24:25

finał (13:15)

13.02.2016, 17:00 • 10. kolejka • Adrian Trawicki

Dziękuję bardzo za uwagę i zapraszam na nasze pozostałe relacje w portalu Lajfy.com. (18:20:58)
I mamy sensację w Tczewie! Faworyzowany Sambor przegrywa jednym golem z drużyną MTS-u. Druga część sezonu nie przyniosła jaskółki i gospodynie nadal nie grają na miarę oczekiwań. Sytuacja w drużynie powoli może stać się nerwowa. Zespół z Kwidzyna za to głośno świętuje zwycięstwo i może w pełni usatysfakcjonowany wracać do domu.

60

Koniec meczu. (24:25)

59

Świeczak zostaje zatrzymana przez Skonieczną. Rzut rozpaczy Orzłowskiej i nie ma bramki! (24:25)

59

Timeout dla gości. (24:25)

59

Strata w ataku tczewianek. Ciężka sytuacja po ich stronie. (24:25)

58

Ależ ważne trafienie na dwie minuty przed końcem zalicza Malwina Hartman! (24:25)

57

Błąd kroków Hartman. Krajewska wyprowadza akcję Samboru. Ostatnie podanie trafia do Gelińskiej, której rzut znowu ląduje na słupku. (24:24)

56

Gelińska urywa się na prawym skrzydle, lecz trafia prosto w słupek. (24:24)

55

I znowu mamy remis w Tczewie. Wyrównane widowisko dziś. (24:24)

54

Raz jeszcze Orzłowska. Dziś to ona bez wątpienia jest najlepszą zawodniczką Samboru. (24:23)

54

Błąd gospodyń i kontrę wykorzystuje Zawalich Amelia. (23:23)

53

Gędłek z dużą ambicją i odwagą przedziera się przez obronę Samboru i trafia wprost z linii pola. (23:22)

53

Czas dla trenerki MTS-u Edyty Majdzińskiej. (23:21)

52

Dobrym refleksem przy rzucie Świerczek popisuje się Skonieczna. (23:21)

51

Znowu udanie asystuje Domnik. Tym razem rozegrała atak na prawe skrzydło do Gelińskiej, która pewnie trafiła w długi róg. (23:21)

50

Dwójkowa akcja Domnik i Orzłowskiej zakończona golem tej drugiej. (22:21)

49

Hartman doprowadza do remisu trafieniem z siódmego metra. (21:21)

48

Po chwili wyczyn bramkarki z Kwidzyna kopiuje Skonieczna. (21:20)

48

Bielak w ekwilibrystyczny sposób broni rzut Orzłowskiej z najbliższej odległości. (21:20)

47

Orzłowska! Mimo trudnej pozycji potrafiła rzucić tuż przy słupku bramki MTS-u. (21:20)

46

Hartman błyskawicznie odpowiada. Znowu remis. (20:20)

45

Domnik wykorzystuje swoje dobre warunki i zdobywa kolejnego gola z dystansu. (20:19)

44

Szynkaruk wykorzystuje błąd w kryciu Maszoty. (19:19)

44

Na rzut karny wchodzi do bramki Winewska i ten zabieg przynosi efekt. Broni ona rzut Krajewskiej. (19:18)

43

Pierwsza kara w tym spotkaniu dla zawodniczki zespołu przyjezdnego. Na ławkę siada Chmara. Jeszcze będzie rzut karny dla Samboru. (19:18)

42

Błąd kroków Orzłowskiej. Kontra MTS-u skuteczna za sprawą Kowalskiej. (19:18)

41

Bielak fantastycznie wyskokiem w powietrzu broni rzut Gelińskiej w sytuacji sam na sam. (19:17)

40

Domnik pod poprzeczkę ze sporego dystansu. (19:17)

39

Szynkaruk przełamuje kilkuminutowy fragment gry bez gola dla gości. (18:17)

39

Maszota trafia z lewego skrzydła! (18:16)

38

Skonieczna zatrzymuje potężny rzut Świerczek z dziewiątego metra. (17:16)

37

Orzłowska zaczyna brać na siebie ciężar gry i narazie wychodzi jej to bardzo dobrze. (17:16)

36

Rzut Domnik zostaje zablokowany przez Pożogę. (16:16)

35

Gelińska zalicza ważne trafienie i doprowadza do wyrównania. (16:16)

34

Seria błędów po obu stronach i kolejny dłuższy moment bez zdobyczy bramkowych. (15:16)

33

Doskonała akcja Orzłowskiej. Zaliczyła przechwyt, po czym sama pobiegła z piłką i skończyła kontratak. (15:16)

32

Gędłek znowu przypomina o sobie ze środkowej części przedpola. (14:16)

32

Orzłowska po dłuższym momencie bez goli, rzuciła pierwszą bramkę w drugiej części spotkania. (14:15)

31

Druga połowa rozpoczęta. (13:15)
Pachnie małą sensacją w Tczewie po pierwszej połowie. MTS Kwidzyn prowadzi z zespołem Sambora Tczew dwiema bramkami. Głównie spowodowane jest tą słabą dyspozycją w obronie gospodyń. Pozostawiają wiele miejsca rywalkom, które udanie wykorzystują to. Za kilka minut przekonamy się czy ten obraz gry ulegnie zmianie.

30

Pierwsza połowa skończona. (13:15)

29

Gędłek wyprowadza swój zespół na pierwsze w tym spotkaniu dwubramkowe prowadzenie. (13:15)

28

Kowalska trafia prosto w słupek z siódmego metra. (13:14)

28

Żółta kartka dla Domnik i zostaje przyznany rzut karny dla MTS-u. (13:14)

27

Sylwia Kowalska pewnie wykorzystuje rzut karny. (13:14)

26

Timeout dla gości. (13:13)

26

Krajewska weszła "jak w masło" w obronę rywalek" i nie dała żadnych szans bramkarce MTS-u. (13:13)

25

W samo okienko trafia Justyna Świerczek! (12:13)

24

Strata gości, szybkie podanie na drugą połowę do wolnej Radzikowskiej, która z dużą pewnością pokonała Bielak. (12:12)

23

Jednak Kwidzyn tak łatwo nie oddaje prowadzenia. Siuda dobrze oszukała Skonieczną swoim rzutem. (11:12)

23

Orzłowska bardzo przytomnie wybiega do podania z autu, otrzymuje podanie za plecy zawodniczek MTS-u i doprowadza do wyrównania. (11:11)

22

Timeout dla gospodarzy. (10:11)

22

Coraz większe problemy z defensywą po stronie Samboru. Umiejętnie wykorzystuje to Joanna Gędłek. (10:11)

21

Szynkaruk z prawego skrzydła i na tablicy wyników ponownie pojawił się wynik remisowy. (10:10)

20

Skonieczna na raty broni rzut karny w wykonaniu Gędłek! (10:9)

20

Niezawodna Krajewska zdobywa gola z rzutu karnego. (10:9)

19

Gol za golem! Bramkę zdobyła teraz Gędłek. (9:9)

19

Na lewym skrzydle niekryta zostaje Orzłowska i spokojnie trafia obok bezradnej Bielak. (9:8)

18

Siuda złapała ewidentnie swój rytm. Kolejne trafienie tej skrzydłowej. (8:8)

17

Asysta Krajewskiej do Radzikowskiej na koło skończona trafieniem obrotowej z Tczewa. (8:7)

16

Prosta strata w zespole Sambora, potem dodatkowe błędy w obronie i łatwe trafienie zalicza Świerczek. (7:7)

16

Z lewego skrzydła w długi róg trafia Siuda. (7:6)

15

Przebojowa akcja Gelińskiej zakończona zasłużonym trafieniem. Doskonale zwiodła dwie obrończynie MTS-u balansem ciała. (7:5)

14

Gędłek mimo dużego nacisku po stronie gospodyń zdołała zmieścić piłkę przy słupku. (6:5)

13

Przy sygnalizacji gry pasywnej trafia wręcz w ostatnim momencie Domnik. (6:4)

12

Kolejna kartka dla zawodniczki z Kwidzyna. Ukarana została Pożoga. (5:4)

11

Krajewska zostaje wpisana do protokołu sędziowskiego za nieprzepisowe powstrzymywanie rywalki. (5:4)

10

Krajewska w wybornej sytuacji przerzuca piłkę nad bramką. (5:4)

9

Skonieczna wykonuje w idealnym momencie szpagat i broni nogą rzut przy ziemi Świerczek. (5:4)

8

Krajewska szczęśliwie między nogami Bielak zdobywa swojego kolejnego gola. (5:4)

8

Siuda doprowadza do wyrównania po asyście Pożogi. (4:4)

7

Za faul podczas akcji bramkowej żółtą kartką ukarana Szynkaruk. (4:3)

7

Odważnie wchodzi między rywalki Krajewska, upada, ale zdołała jeszcze rzucić gola. (4:3)

6

Skonieczna popisuje się kapitalną interwencją w sytuacji sam na sam z Pożogą. (3:3)

5

Świetna obrona Bielak, która błyskawicznie podała na połowę rywalek do Szynkaruk, a ta spokojnie wykończyła kontrę. (3:3)

5

Dobra zespołowa akcja gości zakończona trafieniem ze środka Pożogi. (3:2)

4

Krajewska udanie wykorzystuje gapiostwo w defensywie zespołu MTS. (3:1)

3

Szybko po przebojowej akcji odpowiada Julia Siuda. (2:1)

2

Atomowy rzut z dziewiątego metra w wykonaniu Domnik ląduje w siatce. (2:0)

2

Wynik spotkania otwiera trafieniem z koła Radzikowska. (1:0)

1

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Aussie Sambor Tczew: 1. Skonieczna, 16. Frankowska – 5. Gelińska, 6. Zwolak, 8. Gwizdalska, 9. Muller, 10. Domnik, 11. Orzłowska, 13. Szprengier, 14. Maszota, 24. Radzikowska, 59. Kłusewicz, 91. Krajewska.

Trener: Bartłomiej Pepliński.

MTS Kwidzyn: 1. Winewska, 16. Kłos – 2. Pożoga, 3. Rybska, 4. Zawalich, 5. Pękała, 6. Świerczek, 7. Hartman, 8. Zagórska, 9. Kowalska, 10. Gędłek, 11. Szynkaruk, 12. Bielak, 17. Siuda, 18. Pakalska, 25. Chmara.

Trener: Edyta Majdzińska.

Sędziowie: Strzelczyk i Kardynał.
Co ciekawe w tym spotkaniu zmierzą się dwie najsłabsze ofensywnie ekipy w I lidze. Jednak mimo tego emocji nie powinno zabraknąć. Sambor Tczew chce zmazać złą pierwszą połowę sezonu i zacząć rundę wiosenną z animuszem. Serdecznie zapraszamy na relację live wprost z tczewskiej hali.
W poprzedniej kolejce rozegranej jeszcze w poprzednim roku obie drużyny odniosły porażki w identycznej różnicy jednobramkowej. MTS Kwidzyn poległ w Lublinie z tamtejszym MKS AZS UMCS 21:20. Sambor przegrał za to u siebie z Koroną Handball Kielce 24:25.
Pierwsze spotkanie między tymi drużynami było zarówno inauguracją rozgrywek. Po bardzo zaciętym spotkaniu ostatecznie lepsza jednym golem (24:25) była drużyna z Tczewa. W drużynie gospodyń z dobrej strony pokazała się Joanna Pożoga, która rzuciła osiem goli. W Samborze po sześć trafień zanotowały: Joanna Gelińska i Magda Krajewska.
Drużyna z Kwidzyna również nie zachwyca. Po połowie sezonu plasuje się na dziewiątej, przedostatniej pozycji. Odniosła jedynie dwa zwycięstwa i jeden remis. Poniosła za to sześć porażek.
Sambor Tczew spisuje się znacznie poniżej oczekiwań przedsezonowych. W dotychczas rozegranych dziewięciu spotkaniach zdobył dziewięć punktów. Ich bilans prezentuje się w następujący sposób: cztery zwycięstwa, jeden remis, cztery porażki. W obecnej chwili zajmuje szóstą pozycję.
Po długiej przerwie "zimowej" wracamy do rozgrywek I ligi kobiet w piłce ręcznej. W sobotnim popołudniowym spotkaniu zmierzą się zespoły Samboru Tczew i MTS-u Kwidzyn. Kolorytu rywalizacji nadaje bliska odległość między tymi dwoma miastami.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

24:25

SPR Sambor Tczew: 1. Skonieczna, 16. Frankowska – 5. Gelińska, 6. Zwolak, 8. Gwizdalska, 9. Muller, 10. Domnik, 11. Orzłowska, 13. Szprengier, 14. Maszota, 24. Radzikowska, 59. Kłusewicz, 91. Krajewska.

MTS Kwidzyn: 1. Winewska, 12. Bielak, 16. Kłos – 2. Pożoga, 3. Rybska, 4. Zawalich, 5. Pękała, 6. Świerczek, 7. Hartman, 8. Zagórska, 9. Kowalska, 10. Gędłek, 11. Szynkaruk, 17. Siuda, 18. Pakalska, 25. Chmara.

Sędziowie: Strzelczyk i Kardynał