1:1

koniec po rz. karnych (1:3) (0:0)

28.02.2016, 17:30 • Stadion Wembley, Londyn • Finał • Jarek

Manchester City zdobywcą Pucharu Ligi Angielskiej!

Fantastyczna dyspozycja golkipera City podczas konkursu jedenastek daje Manchesterowi zwycięstwo w Pucharze Ligi! To, co w trakcie rzutów karnych robił Caballero, to coś niesamowitego! Ogromna nagana należy się podopiecznym Kloppa, którzy beznadziejnie spisali się w wojnie nerwów. Dziękuję za wspólnie przeżyte emocje i zapraszam na kolejne relacje w naszym portalu! (20:19:55)

Yaya TOURE

4. serie 1:3

Yaya Toure nie zawodzi! Pewne uderzenie i to jest koniec tego spotkania!

LALLANA

4. serie 1:2

Niesamowite, kolejne pudło gracza Liverpoolu! Strzał Lallany znakomicie wybronił Caballero!

AGUERO

3. serie 1:2

Tymczasem swojej okazji nie marnuje Aguero, Manchester bliżej wygranej!

COUTINHO

3. serie 1:1

Pudłuje Coutinho! Kolejna znakomita parada golkipera City!

NAVAS

2. serie 1:1

Problemów ze zdobyciem bramki nie ma za to Jesus Navas, pewnie wykonana jedenastka!

Lucas LEIVA

2. serie 1:0

Tym razem "The Reds" również bez trafienia! Swoją okazję marnuje Lucas Leiva, którego strzał fantastycznie broni Caballero!

FERNANDINHO

1. serie 1:0

Fernandinho uderza w słupek, Manchester bez gola!

CAN

Jako pierwszy do piłki podchodzi Emre Can. Znakomita podcinka i Liverpool wychodzi na prowadzenie!

Rozpoczynają się rzuty karne.

Rzuty karne będą strzelane na bramkę, za którą siedzą fani Manchesteru.

Dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia, a więc o tym, kto sięgnie po trofeum, zadecydują rzuty karne! Konkurs jedenastek rozpocznie się już niebawem, ogromne emocje na Wembley!

120+2

Druga połowa dogrywki skończona.

120+2

Seria rzutów rożnych dla Manchesteru. Nerwowa końcówka dla kibiców "The Reds"!

120+1

Za dyskusje z arbitrem żółtym kartonikiem ukarany został jeszcze Fernandinho.

120

Jeszcze jeden rzut wolny dla "The Citizens"! Manchester ma okazję na zdobycie gola jeszcze przed końcem spotkania.

119

Bardzo słabe rozegranie rzutu wolnego przez Manchester, ale podopieczni Manuela Pellegriniego utrzymują się przy piłce.

118

118. Żółta kartka

118

Lallana wszedł od tyłu w nogi Bony'ego i arbiter w pełni zasłużenie ukarał go żółtym kartonikiem. Pomiędzy zawodnikami obydwu drużyn doszło jeszcze do przepychanek, które na szczęście szybko się jednak skończyły.

116

Okres gry, w którym przeważają "The Citizens". Manchesterowi brakuje jednak zdecydowania pod bramką rywali.

114

Navas dośrodkowywał z narożnika boiska, ale defensorzy Liverpoolu wybijają piłkę poza własną szesnastkę.

113

A teraz groźnie pod bramką "The Reds"! Milner zbyt lekko zagrywał głową do bramkarza swojego zespołu, co starał się wykorzystać Aguero. Argentyńczyk źle złożył się jednak do strzału i piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

112

Znów mogło być groźnie! Origi otrzymał podanie w pole karne rywali, ale nie zdołał doskoczyć do futbolówki.

111

Sturridge zdecydował się na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry, ale jego uderzenie skutecznie wybronił golkiper rywali.

110

Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Silva, na boisku pojawia się Bony.

109

109. Żółta kartka

109

Otamendi powalił rywala na murawę tuż przed własnym polem karnym i arbiter sięga po żółty kartonik.

108

108.

108

To powinien być gol dla Liverpoolu! Oblężenie bramki City! Najpierw strzał Milnera ofiarnie zablokował jeden z obrońców, a chwilę później uderzenie głową Origiego fantastycznie wybronił Caballero!

107

Sturridge po raz kolejny w prosty sposób traci futbolówkę na połowie rywali. To nie jest najlepszy mecz w wykonaniu napastnika Liverpoolu.

106

Druga połowa dogrywki rozpoczęta.
Pierwsza część dogrywki nie przyniosła rozstrzygnięcia. Za nami jednak spora dawka emocji! Czy za kwadrans dowiemy się, kto sięgnie po Puchar Ligi? Zostańcie z nami!

105+1

Pierwsza dogrywka skończona.

105

105.

105

Nieprawdopodobna okazja Aguero! Argentyńczyk otrzymał wyśmienite podanie w pole karne, ale jego strzał zewnętrzną częścią fenomenalnie wybronił Mignolet!

104

Odgwizdana pozycja spalona jednego z piłkarzy Liverpoolu i od stałego fragmentu grę wznowi Caballero.

103

Tym razem korner dla Liverpoolu. Czy tym razem "The Reds" stworzą zagrożenie pod bramką rywali po kornerze?

102

Na uderzenie z większej odległości zdecydował się Origi, ale po jego strzale piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką bramki rywali.

101

Po akcji lewym skrzydłem Silva wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu. Niezbyt udanie wykonali jednak korner piłkarze Manchesteru.

100

Zbyt długie zagranie z głębi pola do Sturridge'a, który nie zdołał sięgnąć futbolówki. Z piątego metra grę wznowi Caballero.

99

Vincent Kompany zawiesił się na rywalu w walce o górną piłkę i Liverpool rozpocznie grę od rzutu wolnego na połowie rywali.

98

Prawym skrzydłem próbował atakować Manchester, ale rywale byli bardzo dobrze zorganizowani w defensywie

97

Lallana w pełnym biegu faulowany przez rywala i arbiter bez wahania dyktuje rzut wolny dla drużyny z Liverpoolu.

96

Aguero kapitalnie powstrzymany przez Coutinho i Manchester traci okazję na stworzenie zagrożenia pod bramką rywali.

95

Długo budowali swoją akcję Liverpoolczycy, ale w prosty sposób na połowie Manchesteru futbolówkę stracił Sturridge.

94

Dobrze pilnowany Clichy nie zdołał skutecznie odegrać futbolówki do Aguero. Piłka wylądowała w objęciach Mignoleta.

93

Dośrodkowanie z narożnika boiska nie przyniosło Liverpoolowi większych korzyści. Od bramki rozpocznie Caballero.

92

Agresywnie rozpoczął Liverpool. Zablokowane uderzenie Sturridge'a i rzut rożny dla podopiecznych Jurgena Kloppa.

91

Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Fernando, na boisku pojawia się Navas.

91

Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Sagna, na boisku pojawia się Zabaleta.

91

Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

Kilka minut po przerwie Manchester wyszedł na prowadzenie, ale w 83. minucie Liverpool odpowiedział! Emocjonująca druga część gry za nami, za moment rozpocznie się dogrywka.

90+4

Druga połowa skończona.

90+3

Podopieczni Jurgena Kloppa utrzymują aktualnie piłkę na własnej połowie boiska. Najprawdopodobniej czeka nas dogrywka.

90+2

Gra toczy się teraz w środku pola. Oba zespoły mają świadomość tego, o co grają i chcą uniknąć popełnienia błędu.

90+1

Wydaje się, że na dogrywce bardziej zależy Liverpoolowi. Dużo więcej obecnie obserwujemy ataków drużyny z Manchesteru.

90

Cztery minuty doliczył arbiter do drugiej połowy.

89

Alez blisko ponownego wyjścia na prowadzenie był Manchester! Z najbliższej odległości wślizgiem uderzał Yaya Toure, ale fantastycznym refleksem zaimponował Mignolet!

88

Silva nawinął dwóch obrońców Liverpoolu, a następnie uderzył z szesnastego metra, ale piłka odbiła się od nogi jednego z obrońców i wyszła poza boisko. Korner dla City.

87

Zaostrzyło nam się to spotkanie! Tym razem na własnej połowie faulował Kompany i on również zostaje ukarany przez arbitra.

86

86.

85

Can dopuścił się faulu taktycznego, słuszna żółta kartka dla gracza Liverpoolu.

84

Żółtą kartką za ściągnięcie koszulki w trakcie radości ukarany został Coutinho.

83

83. Philippe COUTINHO - 1:1

83

Gol dla Liverpoolu!

"The Reds" doprowadzają do wyrównania! Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Manchesteru do piłki odbitej od słupka dopada PHILIPPE COUTINHO, który pewnym uderzeniem daje remis!

83

Nieudane, zbyt mocne dośrodkowanie Milnera i piłka spokojnie ląduje w objęciach golkipera Manchesteru.

82

Milner faulowany niedaleko pola karnego Manchesteru, to może być dobra okazja dla "The Reds"!

81

Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Firmino, na boisku pojawia się Origi.

80

Mogło być już po meczu! Aguero wystawił piłkę na jedenasty metr do Sterlinga, ale ten znów nie zdołał trafić w światło bramki!

80

Caballero pewnie wyłapał piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

79

Od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali grę wznowią podopieczni Manuela Pellegriniego.

78

Ogromne zamieszanie w polu karnym Manchesteru, ale ostatecznie defensorzy wybijają futbolówkę. Liverpool się nie poddaje!

76

Rozpędzonego Lallanę nieprzepisowo próbował powstrzymywać Fernando. Żółta kartka dla gracza City.

75

Kolejna próba Aguero z większej odległości, ale dobrze ustawiony był Mignolet, który bardzo pewnie wyłapał futbolówkę.

73

Dobrze zapowiadająca się akcja Liverpoolu przerwana przez arbitra. Jak się okazuje, w momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Milner.

72

Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Moreno, na boisku pojawia się Lallana.

71

To nie był udanie rozegrany korner, ale podopieczni Kloppa utrzymali się przy futbolówce.

70

Po zablokowanym dośrodkowaniu w pole karne Manchesteru Liverpool będzie miał okazję do wrzutki z rzutu rożnego.

69

Rośnie napór Manchesteru. Z każdą kolejną minutą jakby opada zapał Liverpoolu. Miejmy jednak nadzieję, że to nie koniec emocji w tym spotkaniu!

68

Potężne uderzenie Aguero z linii pola karnego, ale znakomitą paradą popisał się golkiper Liverpoolu!

66

Silva zdecydował się na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry, ale po jego strzale piłka poszybowała ponad poprzeczką Liverpoolu.

65

Moreno powalił rozpędzonego zawodnika rywali tuż przed własnym polem karnym i arbiter słusznie sięga po żółty kartonik.

64

Nabiera rumieńców to spotkanie! Liverpool walczy o odrobienie strat, a Manchester przeprowadza niezwykle groźne kontry!

62

Aguero podcięty w polu karnym przez Moreno, ale gwizdek arbitra milczy! Powtórki wyraźnie pokazują, że arbiter w tej sytuacji się pomylił!

60

60.

60

To powinien być drugi gol dla Manchesteru! Błyskawiczna kontra "The Citizens", zagranie Silvy do zupełnie niepilnowanego Sterlinga. Były gracz Liverpoolu miał przed sobą jedynie bramkę oraz Mignoleta, ale uderzył obok słupka!

59

Niezbyt udanie rozegrany korner przez "The Reds". Chwilę później dośrodkowywać próbował również Can, ale defensywa Manchesteru spisuje się dziś bez zarzutu!

59

Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Manchesteru i od rzutu rożnego grę wznowią podopieczni Jurgena Kloppa.

58

Liverpoolczycy wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

57

Ładna akcja Liverpoolu! Milner otrzymał znakomite podane w pole karne, ale naciskany przez obrońcę spudłował!

55

Zaczynają puszczać nerwy zawodników Liverpoolu. Niepotrzebny faul Cana, ale po chwili "The Reds" z powrotem przy piłce.

54

Simon Mignolet bezproblemowo wyłapuje futbolówkę po zbyt mocnym dośrodkowaniu rywali ze stałego fragmentu gry.

53

Spóźnił się z interwencją Clyne i sfaulował Sterlinga. Arbiter pokazuje żółty kartonik zawodnikowi Liverpoolu.

51

Przy piłce utrzymują się podopieczni Kloppa. Z pewnością będą oni chcieli jak najszybciej odrobić straty do rywali.

49

49. FERNANDINHO - 0:1

49

Gol dla City!

Manchester wychodzi na prowadzenie! Aguero zagrał piłkę w tempo w pole karne do FERNANDINHO, który płaskim strzałem pokonał Mignoleta! Nie najlepsza postawa golkipera Liverpoolu w tej sytuacji!

48

Z błyskawicznym kontratakiem ruszył Manchester. Podanie na skrzydło otrzymał Aguero, który jednak strzałem z woleja fatalnie spudłował.

47

Drugą część spotkanie Liverpool rozpoczął tak, jak pierwszą. Czy tym razem "The Reds" przez dłuższy okres czasu będą zagrażać rywalom?

46

Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Do przerwy bez bramek na Wembley! Jak an razie spotkanie delikatnie rozczarowuje, liczyliśmy na więcej. Najlepszą okazję miał Aguero, który w 23. minucie trafił w słupek. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+3

45+2

Podopieczni Kloppa powoli budują swoją akcję na połowie rywali. Czy zdążą jeszcze zaatakować?

45+1

Dwie minuty dłużej potrwa ta część spotkania.

45

W polu karnym "The Citizens" piłka spadła prosto pod nogi Coutinho, który jednak nie trafił czysto w futbolówkę.

44

Clichy przerywa akcję Liverpoolu wybiciem piłki na aut. Defensywa Manchesteru ma dzięki temu czas na powrót.

43

Po dośrodkowaniu Yayay Toure z rzutu wolnego doszło do zamieszania w polu karnym "The Reds", ale ostatecznie piłka opuściła boisko. Korner dla Manchesteru.

42

Ostre wejście Lucasa Leivy w nogi Aguero, ale jak na razie wydaje się, że skończy się jedynie na słownym upomnieniu.

41

Coraz większe kłopoty z opuszczeniem własnej połowy boiska mają podopieczni Jurgena Kloppa. Rośnie przewaga Manchesteru.

39

Defensorzy Liverpoolu z ogromnym spokojem wymieniają się teraz podaniami niedaleko własnego pola karnego.

38

Moreno wybija piłkę na rzut rożny po kolejnej centrze Sterlinga z lewej strony boiska. Chwilę później Manchester wywalczył kolejny korner.

36

Arbiter dopatrzył się przewinienia Lucasa Leivy na Sergio Aguero i Manchester rozpocznie od rzutu wolnego na prawym skrzydle.

35

Na strzał zza pola karnego zdecydował się Sterling, ale to uderzenie zupełnie mu nie wyszło. Od bramki rozpoczną formalni gospodarze.

34

Moreno upada w polu karnym Manchesteru, ale gwizdek arbitra milczy! Z groźną kontrą wyruszają "Obywatele"!

33

Było niebezpiecznie! Krótkie rozegranie rzutu wolnego i podanie do Coutinho, który oddał mocne uderzenie z ostrego kąta! było to jednak niecelna próba i kibice Manchesteru mogą odetchnąć!

32

Sturridge długo dryblował na lewym skrzydle, aż w końcu dał się sfaulować niemal na linii pola karnego. To może być dobra okazja dla Liverpoolu!

30

Pół godziny gry już za nami! Początek spotkania należał do Liverpoolu, ale potem dużo częściej do głosu dochodzili zawodnicy Manchesteru. Wciąż jednak czekamy na gole i więcej emocji!

29

Teraz to "The Reds" wznowią grę od autu na wysokości linii środkowej boiska.

28

Firmino nie opanował futbolówki na lewym skrzydle i rywale rozpoczną grę od wrzutu z autu.

26

Firmino otrzymał podanie przed pole karne rywali, ale jego uderzenie okazało się zupełnie nieudane. Z piątego metra grę wznowi golkiper miejscowych.

25

Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Sakho, na boisku pojawia się Kolo Toure.

24

Wielce prawdopodobne, że za moment doczekamy się pierwszej zmiany. Do pełni możliwości po starciu z Canem nie powrócił jeszcze przed chwilą wspomniany Sakho.

23

23. Ogromne szczęście Liverpoolu!

23

To powinien być gol dla Manchesteru! Znakomitą okazję miał Sergio Aguero! Argentyńczyk otrzymał perfekcyjnie podanie z głębi pola, nawinął Sakho, ale następnie z szesnastego metra uderzył jedynie w słupek!

22

Spóźniony Fernandinho powalił na murawę Moreno na własnej połowę boiska, arbiter bez wahania dyktuje rzut wolny dla Liverpoolu.

21

Sterling po raz kolejny faulowany na lewym skrzydle. Rozegranie stałego fragmentu gry w wykonaniu Manchesteru nie było jednak dobre i defensywa "The Reds" zażegnała niebezpieczeństwo.

20

Po nie najlepiej rozegranej akcji przez Liverpool piłkę do gry od własnej bramki wprowadzać będzie Caballero.

19

Zawodnicy Manchesteru bardzo długo wymieniają się podaniami w okolicach linii środkowej boiska. Czekamy na przyspieszenie!

17

Gra została wznowiona, jednak nie wiadomo, czy któryś z zawodników "The Reds" nie skończy tego meczu przedwcześnie. Na rozgrzewkę wyruszył Kolo Toure.

16

Nieporozumienie pomiędzy Sakho i Canem, którzy zderzyli się ze sobą w walce o górną piłkę. Na murawie pojawili się masażyści.

15

Coraz częściej do głosu dochodzą zawodnicy prowadzeni przez Manuela Pellegriniego. Liverpool ogranicza się do wybijania futbolówki.

14

Aguero próbował przeprowadzić indywidualną akcję, ale nie zdołał przebić się przez szczelnie ustawioną defensywę rywali.

12

Simon Mignolet bez większych kłopotów wyłapuje futbolówkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu z prawej strony boiska.

11

Od samego początku meczu, gdy tylko przy piłce znajduje się Rahim Sterling, z trybun zasiadywanych przez fanów Liverpoolu słychać donośne gwizdy i buczenie. Nie mają litości dla swojego byłego gracza kibice "The Reds".

10

Seria strat i błędów w środkowej strefie boiska. Ostatecznie jeden z zawodników "The Reds" wybija futbolówkę i ta trafia do Caballero.

8

Zbyt niska centra Silvy i obrońcy wybijają futbolówkę. Przed polem karnym dopada do niej jeszcze Fernandinho, który jednak uderza fatalnie.

7

Sterling powalony na murawę przez Clyne'a niedaleko pola karnego Liverpoolu, będzie groźnie!

6

Zagranie no-look-pass w wykonaniu Hendersona zbyt mocne i wbiegający w pole karne rywali Clyne nie zdołał zagarnąć futbolówki.

5

Vincent Kompany przerywa długie podanie z głębi pola wybiciem piłki poza linię boczną.

4

Złe zagranie Emre Cana i jego kolega z drużyny nawet nie ruszył do podania. Od autu na wysokości własnego pola karnego grę wznowią zawodnicy Manchesteru.

3

W pierwszych minutach kłopoty z utrzymaniem się przy futbolówce mają piłkarze Manchesteru. "The Citizens" nie bardzo potrafią dłużej wymieniać podania.

2

Jeden z defensorów Liverpoolu był popychany na własnej połowie boiska i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

1

I już mieliśmy pierwszą akcję w tym spotkaniu! Firmino otrzymał podanie w pole karne rywali, ale jego płaski strzał wybronił golkiper rywali.

1

Od środka rozpoczęli "The Reds"! Po chwili podopieczni Kloppa wywalczyli pierwszy wrzut z autu na połowie rywali.

1

Piłkarze pojawili się już na murawie, już za kilka chwil spotkanie się rozpocznie!

Właśnie poznaliśmy zestawienia obydwu zespołów. Oto one!

Liverpool F.C.: Mignolet – Clyne, Lucas Leiva, Sakho, Moreno – Milner, Henderson (C), Can, Coutinho – Firmino – Sturridge

Rezerwowi: Bogdan – Allen, Benteke, Flanagan, Lallana, Origi, K. Toure

Manchester City F.C.: Caballero – Sagna, Kompany (C), Otamendi, Clichy – Fernandinho, Fernando – Silva, Y. Toure, Sterling – Aguero

Rezerwowi: Hart – Bony, Demichelis, Iheanacho, Kolarov, Navas, Zabaleta.

15:30

Witam Państwa serdecznie! Wielkie odliczanie czas zacząć, od wielkiego finału dzielą nas zaledwie dwie godziny. Zapraszam na wspólne przeżywanie emocji!
Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany jest na godzinę 17:30. Składy obu drużyn podamy około pół godziny wcześniej. Bądźcie z nami, zapowiada się wyrównana rywalizacja!
W bieżącym sezonie obie drużyny mierzyły się już ze sobą. Miało to miejsce 21 listopada. Na Etihad Stadium doszło do ogromnej niespodzianki i miejscowi ulegli Liverpoolowi aż 1:4.
The Citizens mają dużo mniejsze osiągnięcia w tych rozgrywkach od swoich rywali. "The Citizens" grali w czterech finałach, z czego trzykrotnie wychodzili z nich zwycięsko. Dwa sezony temu Błękitni w decydującym starciu zwyciężyli 3:1 z Sunderlandem.
Drużyna Liverpoolu jest rekordzistą, jeśli chodzi o zwycięstwa w tych rozgrywkach. "The Reds" po Puchar Ligi Angielskiej sięgali dotychczas ośmiokrotnie, a dzisiejszy finał jest dla nich dwunastym. Po raz ostatni drużyna z zachodu Anglii wygrała w 2012, gdy po karnych okazała się lepsza od Cardiff City.
Serdecznie zapraszam Państwa na wielkie widowisko na Wyspach! W późne niedzielne popołudnie rozegrany zostanie finał Pucharu Ligi Angielskiej. Na Wembley o trofeum powalczą Liverpool FC oraz Manchester City.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.