Manchester United – Arsenal F.C.

3:2

finał (2:1)

28.02.2016, 15:05 • Old Trafford, Manchester • Runda 27 • Wiktor Bukowski

Arsenal ma czego żałować, bowiem najwięksi rywale zdobywali w tej kolejce 3 punkty! Dziś wygrał Tottenham, a wczoraj zwycięstwo zainkasowało Leicester!
Kanonierzy pozostają na 3. pozycji, ale strata jest już coraz większa.
Manchester United dzięki zwycięstwu wskakuje na 5. pozycję! (17:19:51)
To był prawdziwy roller-coaster w Manchesterze! Gospodarze prowadzili 2:0 po dwóch bramkach młodziutkiego debiutanta – Rashforda!
Arsenal zdołał strzelić gola kontaktowego, ale znów podwyższyli prowadzenie piłkarze Van Gaala!
Jeszcze jeden gol Arsenalu to było wszystko, co mogli dzisiaj uzyskać!

90+6

90+6

Niewiele dzieje się w tych ostatnich sekundach i arbiter w końcu postanawia zakończyć te kapitalne zawody! Manchester zgarnia pełną pulę!

90+5

Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Ander Herrera, na boisku pojawia się James Weir.

90+4

Januzaj także nie unika kary i zostaje wpisany do notesu sędziego. Niepotrzebne są te kartki w końcówce spotkania.

90+3

Varela poturbowany przy linii bocznej i Mesut Özil zgarnia swoją żółtą kartkę. Niemiec ładnie przeprasza rywala, ale Özil chyba sam wątpi w jakże cenny punkt.

90+2

To już naprawdę ostatnie minuty i Arsenal jest bliski szóstej porażki w tym sezonie! Tymczasem to Januzaj rozpędza się ze swoją akcją!

90

Van Gaal szykuje jeszcze ostatnią roszadę, żeby ukraść kilka cennych sekund.
Aż 5 minut dolicza arbiter do regulaminowego czasu gry!

89

Ależ popisują się teraz gospodarze z piłką przy nodze! Fosu-Mensah popełnia jednak błąd, który mógł bardzo drogo kosztować! Nie można tak nonszalancko zagrywać do obrońców!

88

Rzut rożny dla United, które jak najdłużej zwleka z rozegraniem stałego fragmentu gry! Kibice głośno okrzykują wszystkie podania swoich ulubieńców!

87

Alexis Sanchez posyła zbyt mocne zagranie do biegnącego Ramseya! Widać zdenerwowanie po stronie Arsenalu, pali się grunt pod nogami!

86

Znów Özil dośrodkowuje z rzutu wolnego! Futbolówka leci na głowę Koscielnego, ale to uderzenie w żaden sposób nie mogło zagrozić de Gei! Uciekają bardzo szybko te minuty Kanonierom.

85

Gospodarze wolą już nie ryzykować i cała jedenastka van Gaala jest już na własnej połowie. Arsenalowi będzie niezmiernie trudno to sforsować.

84

Wydaje się, że Arsenal gromadzi wszystkie siły na ostateczne ataki w tych kolejnych minutach. Kanonierzy będą bardzo zawiedzeni w przypadku porażki, to nawet nie wchodzi w grę!

83

Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Danny Welbeck, na boisku pojawia się Alex Iwobi.

82

Özil dośrodkowuje z narożnika boiska, ale zbyt krótkie było to dogranie Niemca! Przypomnijmy, że Özil ma już gola i asystę w tym spotkaniu, a wciąż mu mało!

80

Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Marcus Rashford, na boisku pojawia się Adnan Januzaj.

80

Alexis Sanchez dośrodkowuje w stronę Girouda i ten wyskakuje ponad obrońcę! Niecelne uderzenie głową Francuza i od bramki będzie rozpoczynał de Gea!

79

Arsenal próbuje przenieść ciężar gry pod pole karne United. Szybkie podania, ale ostatnie jest właśnie niedokładne i bez adresata! Blind oddala zagrożenie.

78

Niestety znów mamy trochę wolniejsze minuty na Old Trafford. Piłkarze wymieniają więcej podań, ale popełniają również sporo błędów, zupełnie niepotrzebnych. Januzaj szykuje się do wejścia.

76

Arsenal miał stały fragment gry, ale dośrodkowanie wpada prosto w rękawice de Gei, który nie był nawet naciskany.

74

Van Gaal wygłupia się przy linii bocznej i pokazuje technicznemu sędziemu, jak symulował jeden z graczy Aresenalu. Komiczna sytuacja, która rozbawiła chyba wszystkich.

73

Elneny bardzo szybko po wejściu na murawę wpisuje się do notesu sędziego. Brzydkie momenty gry po tej bramce Arsenalu. Czas, żeby piłkarze nieco ochłonęli.

72

Długo rozmyślał arbiter, ale w końcu mamy kartkę dla Ramseya oraz Herrery. Do takich spięć już chyba nie będzie dochodziło, a my wracamy do gry!

70

Mamy jakieś przepychanki między piłkarzami i arbiter musi wkroczyć między nich. Posypią się kartki.

70

Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Francis Coquelin, na boisku pojawia się Mohamed Elneny.

69

69. Mesut Özil (ARS) - 3:2

69

Gol dla Arsenalu!

Ten mecz jest po prostu niesamowity! Natychmiast odpowiadają londyńczycy, którzy znów mają trafienie kontaktowe! Instynktownie broni de Gea, ale dobitka MESUTA ÖZILA nie daje już szans gospodarzom!

68

Znów idą z wiatrem w żaglach gospodarze! Dwójkowa akcja Rashforda i Depaya, ale zabrakło tylko wykończenia! To mogło być już 4:1!

66

W opałach są londyńczycy, którzy po raz drugi w dzisiejszym meczu tracą dwa gole! Czy Kanonierzy zdołają odrobić taką stratę w niecałe 30 minut?

65

65. Ander Herrera (MAN) - 3:1

65

Gol dla United!

Kolejna akcja Rashforda, który do dwóch goli dokłada asystę! Anglik wykłada piłkę przed pole karne do ANDERA HERRERY, który wyśmienitym uderzeniem bez przyjęcia pokonuje Petra Čecha! Był tam jeszcze rykoszet od Koscielnego!

64

Niestety zupełnie stanęły dzisiejsze zawody na Old Trafford. To Arsenal stara się teraz sforsować defensywę United, ale to nie jest łatwe.

62

Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Theo Walcott, na boisku pojawia się Olivier Giroud.

61

Memphis Depay znalazł sobie trochę wolnego miejsca i zdecydował się na indywidualne zakończenie akcji! Strzał z dystansu i Čech wcale nie tak pewnie interweniuje! Zdecydowanie za mało jest tych prób z większej odległości!

60

Godzina gry już za nami i w tej drugiej połowie nie widzimy zbyt wielu dogodnych okazji! Liczymy, że ostatnie pół godziny będzie okraszone golami!

59

Nieudanie manewrował tym razem Marcus Rashford, któremu uciekła futbolówka od nogi i natychmiast doskoczył tam defensor. Wszystko zgarnia ostatecznie Čech!

58

Arsenal próbuje uspokoić poczynania i londyńczycy sami konstruują dłuższy atak pozycyjny. Alexis Sanchez traci jednak piłkę na rzecz rywali!

56

Świetna akcja gospodarzy i ofensywę kończy na dalszym słupku Schneiderlin! Uderzenie z woleja zostaje ofiarnie zablokowane przez Coquelina! Zagotowało się w szesnastce Kanonierów!

55

Kontuzje nie opuszczają drużyny Manchesteru United. Z boiska schodzi Marcos Rojo, na boisku pojawia się Timothy Fosu-Mensah.

54

Tym razem to Lingard zahaczany przez Özila, który wkurza się na decyzję sędziego! Oczywiście przewinienie i będzie rzut wolny dla United. Szykują się pierwsze zmiany.

53

Rashford rozpędza się na lewej flance, ale w końcu oddaje futbolówkę do Juana Maty. Podanie Hiszpana zbyt głębokie, piłka ucieka poza plac gry.

52

Walcott wrzuca futbolówkę wysoko w pole karne, ale tam byli tylko defensorzy United. Przejmuje futbolówkę Alexis Sanchez, ale on także zostaje przyblokowany!

51

Manchester z kolei walczy o wskoczenie na 5. miejsce i wyprzedzenie West Ham United. Tylko wygrana gwarantuje awans! Niewiele dzieje się po przerwie.

50

Przypomnijmy, że Arsenal wciąż bije się o mistrzostwo kraju. Porażka w tym meczu z pewnością mocno pokrzyżowałaby te plany. Leicester wygrało swoje spotkanie w tej kolejce i ma coraz większą przewagę.

49

Rashford jest już na boisku i robi dużo zamieszania w ofensywie! Wygląda więc na to, że rozchodził ten ból młody Anglik! Wciąż to londyńczycy utrzymują się przy piłce.

48

Wracamy do gry, ale Rashford został przesunięty poza plac gry. Arsenal rozgrywa atak pozycyjny, a do rozgrzewki ruszył już Januzaj.

47

Rashford upada na murawę i to może zakończyć się kontuzją snajpera dzisiejszego spotkania! Mamy przerwę w grze. Van Gaal przerażony przy linii bocznej.

46

Piłkę do gry po przerwie wprowadzają gospodarze. Trenerzy nie zdecydowali się na żadne roszady, a więc gramy w tych samych ustawieniach!

46

Wracamy na Old Trafford! Przed nami decydujące 45 minut!
Kapitalne 45 minut już za nami! Drugiej połowie trudno będzie powtórzyć takie emocje oraz potrójne trafienia do bramki!
Niesamowity debiut w Premier League notuje na razie osiemnastoletni Rashford, który ma na swoim koncie już 2 gole przeciwko takiej drużynie, jak Arsenal!
Londyńczycy zdołali jednak dopisać trafienie kontaktowe przed zejściem do szatni i po przerwie może wydarzyć się jeszcze wszystko!
Zostańcie z nami!

45+3

45+2

Arsenal zamknął już cały Manchester w obrębie ich pola karnego! Ruszają jednak gospodarze z kontratakiem, ale niestety palą tę akcję! Ostatni gwizdek sędziego!

45+1

Özil technicznie, bezpośrednio z rzutu wolnego, ale piłka wpada wprost w mur! Dobitka Alexisa Sancheza, ale będzie tylko korner dla londyńczyków!

45+1

2 minuty przedłuża tę połowę arbiter!

45

Welbeck faulowany dziś nie po raz pierwszy i Arsenal ma rzut wolny w bardzo dogodnej odległości, aby nawet doprowadzić do wyrównania!

44

Carrick odbiera bardzo ważną akcję w środku pola i posyła dłuższą piłkę w stronę Rashforda! Londyńczycy zatrzymują jednak kontrę United!

43

Kolejne przewinienia, tym razem przesadza Herrera. Arsene Wenger nie zgadza się jednak z tą decyzją i próbuje coś wskórać u arbitra technicznego.

42

Ależ to będzie mecz do ostatniej minuty! W pierwszej połowie mamy już trzy trafienia, a to z pewnością nie koniec! Czy jeszcze coś wydarzy się w przed zejściem do szatni?

40

40. Danny Welbeck (ARS) - 2:1

40

Wchodzimy już w decydujące momenty pierwszej odsłony, a Arsenal ma rzut wolny! Dośrodkowanie nikogo innego, jak Özila! DANNY WELBECK uderza głową i zdobywa gola kontaktowego! Nie cieszy się Anglik, który karci byłą drużynę!

38

Rashford posyła w rajd Juana Matę, ale ten nie zdołał opanować futbolówki przed linią końcową boiska. Od bramki rozpocznie Petr Čech.

37

Próbują odrodzić się jakoś londyńczycy, ale defensywa United także gra dziś bardzo pewnie. Non stop świętują całe trybuny Old Trafford, ale do końca meczu jeszcze bardzo dużo czasu!

35

Blind zostawia piłkę Depayowi i ten dośrodkowuje w pole karne. Pewnie ustawiony był jeden z defensorów Arsenalu!

34

Zupełnie pogubiona jest teraz ekipa z Londynu, która zupełnie nie wie, jak zareagować na wydarzenia boiskowe! Wciąż mało jest Manchesterowi, który dalej atakuje!

32

32. Marcus Rashford (MAN) - 2:0

32

Cóż dzieje się teraz na Old Trafford! MARCUS RASHFORD dokłada kolejne trafienie i Manchester powoli wchodzi do piłkarskiego raju! Świetnym dośrodkowaniem popisał się tu Lingard!

30

Jak zareaguje teraz ekipa z Londynu, która przecież liczy w tym spotkaniu na 3 punkty! Wiatr w żaglach poczuli jednak gospodarze, którzy wciąż atakują!

29

29. Marcus Rashford (MAN) - 1:0

29

Jednak to United obejmuje prowadzenie jako pierwsze! Kapitalna wrzutka w pole karne i pogubiła się tam defensywa Arsenalu! Do piłki dopada MARCUS RASHFORD, który notuje swoje premierowe trafienie w Premier League!

28

Gabriel skutecznie przerywa akcję pod linią końcową i od autu rozpocznie drużyna United. Pod żadną z bramek już dawno nie obserwowaliśmy żadnego zagrożenia.

27

Arsenal zaczyna nieco dominować. Długo wymieniają podania Kanonierzy i starają się skonstruować atak pozycyjny. Nie unikają jednak błędu!

26

Juan Mata nie zgadza się z decyzją arbitra, który pokazuje aut dla Arsenalu. Nie będzie jednak zagrożenia pod bramką de Gei, bowiem piłka jest w okolicach środka boiska.

24

Ostatnie minuty znacznie wolniejsze i drużyny skupiają się na unikaniu błędów w defensywie. W dodatku piłkarze często uciekają się do przewinień, co nie pozwala pograć piłką.

23

Alexis Sanchez zbyt szybko wybiega za linię obrońców i arbiter przerywa ten stały fragment gry! Od bramki rozpocznie więc de Gea.

22

Brzydki wślizg Carricka, który jest kolejnym graczem United z kartonikiem na koncie! Będą musieli uważać miejscowi w dalszych minutach!

21

Kolejne niedokładne dośrodkowanie ze strony Manchesteru. Futbolówka ucieka poza linię końcową i Čech nawet przez moment nie był zagrożony.

20

Co ciekawe, na trybunach Old Trafford jest dzisiaj Kamil Glik! Może wypatrzy go realizator?

19

Welbeck rozpędzał się z futbolówką w stronę pola karnego gospodarzy, ale tam był już zbyt duży ścisk. Musiał wycofać do partnerów z tyłu.

18

Więcej podań wymieniają teraz londyńczycy, którzy jakby usypiali przeciwników. W końcu następuje przyspieszenie i wrzutka w pole karne, ale czyści to defensor Manchesteru!

16

Welbeck bardzo często przepycha się z Rojo. Tym razem od rzutu wolnego rozpoczyna United, ale wszystko toczy się w okolicach środka boiska.

15

Pierwszy kwadrans gry za nami i brakuje już tylko otwarcia wyniku! Tutaj muszą paść bramki, bowiem obie drużyny starają się grać bardzo ofensywnie! Pozostaje czekać!

14

Kąśliwe uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego i pewnie przy ziemi broni Petr Čech! Już kilku piłkarzy czyhało na dobitkę!

13

Rashford przedziera się przez dwójkę obrońców i Gabriel Paulista podcina tego zawodnika! Rzut wolny dosłownie na linii pola karnego, ależ szczęście ma Arsenal, że nie ma rzutu karnego!

12

Coraz więcej przewinień z obu stron. Tym razem przytrzymywany był Welbeck i arbiter znów musi używać gwizdka. To bardzo spowalnia grę i od kilku minut nie wydarzyło się zupełnie nic.

11

Bardzo ciekawe było to pierwsze 10 minut spotkania. Obie drużyny stwarzają sobie okazje, chociaż w posiadaniu piłki przewagę mają gracze United. Zwalniają grę gospodarze.

9

Varela przytrzymuje uciekającego rywala i arbiter decyduje się na pokazanie pierwszej, żółtej kartki w tym spotkaniu.

8

Natychmiast próbują odpowiedzieć miejscowi i Manchester już przedostaje się pod pole karne rywali! Herrera jednak fauluje przeciwnika, trochę niepotrzebnie.

7

Welbeck skutecznie przedziera się przez wślizg Schneiderlina i tak rozpoczyna się kapitalna akcja Arsenalu! Özil powinien zanotować kolejną asystę w tym sezonie, ale Monreal uderza prosto w wychodzącego golkipera!

5

Ramsey wykonuje bardzo długi przerzut na drugą stronę boiska! Manchester przerywa jednak tę akcję i wybija futbolówkę poza linię boczną. Zaczynają przyciskać Kanonierzy.

4

Varela niedokładnie dogrywa do wybiegającego partnera i piłka ucieka poza linię boczną boiska. Wciąż jesteśmy na połowie Arsenalu, który nie może przekroczyć linii środkowej.

3

Pierwsze momenty spotkania bardzo wyrównana i mamy sporo walki w środkowej strefie boiska. Badają się obie ekipy.

2

Depay ładnie mija Bellerina na lewym skrzydle, ale dośrodkowania nie są już tak dokładne. Do kontry zbierają się londyńczycy! Arbiter przerywa jednak grę po jednym z przewinień.

1

Rozpoczynają przyjezdni z Londynu, którzy grają w złoto-granatowych strojach! "Czerwone Diabły" w swoich tradycyjnych kolorach. Liczymy na kapitalne zawody!

1

Pan Craig Pawson wyprowadza obie jedenastki na płytę boiska na Old Trafford! Kapitalna atmosfera w Manchesterze – czekają nas ogromne emocje!

Manchester United F.C.: De Gea – Varela, Carrick, Blind, Rojo – Schneiderlin, Herrera – Lingard, Mata, Memphis – Rashford

Arsenal F.C.: Cech – Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal – Coquelin, Ramsey, Walcott, Ozil, Alexis – Welbeck

Sędziowie: Craig Pawson.
Zapowiada się gorąca walka na Old Trafford i miejmy nadzieję, że piłkarze nas nie zawiodą!
Bądźcie z lajfy.com – składy podamy godzinę przed pierwszym gwizdkiem!
Przypomnijmy, że obie drużyny mierzą się również w europejskich pucharach.
Arsenal w 1/8 finałów Ligi Mistrzów wpadł na Barcelonę i w pierwszym meczu poległ 0:2 przed własną publicznością. W rewanżu może być jeszcze trudniej.
Manchester United nie bez problemów przeszedł duńskie FC Midtjylland w fazie play-off Ligi Europy. W 1/8 United wpadło na Liverpool – będzie angielskie starcie!
Poprzednia kolejka nie była udana dla ekipy z Manchesteru. Piłkarze Louisa van Gaala gościli na boisku Sunderland i przegrali tam 1:2.
Znacznie lepiej spisali się londyńczycy, którzy w jakże ważnym spotkaniu pokonali lidera – Leicester City 2:1! Gdyby nie to zwycięstwo, to Leicester mogłoby odskoczyć od stawki na kilka dobrych punktów!
Obie drużyny zajmują się już innymi celami w tym sezonie.
Arsenal wciąż walczy o mistrzostwo kraju, ale na tę chwilę plasuje się na 3. miejscu. Kanonierzy mają tyle samo punktów, co drugi Tottenham, lecz gorszy bilans bramkowy.
W nieco gorszej sytuacji jest Manchester United, który okupuje aktualnie 6. lokatę z liczbą 41 "oczek". Jest szansa na przeskoczenie West Ham (43 pkt.)!
Czas na prawdziwy hit 27. kolejki angielskiej Premier League! Na Old Trafford "Czerwone Diabły" podejmą Arsenal Londyn! Czy londyńczycy wskoczą na pozycję wicelidera po tej kolejce?
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:05.