zdecydować się na uderzenie z woleja, ale pozycja również nie była łatwa! Tylko korner dla Herthy!

36

64 – 36 % w posiadaniu piłki dla Hamburgera. Ta przewaga jest widoczna i Hertha skupia się głównie na defensywie.

35

Rozpoczyna się kontratak miejscowych! Rudnevs ładnie wysunął futbolówkę do przodu i od tego wszystko się zaczęło! Całą akcję kończy uderzeniem Sakai, ale prosto w ręce Jarsteina!

34

Hertha ma serię wrzutów z autu na prawej stronie. HSV nie pozwala jednak na zbytnie przesunięcie się do przodu rywali.

33

Trochę lepiej nawet prezentują się piłkarze HSV, którzy znacznie częściej szukają swoich okazji w ofensywie. Na razie bez powodzenia, ale niebawem może się to udać.

32

Widzimy dziś naprawdę wyrównane spotkanie i wcale nie widać, że między ekipami jest spora różnica w niemieckiej Bundeslidze. Wynik zdecydowanie jest sprawą otwartą.

30

Pierwsze pół godziny gry, a my wciąż czekamy na otwarcie wyniku! Na razie się jednak na to nie zanosi, bowiem obie drużyny prezentują się średniawo. Na spalonym gospodarze.

29

Müller nie zdołał opanować futbolówki przy linii bocznej. Próbował jeszcze to zrobić piętką w ekwilibrystyczny sposób, ale dośrodkowanie było po prostu za mocne.

28

Całkiem obiecująco zawiązywała się ta ofensywa HSV! Na granicy pola karnego pogubili się jednak gospodarze i ostatecznie stracili futbolówkę!

26

Tym razem to Reis zagrywa w nieczysty sposób. Kolejna okazja do przerwania gry. Od rzutu wolnego grają gości.

25

Hamburg od dłuższego czasu konstruował akcję pozycyjną. Dośrodkowanie z głębi pola w poszukiwaniu nabiegającego Sakaia, ale było to zbyt niedokładne. Jarstein wszystko wyjaśnia.

23

Znów trochę opada to boiskowe tempo. Nie widzimy zbyt wielu okazji w obrębie pola karnego którejś z drużyn, a szkoda. Może z biegiem minut się to zmieni.

21

Plattenhardt dobrze porozumiał się teraz z golkiperem i ta dwójka wyprowadziła Herthę z opresji w polu karnym! Dzieje się sporo, ale jakoś nie może to wszystko zaskoczyć.

20

Sędzia dopatrzył się spalonego Kalou i gra zostaje natychmiast przerwana. Sprzed pola karnego rozpoczyna Adler. Hertha zaczyna prezentować się coraz lepiej!

19

Coraz więcej przewinień po obu stronach i to znacznie spowalnia poczynania boiskowe. Tym razem zawodnik Herthy zagrywał piłkę ręką.

18

Sędzia po raz kolejny przerywa grę po faulu Rudnevsa. W końcu traci cierpliwość arbiter i mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

16

16. Uderzenie Rudņevsa!

16

Już zaczyna się dziać! Idealne dośrodkowanie prosto na głowę zupełnie niepilnowanego Rudņevsa! Ten uderza jednak tuż obok słupka! Chyba niewiele do powiedzenia miałby Jarstein!

15

Pierwszy, całkiem obiecujący, kwadrans gry już za nami. Czy wydarzy się coś ciekawszego w najbliższych minutach?

14

Obie drużyny jakby nie miały sposobu na sforsowanie defensywy. Trzeba liczyć na indywidualne błędy przeciwników. Teraz mógł wykorzystać jeden z nich Müller, ale piłka ucieka poza linię boczną!

12

Dobra akcja gospodarzy! Dośrodkowanie w pole karne, ale tam dobrze ustawiony był Pekarik, który oddala zagrożenie wybiciem głową! Zaczyna przyspieszać to tempo i mamy nadzieję na gole!

11

Znów gospodarze starają się wprowadzić nieco spokoju na murawę. Bramka Herthy nie jest zagrożona nawet przez moment.

10

10. Strzał Ibiševicia i obrona Adlera!

10

Ależ interwencja Adlera, która ratuje HSV przed utratą pierwszej bramki! Ibišević miał świetną okazję i był naprawdę bliski gola!

9

Nie trwa to jednak zbyt długo, bowiem Hertha dość szybko przechodzi do przodu! Z ofensywy nie wynikło jednak zbyt wiele. Kolejne straty po obu stronach.

8

Rudņevs przewinił w środku pola i arbiter natychmiast przerywa grę. Uspokajają grę berlińczycy, którzy wymieniają podania na własnej połowie.

7

Ostrzolek dobrze pokazał się z prawej strony pola karnego, ale jego akcja zostaje zatrzymana przez obrońców! Źle przyjmował futbolówkę zawodnik HSV i od bramki rozpocznie Jarstein.

5

To HSV dłużej utrzymuje się przy piłce i stara się skonstruować jakiś sensowny atak. Dobrze ustawieni są jednak przyjezdni, którzy na zbyt wiele nie pozwalają.

3

Spokojny początek spotkania i obie drużyny raczej badają się nawzajem w środkowej strefie boiska.

1

Rozpoczynają piłkarze HSV, którzy grają w białych koszulkach. Hertha na czarno, obyśmy byli świadkami świetnego widowiska!

1

Hamburger SV: Adler (C) – G. Sakai, Reis, Spahić, Ostrzolek – Ekdal, Holtby – Müller, Hunt, Iličević – Rudņevs

Hertha Berlin: Almenning Jarstein – Pekarík, Stark, Brooks, Plattenhardt – Weiser, Skjelbred, Lustenberger (C), Kalou – Darida – Ibišević

Sędziowie: Felix Brych.
Liczymy, że piłkarze nas nie zawiodą i zobaczymy prawdziwy festiwal strzelecki! Składy opublikujemy naturalnie godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
Bądźcie z lajfy.com
Faworytem wydają się być goście, którzy są znacznie wyżej w tabeli. Jednak HSV będzie chciało pokazać się z dobrej strony przed własną publicznością i wskoczyć na zwycięską ścieżkę. Jak będzie, to się okaże.
W poprzedniej kolejce tylko Hertha cieszyła się z pełnej puli. Zwycięstwo 2:0 z Eintrachtem Frankfurt było dość pewne.
Z kolei drużyna Hamburgera mierzyła się z Schalke, z którym przyszła gorycz porażki 2:3 po świetnych zawodach!
Ekipa ze stolicy Niemiec świetnie spisuje się w bieżącym sezonie i wciąż plasuje się na 3. pozycji Bundesligi! Hertha ma na swoim koncie 42 punkty i okazję do odskoczenia Schalke na 4 "oczka"!
Z kolei HSV radzi sobie znacznie gorzej. Aktualna 12. lokata to nie jest szczyt marzeń, a po piętach depczą już kolejne ekipy.
Kontynuujemy emocje związane z 25. kolejką niemieckiej Bundesligi! Miejscowe HSV podejmie tym razem Herthę Berlin i wiele wskazuje na to, że będziemy świadkami sporych emocji!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.