28.02.2016, 21:00 • Stade Gerland, Lyon • Runda 28 • Mateusz Zając (@Zajcuu94)

Strzały niecelne: 7:3.
Rzuty rożne: 6:2.
Spalone: 0:7.
Faule: 21:15. (23:01:30)
Pastore jeszcze wbiegał w pole karne, ale Mbiwa wszystko kapitalnie wyjaśnił i pan Lionel Jaffredno zakończył ten fantastyczny spektakl. Pierwsza połowa kapitalna w wykonaniu Lyonu, które przeważał pod każdym względem, nie było mocnych, ani w obronie, ani w ataku, dwubramkowe prowadzenie do przerwy i świetny humor, to był towarzysz do szatni Olympique. Po przerwie szybko kontakt złapali Paryżanie, zamieszanie w polu karnym wykorzystał Lucas Moura, która z perspektywy całego spotkania zdobył tylko honorową bramkę. Mecz na ogromny plus, gospodarze zapisują 3 punkt na swoim koncie, a PSG szykuje się do kolejnych spotkań w Lidze Mistrzów i na ligowym podwórku!

90+2

90+2

Thiago Silva posłał piękne, długie podanie w kierunku wbiegającego Cavaniego, obrona Lyonu ze stoickim spokojem daje sobie radę.

90+1

Ładne prostopadłe podanie w kierunku Lacazetta, mało sił już w samej końcówce ma Francuz i piłkę przejmuje Silva.

90+1

Dwie minutki doliczone do regulaminowego czasu gry, jeszcze chwila i wszystko będzie już jasne.

89

Moura już zbyt mocno poddenerwowany przebieg sytuacji na boisku nieładnie potraktował Labidiego.

87

Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Sergi Darder, na boisku pojawia się Zakarie Labidi.

85

Grają do końca Paryżanie, czasu co raz mniej, ale tez Lyon cofnął się totalnie zostawiając miejsce do popisu, oby to nie zadziałało źle na ekipę gospodarzy.

84

Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Maxwel Cornet, na boisku pojawia się Bakary Koné.

83

Ibrahimović świetnie zastawił się i wycofał na wchodzącego Matudiego, tam jak spod ziemi wyskoczył Mbiwa i uratował ekipę gospodarzy.

82

Kapitalnie wrócił Morel i wyłuskał piłkę spod nóg Ibrahimovića, Szwed bardzo zdenerwowany, bowiem żaden z jego kolegów nie podążył za akcją.

81

Drobne nieporozumienie między Maxwellem, a Trappem, na szczęście dla PSG nic wielkiego z tego nie wyszło, ale Niemiec musiał bronić na raty.

80

Druga zmiana w ekipie gości, Pastore od razu po wejściu zanotował asystę, zobaczymy jak poradzi sobie Matuidi.

79

Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Adrien Rabiot, na boisku pojawia się Blaise Matuidi.

78

Pastore faulowany w centralnej części boiska, szybkie wznowienie i znów Paryżanie zamykają w polu karnym miejscowych.

77

Cofnęli się na własną połowę całym zespołem gospodarze, PSG wymienia między sobą podania i szuka jakiejś luki między obroną Lyonu.

76

Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Rafael, na boisku pojawia się Olivier Kemen.

75

Ależ posypało się żółtek, w odpowiedzi Rabiot podciął Rafaela za co również otrzymuje żółtą kartkę.

74

Rafael przytrzymywał za koszulkę wychodzącego Rabiota, nie umknęło to uwadze sędziego i obrońca Lyonu wpisany do notesika.

73

Ferri ściął równo z trawą Thiago Silvę.

72

Cornet znalazł się na lewej flance, zagrywał płaską piłkę w pole karne, tam van der Wiel wybija na korner, kolejny już stały fragment gry w tej części meczu.

71

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Ferri, mała, zbyt mała liczba graczy była zaangażowana w ten stały fragment gry i to tak musiało się jednak zakończyć.

70

Przepiękny odbiór piłki przez Davida Luiza, minimalny błąd i futbolówka trafiłaby pod nogi wychodzącego sam na sam z Trappem Lacazetta.

69

Od bramki będzie wznawiać Lopes, po tym jak Rabiot wygonił się na linię końcową po podaniu od Maxwella.

68

Mocno nakładką wszedł teraz Pastore na nogę Dardera, nie ma kartki, ale kolejne takie zachowanie będzie na pewno karane.

67

Przepiękne podanie do Zlatana Ibrahimovića od Pasotre, minimalny spalony według sędziego asystenta.

66

66. Zlatan Ibrahimović (PSG)

66

Świetna centra w pole karnego Moury, ale jeszcze lepsza interwencja Morela, który przewrotką ubiega Ibrahimovića.

65

Ibrahimović znlazł troszkę miejsca przed polem karnym i pokusił się o strzał z dystansu, zbyt lekki i ze spokojem broni Lopes.

64

Beznadziejne wykonanie, szybkie przejęcie futbolówki i to gracze ze stolicy Francji teraz w ataku pozycyjnym.

63

Cavani w końcu doczekał się żółtej kartki po faulu na Ghezzalu.

63

Rzut wolny dla Lyonu, ponownie z tej samej pozycji co chwilkę temu, będzie możliwość poprawy.

62

Faulował Cavani, już któryś raz dzisiaj, nie wiem jak długo potrwa cierpliwość Pana Jaffredo, bo jak na moje oko to już dawno powinna być pokazana żółta kartka.

61

61. Kevin Trapp (PSG)

61

Ależ zmarnowali sytuację gospodarze! Kapitalne dogranie na 11. metr do czystego Ghezzala, który miał przed sobą tylko Trappa i uderzył mu prosto w nogi!

60

Wysoko pressingiem podeszli goście i Lyon pogubił się w wyprowadzaniu piłki. Szczęście jednak po stronie gospodarzy, Pastore nie opanował dobrze zagranej do niego piłki.

59

Ghezzal kapitalnie zagrał na dalszy słupek, a tam Yanga-Mbiwa kapitalnie złożył się do piłki i oddał strzał blisko słupka bramki Trappa.

58

vam der Wiel poturbował Bedimo i będzie rzut wolny z dogodnej pozycji na zdobycie bramki dla Lyonu.

57

Źle ocenił lot piłki David Luiz i to mogło się zemścić, bowiem Ferri był blisko doścignięcia piłki i wpakowania za kołnierz Trappa.

56

Chwila uspokojenia gry na całej długości boiska, troszkę niedokładnych podań z jednej i drugiej strony, ale za chwilkę wszystko powinno wrócić do normy, czyli pięknych i ładnych podań zakończanych strzałami i pardami bramkarzy.

55

Przepiękna kontra zakończona wycofaniem na 20. metr do Rafaela, który uderzył wewnętrznym podbiciem i bardzo minimalnie się pomylił.

53

Kibice naprawdę bardzo ładnie kibicują swoim ulubieńcom, ten doping będzie potrzebny do samego końca, bowiem trudna sytuacja teraz przed Lyonem.

52

Będzie ciekawie, Paryż bardzo szybko złapał kontakt i to teraz w lepszej pozycji mentalnej są na pewno goście, zobaczymy jak to wszystko podziała na Lyon.

51

51. Lucas Moura (PSG) - 2:1

51

Gol dla PSG!

Mamy bramkę kontaktową dla Paryżan, duże zamieszanie w polu karnym, Pastore odegrał do LUCASA MOURY, który w bardzo trudnej sytuacji trafia po długim słupku.

51

Maxwell kapitalnie włączył się do akcji oskrzydlającej i zagrywał do Ibrahimovića, ten w kapitalny sposób uprzedzony przez Morela, która oddala zagrożenie spod pola karnego.

50

PSG spokojnie rozprowadza swoją akcję w ofensywie, Lyon troszkę schowany, czekający na szansę, która dobije rywala.

49

Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Benjamin Stambouli, na boisku pojawia się Javier Pastore.

48

Świetne zespołowa akcja Lyonu, Lacazette raboną dogrywał przed szesnastkę gdzie huknął jeden z zawodników miejscowych, po rykoszecie piłka wychodzi za korner.

47

Thiago Silva świetnie odprowadził piłkę za linię końcową pod naciskiem Ghezzala.

46

Jedziemy! Lyon rozpoczyna drugą połowę, PSG mocno zmobilizowane.

46

Powolutku piłkarze wracają na boisko, czekamy na drugą połowę, która już za chwilkę się rozpocznie. Bądźcie z nami.
Kapitalna pierwsza połowa w Lyonie! Świetna gra gospodarzy, którzy przeważają pod każdym względem i całkowicie nie widać różnicy w tabeli między tymi zespołami, powiem więcej, to Lyon przy takiej grze powinien zasiadać na fotelu lidera Ligue 1. Cóż czekamy na drugą połowę, która na pewno będzie jeszcze ciekawsza, bowiem Paris Saint-Germain na pewno obudzi się, ale czy szybko, to zobaczymy. Czekamy!

45+2

45+2

45+2. Sergi Darder (LYO) - 2:0

45+2

Gol dla Olympique!

Coś niesamowitego! Lacazette pobawił się z Davidem Luizem, Brazylijczyk myśląc, że nic groźnego z tej akcji już nie zaistnieje ku jego zdziwieniu zza pleców Francuza wyskoczył Rafael, który posłał piłkę w pole karne, tam SERGI DARDER świetnie przerzucił futbolówkę nad jednym z obrońców PSG i wpakował piłkę obok bezradnego Trappa!

45+1

Dwie minutki doliczone do pierwszej połowy.

45

45. Zlatan Ibrahimović (PSG)

45

Właśnie rozpoczęła się 45. minuta spotkania, wysoko wychodzi Lyon, ale bardzo ładnie przy piłce utrzymują się goście, którzy chyba troszkę unormowali podania między sobą i swobodnie mijają linię pomocy miejscowych.

44

Ależ to mogła być zabójcza akcja PSG, kilka szybkich podań i z około 25. metra huknął Ibra, piłkę sparował przed siebie Lopes, a tam znalazł się Lucas Moura, który ponowił w słupek, ale wcześniej sygnalizacja asystenta, spalony.

43

Zbyt agresywnie wyszedł do główki Yanga-Mbiwa pojedynkując się z Ibrahimoviciem za co obejrzał żółty kartonik.

42

Ucierpiał przy wyjściu Lopes i teraz prosi o pomoc lekarzy, położył się na murawie golkipera Lyonu. Chwila przerwy w grze, która na pewno będzie dodana do czasu trwania pierwszej odsłony.

41

Fenomenalne wyjście z bramki Lopesa, który oddala zagrożenie dalekim wyjściem z bramki. Lyon w odpowiedzi, a dokładnie Ghezzal ze strzałem z dystansu, wysoko nad bramką.

39

Bardzo dobrego widowisko, nieco ponad pięć minut pozostało, ale już teraz widać na twarzach zmęczenie. Ciekawe w jakim tempie będzie toczony ten mecz w drugiej połowie.

38

Źle rozegrany rzut wolny przez PSG i wyszli z kontrą gospodarze, Lacazette poszedł prawą stroną i ściągnął na siebie dwóch obrońców PSG, tym samym na lewej stronie otworzyła się luka dla Corneta, ten chciał minąć Stambouliego, ale kapitalnie pomocnik Paryża wyjaśnił sytuację.

37

Odpowiedź gospodarzy, po obwodzie pograł Olympique, ale zbyt długo to wszystko trwało i przejęli w rezultacie Paryżanie, a dokładnie Stambouli, który umiejętnie się zastawił i dał sfaulować.

36

Fenomenalnie złożył się do główki Thiago Silva, ale jeszcze lepiej ten strzał broni Lopes, bez błędu do tej pory golkipera Lyonu.

35

Ponownie radzi sobie świetnie defensywa Lyonu, Rabiot kapitalnie minął Rafaela i dograł w pole karne, tam Yanga-Mbiwa wybija głową, powtórka Lucasa Moury w polu karnym po zagraniu Ibry i będzie rzut rożny.

34

Bardzo szybko jednak przejmują znów futbolówkę gospodarze, którzy ewidentnie są nakręceni i do gwizdka kończącego pierwszą połowę chcą włożyć co najmniej jedną bramkę.

33

Daleka piłka z rzutu wolnego w pole karne i bardzo czujnie na przedpolu wyszedł Trapp, pewny chwyt piłki.

32

Chwila spokoju w grze, David Luiz dał radę dryblującemu Lacazettowi. PSG wciąż ma czas na wyrównanie do przerwy, ale całkowicie musi zmienić system gry.

31

Aj, mało brakło, a kapitalnie podanie Dardera trafiłoby pod bogi Corneta, który już wyprzedzał spóźnionego van der Wiela.

30

Nic z tego, radzą sobie obrońcy ze stolicy Francji. Miło oglądać taką zażartość w swoich poczynaniach, lider Ligue 1 na razie nie istnieje.

29

Przepięknie grają miejscowy, tak jak teraz Ghezzal wywalczył rzut rożny po tym jak nabił interweniującego Maxwella. Kolejna okazja na bramkę.

28

28. Alexandre Lacazette (LYO)

28

O Matko Boska! Co w tym momencie zagrali zawodnicy Lyonu!? Z prawej strony zagrał płaską piłkę Rafael, Ghezzal z Cornetem zagrali podwójną klepką i ten drugi wycofał do Lacazetta, który położył Thiago Silvę i huknął na bramkę Trappa, minimalnie i byłaby bramka!

27

Aut w centralnej części boiska dla Lyonu, Rafael pociągnął prawą stroną, ale kapitalnie asekurował tą stronę Maxwell, który zamknął wszelkie kierunki podania.

26

Bardzo gorąco robi się co chwila pod bramką Niemca. Paryż szybciutko traci futbolówkę po wysokim pressingu Lyonu. Bardzo śmiało grają dzisiaj miejscowi nakręcani dopingiem swoich kibiców.

25

Lacazette rozprowadził bardzo dobrze kontratak, zagrał na wchodzącego prawą stroną Gonalonsa, ten przełożył na lewą nogę i uderzył, piłka zrykoszetowała i wpadła w ręce Trappa.

24

Chwila przerwy w grze, arbitrzy konsultują się w sprawie całej zaistniałej sytuacji, za chwilkę na pewno gra zostanie wznowiona.

23

Bardzo brzydkie zachowanie Thiago Motty, który przy wybiciu piłki zza pleców Ferriego potraktował go pięścią w twarz. Powinna być czerwona kartka za takie zachowanie.

22

Aut na wysokości linii środkowej dla Paryżan, bardzo mocno pressingiem podeszli zawodnicy Lyonu i to bardzo deprymuje PSG, które szybko traci piłkę.

21

Szybciutko wyjaśniają całą sytuację obrońcy Paryżan. PSG rusza ze swoją akcją, którą już napędza Motta.

20

Strzał Ferriego broni przed siebie Trapp, do piłki doskakuje jeszcze Lacazette, ale uprzedza go fantastycznie Thiago Silva, korner dla Lyonu.

19

Kolejna fenomenalna interwencja obrońców Lyonu, którzy może nie utrzymują się długo przy piłce, ale ogromnie efektywnie neutralizując akcje gości.

18

Oddalenie akcji od pola karnego PSG przez defensorów, szybka strata i błyskawiczne podanie na Corneta, ten oddaje zbyt słaby strzał.

17

Piłka w bramce! Wcześniej jednak gwizdek arbitra, bardzo dziwna sytuacja, bowiem będzie jeszcze rzut rożny, niezrozumiała dla mnie decyzja, cóż gramy dalej.

16

Zdenerwowany Cavani mocno popychał Ghezzala blisko linii bocznej, będzie rzut wolny dla miejscowych z dość dogodnego miejsca. Czekamy!

15

Ależ radość na trybunach, przepięknie ogląda się takie spotkanie, przepięknie relacjonuje się takie spotkanie, czyste emocje.

13

13. Maxwel Cornet (LYO) - 1:0

13

Ależ akcja! Ależ bramka! Lyon wychodzi na prowadzenie, Lacazette pokazał na 25. metrze i zagrał kapitalnie na lewą stronę do MAXWELA CORNETA, ten ściął do środka i wpakował piłkę po długim słupku! Przepiękna bramka!

13

Paryżanie spokojnie znów przeważają w centralnej części boiska szukając bardziej dobrego podanie, świetnie jednak organizują się w obronie zawodnicy z Lyonu.

12

Lyon nie pozostaje bierny, od razu odpowiedź miejscowych, którzy do pola karnego PSG przedzierają się sprawnie, potem brakuje jednak postawienia kropki nad "i" dobrym, otwierającym podaniem.

11

Na spalonym znów wychodzący jeden z zawodników PSG, jak do tej pory nie potrafią się ofensywni zgrać z prostopadłymi podaniami, mało brakuje do perfekcyjnego dogrania.

10

Źle wykonany ten stały fragment gry, ale miejscowi dalej w posiadaniu piłki.

9

Ghezzal świetnie znalazł podaniem Lacazetta, ten wszedł w pole karne, kapitalna interwencja Davida Luiza, który w ostatniej chwili wybija na rzut rożny.

8

Ibra fenomenalnie przedłużył podanie piętką do Moury, który poszedł na przebój, lecz szybko zatrzymał się na jednym z obrońców Lyonu, jedziemy w drugą stronę.

7

Ależ kapitalna atmosfera na trybunach Stade Gerland, kibice naprawdę wzięli do siebie stawkę tego spotkania i zmobilizowali siły z całej okolicy.

6

Na spalonym Ibrahimović, dość spore przewinienie Szweda, nikt nie protestuje, dobra interwencja sędziego asystenta.

5

Wysoko zawieszone podanie w polu karnym Lopesa, które spokojnie wyłapuje w swoje rękawice golkiper gospodarzy.

4

Luiz uruchomił na lewej flance Cavaniego, który nie opanował dokładnie futbolówki i stracił ja bardzo szybko na rzecz Rafaela. Na początku to PSG dłużej utrzymuje się w posiadaniu piłki.

3

Lacazette mocno potraktowane przy linii bocznej przez van der Wiela, najpierw piłka opuściła plac gry, a więc tylko wrzut z autu dla Lyonu.

2

Spokojnie w centralnej części boiska wymieniają między sobą podania goście. Dalekie podanie na wchodzącego Cavaniego, ale bardzo przytomnie Morel zagrywa głową do Lopesa.

1

Paryżanie rozpoczynają to spotkanie, ogromne gwizdy od samego początku.

1

Już za chwilkę pierwszy gwizdek Pana Lionela Jaffredo, przywitanie kapitanów za nami, świetna atmosfera na trybunach.

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, Yanga-Mbiwa, Morel, Bedimo – Ferri, Gonalons (C), Darder – Ghezzal, A. Lacazette, Cornet.
Rezerwowi: Gorgelin – Koné, Perrin, Fofana, Kemen, Mvuemba, Labidi.

Paris Saint-Germain FC: Trapp – van der Wiel, Thiago Silva (C), David Luiz, Maxwell – Stambouli, Motta, Rabiot – Moura, Ibrahimović, Cavani.
Rezerwowi: Sirigu – Nkunku, Marquinhos, Matuidi, Kurzawa, Pastore, Augustin.

Główny: Lionel Jaffredo
Liniowi: Tugdual Philippe, Julien Aube
Techniczny: Sébastien Moreira.
Zapraszamy serdecznie już od godziny 20:00 kiedy to zostaną udostępnione składy obydwu ekip. Czeka nas wiele emocji i niezapomnianych chwil z piłkarskim dreszczykiem. Tylko na Lajfy.com
Niedzielne spotkanie poprowadzi:

Techniczny: Sébastien Moreira
Warto wspomnieć, że ponad dwa tygodnie temu PSG wyeliminowało Lyon z rozgrywek Pucharu Francji. Paryżanie dość sromotnie rozprawili się z Olympiquem 3:0. Na bramki trzeba było czekać, aż do 62 minuty, kiedy to Zlatan Ibrahimović wziął ciężar gry na siebie i pokonał Anthony Lopesa, a pięć minut później uczynił to ponownie. Ostatnią bramkę, która ustaliła wynik tego spotkania wpakował Rabiot w 75 minucie. Saint Étienne będzie kolejnym rywalem PSG na drodze do kolejnego pucharu.
Gospodarze z Lyonu mimo tego, że są ustawieni od samego początku w roli owieczki puszczonej do jaskini niedźwiedzia na pewno tanio skóry nie sprzedadzą. Olympique gra w kratkę, ale bardziej z przewagą wygrywanych, bowiem w ostatnich 5 kolejkach podopieczni Bruno Génésio trzy razy zgarnęli komplet punktów, natomiast dwa razy musieli uznać wyższość rywala, w ostatniej kolejce ustąpili Lille, które widocznie ma patent na wyżej sklasyfikowanych rywali.
Goście z Paryża są samodzielnym liderem francuskiej Ligue 1 i tak jak na początku wszyscy eksperci zakładali na PSG nie będzie mocnych w tym sezonie. Podopieczni Laurenta Blanca na chwilę obecną plasują się na pierwszym miejscu z dorobkiem 73 punktów i przewagą nad drugą ekipą – AS Monaco. Paryżanom w przedostatniej kolejce przytrafiła się mała wpadka, bowiem na własnym obiekcie podejmowali Lille, które okupuje 13 miejsce w tabeli, zespoły musiały podzielić się punktami, padł bezbramkowy remis. Les Parisiens również z powodzeniem grają na Europejskich boiskach, w ostatniej fazie Ligi Mistrzów pokonali oni w Paryżu 2:1 Chelsea Londyn i to oni mają lepszą pozycję wyjściową przed rewanżem w stolicy Anglii.
Na to spotkanie kibice we Francji czekali przez cały weekend. Po kilku emocjonujących pojedynkach, które można było uznać za przystawkę, czas na danie główne! Zabieramy Państwa na Stade Gerland, gdzie w hicie 28 kolejki francuskiej Ligue 1 miejscowy Olympique podejmie lidera z Paryża.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

2:1

finał (2:0)

Gole: 13. Cornet, 45+2. Darder – 51. Moura

Kartki:   43. Yanga-Mbiwa (LYO), 73. Ferri (LYO), 74. Rafael (LYO) – 23. Motta (PSG), 58. van der Wiel (PSG), 63. Cavani (PSG), 75. Rabiot (PSG), 89. Moura (PSG)

Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 0:7. Foule: 21:15.

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael (76. Kemen), Yanga-Mbiwa, Morel, Bedimo – Ferri, Gonalons (C), Darder (87. Labidi) – Ghezzal, A. Lacazette, Cornet (84. Koné).
Zmiany: Gorgelin – Koné, Perrin, Fofana, Kemen, Mvuemba, Labidi.

Paris Saint-Germain: Trapp – van der Wiel, Thiago Silva (C), David Luiz, Maxwell – Stambouli (49. Pastore), Motta, Rabiot (79. Matuidi) – Moura, Ibrahimović, Cavani.
Zmiany: Sirigu – Nkunku, Marquinhos, Matuidi, Kurzawa, Pastore, Augustin.