5:0

finał (0:0)

13.02.2016, 18:00 • PGE Arena, Gdańsk • Runda 22 • Miłosz Knapczyk

To tyle z naszej strony. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy częściej na lajfy.com! (19:55:09)
Koniec spotkania. Lechia Gdańsk pewnie wygrywa 5:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Bramki dla gospodarzy po przerwie zdobywali Mila, Maloca, Kuświk, Krasić i Peszko. Dwie czerwone kartki dla Górali (Kato i Sokołowski) uniemożliwiły gościom zdobycie chociażby punktu.

90+3

90+2

Słaba postawa Janickiego w polu karnym po wrzutce z rzutu rożnego, który sprokurował Wawrzyniak. Stefanik stanął oko w oko z Marićem, górą bramkarz Lechii.

90+1

Odpalił teraz z prawej nogi Buksa. Dobrze broni golkiper Górali, strzał troszkę celowany właśnie w niego. Nie zmienia to faktu, że to była dobra interwencja.

90

Świetna miękka wrzutka Sebastiana Mili. Odchodząca piłka na lewą stronę do Michała Maka. Mocny strzał prosto w rękawice Kaczmarka.

89

Łukasik powala na murawę Możdżenia. Zawodnik Podbeskidzia próbował rozpocząć jedną z niewielu akcji swojego zespołu. Powoli kończy się regulaminowy czas gry.

86

86. Sławomir PESZKO - 5:0

86

Gol dla Lechii!
Bramkę zdobywa SŁAWOMIR PESZKO!
Nareszcie wykorzystuje swoją okazję Peszko! Miękka wrzutka Chrapka w pole karne, a świetne akcję głową kończy skrzydłowy Lechii. Już 5:0 na PGE Arena!

85

Wreszcie chwilę na złapanie oddechu mają goście. Bez przerwy są bombardowani przez ataki Lechii. Czerwone kartki dla Kato i Sokołowskiego ustawiły spotkanie...

Zmarnowana setka Peszki.

82

Kapitalne zagranie Sebastiana Mili do wbiegającego w pole karne Sławomira Peszki. Skrzydłowy reprezentacji Polski z bardzo bliskiej odległości fatalnie pudłuje! Oj, lepiej żeby tego Adam Nawałka nie widział!

81

Buksa zagrywa do wybiegającego Kuświka, a jego zapędy szybko studzi arbiter. Sędzia liniowy łapie go na spalonym. Piacek z Nowakiem złapali go w pułapkę ofsajdową.

80

Chrapek do Mili, ten musiał się wysilić, by dojść do futbolówki. Zrobił to Chmiel i chciał wyprowadzić kontratak. Fauluje go jednak Chrapek. Nie ma kartki.

79

Chrapek uruchamia Wawrzyniaka na skrzydle. Próba płaskiego zagrania, futbolówka odbija się od interweniującego Nowaka.

77

Rozegranie akcji, podanie do Chrapka, który przed chwilą pojawił się na murawie. Próba uderzenia finezyjnym strzałem. Odrobinę za wysoko! Pochwały dla zmiennika.

76

Michał Chrapek dostaje nieco ponad kwadrans od swojego trenera. Milos Krasić schodzi z boiska. Jest pierwsza bramka dla Lechii, dobry występ!

75

Na spalonym złapany jeden z gości. Szykuje nam się zaraz kolejna zmiana w zespole Lechii. Będzie to ostatnia roszada w tym spotkaniu.

74

Próba z odległości w wykonaniu Łukasika. Był tam drobny kontakt futbolówki z rywalem, więc jest jeszcze szansa z rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu Wawrzyniaka szukał swojej okazji Buksa, nie trafił jednak zmiennik Lechii.

73

Udało się w końcu oddać strzał gościom. Możdżeń uderza jednak bardzo niecelnie. Pierwsze uderzenie Podbeskidzia w drugiej połowie.

72

Łukasik bardzo szybko i sprawnie powstrzymuje gości w swoim sektorze. Goście od razu wracają na własną połowę. Widać jednak, że są bardzo zmęczeni!

71

Podwójna zmiana. W Lechii Buksa zastępuje Flavio Paixao, a w ekipie Górali schodzi Kowalski. Na ostatnie 20 minut posłany został Tarnowski.

69

Bardzo ładne zagranie Mójty odwróconą ruletką. Uniknął tym samym krycia dwóch rywali. Wszyscy zawodnicy gości na swojej połowie. Bronią się, by zaraz nie otrzymać kolejnego ciosu.

66

Odważna interwencja Chmiela w polu karnym swojego zespołu. Obecny kapitan pewnym wślizgiem powstrzymuje wchodzącego Peszkę. Chwilę później niecelnie uderza Paixao.

65

65. Akcja Peszki.

65

Sławomir Peszko szukał swoim zagraniem Kuświka, lecz jeden z obrońców zablokował jego podanie. Powinien kończyć to strzałem, a miał na to okazje!

64

Miękka wrzutka Michała Maka w pole karne do Flavio Paixao. Portugalczyk uderza głową, a futbolówka mija słupek bramki Kaczmarka.

63

63. Żółta kartka Janickiego

63

Rafał Janicki fauluje Chmiela. Czwarta żółta kartka tego zawodnika w sezonie i będzie pauzował w kolejnym spotkaniu przeciwko Koronie Kielce!

62

Michał Mak otrzymuje swoją szansę od trenera. Zastępuje Haraslina. Nieco ponad 30 minut gry dla niego!

61

Druga zmiana w zespole Podbeskidzia. Deja opuszcza boisko, a pojawia się Kolcak.

59

59. Miloš KRASIĆ - 4:0

59

Bramkę zdobywa MILOS KRASIĆ!
Nie zdążyliśmy ochłonąć po trzeciej bramce, a tu już czwarte trafienie. Kapitalna wrzutka Paixao do wbiegającego w pole karne Krasića. Pewnie wykorzystuje swoją okazję pomocnik Lechii. Pierwsze trafienie!

58

58. Grzegorz KUŚWIK - 3:0

58

Bramkę zdobywa GRZEGORZ KUŚWIK!
To już jest nokaut! Podanie do Kuświka, ten obraca się z futbolówką i kapitalnym uderzeniem umieszcza ją w siatce bramki Kaczmarka. Piękne trafienie!

57

Debiut Stefanika w zespole Podbeskidzia. Zmienia Sczepaniaka!

56

Zejście Jakuba Wawrzyniaka ze skrzydła, niezbyt mocny strzał lewą nogą. Dobrze ustawiony był Kaczmarek. Chwila oddechu dla Górali. Dwa szybkie ciosy otrzymane przed przerwą i po niej.

54

54. Mario MALOČA - 2:0

54

Bramkę zdobywa MARIO MALOCA!
I mamy drugą bramkę! Rozegranie akcji przez Kuświka, podłącza się do akcji Haraslina i wypatrzył dobrze ustawionego w szesnastce Malocę. Ten z bliskiej odległości pewnie pakuje futbolówkę do siatki!

53

Mateusz Możdżeń musi pomagać teraz kolegom w obronie. Wślizgiem przerywa akcję Lechii. Rzut rożny dla gospodarzy. Bronią się Górale całym zespołem...

51

51. Żółta kartka Nowaka

51

Krystian Nowak w biegu ze Sławomirem Peszko. Odpychany był pomocnik Lechii, sędzia podejmuje decyzję o odgwizdaniu przewinienia i żółtej kartki dla Nowaka!

50

Zagranie Krasića do Kuświka, ten już wślizgiem kończy akcję strzałem. Niezbyt mocna rotacja futbolówki, Kaczmarek broni to.

49

49. Sebastian MILA - 1:0

49

Bramkę zdobywa SEBASTIAN MILA!
Pewnie wykorzystana jedenastka przez Sebastiana Milę. Kapitan daje prowadzenie!

48

48. Deja zagrywa ręką w polu karnym.

48

Rzut karny dla Lechii!!! Zagranie piłki ręką Deji, będzie jedenastka!

47

Faul Mateusza Możdżenia na środku boiska. Oba zespoły bez żadnych zmian. Przypominamy, że Podbeskidzie gra w podwójnym osłabieniu!

46

Miejmy nadzieję, że teraz już na pewno zobaczymy jakiegoś gola! Zapraszamy na drugą część spotkania za około 15 minut. lajfy.com – zostańcie z nami.
Tylko minutę dorzucił arbiter Daniel Stefański. Koniec pierwszej części spotkania. Lechia Gdańsk remisuje 0:0 z Podbeskidziem. Gospodarze rozpoczną jednak drugą połowę z przewagą... dwóch zawodników! Czerwone kartki Kato i Sokołowskiego, oj posypała się gra Podbeskidzia.

45+1

45

45. Druga żółta kartka, w konsekwencji czerwona Sokołowskiego!

45

Próba wyprowadzenia kontry przez gospodarzy, za daleki podanie do Paixao, lecz ten upada po kontakcie z Sokołowskim. To druga żółta kartka dla kapitana Podbeskidzia. Kolejny zawodnik wyrzucony z boiska!!!

43

Przerwana akcja Lechii. Na spalonym był Kuświk lub Janicki, możliwe, że obaj. Gospodarze grają w przewadze, mogą to wykorzystać jeszcze przed przerwą!

41

41. Druga żółta kartka, w konsekwencji czerwona Kato

41

Haraslin biegnie z piłką, faulu taktycznego dopuszcza się Kato. Sędzia podchodzi, wyciąga drugą żółtą kartkę, a po chwili pokazuje czerwoną. Japończyk wyrzucony z boiska!

39

Długo szykowała się ta akcja Lechii, ważną rolę odegrał w niej Krasić. Łatwa strata, zagranie Janickiego do wybiegającego Chmiela. Był spalony!

38

Kolejne przewinienie, tym razem niepotrzebny wślizg jednego z gości. Było tylko upomnienie słowne od pana Stefańskiego. Sędzia dobrze kontroluje spotkanie.

36

Sokołowski zupełnie niepotrzebnie fauluje Sebastiana Milę. Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu, zaostrzyło nam się teraz!

Fatalne wykończenie Flavio Paixao!

35

Paixao! Wyrzut piłki z autu, błąd jednego z obrońców Podeskidzia, to był chyba Piacek. Prezent otrzymuje Portugalczyk, lecz w świetnej okazji fatalnie przestrzelił!

34

34. Żółta kartka Wawrzyniaka

34

Jakub Wawrzyniak spóźniony wślizgiem powala teraz Możdżenia. Zasłużona żółta kartka dla reprezentanta Polski. Pauzować będzie w następnym spotkaniu!

32

Nie było przerwanej akcji, a na murawie leżał Mateusz Możdżeń. Wstał już zawodnik Górali. Mają pretensje goście do sędziego, że nie użył gwizdka.

31

Zagranie do dobrze ustawionego Sławomira Peszki, ten już w końcówce akcji uderza "z wślizgu". Dobrze pilnował bliższego słupka Kaczmarek. Korner dla Lechii.

Poprzeczka po dośrodkowaniu Mójty!

30

Dośrodkowanie głębokie Mójty, lekko trącił tę piłkę Piacek, a ta odbija się od poprzeczki! Mnóstwo szczęścia miał teraz Marić jak i cały zespół gospodarzy!

29

Szykuje nam się stały fragment gry dla Podbeskidzia. Mójta będzie dośrodkowywał w szesnastkę Lechii. Zakotłowało tam się!

27

Opadło nam tempo spotkania. Dużo niedokładności po obu stronach boiska. Warto wspomnieć, że w trzech meczach ekstraklasy w 2016 roku ujrzeliśmy tylko 1 bramkę... Oby tutaj było ich więcej!

25

Kato zatrzymuje teraz Haraslina, chyba dostał lekko ręką w brzuch. Nie ma jednak tutaj faulu, nie było to celowe zachowanie Japończyka.

23

23. Żółta kartka Kato

23

Wejście wślizgiem Kato z Łukasikiem. Atakującą stroną był tutaj Japończyk, który jako pierwszy w tym spotkaniu dostaje żółtą kartkę.

21

21. Interwencja Kaczmarka.

21

Długo rozgrywana akcja Lechii. Krasić uruchamia Flavio Paixao, a ten niepotrzebnie zwleka z oddaniem strzału. Wreszcie zrobił to z ostrego kąta Sławomir Peszko. Piąstkuje ten strzał Kaczmarek.

20

Faul Sebastiana Mili na połowie Lechii, rzut wolny dla Podbeskidzia. Dalekie dośrodkowanie w pole karne zostało opanowane przez gospodarzy. Nieudany rajd lewą stroną zalicza Haraslin, poślizgnął się.

18

Dośrodkowanie Sławomira Peszki zostało szybko opanowane przez gości, a potem kontra Podbeskidzia. Holował piłkę Kowalski, szukał Szczepaniaka, lecz uprzedza go interweniujący Marić.

17

Słaba gra golkiperów dzisiaj. Już dwa błędy popełnił Marić, a teraz źle nogami gra Kaczmarek. Wykop futbolówki za boisko.

Faul Nowaka.

16

Flavio Paixao wyskakiwał do górnej piłki, przeszkadzał mu Nowak. Sędzia zdecydował się podyktować rzut wolny, po aptekarsku sędziuje Daniel Stefański.

Piacek wybija przed Kuświkiem.

14

Chwilę wcześniej niezłe ofensywne wejście lewym skrzydłem Wawrzyniaka, lecz niedokładne dośrodkowanie. Kolejna ofensywa Lechii to już niezła wrzutka Krasića, Piacek odbija głową przed nadbiegającym Kuświkiem.

13

Upadł na murawę Kowalski po starciu z rywalem. Chwilę poleżał, ale już wstaje. Sędzia nawet nie myślał, by przerwać grę. W posiadaniu piłki Lechia.

11

Marić pomaga swoim kolegom w rozegraniu akcji i troszkę się pośpieszył, gdyż źle zagrywał. Chmiel nie wykorzystuje błędu golkipera Lechii, zły "centrostrzał".

Faul Mójty.

10

Wysokie krycie Piacek, pobiegł aż do środkowej linii boiska, by kryć Flavio Paixao. Faul Mójty na prawym skrzydle na Sławomirze Peszce.

9

Traci piłkę Krasić, szybka akcja Chmiela na lewym skrzydle. Wrzutka w pole karne, łapie Marić, choć po chwili piłka wypada mu z rąk. Szybko naprawia swój błąd.

7

Piłka w rękach Marića po nieprzemyślanym ataku Górali. Podbeskidzie zmuszone znowu do dużego wysiłku, dużo podań Lechii głównie wzdłuż boiska.

6

Walczył o piłkę Możdżeń, Szczepaniakowi nie udało jej się utrzymać na boisku. Wznawia zespół Lechii Gdańsk. Wiele podań, dość szybko przesuwają się ku bramce Kaczmarka.

5

Zdecydowanie te pierwszych pięć minut na korzyść zawodników Piotra Nowaka. Dobra szybka gra, Podbeskidzie musi odpowiadać obecnie jedynie pressingiem.

4

Nieudany ten rzut rożny, za krótko rozegrany. Szybko jednak zastopowany kontratak Podbeskidzia. Od bocznej linii wznawiają goście. Po chwili Sokołowski fauluje rywala.

3

Krasić z Janickim, a ten drugi miękko wrzuca w pole karne. Bezpiecznie wybija piłkę Sokołowski na korner. Pierwszy stały fragment gry w tym spotkaniu.

3

Dobre dośrodkowanie w pole karne z lewej strony. Nie udało się oddać strzału Krasićowi, zrobił to jednak Peszko. Niezbyt dobra próba reprezentanta Polski.

1

Na niebiesko Podbeskidzie, a w swoich domowych strojach gra Lechia Gdańsk. Rozpoczęli gospodarze, czekamy na emocje!

1

Lechia Gdańsk: Marić – Janicki, Maloča, Wawrzyniak, Łukasik – Peszko, Krasić, Mila, Haraslin – F. Paixão, Kuświk.
Rezerwowi: Budziłek – Michał Mak, Kovačević, Buksa, Chrapek, Wojtkowiak, Stolarski.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Kaczmarek – Mójta, K. Nowak, Piaček, Sokołowski – Kato, Chmiel, Deja, Kowalski – Możdżeń – Szczepaniak.
Rezerwowi: Zubas – Adu Kwame, Kołodziej, Štefánik, Demjan, Tarnowski, Kolčák.

Sędziowie: Daniel Stefański – Rafał Rostkowski, Marcin Boniek.
Pierwsze spotkanie obu zespołów zakończyło się w Bielsko-Białej podziałem punktów. Wynik na tablicy 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 19. minucie Frank Adu Kwame, a już cztery minuty później wyrównał Ariel Borysiuk. Ten drugi zawodnik nie gra już w barwach Lechii, w tym okienku transferowym zasilił skład Legii Warszawa.
Oba zespoły znajdują się obecnie w grupie spadkowej. Lechia Gdańsk z 23. punktami jest na 13. pozycji. Na dnie tabeli znajduje się Podbeskidzie, które od swoich sobotnich rywali ma dwa punkty mniej. Jest ścisk w tabeli, więc każdy mecz jest warty "więcej niż trzy punkty".
A Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmowała u siebie Śląsk Wrocław. Nie udało się zdobyć ani jednego punktu gospodarzom, Wrocławianie wywieźli pełną pulę ze Stadionu Miejskiego. Jedynego gola zdobył Peter Grajciar.
Lechia Gdańsk na zakończenie rundy jesiennej udał się do Łęcznej na spotkanie z tamtejszym Górnikiem. Gospodarze wygrali tamten mecz 3:1. Dwie bramki zdobył Grzegorz Piesio, a jedną dołożył Bartosz Śpiączka. Honorowe trafienie dla Lechii zaliczył Rafał Janicki.
Zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie w ramach 22. kolejki polskiej Ekstraklasy. Lechia Gdańsk podejmie u siebie Podbeskidzie Bielsko-Białą!

5:0

finał (0:0)

Gole: 49. Mila, 54. Maloča, 58. Kuświk, 59. Krasić, 86. Peszko

Kartki:   34. Wawrzyniak (LGD), 63. Janicki (LGD) – 23. Kato (POD), 36. Sokołowski (POD), 51. K. Nowak (POD)   41. Kato (POD), 45. Sokołowski (POD)

Posiadanie piłki: 73 % : 27 %.
Strzały celne: 11:1. Strzały niecelne: 10:2. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 4:2. Foule: 9:14.

Lechia Gdańsk: Marić – Janicki, Maloča, Wawrzyniak, Łukasik – Peszko, Krasić (76. Chrapek), Mila (C), Haraslin (62. Michał Mak) – F. Paixão (71. Buksa), Kuświk.
Zmiany: Budziłek – Michał Mak, Kovačević, Buksa, Chrapek, Wojtkowiak, Stolarski.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Kaczmarek – Mójta, K. Nowak, Piaček, Sokołowski (C) – Kato, Chmiel, Deja (61. Kolčák), Kowalski (71. Tarnowski) – Możdżeń – Szczepaniak (57. Štefánik).
Zmiany: Zubas – Adu Kwame, Kołodziej, Štefánik, Demjan, Tarnowski, Kolčák.

Sędziowie: Daniel Stefański – Rafał Rostkowski, Marcin Boniek