AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

26:27

finał (15:11)

13.02.2016, 17:00 • Hala AWFiS, Gdańsk • 19. kolejka • Maciej Jędrzejczyk

Po zmianie stron tragicznie zaczęły grać gospodynie, które szybko straciły prowadzenie i musiały gonić swoje rywalki. Niepomagały liczne wykluczenia i rzuty karne dyktowane dla drużyny MKSu. Ostatnie dziesięć minut meczu miało zawrotne tempo, akcja za akcją, bramką za bramkę, ostatecznie zwycięstwo jedną bramką odniosły zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiemu. Dzięki temu zwycięstwu drużyna MKSu ucieka swoim dzisiejszym rywalkom na różnicę trzech punktów.
Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY.COM! (18:25:08)

59

Niecelne podanie Lipskiej. Nie spieszą się rywalki. (25:26)

59

Timeout dla gospodarzy. (25:26)

59

Kopertowska umieszcza piłkę w siatce. (25:26)

58

Sarnecka broni rzut Dąbrowskiej. (25:25)

58

Trafia Kucharska. (25:25)

57

Kalska daje prowadzenie swojej drużynie! (25:24)

56

Dąbrowska pokonuje Sarnecką. (24:24)

56

Niecelny rzut oddają zawodniczki gości. (23:24)

Głośno zespół Łączpolu wspierają fani na trybunach.

51

Ze skrzydła nie trafia Jałoszewska. (20:22)

51

Timeout dla gości. (20:22)

50

Stachowska trafia z rzutu karnego. (20:22)

50

Dwie minuty kary dla Belmas. (19:22)

49

Dobrze broni Sarnecka. (19:22)

49

Podwyższają prowadzenie zawodniczki MKSu. (19:22)

48

Wykluczona zostaje Jałoszewska. (19:21)

48

W solowej akcji Kalska, która pokonuje Sarnecką. (19:21)

45

Szybki atak MKSu zamieniony na bramkę. (18:20)

45

Pokonana zostaje Sarnecka. (18:19)

44

Po raz kolejny z rzutu karnego celnie trafia Szymańska. (17:19)

44

Ukarana także Skonieczna. (17:18)

43

Dobra obrona Sarneckiej. (17:18)

43

Dwie minuty kary dla Kucharskiej. (17:18)

43

Wypych wykorzystuje rzut karny. (17:18)

42

Szybko odpowiada Kalska. (17:17)

41

Na prowadzenie swoją drużynę wyprowadza Kopertowska. (16:17)

41

Zablokowany rzut Siódmiak. (16:16)

40

Z rzutu karnego wyrównuje Szymańska. (16:16)

40

Kolejne wykluczenie dla gospodyń, tym razem Lipska odpocznie przez dwie minuty. (16:15)

39

Błąd kroków w wykonaniu Kalskiej. (16:15)

39

Szymańska pokonuje z siedmiu metrów Dobrowolską. (16:15)

39

Dwie minuty kary dla Skoniecznej. (16:14)

38

Sygnalizacja gry pasywnej w wykonaniu Łączpolu. (16:14)

38

Kolejna dobra obrona w wykonaniu Kayumovej. (16:14)

37

Szybki atak gości zamieniony na bramkę przez Jałoszewską. (15:14)

37

Ze skrzydła trafia Kopertowska. (15:13)

36

Udana interwencja Kayumovej. (15:12)

36

Za mocne podanie do Dąbrowskiej, przejmuje Sarnecka. (15:12)

35

Szymańska wykorzystuje rzut karny. (15:12)

34

Jurkowska broni rzut Siódmiak z siedmiu metrów. (15:11)

33

Kolejna dobra interwencja Sarneckiej. (15:11)

32

Seria niecelnych rzutów w wykonaniu obu ekip. (15:11)

31

Druga połowa rozpoczęta. (15:11)
Dobrze spotkanie rozpoczęły zawodniczki Łączpolu, które szybko wyszły na prowadzenie. Wprawdzie szczypiornistki MKSu zdołały wyrównać, jednak od dziesiątej minuty przewagę nad rywalkami mają gospodynie, dzięki czemu do szatni schodzą z czetrobramkowym zapasem.

30

Pierwsza połowa skończona. (15:11)

30

Przed przerwą przewagę powiększają gospodynie. (15:11)

30

Wypych z siedmiu metrów pokonuje Kayumovą. (14:11)

29

Szybka odpowiedź Pomorzanek. (14:10)

29

Ze skrzydła piłkę w siatce umieszcza jedna z zawodniczek MKSu. (13:10)

29

Udanie interweniuje Sarnecka. (13:9)

28

Przejmuje Stachowska. (13:9)

28

Dobrze w obronie spisują się gospodynie. (13:9)

27

Po długim słupku trafia Pasternak. (13:9)

23

Niecelny rzut oddaje Kopertowska. (11:8)

22

Szybko odpowiadają gospodynie. (11:8)

21

Piłka po ręce Dobrowolskiej wpada do bramki, po tym jak rzut oddała Szymańska. (10:8)

20

Timeout dla gości. (10:7)

20

Kolejna bramka Jurczyk! (10:7)

20

Dobra obrona w wykonaniu Dobrowolskiej. (9:7)

20

Kontra gospodyń zamieniona na bramkę przez Jurczyk. (9:7)

19

Fantastyczne trafienie Kalskiej. (8:7)

19

Dwie minuty kary dla Kucharskiej. (7:7)

18

Rzut oddaje Wypych, nogą stara się obronić Dobrowolska, jednak popełnia błąd i musi wyciągać piłkę z siatki. (7:7)

15

Zza linii rzut ze skrzydła oddała Kalska. (6:5)

14

Szymańska umieszcza piłkę w bramce. (6:5)

14

Po kontrze Stachowska pokonuje Sarnecką. (6:4)

10

Sarnecka dobrze nogą broni rzut Kalskiej z siódmego metra. (4:2)

9

Szybki atak gospodyń. Piłkę w siatce umieszcza Stachowska. (4:2)

7

Kolejna bramka zdobyta przez Siódmiak. (3:2)

6

Udanie w obronie szczypiornistki Łączpolu. (2:2)

6

Dobra obrona w wykonaniu Sarneckiej. (2:2)

5

Fantastycznie przejmuje Stachowska. (2:2)

5

Ze skrzydła wyrównuje Matyja. (2:2)

4

Szymańska trafia między nogami Kayumovej. (2:1)

3

Niecelny rzut Szymańskiej. (2:0)

2

W okienko trafia Siódmiak. (2:0)

2

Sygnalizacja gry pasywnej w wykonaniu MKSu. (1:0)

1

Wynik spotkania otwiera Siódmiak! (1:0)

1

Zablokowany rzut Siódmiak. (0:0)

1

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
Następuje prezentacja obu zespołów, za chwilę zaczynamy!

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Dobrowolska, Kayumova – Pasternak, Pesel, Stachowska, Dąbrowska, Siódmiak, Jurczyk, Kalska, Neitsch, Lipska, Ciura, Klonowska, Karwecka, Skonieczna, Tomczyk

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Jurkowska, Opelt, Sarnecka – Sobińska, Kucharska, Matyja, Szymańska, Kopertowska, Wawrzynowska, Wypych, Szafnica, Ivanović, Jałoszewska, Belmas.
Aby przekonać się czy zawodniczki AZSu przeskoczą swoje najbliższe rywalki w tabeli, zapraszam gorąco do śledzenia relacji z tego spotkania w sobotę od godziny 17:00 na portalu LAJFY.COM!
W pierwszym spotkaniu tego sezonu pomiędzy tymi drużynami na hali w Piotrkowie Trybunalskim utrzymywał się remis 13:13. Po przerwie gdańszczankom udało się pokonać swoje rywalki 13:12, dzięki czemu na swoje konto mogły dopisać kolejne dwa punkty.
W ostatnim spotkaniu piotrkowianki zmierzyły się z innym beniaminkiem, UKS PCM Kościerzyna. Do przerwy ku zaskoczeniu wszystkim niespodziewanie trzema bramkami prowadziły gospodynie z Kościerzyny (17:14). Po zmianie stron za odrabianie strat wzięły się szczypiornistki gości, by odwrócić losy meczu i zwyciężyć 29:28.
Zespół z Piotrkowa Trybunalskiego zajmuje siódme miejsce, tuż nad swoimi najbliższymi rywalkami. Na swoim koncie mają szesnaście punktów, więc będzie to starcie sąsiednich zespołów z tabeli. Drużyna MKSu zdołała w obecnym sezonie wygrać osiem spotkań, a dziesięć razy przegrywały.
W zeszłą sobotę gdańszczanki udały się w podróż do Koszalina by tam zmierzyć się z miejscową drużyną. Do przerwy szczypiornistki dostawały srogie lanie od swoich rywalek i przegrywały 10:19. Po zmianie stron zaprezentowały się zdecydowanie lepiej, ale ostatecznie i tak uległy 26:33.
Drużyna Łączpolu w ligowej tabeli znajduje się na ósmym miejscu. Beniaminek na swoim koncie ma piętnaście punktów. W obecnej kampanii gdańszczanki zwyciężyły siedem razy, raz zremisowały oraz dziesięciokrotnie przegrywały. Nad strefą spadkową mają sześć oczek przewagi, ale drużyna z Nowego Sącza ma dwa spotkania rozegrane mniej.
Serdecznie zapraszam na relacje z dziewiętnastej kolejki spotkań PGNiG Superligi Kobiet. W najbliższą sobotę zmierzą się ze sobą drużyny AZS Łączpol AWFiS Gdańsk i MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Start zapowiedziany jest na godzinę 17:00.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.