Niemiecka Bundesliga

Hamburger SV – Borussia Monchengladbach

3:2

finał (2:1)

14.02.2016, 15:30 • Volksparkstadion (Hamburg) • Runda 21 • Jarek Jurkiewicz (@JarekJurkiewicz)

Dziękuje bardzo za śledzenie relacji z tego spotkania zapraszając na resztę sportowych wydarzeń w dniu dzisiejszym na portalu lajfy.com (17:30:39)

Faule: 15:9.
Za nami pełne emocji spotkania w Hamburgu, w którym jakby nie było mamy niespodziankę, bo Borussia Monchengladbach przegrywa spotkanie z Hamburgiem SV 3:2. Druga połowa rozpędzała się z minuty na minutę i wydawało się, że "Źrebaki" są bliscy gola wyrównującego. Na dziesięć minut przed końcem spotkania gola na 3-1 zdobył Ilcević. Na dwie minuty przed końcem gola kontaktowego zdobył Raffael, a chwile później stuprocentową okazję na trzecią bramkę zmarnował Hrgota. Gospodarze w końcu odnoszą zwycięstwo i uciekają na moment z dołu tabeli, natomiast "Źrebakom" coraz bardziej oddala się gra w europejskich pucharach w następnym sezonie.

90+4

90+3

Po raz kolejny spore zamieszanie w polu karnym gospodarzy i sędzia koniec końców kończy, to spotkanie!

90+3

Co się dzieje! Spore zamieszanie w polu karnym Hamburgu i mamy jeszcze rzut rożny dla Borussii.

90+2

Centra z rzutu wolnego i Cleber wybija głową na rzut rożny, a w pole karne biegnie Sommer.

90+2

Jung powstrzymuje groźnie zapowiadający się kontratak przyjezdnych i ogląda za to żółtą kartkę.

90

Druga połowa potrwa dodatkowe 180 sekund. Dla jednych to cała wieczność, a dla drugich ten czas biegnie za szybko.

90

Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Aaron Hunt, na boisku pojawia się Gojko Kačar.

89

Ależ wejście smoka miałby Hrgot! Dośrodkowanie w pole karne i z piłką mija się Cleber, a główką z najbliższej odległości nie trafia wprowadzony przed momentem zawodnik gości!

89

Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Martin Hinteregger, na boisku pojawia się Branimir Hrgota.

88

88. Raffael (MNC) - 3:2

88

Gol dla Borussii M.!
Prostopadłe podanie do RAFFAELA, który wykorzystał błąd obrońców Hamburga i z dogodnej okazji z około siedmiu metrów pokonał Adlera!

86

Rzut wolny dla gości i z dośrodkowaniem piłki radzą defensorzy Hamburga, którzy wybijają futbolówkę jak najdalej się da.

84

Josip Drmić zostaje ukarany żółtą kartkę za wysoko podniesioną nogę walce o piłkę.

82

W miejsce Hazarda na placu gry pojawia się Jonas Hofmann, który ma osiem minut regulaminowego czasu gry na pokazanie swoich umiejętności.

80

80. Ivo Iličević (HAM) - 3:1

80

Gol dla Hamburga!
Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Spahić przedłuża głowę do IVO ILIČEVIĆ, który z najbliższej odległości podwyższa prowadzenie swojego zespołu!

79

Plac gry opuszcza były zawodnik Lecha Poznań, który rozegrał dobre spotkanie, a w jego miejsce pojawia się Diekmeier.

78

Prostopadłe podanie do Wendta, który spóźniony oddaje dośrodkowanie z poza boiska i od bramki grę wznowi Adler.

77

Niewiele myśląc futbolówkę z własnego pola karnego wybija Reis. który uspokaja grę a moment w szeregach własnej defensywy.

76

Wrzutka z lewej strony boiska Wendta i Ostrzolek nie wiedząc co ma zrobić wybija róg.

75

Centra z lewej strony boiska i do główki najwyżej wyskoczył Rudnevs, którego strzał wylądował daleko od zamierzonego celu.

74

74. Zmarnowana okazja Borussii, a konkretnie Hazarda!

74

Świetne podanie otrzymał Wendt i z bramki wyszedł Adler. Zawodnik "Źrebaków" wycofał do nabiegającego Hazarda, który uderzył z około pięciu metrów obok prawego słupka!

72

Prostopadłe podanie do Rudnvesa, który wydawało się, że jest faulowany przez Nordtveita przed polem karnym Borussii, jednak sędzia jest innego zdania.

71

Przerzucenie piłki na lewą stronę boiska i strzał Ostrzolka z około piętnastego metra ląduje wysoko nad bramką Sommera.

70

Długa piłka posłana w kierunku wprowadzonego przed momentem Ilcevića, którego skutecznie blokował Christensen pozwalając futbolówce opuścić boisko.

69

Faulowany w środkowej strefie boiska zawodnik Hamburga i stojący obok arbiter przyznaje rzut wolny podopiecznym Bruno Labbadii.

68

Centra w pole karne w kierunku Johnsona, które dobrze przecina defensor gospodarzy uniemożliwiając mu przy tym dojście do pozycji strzeleckiej.

67

Przycisnęli teraz zawodnicy Borussii, którzy korzystają z tego, że Hamburg cofnął się pod własną połowę, żeby to się nie skończyło zaraz bramką wyrównującą.

66

Mamy pierwszą zmianę w zespole Hamburga. W miejsce Mullera pojawi się na boisku Ilcević.

65

Prostopadłe podanie do Drimićą, które jest zbyt mocne, ale walczyli jeszcze o nią gracze Hamburga.

64

Ostrzolek otrzymał podanie na lewą flankę, lecz atakowany przez Christensena stracił ją.

63

Obecny fragment spotkania na pewno słabszy niż pierwszy kwadrans drugiej połowy. Starają się zawodnicy w zielonych trykotach, ale nic z tego nie wychodzi.

61

Sędzia nieco pomógł Borussii, ale na szczęście nie padła z tego bramka, bo uderzenie Hazarda odbija się od pleców Sakaiego.

60

Dośrodkowanie w pole karne Hazarda i pewnie chwyta futbolówkę dobrze dysponowany Adler.

59

Prostopadłe podanie do Rudnevsa, który przegrywa walkę bark w bark z Wendtem.

58

Do piłki dopada Sakai, który wydawało się, że nic nie zrobi z tą futbolówką, a ten zagrywa po ziemi wzdłuż piątego metra i w ostatniej chwili Nordtveit nie pozwala Drimićowi dojść do niej.

57

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu i siła rażenia Borussii zostaje wzmocniona. W miejsce Dahouda pojawił się na boisku Traore.

56

Drimić wyprowadza piłkę z własnego pola karnego i atakowany przez dwójkę zawodników "Źrebaków" jest faulowany.

54

Ponownie w ataku podopieczni Bruno Labbadiii i tym razem niebezpiecznie z około dwudziestego metra uderzył Holtby, który ma dzisiaj ciśnienie by zdobyć bramkę w tym spotkaniu.

53

Bardzo pewnie poczuli się zawodnicy Hamburga, którzy atakują na bramkę Borussii. Wpierw Rudnves był bliski dojścia do dogodnej okazji, a następnie zablokowane uderzenie Drimića w obrębie pola karnego.

52

Dośrodkowanie w pole karne i piłka wypada poza obręb szesnastki, gdzie ustawiony Jung oddaje strzał w środek bramki i interweniuje Sommer.

51

Ostrzolek brzydko faulowany przez Nordtveita i oglądamy jak sędzia po raz drugi wyciąga w tym meczu żółtą kartkę.

50

Kolejny szybki atak wykonaniu podopiecznych André Schuberta i podanie na lewy narożnik pola karnego do Johnsona, który niewiele był w stanie zrobić. Dobrze teraz bronią się gospodarze.

48

Johnson przedziera się w polu karnym Hamburgu, ale sam przeciwko dwójce zawodników był skazany na pożarcie.

47

Od samego początku ruszyli do wzmożonych ataków zawodnicy "Źrebaków", a rywale starają się odpowiadać kontratakami i teraz walkę o futbolówkę przegrał Hunt z Christensenem.

46

Rozpoczęła się druga i zarówno jeden jak i drugi trener nie zrobili roszad w przerwie, więc obie drużyny grają w tych samych składach co rozpoczęli mecz.

46

Może nie jest to rewelacyjna połowa pod względem stylów, ale nie brakło w niej zwrotów akcji. Wpierw świetną okazję zmarnował Drimić, a chwile później poszła kontra, po której zawodnicy z Borussii wyszli na prowadzenie. Chwile później podopieczni Bruno Labbadii nie wykorzystali dwóch dogodnych okazji. Gdy wydawało się, że wszystko wróciło do normy i "Źrebaki" będą szukały drugiego trafieni Ci zadali dwa ciosy w przeciągu trzech minut i z 0-1 zrobiło nam się 2-1, a wydaje się, że to nie koniec emocji w dniu dzisiejszym. Kibice zgromadzeni na stadionie na pewno nie żałują wydanych pieniędzy, a Państwo czytających relacjenie marnują czasu!

45+1

45

Pierwsza połowa potrwa dodatkowe 60 sekund.

44

Podanie do Nordtveita i szybszy od niego Ostrzolek wybija futbolówkę w bezpieczne miejsce.

43

Zagubieni zawodnicy "Źrebaków" zgubili piłkę w środkowej strefie boiska i po szybkiej akcji gospodarzy sprzed pola karnego uderza Sakai i chwyta ją Sakai.

42

Rozszalali się kibice Hamburga, którzy teraz niosą swoich zawodników domagając się kolejnego trafienie. Cóż za rollercoaster w pierwszej połowie na Volksparkstadion w Hamburgu.

41

Ależ dwa zabójcze ciosy wykonaniu graczy Hamburga! Drimić głową przedłuża do ARTJOMSA RUDŅEVSA, który wykorzystuje sytuację sam na sam po strzale w dalszy róg bramki!

39

Chyba przewidziałem, że bo pisałem, że jest to cisza przed burzą i możliwe, że ujrzymy jeszcze bramki w pierwszej połowie!

38

38. Martin Hinteregger (HAM) - 1:1

38

Co się działo po rzucie rożnym! Wpierw głową w poprzeczkę trafił Cleber potem po zamieszaniu i uderzeniu Junga niefortunnie odbiła się od MARTINA HINTEREGGERA, który przypadkowo zalicza samobójcze trafienie

37

Uderzenie Hunta sprzed pola karnego i miał problemy Sommer broni z problemami wybijając na rzut rożny!

35

Wrzutka w pole karne gospodarzy i Ostrzolek podaje wprost pod nogi Johnsona, który oddaje strzał i piłka trafia w rękę defensora Hamburga, lecz sędzia pokazuje, że nie podyktuje rzutu karnego.

34

Faulowany w środkowej strefie boiska gracz z Mönchengladbach i sędzia przyznaje rzut wolny gościom.

33

Walka o piłkę z lewej strony boiska pomiędzy Huntem, a Christensenem i sędzia przyznaje rzut wolny przyjezdnym.

32

Takie proste błędy wręcz irytują, bo teraz Holby niedokładnie podaje do Ostrzolka, który nie jest w stanie dojść do piłki.

31

Podanie do Artjomsa Rudnevsa, który odpychany upada na boisko domaga się stałego fragmentu gry, ale sędzia pokazuje, że kontynuujemy grę.

30

Półgodziny gry za nami i wydaje się, że bardziej zasłużony byłby remis, jednak podopieczni Bruno Labbadii sami powinni pluć sobie w twarz, gdyż nie wykorzystując takich okazji ciężko jest wygrać mecz.

29

Clebert Reis fauluje w środkowej strefie boiska i Deniz Aytekin nieubłaganie pokazuje żółtą kartkę graczowi Hamburga.

28

Prostopadłe podanie w kierunku Rudnvesa, który zbyt późno ruszył do piłki i na granicy pola karnego pewnie chwyta Sommer.

27

Podopieczni Andre Schubert rozgrywają bez problemu piłkę i ze spokojem poszukują luki w obronie Hamburga, która jest dziurawa jak ser szwajcarski.

25

Fajne próba podania po ziemi na piąty metr do Raffaela, lecz we wszystko wplątał się Adler, który przeczuł co się święci i złapał piłkę.

24

W ataku pozycyjnym zawodnicy "Źrebaków", którzy zmuszeni byli wycofać piłkę na własną połowę i od nowa konstruować akcję.

22

Uspokoiła nam się gra, ale wydaję się, że jest to jedynie cisza przed burzą i bramki przed końcem pierwszej połowy jeszcze ujrzymy.

20

Zdenerwowany Sakai uderza sprzed pola karnego, a Japończyk uderzył wysoko piłkę w trybuny!

19

19. Interwencja Sommera po próbie strzału w sytuacji sam na sam Drimića!

19

Prostopadłe podanie do Drimića, który zbyt daleko wysunął sobie piłkę w sytuacji sam na sam i zdołał tylko lekko uderzyć futbolówkę, która tylko otarła się od Sommera!

18

Strata piłki przez defensora Borussii i gracze Hamburgera SV mieli sytuację czterech na jednego i co zrobił Holby, to tylko on sam wie!

17

Wrzutka w pole karne Mullera i dobrze interweniują obrońcy przyjezdnych.

15

Od środka rozpoczęli zawodnicy zawodnicy gospodarzy, którzy nie wykorzystali sytuacji stuprocentowej, a chwile później po zabójczym kontrataku stracili bramkę.

14

14. Fabian Johnson (MNC) - 0:1

14

Szybki kontratak wykonaniu przyjezdnych i dośrodkowanie z prawej strony boiska Hazarda i na dalszym słupku nogę dołożył FABIAN JOHNSON, który wykorzystuje zabójczą akcję "Źrebaków"!

13

Świetna akcja wykonaniu Hamburga i Drimić otrzymał piłkę na piąty metr, ale zamiast próbować strzelać po dolnym rogu bramki napastnik Hamburga strzelił na wprost wychodzącego Sommera!

12

Stindl fauluje w środkowej strefie boiska, gdyż gracz Borussii za wysoko unosi głowę.

11

Centra z prawej strony boiska i dobrze na bliższy słupek schodził Hazard, który o milimetry minął się z lecącą piłką.

10

Po zespole gości widać większą kulturę gry, którzy potrafią wymienić kilkanaście podań, natomiast Hamburg stara się prostymi sposobami atakować na bramkę Sommera.

9

Faulowany w środkowej strefie boiska przy wyprowadzaniu piłki Rudnevs i Deniz Aytekin dyktuje rzut wolny dla Hamburga.

7

Bląd Spahića na własnej połowie i ruszyli z niebezpiecznym kontratakiem "Źrebaki, lecz prostopadłe podanie i Raffael znalazł się na spalonym.

6

Ponownie dwójka wysuniętych graczy gospodarzy starała się wymusić błąd na obrońcach Borussii, jednak Ci z wielkim spokojem przechodzą na połowę rywali.

5

Wysoko starają się odbierać piłkę gracze Hamburga i długa piłka posłana z ominięciem drugiej linii w kierunku Raffaela i we własnym polu karnym pewnie chwyta Adler.

4

Kontratak wykonaniu Hamburga i wrzutka z końca boiska Hunta na dalszy słupek do Rudnvesa, ale dobrze głową do swojego bramkarza podaje Nordtveit.

3

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i futbolówka wypada poza obręb szesnastki, gdzie znajdował się Wendt i jego strzał w dolny róg bramki broni Adler.

2

Przyjezdni próbują atakować prawą stroną boiska i prostopadłe podanie posłane do Hazarda i zawodnik gospodarzy wybija na róg.

1

Od środka rozpoczęli zawodnicy "Źrebaków", którzy grają w dniu dzisiejszym w zielonych strojach, natomiast Hamburg gra w biało-czerwonych trykotach.

1

Obie drużyny właśnie wychodzą z korytarza i jak zdążyły nas przyzwyczaić niemieckie stadiony ten jest wypełniony po brzegi.
W pierwszym składzie gospodarzy ujrzymy Artjoms Rudņevsa, który dostał szansę gry od pierwszej minuty co niestety mu się rzadko zdarza, a to jak prezentuje się pierwsze zestawienie obu drużyn:

Hamburger SV: Adler – G. Sakai, Reis, Spahić, Ostrzolek – G. Jung, Holtby – N. Müller, Hunt, Drmić – Rudņevs.

Rezerwowi: Drobný – Diekmeier, Iličević, Schipplock, Lasogga, Ekdal, Kačar.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Nordtveit, Christensen, Hinteregger, Wendt – Hazard, Dahoud, Xhaka, Johnson – Stindl, Raffael.

Rezerwowi: Sippel – Brouwers, Traoré, M. Schulz, J. Hofmann, Korb, Hrgota.

Główny: D. Aytekin
Asystenci: C. Dietz, C. Leicher
Techniczny:R. Rohde.
Zdecydowanym faworytem tego spotkania są przyjezdni, którzy zapewne są żądni rewanżu za mecz z rundy jesiennej. W zespole gospodarzy można było w ostatnim meczu zauważyć pewien progres, jednak to wątpliwe by starczyło, to na takiego rywala jakim są "Źrebaki" z Monchengladbach.
Nieco korzystniejszy bilans pojedynków posiadają gospodarze, którzy zwyciężali w 38 spotkaniach. Pięć meczów wygranych mają zawodnicy Borussii Monchengladbach. Zarówno jedni jak i drudzy musieli dzielić się punktami 25-krotnie. W rundzie jesiennej górą okazali się zawodnicy Hamburga, którzy wygrali 3-0, lecz ten moment sezonu wykonaniu gości trzeba określić z tych kryzysowych i na pewno są żądni rewanżu.
Źrebaki po nie najlepszym początku rundy rewanżowej i porażkach przeciwko Borussii Dortmund i drużynie z Moguncji wracają w końcu na właściwe tory, ponieważ przed tygodniem w dobrym stylu rozgromili zadając pięć ciosów nokautujących zawodnikom Werderu Brema, którzy zdołali odpowiedzieć jedynie jednym trafieniem. Obecnie przyjezdni znajdują się na siódmym miejscu w ligowej tabeli, a od europejskich pucharów dzieli ich jeydnie gorszy bilans bramkowy z "Aptekarzami".
Gospodarze w ostatnim czasie nie prezentują wybitnie dobrej formy raczej w ich statystykach dominuje kolor czerwony oznaczający przegrany mecz. Ostatnie ligowe zwycięstwo odnieśli 28 listopada ubiegłego roku, kiedy to pokonali Werder Brema na wyjeździe 3-1. Od tego momentu w dziewięciu rozegranych kolejnych spotkaniach zdołali zgarnąć dwa remisy. W poprzedniej kolejce zremisowali u siebie 1-1 z Kolonią po bramce Nicolai Mullera, a asystę zaliczył wówczas wprowadzony chwilę wcześniej Artjoms Rudnevs.
Niedzielne zmagania z niemieckim futbolem rozpoczniemy od pojedynku na Volksparkstadion w Hamburgu, gdzie gospodarze podejmą ekipę "Źrebaków" z Monchengladbach.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

3:2

finał (2:1)

Gole: 38. Hinteregger (sam.), 41. Rudņevs, 80. Iličević – 14. Johnson, 88. Raffael

Kartki:   29. Reis (HAM), 84. Drmić (HAM), 90+2. G. Jung (HAM) – 51. Nordtveit (MNC)

Strzały celne: 8:4. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 3:4. Foule: 15:9.

Hamburger SV: Adler (C) – G. Sakai, Reis, Spahić, Ostrzolek – G. Jung, Holtby – N. Müller (66. Iličević), Hunt (90. Kačar), Drmić – Rudņevs (79. Diekmeier).
Zmiany: Drobný – Diekmeier, Iličević, Schipplock, Lasogga, Ekdal, Kačar.

Borussia Monchengladbach: Sommer – Nordtveit, Christensen, Hinteregger (89. Hrgota), Wendt – Hazard (82. J. Hofmann), Dahoud (57. Traoré), Xhaka (C), Johnson – Stindl, Raffael.
Zmiany: Sippel – Brouwers, Traoré, M. Schulz, J. Hofmann, Korb, Hrgota.

Techniczny:R. Rohde